03.10.23, 12:17

Polsat wzbogacił się o wóz Super Slow Motion

Super Slow Motion, fot.: materiały prasowe

Twenty4Seven – dostawca systemów dla firm na rynku telewizyjnym i produkcyjnym – zakończył właśnie kolejną realizację. Tym razem jest to wóz powtórkowy dla Telewizji Polsat, dzięki któremu widzowie będą mogli oglądać akcje i ważne momenty wydarzeń sportowych w ultra zwolnionym tempie. Firma Twenty4Seven odpowiada za projekt, dostawę, zabudowę, integrację urządzeń i wdrożenie do pracy nowego pojazdu.

Wóz Super Slow Motion to realizacja oparta na najnowszych, ale jednocześnie sprawdzonych rozwiązaniach. Technologia, z której skorzystali twórcy, umożliwia wymianę sygnałów poprzez szeregowy port cyfrowy (SDI), a dzięki niewielkim zmianom sprzętowym pozwala na przesył IP z wykorzystaniem standardów SMPTE 2110, co jak podkreśla firma jest ważne ze względu na kierunki rozwoju technologii telewizyjnej.

Pracując nad tym rozwiązaniem wraz z inżynierami Telewizji Polsat, chcieliśmy, by było ono jak najbardziej nowoczesne i dostosowane do zmian, które nasz partner już rozpoczął, wdrażając pierwszy wóz UHD IP. Jednocześnie zależało nam na tym, by umożliwić współpracę ze starszymi wozami transmisyjnymi” – mówi Bartosz Paprocki, CBDO w Twenty4Seven. „Już dziś mogę powiedzieć, że osiągnęliśmy zamierzony cel” – dodaje Paprocki.

Podstawą realizacji jest samochód Mercedes Sprinter, który został zabudowany i dostosowany do wymagań pracujących w nim operatorów powtórek. Ponieważ to oni będą spędzać czas w wozie, twórcy zadbali o nowoczesne i odpowiadające pracownikom wnętrze pojazdu. Niezwykle ważny jest również sprzęt nagrywający. Eksperci z firmy zamontowali w wozie dwie kamery torowe działające ze zwielokrotnioną prędkością (do 8x w HD i 4x w UHD), a także kamerę Antelope Nucleus, która pracuje z prędkością 5x w UHD i 10x w HD i posiada własny serwer zapisująco-powtórkowy.

Rejestrację i wypuszczanie powtórek z kamer torowych powierzyliśmy serwerowi EVS XT-VIA. To najnowsze na rynku urządzenie, które umożliwia zapisywanie video w najwyższej jakości, nawet z szesnastofazowych kamer” – mówi Bartosz Paprocki. „Z kolei do obsługi powtórek służą nowe sterowniki LSM-VIA” – dodaje Paprocki.

Gwarantują one nie tylko użyteczność, elastyczność, szybkość i kontrolę, ale także umożliwiają otwarcie się na przyszłe zmiany w produkcji na żywo i integrację z systemami telewizyjnymi. Sterowniki LSM-VIA wykorzystują połączenia IP z siecią kontrolną mediów oraz, dzięki pośredniczącemu X-Client’owi, zwiększają funkcjonalności definiowane programowo.

Niezbędnym elementem przygotowania nowoczesnego wozu produkcyjnego jest wyposażenie go w zdolność łączenia się z systemami nadrzędnymi poprzez wymianę plikową przez sieci komputerowe. W projekcie firmy Twenty4Seven odpowiada za to X-File 3 – urządzenie, które pobiera materiały audiowizualne z serwera powtórkowego, transkoduje je, udostępnia poprzez sieć i zapisuje na dyskach. Niezbędne są również narzędzia zapewniające współpracę z wozem głównym oraz dodatkowe urządzenia obsługowe, takie jak: automatyczny przełącznik wizyjny, interkomy, przełącznik KVM czy aparatura kontrolno-pomiarowa.

