16.08.23, 16:30

Space Cat Industries wygrywa obsługę OLX na TikToku

Banner współpracy Olx x TikTok, fot.: materiały prasowe

W wyniku przetargu, agencja Space Cat Industries wiąże się długoterminowym kontraktem z OLX Polska, obejmującym komunikację marki na platformie TikTok. Agencja odpowiedzialna jest za strategię, kreację oraz relacje z twórcami.

OLX Polska prowadzi profil na TikToku od listopada 2022 roku. Do momentu nawiązania współpracy z agencją SpaceCat Industries treści na profilu OLX na TikToku był połączeniem przeformatowań z kampanii 360 oraz fragmentów materiałów w ramach cyklu "Strefa testów" na YouTube z udziałem Emilii Królikowskiej. Okazjonalnie wykorzystywane były również trendy typowe dla platformy.

"Kluczowe dla nas było znalezienie nowego, efektywnego formatu na profil na TikToku, głównie poprzez właściwy dobór ambasadorów. Komunikacja naszej marki zawsze budowana jest z dystansem i opiera się na swobodnym porozumieniu z użytkownikiem. Społeczność TikToka, zwłaszcza jej młodsza część, doskonale to rozumie. Agencja Space Cat Industries dostrzega niuanse tej platformy i odpowiednio dobrała zarówno twórców, jak i rodzaj treści, które dobrze rezonują wśród użytkowników TikToka" - mówi Magda Mróz, OLX.

Współpraca między OLX a agencją Space Cat Industries oparta jest o koordynację działań na platformie TikTok pomiędzy marką a jej ambasadorami - Krystianem Stasiewiczem i Klaudią Kuriatą. Zaangażowani twórcy to rozpoznawalni TikTokerzy - oboje zgromadzili na swoich profilach po ponad milion fanów. Krystian jest specjalistą od treści komediowych, który wciela się w różne role. Z kolei Klaudia to żywiołowa dziewczyna, która jest zawsze na bieżąco z trendami na platformie. Jej zapał i niebanalne poczucie humoru przyciągają uwagę użytkowników, co ma świetnie łączyć się z tonalnością komunikacji OLX.

"Kris i Klaudia tworzą na profilu OLX niezastąpiony duet, przygotowując treści o zróżnicowanym charakterze, z uwzględnieniem typu contentu, w którym czują się najlepiej. Z naszego doświadczenia wynika, że odpowiedni dobór twórców do marki to już połowa sukcesu. I w tym obszarze się specjalizujemy. Co widać po zaangażowaniu na profilu OLX na TikTok" - mówi Roman Terelak ze Space Cat Industries.

Do zadań agencji należy nadzór nad procesem tworzeniem treści na profil OLX, począwszy od scenariuszy, przez koordynację nagrań i montaż, po ewentualną postprodukcję.

@olx.polska Jak fachowiec, to tylko z OLX 🤩 #OLX #OLXPolska #OLXusługi ♬ dźwięk oryginalny - OLX Polska
@olx.polska Daj drugie życie ubraniom, które… same się o to proszą 🤪 #olx #OLXPolska #PrzesyłkiOLX ♬ dźwięk oryginalny - OLX Polska

Komentarze

Powiązane

15.06.24, 08:00
| reklama & PR » ludzie
Jacek Dąbrowski przeszedł z Burda Media do Grupy Iberion
Jacek Dąbrowski dołączył do zespołu sprzedaży Grupy Iberion. Wcześniej był związany z firmą Burda Media.
14.06.24, 20:15
| reklama & PR » informacje
Jakość z natury. Żywiec Zdrój w kampanii wizerunkowej zwraca uwagę na naturalne procesy powstawania wody źródlanej
Wraz z początkiem czerwca br. wystartowała nowa kampania wizerunkowa marki Żywiec Zdrój – „Jakość z natury”. Jej celem jest zwrócenie uwagi na naturalne procesy powstawania wody źródlanej. Kampania jest realizowana w telewizji i mediach społecznościowych, a już niebawem pojawi się również w kinach.
14.06.24, 18:15
| reklama & PR » informacje
Danio stawia na sztuczną inteligencję we współpracy z influencerami
Marka Danio, należąca do portfolio Danone, rozpoczyna innowacyjną kampanię influencerską kremowych jogurtów pitnych. Do przygotowania kreacji użyto zaawansowanych technologii, takich jak CGI (Computer Generated Imagery) oraz AI (Artificial Intelligence. To kolejna odsłona rozpoczętej w kwietniu br. kampanii. 
14.06.24, 17:57
| reklama & PR » ludzie
Magdalena Pobikrowska oraz Dominika Niekraszewicz awansują w Salestube
Magdalena Pobikrowska oraz Dominika Niekraszewicz awansowały w strukturach należącej do Group One spółki MarTech & e-commerce connected Salestube. Pobikrowska objęła stanowisko Senior Media Operations Director, a Niekraszewicz awansowała na stanowisko Senior Business Development Director.
14.06.24, 17:03
| reklama & PR » informacje
Zielona loteria PGE. Spółka PGE Obrót promuje usługi online
W wyniku wygranego przetargu, PGE Obrót Spółka Akcyjna powierzyła agencji UNIQUE ONE organizację ogólnopolskiej loterii pod hasłem „Zielona loteria PGE”.
14.06.24, 14:05
| reklama & PR » ludzie
Alina Lysychkina została COO w adcookie
Agencja adcookie dokonała zmian w strukturze zarządczej. Nowo utworzoną funkcję chief operating officer objęła Alina Lysychkina. Dołączyła także do zarządu spółki.
14.06.24, 10:30
| reklama & PR » ludzie
Wojciech Białecki przeszedł do WowMedia&Metrics
Wojciech Białecki dołączył do domu mediowego WowMedia&Metrics i objął stanowisko Head of Media Strategy.
14.06.24, 08:40
| reklama & PR » informacje
Value Media zdobywa budżet mediowy Komfort
Agencja mediowa Value Media (Group One) została partnerem strategicznym i mediowym sieci sklepów Komfort. Działania mediowe będą realizowane w modelu House of Communication we współpracy ze spółkami Labcon i Salestube.
14.06.24, 07:30
| reklama & PR » ludzie
Arkadiusz Kawecki Dyrektorem Działu Handlowego w Sigma Bis. Tomasz Trojnar odchodzi z agencji
Arkadiusz Kawecki został nowym Dyrektorem Działu Handlowego agencji Sigma BIS, zastępując na tym stanowisku Tomasza Trojnara.
13.06.24, 20:30
| reklama & PR » ludzie
EssenceMediacom od sierpnia z nowym składem zarządu
W sierpniu br. Katarzyna Kazana i Anna Krzysiak dołączą do zarządu EssenceMediacom – agencji będącej częścią GroupM. Dotychczasowi członkowie zarządu: Stanisław Grabowski i Jan Muszyński z końcem lipca podejmą nowe wyzwania poza strukturami agencji mediowych.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 13.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.