30.08.23, 10:36

Rusza ramówka wyborcza Gazeta.pl. Pojawią się materiały Kasi Gandor i ORB News

Logo akcji Gazeta.pl, fot.: materiały prasowe

W związku z oficjalnym rozpoczęciem kampanii wyborczej, zespół Gazeta.pl przygotował „ramówkę wyborczą”. W jej ramach redakcja zaprasza do śledzenia zarówno istniejących już formatów portalu, jak i tych zupełnie nowych, przygotowanych we współpracy z internetowymi twórcami – Kasią Gandor i ORB News.

W tegorocznej deklaracji redakcyjnej dziennikarki i dziennikarze Gazeta.pl zapowiedzieli obiektywne informowanie o przebiegu kampanii wyborczej tak, aby umożliwić swoim czytelniczkom i czytelnikom podjęcie decyzji przy urnie w oparciu o fakty. „ Partią Gazeta.pl jest Partia Czytelniczek i Czytelników i to jest nasz „elektorat”. Naszym głównym zadaniem jest zapewnić czytelnikom jak najwięcej rzetelnych informacji, komentarzy czy analiz, ale przy urnach zdecydują sami. Mam nadzieję, że nasza ramówka pomoże im w tym kluczowym dla każdego demokratycznego społeczeństwa czasie” – mówi Rafał Madajczak, redaktor naczelny Gazeta.pl.

W najbliższych tygodniach na łamach Gazeta.pl oraz na profilach portalu w mediach społecznościowych pojawią się materiały wideo przygotowane we współpracy z internetowymi twórcami, specjalizującymi się w treściach edukacyjnych oraz tematach społeczno-politycznych.

Materiały wideo na podstawie wyników badania „Prawdziwe problemy Polaków” przygotuje dla Gazeta.pl Kasia Gandor. To popularyzatorka wiedzy, vlogerka i ekspertka w dziedzinie biotechnologii, która w swojej twórczości koncentruje się na wszystkim, co jest związane ze środowiskiem, technologią, zdrowiem, zrównoważonym rozwojem oraz punktami styku między nauką a społeczeństwem. Była wielokrotnie nagradzana za swoje treści, .in. nagrodą Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego, statuetkami Grand Video Awards i Influencers Live Awards.

Przed wyborami na Gazeta.pl publikowane będą również materiały wideo przygotowane przez twórców ORB News, którzy na kanałach na platformie YouTube i TikTok w przystępny i zabawny sposób komentują zjawiska społeczne i polityczne.

Stałe formaty bez zmian

Przed wyborami Gazeta.pl przygotowywać będzie również swoje stałe formaty redakcyjne, które poruszają tematy związane z polityką i trwającą kampanią: najświeższe informacje z politycznego świata od Jacka Gądka, felietony i wywiady Grzegorza Sroczyńskiego, kwestionariusze Grzegorza Wysockiego, analizy sondaży Marcina Kozłowskiego, sondy uliczne Klaudii Kolasy i Bartłomieja Marcinkowskiego, cykl „Gospodarczy TGV” Mikołaja Fidzińskiego oraz „Poranna Rozmowa Gazeta.pl” prowadzonej przez Karolinę Hytrek-Prosiecką i Jacka Gądka.

Wszystkie materiały portalu na temat wyborów parlamentarnych 2023 będzie można znaleźć w serwisie Wybory.Gazeta.pl.

Komentarze

Powiązane

01.12.23, 15:51
| prasa » ludzie | internet » ludzie
Michał Piasecki zastępcą redaktora naczelnego dziennika Fakt
Michał Piasecki w roli zastępcy redaktora naczelnego Faktu dołączył do redakcji 1 grudnia br. Nowy wicenaczelny ma odpowiadać za kwestie online oraz za dalszy rozwój serwisu Fakt.pl.
30.11.23, 12:33
| internet » ludzie
WP wzmacnia rolę technologii. Jędrzej Matla awansuje, a Paulina Zyśk-Lisica i Paweł Karaszewski odchodzą z firmy
Od 1 grudnia 2023 r. na stanowisko p.o. dyrektora technologii i produktu reklamowego Wirtualnej Polski Media awansuje Jędrzej Matla. Zmiana ta jak tłumaczy firma jest częścią procesu mocniej integrującego produkty reklamowe i wydawnicze z obszarem IT.
28.11.23, 08:30
| internet » e-commerce
Allegro dalej rośnie. W Czechach trzy główne marki wygrywają
Allegro na polskim rynku zanotowało wzrost sprzedaży o 10,5 proc. Z kolei w Czechach nowa platforma zyskała aż 800 tys. aktywnych klientów.
27.11.23, 10:30
| internet » informacje
Demagog.org.pl partnerem TikToka
TikTok, w ramach stałych działań na rzecz zwalczania dezinformacji, rozpoczął współpracę z Demagog.org.pl, pierwszą i najdłużej działającą w Polsce organizacją fact-checkingową.
24.11.23, 09:30
| internet » ludzie
Olga Korolec dyrektorką zarządzającą Onetu od 2024 r.
Z początkiem stycznia 2024 r. Olga Korolec zostanie nową dyrektorką zarządzającą Onetu (Ringier Axel Springer) przejmując funkcję i dotychczasowe obowiązki Marty Badurek-Pietniczki, która udaje się na urlop macierzyński.
23.11.23, 17:45
| internet » informacje
Ruszyła III edycja Plebiscytu As Sportu Interii. W zeszłorocznej akcji oddano ponad 600 tys. głosów
20 listopada br. ruszyła trzecia edycja Plebiscytu Interii, w którym internauci wybierają najlepszego sportowca roku.
22.11.23, 06:30
| internet » informacje
WP Holding rośnie dynamicznie w III kwartale 2023 r. dzięki turystyce
Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Wirtualnej Polski Holding S.A. w III kwartale 2023 r. wyniosły ponad 405 mln zł. To oznacza wzrost o niemal 50 proc. w porównaniu do tego samego okresu rok wcześniej. Największy wpływ na wyniki miał przede wszystkimniemal trzykrotny wzrost zysków w obszarze turystyki.
21.11.23, 16:00
| internet » e-commerce
Supermocje.pl. Nowy Serwis Gazeta.pl ma informować o wyprzedażach i promocjach
Gazeta.pl przed Black Week uruchomiła serwis Supermocje.pl, który ma informować o wyprzedażach, promocjach i zniżkach.
21.11.23, 09:47
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Finałowy turniej Davis Cup 2023 na platformie Pilot WP
21 listopada br. rozpocznie się kolejna edycja finałowego turnieju Davis Cup 2023. Wszystkie mecze będą rozgrywane w hiszpańskiej Maladze od 21 do 26 listopada br.
20.11.23, 08:30
| internet » informacje
WP inwestuje w Legimi. Spółka kupiła 12,5 proc. akcj
Spółka Wirtualna Polska Media nabyła mniejszościowy pakiet akcji spółki Legimi S.A. Działającej na rynku ebooków w Polsce. Za pakiet 12,5 proc. akcji spółki zapłaciła 5,3 mln zł.