06.10.23, 17:30
Druga odsłona kampanii Saatchi & Saatchi dla Muzeum POLIN
Wideo towarzyszy instalacji „Dwie strony muru”, która stanęła w centrum Warszawy na historycznej granicy getta. Przywołuje ona pamięć o losach Żydów i Żydówek – cywilów ukrywających się w płonącym getcie podczas powstania 1943 roku. Kampania promuje wystawę „Wokół nas morze ognia”, którą można oglądać w Muzeum POLIN.
Obraz w reżyserii Bartosza Dombrowskiego dokumentuje reakcje przechodniów na instalację wzniesioną u zbiegu ulic Grzybowskiej i Żelaznej w Warszawie na początku września tego roku. Ich wypowiedzi przeplatają się z fragmentami reportażu literackiego „Jakby nas ziemia pochłonęła” autorstwa dziennikarki i reportażystki, Katarzyny Kobylarczyk. Instalacja przedstawia dwie strony muru - z jednej znajduje się lustro weneckie pozwalające obserwować to, co dzieje się za nim, natomiast druga strona instalacji to lustro, w którym odbijają się przechodzący i obserwujący ludzie.
„Zależało nam na uchwyceniu emocjonalnych reakcji na instalację. Kamera na bieżąco rejestrowała emocje uczestników, którzy następnie dzielili się z nami swoimi przemyśleniami o tym, co czuli po każdej ze stron muru. Ich wypowiedzi połączyliśmy z portretami ludzkimi” – opowiada Bartosz Dombrowski, reżyser.
Wystawę „Wokół nas morze ognia” można zwiedzać w Muzeum POLIN do 8 stycznia 2024, a instalacja będzie udostępniona przechodniom do końca października 2023 roku. To pierwsza wystawa o powstaniu w getcie warszawskim przedstawiona z perspektywy cywilów.
Spot został zrealizowany przez dom produkcyjny Lucky Luciano Pictures, a postprodukcją zajął się Xantus. Za pomysł oraz koncept kreatywny kampanii „Dwie strony muru” odpowiada Saatchi & Saatchi, produkcję instalacji – Prodigious i KOMO. Strategią mediową zajmuje się agencja mediowa Zenith.
Aktualnie nie mamy ofert pracy.
Dodaj swoją ofertęKonferencja Digital Gamechangers — Harbingers Data: 3 października 2024 Miejsce: Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie.
Komentarze