02.10.23, 12:30

Najlepsze projekty Forum Heart of Europe 2023. Lista zwycięzców

Najlepsze projekty Forum Heart of Europe 2023, fot.: materiały prasowe

27 września br. nagrodzono najlepsze produkcje, prezentowane na pitchingach Forum Heart of Europe, które odbyło się w Warszawie w ramach organizowanego przez Telewizję Polską III Międzynarodowego Festiwalu Telewizyjnego Heart of Europe.

Tegoroczna, druga edycja Forum Heart of Europe była przeznaczona dla twórców z Europy Środkowo-Wschodniej. Do udziału w wydarzeniu zgłoszono 130 projektów w różnych fazach rozwoju w trzech kategoriach: Film fabularny, Serial oraz Dokument. Swoje projekty zgłosili producenci i twórcy z Polski, Czech, Słowacji, Słowenii, Węgier, Estonii, Litwy, Łotwy, Chorwacji, Serbii, Rumunii, Bułgarii, Ukrainy i Gruzji.

27 wyselekcjonowanych projektów zostało zaprezentowanych podczas pitchingów Forum Heart of Europe w dniach 26 – 27 września 2023 r. Spośród nich zostali wyłonieni zwycięzcy.

Laureaci Forum Heart of Europe:

W kategorii FILM FABULARNY:

Projekt Why God doesn't play with time (Polska)
Pitching: Dagmara Brodziak i Michał Krzywicki

W kategorii SERIAL:

Projekt Frontwards (Czechy)
Pitching: Michal Kollár i Lukáš Sigmund

W kategorii DOKUMENT:

Projekt Dakar Sistaz (Czechy)
Pitching: Zuzana Kučerová

Czym jest Forum Heart of Europe?

Forum Heart of Europe w ramach Międzynarodowego Festiwalu Telewizyjnego Heart of Europe jest miejscem spotkań i platformą współpracy przedstawicieli nadawców telewizyjnych i platform VOD, instytutów filmowych, dystrybutorów treści audiowizualnych, jak również producentów i przedstawicieli działów produkcji i działów programowych Telewizji Polskiej z krajów Europy Środkowo-Wschodniej. W ramach Forum, oprócz sesji pitchingowych, odbyły się panele dyskusyjne z udziałem ekspertów z rynku mediów. Omawiano,  m.in. strategię dystrybucji nadawców w Europie Środkowo-Wschodniej, wyzwania i szanse przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji do tworzenia treści audiowizualnych czy możliwości wsparcia młodych talentów przez publicznych nadawców.

Komentarze

Powiązane

27.11.23, 19:54
| telewizja / VOD » informacje
Super Polsat wyemituje reality show Dagmara szuka męża
Super Polsat 11 grudnia br. rozpocznie emisję nowego reality show, w którym Dagmara Kaźmierska poszukuje swojej drugiej połówki.
27.11.23, 11:53
| telewizja / VOD » informacje
Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni. Nowy sezon w Crime+Investigation Polsat
29 listopada br. na antenie Crime+Investigation Polsat rozpocznie się emisja nowego sezonu programu „Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni”. Emisja w każdą środę o godz. 22:30.
27.11.23, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Faceci ze stali. Nowy polski format w History Channel
28 listopada br. na antenie HISTORY Channel odbędzie się premiera pilotowego odcinka programu „Faceci ze stali”, w którym guru bursztynnictwa Tomasz Ołdziejewski i jeden z najlepszych polskich knifemakerów Artur Szyngwelski odwiedzą pracownię Michała Sielickiego, znanego jako Trollsky.
26.11.23, 20:54
| telewizja / VOD » informacje
Player.pl pokaże cykl dokumentów Martyny Wojciechowskiej
Player pokaże serię dokumentów Martyny Wojciechowskiej pod marką Player Original. Premiera pierwszego z nich - "Czas na taniec" odbyła się 26 listopada br.
25.11.23, 19:00
| telewizja / VOD » seriale
Polowanie na ćmy z nominacją na najlepszą środkowoeuropejską produkcję w 2023 roku w III edycji NEM Zagreb
Od 6 do 8 grudnia 2023 r. w stolicy Chorwacji odbędzie się 3. edycja NEM Zagreb. „Polowanie na ćmy”, serial kostiumowy wyprodukowany przez Telewizję Polską, znalazł się wśród 12 produkcji telewizyjnych Europy Środkowo-Wschodniej nominowanych do nagrody NEM AWARDS przyznawanej dla najlepszego serialu telewizyjnego tego regionu.
24.11.23, 14:30
| telewizja / VOD » badania rynku
1,2 mln widzów w jesiennym sezonie programu Kuba Wójewódzki
Talk-show stacji TVN „Kuba Wojewódzki" wciąż jest chętnie oglądany przez telewidzów. Ostatnia odsłona programu rozrywkowego zgromadziła średnio przed telewizorami prawie 700 tys. widzów w grupie docelowej 20-54 oraz ponad 1,2 mln w grupie ogólnej (dane: Nielsen Media).
23.11.23, 14:15
| telewizja / VOD » informacje
Twoja Twarz Brzmi Znajomo bez Pawła Domagały. Aktor odchodzi z jury programu
Paweł Domagała odchodzi z jury programu „Twoja twarz Brzmi Znajomo” (Polsat). Na razie nie wiadomo, kto zastąpi aktora w jury formatu.
23.11.23, 13:09
| telewizja / VOD » informacje
Podcast Eurosportu. Adam Małysz pierwszym gościem Piotra Karpińskiego
22 listopada br., na kanale YouTube Eurosportu zadebiutował nowy format – Podcast Eurosportu.
23.11.23, 12:00
| telewizja / VOD |
20 Mikołajów i Mikołajek promuje Mikołajkowy Blok Reklamowy w Polsacie
6 grudnia br. o 18:45, tuż przed „Wydarzeniami”, Polsat tradycyjnie wyemituje specjalny Mikołajkowy Blok Reklamowy, z którego całkowity dochód, obliczany na podstawie wyników oglądalności, zostanie przeznaczony na pomoc podopiecznym Fundacji Polsat.
22.11.23, 14:17
| telewizja / VOD » informacje
Decydujące mecze Copa Argentina 2023 na platformie Pilot WP
Platforma Pilot WP pozyskała prawa do pokazywania decydujących meczów Copa Argentina, czyli pucharowych rozgrywek w Argentynie.