30.09.23, 13:00

Damy Starszych Panów. Piosenki Kabaretu Starszych Panów w Jedynce

Zapowiedź koncertu, fot.: materiały prasowe

4 października br. o godzinie 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbędzie się koncert z cyklu „To, co najpiękniejsze”. W jesiennej odsłonie wydarzenia zatytułowanego „Damy Starszych Panów” będzie można usłyszeć piosenki Kabaretu Starszych Panów w aranżacji Jacka Subociałło oraz wykonaniu charyzmatycznych dam polskiej estrady. Artystom towarzyszyć będzie Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Michała Klauzy. Transmisja na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia, na portalu polskieradio.pl oraz w mediach społecznościowych Polskiego Radia.

Podczas koncertu „Damy Starszych Panów” zaprezentowane zostaną największe przeboje Kabaretu Starszych Panów, m.in. „Upiorny twist”, „Kaziu, zakochaj się”, „S.O.S”, „Bo we mnie jest sex”, „Prysły zmysły”, „Herbatka”, „Piosenka jest dobra na wszystko”, „Do Ciebie szłam” oraz wiele innych w nowych aranżacjach Jacka Subociałło. W programie usłyszeć będzie można piosenki o kobietach i dla kobiet autorstwa duetu Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego w wykonaniu dam polskiej estrady. Utwory wykonają: Joanna Trzepiecińska (Madame Ponętna), Joanna Kołaczkowska (Dama Upiorna), Katarzyna Pakosińska (Pani Doświadczona), Olga Szomańska (Kobieta Zmienna) oraz Klementyna Umer (Dziewczyna Liryczna) z udziałem Duetu Mieszanego (Ewelina Kordy, Kamil Bijoś). Tego wieczoru w roli prowadzących wystąpią: Maciej Miecznikowski i Marcin Kołaczkowski, który jest również reżyserem wydarzenia.

„To, co najpiękniejsze..” to cykl koncertów organizowanych przez Polskie Radio od 2017 r. pod honorowym patronatem Rady Mediów Narodowych. Ich ideą jest popularyzacja polskiej i światowej muzyki wśród szerokiego grona odbiorców poszukujących kontaktu z kulturą wysoką.

Transmisja koncertu „Damy Starszych Panów” odbędzie się 4 października o godz. 19.00 w Jedynce oraz w mediach społecznościowych publicznego nadawcy. Streaming wydarzenia dostępny będzie na stronie internetowej Polskiego Radia.

Komentarze

Powiązane

21.02.24, 14:45
| radio » ludzie
Tomasz Kubat po 22 latach wraca do Radia ZET. Będzie warszawskim reporterem stacji
Na początku marca br. do zespołu Działu Informacji Radia ZET dołączy Tomasz Kubat. Zostanie reporterem warszawskim, odpowiedzialnym m.in. za relacjonowanie najważniejszych wydarzeń sejmowych.
21.02.24, 08:30
| radio » informacje
Radio Gdańsk – słuchaj od nowa. Wystartowała zmieniona ramówka Radia Gdańsk
W poniedziałek, 19 lutego br. pod hasłem „Radio Gdańsk – słuchaj od nowa”, ruszyła nowa ramówka stacji.
21.02.24, 07:30
| radio » ludzie
Łukasz Aftański przechodzi do Radia ZET. Będzie wydawcą
Od marca br. Łukasz Aftański dołączy do zespołu Działu Informacji Radia ZET. Będzie nowym wydawcą programu "Popołudniowy Gość Radia ZET", który prowadzi Beata Lubecka.
20.02.24, 12:23
| radio » ludzie
Katarzyna Borowiecka przejdzie z Radia 357 do Trójki
Katarzyna Borowiecka powróci do Programu Trzeciego Polskiego Radia. Z Radiem 357 była związana od chwili startu rozgłośni.
20.02.24, 07:30
| radio » ludzie
Adam Suprynowicz powrócił do Dwójki
Po kilkuletniej przerwie do zespołu Dwójki (Polskie Radio) dołączył Adam Suprynowicz – muzykolog i krytyk muzyczny.
20.02.24, 06:30
| radio » badania rynku
KBR: Polacy wpisują się w europejski model słuchania treści audio. 97 proc. Francuzów słucha treści audio
Polacy sukcesywnie poszerzają zainteresowanie różnorodnymi formami audio, podążając za europejskimi trendami konsumpcji mediów. Badania prowadzone we Francji i Wielkiej Brytanii wykazują, iż audio towarzyszy w życiu codziennym zdecydowanej większości odbiorców.
19.02.24, 15:30
| radio » informacje
Publicyści apelują w sprawie Aleksandry Głogowskiej i Grzegorza Chlastyz RDC
Publicyści goszczący w programach warszawskiego RDC - Radia dla Ciebie, wystosowali “Apel w sprawie Aleksandry Głogowskiej i Grzegorza Chlasty”.
19.02.24, 14:03
| radio » ludzie
Tomasz Sajewicz znów będzie korespondentem Polskiego Radia
Polskie Radio znów ma swojego korespondenta w Azji. Tomasz Sajewicz, który nieprzerwanie przez 18 lat był korespondentem w Chinach, wraca do Polskiego Radia. Dziennikarz rozstał się z firmą, gdy placówka w Pekinie została zawieszona przez poprzednie władze spółki.
19.02.24, 12:47
| radio » ludzie
Piotr Matwiejczuk wicedyrektorem Dwójki
16 lutego br. został powołany nowy wicedyrektor Dwójki (Polskie Radio). Piotra Kędziorka, redaktora naczelnego będzie wspierał Piotr Matwiejczuk. Jednocześnie będzie on szefem Polskiego Radia Chopin. To dziennikarz z wieloletnim stażem, który po kilku latach wraca do Polskiego Radia.
17.02.24, 08:00
| radio » informacje | kultura » informacje
Nagrody MocArty RMF Classic 2023. Znamy pełną listę nominowanych
RMF Classic ogłosiło nominowanych do tegorocznej nagrody kulturalnej MocArty. Spośród propozycji nadesłanych przez słuchaczy redakcja wybrała 21 osób, wydarzeń i inicjatyw z dziedziny kultury i sztuki w czterech kategoriach.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. promocji

Zakopiańskie Centrum Kultury | inne

Przejdź do oferty

specjalista ds.promocji i PR

Teatr Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista do spraw komunikacji i promocji

Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 21.03.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 15.03.24

Do zdobycia jeden zestaw.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

16 marca 2024 r., Dom Towarowy Braci Jabłkowskich w Warszawie.