05.10.23, 08:30

Wybory Nowego Świata w Onecie. Radio Nowy Świat i Onet ze wspólnym programem

Nowy projekt Radia Nowy Świat i Onetu, fot.: materiały prasowe

Od 9 do 13 października br. na antenie Radia Nowy Świat i w Onet.pl (od 12:05 do 12.25) Klaudiusz Slezak i Marcin Zawada będą komentować zbliżające się wybory, przedstawiać najświeższe sondaże przedwyborcze i opowiadać o atmosferze na tydzień przed wyborami.

W tym programie chcemy naszym Słuchaczom i Widzom prezentować bieżącą sytuację i klimat, jaki panuje w Polsce na kilka dni przed wyborami. Nie będziemy zapraszać polityków, ale nie unikniemy komentowania tego, co dzieje się w sztabach wyborczych poszczególnych partii i jakim programem chcą przekonać do siebie wyborców” – mówi Klaudiusz Slezak, dziennikarz Radia Nowy Świat.

Program „Wybory Nowego Świata w Onecie” będzie równocześnie emitowany na antenie Radia Nowy Świat i w Onet.pl od 9 do 13 października, codziennie o tej samej porze: 12:05-12:25. Wspólna audycja Radia Nowy Świat i Onetu zostanie zapowiedziana także w Onet Rano 9 października o g. 8:45. Prowadzący Tomasz Sekielski porozmawia z Klaudiuszem Slezakiem o formule programu. To kolejny element współpracy pomiędzy Radiem Nowy Świat i Onetem. Z końcem września aplikacja Onet Audio wzbogaciła się o podcasty przygotowywane przez zespół Radia Nowy Świat.

To nie jedyna propozycja Radia Nowy Świat związana ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi. W dzień wyborów 15 października od 21.00 do godz. 23:00 zostanie wyemitowany „Wieczór Wyborczy”, który poprowadzi Ksenia Maćczak. Redaktorka wspólnie z gośćmi: prof. Renatą Mieńkowską-Norkiene, prof. Maciejem Kisilowskim, Magdaleną Rigamonti, Bartoszem Wielińskim oraz Olgą Bobienko, Klaudią Kowalczyk i Klaudiuszem Slezakiem dziennikarzami stacji obecnymi w sztabach wyborczych, komentować będą pierwsze sondażowe wyniki wyborów. W radiowym studiu nie będzie polityków, ale eksperci, z którymi Ksenia Maćczak będzie śledzić to, co dzieje się w sztabach wyborczych i w kraju. W tym dniu także serwisy informacyjne przygotowywane przez Tomasza Ławnickiego zostaną wydłużone do godziny 24:00.

Natomiast w poniedziałek powyborczy, 16 października, w audycji „Nowy Świt” (6:00-10:00), którą jak zwykle poprowadzi Mateusz Andruszkiewicz, Beata Grabarczyk i Klaudiusz Slezak rozmawiać będą z gośćmi o tym, co wydarzyło się w niedzielę. Ponadto Patryk Rabiega opowie jak wyglądały wybory Polaków za granicą, a Jan Janczy przedstawi przegląd prasy zagranicznej na temat wyborów w naszym kraju. W porannej audycji pojawi się także więcej wydań serwisów informacyjnych, które prezentować będą Katarzyna Oklińska i Piotr Topoliński.

Komentarze

Powiązane

12.06.24, 06:30
| radio » ludzie
Wielki powrót do Polskiego Radia. Janusz Deblessem w Studiu Reportażu i Dokumentu PR
Janusz Deblessem rozpoczął pracę w Studiu Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Po trzech latach dziennikarz wraca do Polskiego Radia.
11.06.24, 14:32
| radio » informacje
Nowe podcasty od Czwórki w ofercie Polskiego Radia
Podcasty „Jamrozek wrażliwie” Kuby Jamrozka, „Nie ma lekko” Kamila Jasieńskiego , „Rejon ruchu” Piotra Galusa debiutują w ofercie platformy podcasty.polskieradio.pl.
11.06.24, 10:13
| radio » badania rynku
Radio Zet z dużym skokiem słuchalności. RMF FM liderem
Radio Zet osiągnęło największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 marca 2024 r. do 31 maja 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
10.06.24, 13:12
| radio » informacje
RMF FM wysyła na Euro 2024 siedmioosobową ekipę
Do obsługi tegorocznych Mistrzostw Europy w Piłce Nożne RMF FM wysyła do Niemiec wóz transmisyjny oraz aż siedmioosobową ekipę: pięciu dziennikarzy i dwóch producentów-realizatorów.
10.06.24, 07:30
| radio » ludzie
Piotr Jaśkowiak gospodarzem sobotnich poranków w TOK FM
Piotr Jaśkowiak został nowym prowadzącym sobotnich "Poranków Radia TOK FM". Na antenie będzie można go usłyszeć między 7:00 a 9:00.
10.06.24, 06:30
| radio » ludzie
Marcin Grzebielucha redaktorem wydania Wiadomości Radia Zet
Marcin Grzebielucha dołączył do zespołu Działu Informacji Radia ZET.
07.06.24, 17:09
| radio » informacje
Rusza Podcast Roku 2024. Zgłoszenia do końca czerwca
Największy w Polsce konkurs podcastowy, noszący imię redaktora Janusza Majki, startuje z IV edycją. Najlepsze podcasty wybierze kilkudziesięcioosobowe Jury oraz słuchacze w głosowaniu internetowym. Zgłoszenia trwają do końca czerwca 2024 r.
06.06.24, 21:45
| radio » informacje
Wysyłamy telegramy tam gdzie gongi i tam–tamy. Piegowaty koncert Polskiego Radia
Pod hasłem „Wysyłamy telegramy tam gdzie gongi i tam–tamy” odbędzie się kolejny koncert, na który zapraszają Katarzyna Stoparczyk, Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Michała Klauzy i Polskie Radio Dzieciom.
06.06.24, 17:30
| radio » informacje
Radiobal Romana Rogowieckiego w Radiu dla Ciebie
W ofercie Radia dla Ciebie (Warszawa) debiutuje nowa audycja Romana Rogowieckiego „Radiobal”. Program będzie emitowany w piątki od 20.05 do 22.00.
06.06.24, 13:45
| radio » informacje
Czwórka feat. Młode Głowy. Specjalna audycja o zdrowiu psychicznym
7 czerwca br. Czwórka zaplanowała specjalną audycję poświęconą zdrowiu psychicznemu młodych ludzi, nadawaną prosto z ogólnopolskiej konferencji „Młode Głowy. Otwarcie o Zdrowiu Psychicznym”, którą program objął patronatem medialnym. Relacje z wydarzenia oraz rozmowy na ważne tematy pojawią się od godz. 9.00 na antenie Czwórki.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 13.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.