03.10.23, 12:17

Polsat wzbogacił się o wóz Super Slow Motion

Super Slow Motion, fot.: materiały prasowe

Twenty4Seven – dostawca systemów dla firm na rynku telewizyjnym i produkcyjnym – zakończył właśnie kolejną realizację. Tym razem jest to wóz powtórkowy dla Telewizji Polsat, dzięki któremu widzowie będą mogli oglądać akcje i ważne momenty wydarzeń sportowych w ultra zwolnionym tempie. Firma Twenty4Seven odpowiada za projekt, dostawę, zabudowę, integrację urządzeń i wdrożenie do pracy nowego pojazdu.

Wóz Super Slow Motion to realizacja oparta na najnowszych, ale jednocześnie sprawdzonych rozwiązaniach. Technologia, z której skorzystali twórcy, umożliwia wymianę sygnałów poprzez szeregowy port cyfrowy (SDI), a dzięki niewielkim zmianom sprzętowym pozwala na przesył IP z wykorzystaniem standardów SMPTE 2110, co jak podkreśla firma jest ważne ze względu na kierunki rozwoju technologii telewizyjnej.

Pracując nad tym rozwiązaniem wraz z inżynierami Telewizji Polsat, chcieliśmy, by było ono jak najbardziej nowoczesne i dostosowane do zmian, które nasz partner już rozpoczął, wdrażając pierwszy wóz UHD IP. Jednocześnie zależało nam na tym, by umożliwić współpracę ze starszymi wozami transmisyjnymi” – mówi Bartosz Paprocki, CBDO w Twenty4Seven. „Już dziś mogę powiedzieć, że osiągnęliśmy zamierzony cel” – dodaje Paprocki.

Podstawą realizacji jest samochód Mercedes Sprinter, który został zabudowany i dostosowany do wymagań pracujących w nim operatorów powtórek. Ponieważ to oni będą spędzać czas w wozie, twórcy zadbali o nowoczesne i odpowiadające pracownikom wnętrze pojazdu. Niezwykle ważny jest również sprzęt nagrywający. Eksperci z firmy zamontowali w wozie dwie kamery torowe działające ze zwielokrotnioną prędkością (do 8x w HD i 4x w UHD), a także kamerę Antelope Nucleus, która pracuje z prędkością 5x w UHD i 10x w HD i posiada własny serwer zapisująco-powtórkowy.

Rejestrację i wypuszczanie powtórek z kamer torowych powierzyliśmy serwerowi EVS XT-VIA. To najnowsze na rynku urządzenie, które umożliwia zapisywanie video w najwyższej jakości, nawet z szesnastofazowych kamer” – mówi Bartosz Paprocki. „Z kolei do obsługi powtórek służą nowe sterowniki LSM-VIA” – dodaje Paprocki.

Gwarantują one nie tylko użyteczność, elastyczność, szybkość i kontrolę, ale także umożliwiają otwarcie się na przyszłe zmiany w produkcji na żywo i integrację z systemami telewizyjnymi. Sterowniki LSM-VIA wykorzystują połączenia IP z siecią kontrolną mediów oraz, dzięki pośredniczącemu X-Client’owi, zwiększają funkcjonalności definiowane programowo.

Niezbędnym elementem przygotowania nowoczesnego wozu produkcyjnego jest wyposażenie go w zdolność łączenia się z systemami nadrzędnymi poprzez wymianę plikową przez sieci komputerowe. W projekcie firmy Twenty4Seven odpowiada za to X-File 3 – urządzenie, które pobiera materiały audiowizualne z serwera powtórkowego, transkoduje je, udostępnia poprzez sieć i zapisuje na dyskach. Niezbędne są również narzędzia zapewniające współpracę z wozem głównym oraz dodatkowe urządzenia obsługowe, takie jak: automatyczny przełącznik wizyjny, interkomy, przełącznik KVM czy aparatura kontrolno-pomiarowa.

