29.09.23, 11:00

Wybory kobiet. Podcast Aleksandry Pawlickiej i Arlety Zalewskiej w Onecie

„Wybory kobiet” to nowy podcast, który poprowadzą Aleksandra Pawlicka z „Newsweeka” oraz Arleta Zalewska z „Faktów TVN”. Od lat dziennikarki śledzą polską scenę polityczną, a teraz wezmą na warsztat kampanię wyborczą i jej wynik oceniany z perspektywy kobiet.

„Wybory kobiet” to podcast o polityce przedstawiany oczami kobiet. Współprowadzące – Aleksandra Pawlicka i Arleta Zalewska będą analizować bieżące wydarzenia polityczne i zastanawiać się nad ich wpływem na życie Polek i Polaków, a także odpowiedzą na pytanie, jakie konsekwencje dla codziennego życia obywatelek i obywateli niosą decyzje i działania zarówno władzy, jak i opozycji.

Dziennikarki nie tylko analizują i komentują wydarzenia polityczne, ale prowadzą też wywiady z kobietami zaangażowanymi w politykę. Dzięki temu słuchaczki i słuchacze będą mogli dowiedzieć się, jakie wyzwania, ale i sukcesy są udziałem kobiet w polityce i jakie zmiany w naszym społeczeństwie zachodzą dzięki obecności kobiet w życiu publicznym.

Kobiety w polityce były dotychczas paprotkami i drugim planem. Niektórzy politycy i liderzy partyjni wciąż tak widzą ich miejsce, ale ten czas się kończy. Głosu kobiet nie można już lekceważyć czy uciszyć. O tym jest nasz nowy podcast - "Wybory kobiet". Chcemy w nim pokazywać kobiecy punkt widzenia na polską politykę i ważne dla nas wszystkich sprawy” - mówi Aleksandra Pawlicka z tygodnika Newsweek, współprowadząca podcast. „Niezależnie, czy politycy tego chcą czy nie, to właśnie kobiety mogą zadecydować o wyniku najbliższych wyborów i kto będzie rządził po 15 października. Warunek jest jeden. To my, kobiety musimy iść zagłosować. W tych i każdych kolejnych wyborach” - dodaje Arleta Zalewska, reporterka Faktów TVN, współprowadząca podcast.

W podcaście pojawiać będą się polityczki i aktywistki, a rozmowy z nimi mają dotyczyć najbardziej gorących tematów oraz tego, co wymaga zmiany i w jaki sposób wprowadzić ją w życie. W pierwszym odcinku gościnią będzie wiceszefowa Lewicy Anita Kucharska-Dziedzic.

Premiera podcastu odbyła się 28 września o godz. 19:00 na Newsweek.pl, na stronie głównej Onetu, w Onet Audio, na portalu tvn24.pl i w TVN24 GO.

Komentarze

Powiązane

27.11.23, 10:30
| internet » informacje
Demagog.org.pl partnerem TikToka
TikTok, w ramach stałych działań na rzecz zwalczania dezinformacji, rozpoczął współpracę z Demagog.org.pl, pierwszą i najdłużej działającą w Polsce organizacją fact-checkingową.
24.11.23, 09:30
| internet » ludzie
Olga Korolec dyrektorką zarządzającą Onetu od 2024 r.
Z początkiem stycznia 2024 r. Olga Korolec zostanie nową dyrektorką zarządzającą Onetu (Ringier Axel Springer) przejmując funkcję i dotychczasowe obowiązki Marty Badurek-Pietniczki, która udaje się na urlop macierzyński.
23.11.23, 17:45
| internet » informacje
Ruszyła III edycja Plebiscytu As Sportu Interii. W zeszłorocznej akcji oddano ponad 600 tys. głosów
20 listopada br. ruszyła trzecia edycja Plebiscytu Interii, w którym internauci wybierają najlepszego sportowca roku.
22.11.23, 06:30
| internet » informacje
WP Holding rośnie dynamicznie w III kwartale 2023 r. dzięki turystyce
Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Wirtualnej Polski Holding S.A. w III kwartale 2023 r. wyniosły ponad 405 mln zł. To oznacza wzrost o niemal 50 proc. w porównaniu do tego samego okresu rok wcześniej. Największy wpływ na wyniki miał przede wszystkimniemal trzykrotny wzrost zysków w obszarze turystyki.
21.11.23, 16:00
| internet » e-commerce
Supermocje.pl. Nowy Serwis Gazeta.pl ma informować o wyprzedażach i promocjach
Gazeta.pl przed Black Week uruchomiła serwis Supermocje.pl, który ma informować o wyprzedażach, promocjach i zniżkach.
21.11.23, 09:47
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Finałowy turniej Davis Cup 2023 na platformie Pilot WP
21 listopada br. rozpocznie się kolejna edycja finałowego turnieju Davis Cup 2023. Wszystkie mecze będą rozgrywane w hiszpańskiej Maladze od 21 do 26 listopada br.
20.11.23, 08:30
| internet » informacje
WP inwestuje w Legimi. Spółka kupiła 12,5 proc. akcj
Spółka Wirtualna Polska Media nabyła mniejszościowy pakiet akcji spółki Legimi S.A. Działającej na rynku ebooków w Polsce. Za pakiet 12,5 proc. akcji spółki zapłaciła 5,3 mln zł.
19.11.23, 22:15
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Andrzej Sołtysik w Iberionie. Poprowadzi dwa formaty video
Do grupy mediowej Iberion dołączy Andrzej Sołtysik. To siódmy i ostatni z zapowiedzianych przez firmę transferów, które ogłaszane są w ramach procesu rebrandingu.
18.11.23, 08:00
| internet » e-commerce | biznes i technologie » informacje
DHL Parcel zmienia się DHL eCommerce
DHL Parcel, firma działająca na rynku usług kurierskich w Polsce, rozpoczyna proces zmiany nazwy.
17.11.23, 19:45
| internet » e-commerce | biznes i technologie » informacje
Answear.com na dwunasty rynek. Tym razem do Włoch
Answear.com, e-commerce oferujący modę i produkty Home & Lifestyle w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, rozszerza działalność o rynek włoski.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 06.01.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 05.01.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 03.01.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.