28.08.23, 11:57

E. Wedel stawia na szeroka promocję wafli WW

Ruszają działania marketingowe wafli WW, fot.: materiały prasowe

Trwa pierwsza od wielu lat kampania wafli WW marki E.Wedel. Dodatkowo firma zaplanowała redesign opakowań WW.

Głównym elementem szeroko zakrojonych działań repozycjonujących WW mają być spoty z udziałem raperów: Hodak’a i Catchup’a. Artyści zastanawiają się nad tym, „co znaczy WW?” i wymyślają kolejne rozwinięcia akronimu: „Wielka Wanna, Weź Wyjdź, Wieża Weifla”. Za nową strategię komunikacji kultowej marki, platformę kreatywną i egzekucję kampanii odpowiada agencja Digital Kingdom.

„To wielka przyjemność i odpowiedzialność po 25 latach redefiniować postrzeganie tak ikonicznej marki, jak WW. Spoty z początku lat 90’ tych wpisały się na stałe w kanon polskiej reklamy i wyprzedzały swój czas. Niezwykłość tego projektu, tkwi w autentyczności. Zaufanie Klienta pozwoliło nam wejść na plan bez gotowego skryptu, wszystkie teksty użyte w spotach były tworzone na bieżąco przez raperów, co sprawia, że nasza komunikacja jest naturalna i dopasowana do grupy docelowej” – mówi Joanna Gerlee, Creative Director & Partner w Digital Kingdom. „Dotarcie do młodego konsumenta jest kluczowym wyzwaniem strategicznym stojącym przed marką. Wierzymy, że nowa platforma kreatywna i długofalowo zaplanowane działania aktywacyjne obejmujące między innymi zaangażowanie konsumentów w tworzenie nowych rozwinięć akronimu pozwolą nam osiągnąć ten cel” – dodaje Karolina Wróblewska, Marketing Manager E. Wedel

Kampania będzie prowadzona w digitalu i punktach sprzedaży. Agencja Digital Kingdom, odpowiedzialna za nową platformę kreatywną WW, została wybrana w drodze przetargu trwającego od lutego do kwietnia br. Produkcją spotów zajęła się Film Produkcja, za zakup mediów odpowiada Zenith, influencer marketing wspiera LiquidThread. Działaniom komunikacyjnym towarzyszy redesign opakowań WW, który przygotowała agencja Well-rounded design.

Komentarze

Powiązane

20.02.24, 19:54
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
Electrolux głównym partnerem MasterChef Nastolatki. Uczestnicy będą korzystać ze sprzętu marki
Electrolux, producent sprzętu gospodarstwa domowego, jest głównym sponsorem programu „MasterChef Nastolatki” (TVN) – nowej wersji kulinarnego talent-show.
20.02.24, 15:30
| reklama & PR » ludzie
Wojciech Borowski i Krzysztof Kawa inwestują w AI. W ramach Grupy 45Avenue powstaje firma 45AI
Wojciech Borowski, Group CEO McCANN Poland oraz Krzysztof Kawa, Group CFO 45Avenue, ogłosili powstanie firmy 45AI. Nowa spółka ma specjalizować się w produktach marketingowych oraz rozwiązaniach opartych na technologii AI, dedykowanych dla firm z kategorii Enterprise w Polsce i za granicą.
20.02.24, 09:42
| reklama & PR » informacje
Agencja Garden of Words współpracuje z Da Grasso
Agencja Garden of Words rozpoczęła współpracę z siecią pizzerii Da Grasso. Główne działania agencji mają koncentrować się na opracowaniu i wdrożeniu kompleksowej strategii komunikacji, obejmującej obszary biznesowe i lifestyle’owe.
19.02.24, 21:50
| reklama & PR » informacje
Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla dobra dziecka. TAURON Dystrybucja wybiera NAV
Przez kolejne trzy lata NAV agency będzie odpowiedzialna, wspólnie z zespołem TAURON Dystrybucji, za kompleksowy rozwój metodyczny platformy edukacyjnej, której najważniejszym celem jest przekazywanie zasad bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych.
19.02.24, 20:31
| reklama & PR » informacje
Jestem na miejscu. Wola Park rusza z kampanią promującą Ogrody Ulricha
19 lutego 2024 r. rozpoczęła kampanię reklamową promującą Ogrody Ulricha należące do Wola Parku. Kampania prowadzona pod hasłem „Jestem na miejscu”, będzie realizowana online, jak i w formie nośników wielkoformatowych.
19.02.24, 19:13
| reklama & PR » informacje
Infoshare rozszerza współpracę z Agencją Ro
Agencja Ro, partner strategiczny Infoshare - konferencji łączącej biznes, startupy i najnowsze technologie, rozszerza zakres działań komunikacyjnych na kolejne wydarzenia dla branży IT.
19.02.24, 10:30
| reklama & PR » ludzie
10 osób wzmocni biuro reklamy Iberionu
Pion sprzedaży i marketingu Iberionu zostanie wzmocniony o dziesięć nowych osób. Zmiany są elementem przebudowy biura reklamy, za które od drugiej połowy 2023 r. odpowiada wiceprezes spółki, Maksymilian Tomanek.
19.02.24, 10:30
| reklama & PR » ludzie
Ula Zdunek Dyrektorką Zarządzającą agencją mediową Mido
Ula Zdunek objeła stanowisko Dyrektorki Zarządzającej agencji mediowej Mido (KEINO Grupa).
19.02.24, 09:30
| internet » badania rynku | reklama & PR » informacje
Ponad 450 osób przeszkolonych z badania Mediapanel
W 2023 r. firmy Gemius i Polskie Badania Internetu uruchomiły szkolenia z badania Mediapanel, przeznaczone dla podmiotów z branży medialnej. W pierwszym etapie szkoleń, w okresie od września 2023 r. do stycznia 2024 r. wzięło w nich udział ponad 450 osób.
19.02.24, 08:30
| reklama & PR » informacje
Benefit Systems z nową identyfikacją graficzną i cyklem wideocastów prowadzonych przez Jarosława Kuźniara
Benefit Systems – twórca programu MultiSport – odświeżył identyfikacją wizualną i strategią produktową. W ramach specjalnej serii podcastów, prowadzący - Jarosław Kuźniar w towarzystwie ekspertów, poruszają temat wellbeingu, motywacji i nowoczesnych technologii wspierających pracowników i pracodawców.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. promocji

Zakopiańskie Centrum Kultury | inne

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Galeria Sztuki w Legnicy | Polska

Przejdź do oferty

specjalista ds.promocji i PR

Teatr Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 21.03.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 15.03.24

Do zdobycia jeden zestaw.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

16 marca 2024 r., Dom Towarowy Braci Jabłkowskich w Warszawie.