Dzięki możliwościom produkcyjnym wozu Super Slow Motion Telewizja Polsat będzie mogła w jeszcze bardziej zaawansowany sposób transmitować przebieg widowisk sportowych. Dzięki temu rozwiązaniu nasi widzowie będą mogli zobaczyć o wiele więcej, co podniesie przeżywanie emocji sportowych na jeszcze wyższy poziom” – mówi Jacek Sierpiński, Główny Technolog Produkcji z Telewizji Polsat. „Wiedzieliśmy, że wybierając tak doświadczonych specjalistów jak firma Twenty4Seven, zapewnimy naszym odbiorcom najwyższą jakość” – dodaje Sierpiński.

Komentarze

Powiązane

13.06.24, 10:46
| telewizja / VOD » informacje
Studio w kontakcie. Nowość w TVP Polonia
12 czerwca br. o godz. 22:15 w TVP Polonia zadebiutował program publicystyczny „Studio w kontakcie”, w którym każdy telewidz będzie mógł zabrać głos - niezależnie, czy mieszka w Polsce, czy poza granicami kraju.
13.06.24, 09:09
| telewizja / VOD » informacje
KRRiT przedłużyła w końcu koncesję kanału TVN Style
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przychyliła się do wniosku spółki TVN i przedłużyła o kolejny okres czasu koncesję dla kanału TVN Style.
13.06.24, 06:30
| telewizja / VOD » seriale
Asterix i Obelix w nowym serialu platformy Netflix. Serwis ujawnił kadr z animacji
W 2025 r. na platformie Netflix zadebiutuje pierwszy serial animowany poświęcony przygodom znanych na całym świecie Galów, czyli Astérixa i Obelixa.
12.06.24, 12:01
| telewizja / VOD » informacje
Mecze EURO 2024 w TVP1 i TVP2 z dźwiękiem w technologii Dolby AC-4 5.1
14 czerwca br. rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w Niemczech. Telewizja Polska pokaże w TVP1 i TVP2 mecze w Naziemnej Telewizji Cyfrowej DVB-T2 z dźwiękiem w technologii Dolby AC-4 5.1 z możliwością personalizacji odbioru dźwięku przez telewidza z pilota telewizora.
11.06.24, 13:40
| telewizja / VOD » badania rynku
3,6 mln widzów meczu towarzyskiego z Turcją
W poniedziałek, 10 czerwca br. reprezentacja Polski wygrała mecz towarzyski z Turcją. Transmisję spotkania w TVP1 w momencie najwyższej oglądalności śledziło 4,2 mln widzów.
11.06.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
Kanał TVC zyskał nową oprawę i odświeżone logo
10 czerwca br., Kanał TVC (MWE Networks) pojawił się w odświeżonej oprawie graficznej. To kolejny etap zmian w portfolio grupy MWE Networks, mający na celu zmianę identyfikacji wizualnej zbliżonej do estetyki TVC Super i Antena HD.
10.06.24, 10:42
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Anna Kalczyńska w ekipie Iberionu. Poprowadzi autorski format geopolityczny
Do Iberionu dołącza Anna Kalczyńska, która poprowadzi autorski format geopolityczny. Dziennikarka w ostatnich latach związana była ze stacją TVN.
07.06.24, 08:46
| telewizja / VOD » informacje
Polska Wybiera. Eurowybory 2024. Specjalne propozycje programowe kanałów Grupy Polsat
9 czerwca br. od 19:15 na antenach Polsat News, Wydarzeniach 24 i Polsat News Polityka pojawi się wieczór wyborczy „Polska Wybiera. Eurowybory 2024”, w którym pojawią się wyniki sondażowe głosowania do Parlamentu Europejskiego. Zaplanowano także specjalne wydanie „Wydarzeń 18:50”.
06.06.24, 16:15
| telewizja / VOD » informacje
Telewizja WP wybiera ContentHouse do komunikacji w mediach społecznościowych
Telewizja WP rozpoczyna współpracę z agencją ContentHouse. Działania obejmą bieżącą komunikację na profilach społecznościowych Telewizja WP oraz Kabaret TV.
06.06.24, 15:00
| telewizja / VOD » informacje
Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce na antenach TVP
7 czerwca br. rozpoczną się Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce w Rzymie, gdzie niemal 100 reprezentantów Polski będzie ze sobą rywalizować. 
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 13.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.