Dzięki możliwościom produkcyjnym wozu Super Slow Motion Telewizja Polsat będzie mogła w jeszcze bardziej zaawansowany sposób transmitować przebieg widowisk sportowych. Dzięki temu rozwiązaniu nasi widzowie będą mogli zobaczyć o wiele więcej, co podniesie przeżywanie emocji sportowych na jeszcze wyższy poziom” – mówi Jacek Sierpiński, Główny Technolog Produkcji z Telewizji Polsat. „Wiedzieliśmy, że wybierając tak doświadczonych specjalistów jak firma Twenty4Seven, zapewnimy naszym odbiorcom najwyższą jakość” – dodaje Sierpiński.

Komentarze

Powiązane

27.11.23, 19:54
| telewizja / VOD » informacje
Super Polsat wyemituje reality show Dagmara szuka męża
Super Polsat 11 grudnia br. rozpocznie emisję nowego reality show, w którym Dagmara Kaźmierska poszukuje swojej drugiej połówki.
27.11.23, 11:53
| telewizja / VOD » informacje
Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni. Nowy sezon w Crime+Investigation Polsat
29 listopada br. na antenie Crime+Investigation Polsat rozpocznie się emisja nowego sezonu programu „Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni”. Emisja w każdą środę o godz. 22:30.
27.11.23, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Faceci ze stali. Nowy polski format w History Channel
28 listopada br. na antenie HISTORY Channel odbędzie się premiera pilotowego odcinka programu „Faceci ze stali”, w którym guru bursztynnictwa Tomasz Ołdziejewski i jeden z najlepszych polskich knifemakerów Artur Szyngwelski odwiedzą pracownię Michała Sielickiego, znanego jako Trollsky.
26.11.23, 20:54
| telewizja / VOD » informacje
Player.pl pokaże cykl dokumentów Martyny Wojciechowskiej
Player pokaże serię dokumentów Martyny Wojciechowskiej pod marką Player Original. Premiera pierwszego z nich - "Czas na taniec" odbyła się 26 listopada br.
25.11.23, 19:00
| telewizja / VOD » seriale
Polowanie na ćmy z nominacją na najlepszą środkowoeuropejską produkcję w 2023 roku w III edycji NEM Zagreb
Od 6 do 8 grudnia 2023 r. w stolicy Chorwacji odbędzie się 3. edycja NEM Zagreb. „Polowanie na ćmy”, serial kostiumowy wyprodukowany przez Telewizję Polską, znalazł się wśród 12 produkcji telewizyjnych Europy Środkowo-Wschodniej nominowanych do nagrody NEM AWARDS przyznawanej dla najlepszego serialu telewizyjnego tego regionu.
24.11.23, 14:30
| telewizja / VOD » badania rynku
1,2 mln widzów w jesiennym sezonie programu Kuba Wójewódzki
Talk-show stacji TVN „Kuba Wojewódzki" wciąż jest chętnie oglądany przez telewidzów. Ostatnia odsłona programu rozrywkowego zgromadziła średnio przed telewizorami prawie 700 tys. widzów w grupie docelowej 20-54 oraz ponad 1,2 mln w grupie ogólnej (dane: Nielsen Media).
23.11.23, 14:15
| telewizja / VOD » informacje
Twoja Twarz Brzmi Znajomo bez Pawła Domagały. Aktor odchodzi z jury programu
Paweł Domagała odchodzi z jury programu „Twoja twarz Brzmi Znajomo” (Polsat). Na razie nie wiadomo, kto zastąpi aktora w jury formatu.
23.11.23, 13:09
| telewizja / VOD » informacje
Podcast Eurosportu. Adam Małysz pierwszym gościem Piotra Karpińskiego
22 listopada br., na kanale YouTube Eurosportu zadebiutował nowy format – Podcast Eurosportu.
23.11.23, 12:00
| telewizja / VOD |
20 Mikołajów i Mikołajek promuje Mikołajkowy Blok Reklamowy w Polsacie
6 grudnia br. o 18:45, tuż przed „Wydarzeniami”, Polsat tradycyjnie wyemituje specjalny Mikołajkowy Blok Reklamowy, z którego całkowity dochód, obliczany na podstawie wyników oglądalności, zostanie przeznaczony na pomoc podopiecznym Fundacji Polsat.
22.11.23, 14:17
| telewizja / VOD » informacje
Decydujące mecze Copa Argentina 2023 na platformie Pilot WP
Platforma Pilot WP pozyskała prawa do pokazywania decydujących meczów Copa Argentina, czyli pucharowych rozgrywek w Argentynie.