11.08.23, 16:00

InPost rozszerza partnerstwo z Vinted w UK

Grafika reklamowa InPost i Vinted, fot.: materiały prasowe

Firma InPost, platforma dostaw dla e-commerce w Europie, rozszerzyła podjętą w 2022 r. współpracę z Vinted, wprowadzając InPost Shop – nową usługę odbioru przesyłek w Wielkiej Brytanii.

InPost Shop daje użytkownikom Vinted możliwość nadawania i odbioru przesyłek nie tylko w sieci ponad 5 tys. urządzeń Paczkomat, ale teraz również w punktach PUDO InPost. 

Vinted, z którego usług korzysta ponad osiem milionów klientów w Wielkiej Brytanii, przeprowadził test nowej usługi InPost Shop na początku bieżącego roku. Jego wynik potwierdził, że rośnie popyt na dostawę paczek poza domem (OOH). Jest to tym bardziej istotne, że InPost notuje rosnący popyt na swoje usługi w Wielkiej Brytanii – w latach 2021-2022 wolumen przesyłek obsługiwanych przez InPost wzrósł o 151 proc. r/r.

“Nieustannie szukamy sposobów na zwiększenie zadowolenia klientów e-commerce korzystających z usług InPost w Wielkiej Brytanii. Właśnie w tym celu wprowadzamy nową usługę InPost Shop, a nasze partnerstwo z Vinted zyskuje nową dynamikę. Nowa oferta pozwala także zwiększyć przepustowość sieci, aby zaspokoić rosnący popyt na usługi InPost. Ponadto na niektórych obszarach, gdzie instalacja urządzeń Paczkomat® jest trudna ze względu na ograniczenia przestrzenne, możemy dodać dodatkowe punkty odbioru przesyłek dla rosnącej liczby ponad 2 mln naszych klientów. To kolejny kamień milowy w realizacji strategii InPost, której celem jest być największym operatorem ‘out of home’ w Wielkiej Brytanii” – podkreślił Michael Rouse, dyrektor generalny InPost International.

Rozpoczynając ogólnoeuropejskie partnerstwo w zakresie dostaw, InPost i Vinted rozszerzyły zasięg geograficzny, aby sprostać rosnącym potrzebom zarówno sprzedawców, jak i kupujących.

W II kwartale 2022 r. InPost uruchomił w Wielkiej Brytanii usługę przesyłek między urządzeniami Paczkomat ‘Locker-to-Locker’. Jak informuje firma, usługa cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem ze strony konsumentów. Po wprowadzeniu tej metody dostaw popyt na usługi InPost wzrósł ponad dwukrotnie kwartał do kwartału, a następnie zwiększył się o kolejne 31 proc. między IV kwartałem 2022 r. a pierwszym kwartałem 2023 r. Tym samym ponad 2 miliony klientów w Wielkiej Brytanii korzysta z możliwości nadań lub dostawy do urządzeń Paczkomat InPost. Teraz nowa usługa InPost Shop zapewnia kupującym w Wielkiej Brytanii kolejne udogodnienia, oferując więcej lokalizacji, w których można nadać lub odebrać przesyłkę używając tylko kodu QR lub kodu PIN.

Rozszerzenie naszej współpracy z Vinted potwierdza, że konsumenci cały czas oczekują wysokiej jakości usług dostawy. Jesteśmy zadowoleni, że rozwijamy naszą ofertę, aby jeszcze bardziej ułatwić nadania i odbiór paczek – jednocześnie wspierając naszych partnerów detalicznych, takich jak Vinted. Oni również notują zwiększone zapotrzebowanie na swoje usługi, a nasza współpraca pozwala im oferować naprawdę wygodne rozwiązania w zakresie dostarczania przesyłek” – dodał Michael Rouse, dyrektor generalny InPost International.

"Nasi kupujący i sprzedający kochają wygodę, jaką zapewniają im rozwiązania InPost w zakresie dostaw poza domem. Nasz pierwszy raport o wpływie na środowisko – Vinted’s Climate Impact Report – wykazał, że dostawy do PUDO zmniejszają emisję typowej przesyłki Vinted średnio aż o 62 proc. Rozszerzenie partnerstwa InPost i Vinted potwierdza wysoki poziom zapotrzebowania na nasze usługi. Rozwijamy własną ofertę – aby świadczyć jeszcze lepsze usługi – wspierać gospodarkę o obiegu zamkniętym i umożliwić większej liczbie osób przyłączenie się do rewolucji mody z drugiej ręki“ – skomentował Vytautas Atkocaitis, wiceprezes of Vinted Go.

Komentarze

Powiązane

14.10.23, 10:04
| biznes i technologie » informacje
Animal Crossing. Grupa LEGO zapowiedziała zestawy Lego inspirowane serią gier wideo od Nintendo
Grupa LEGO zapowiedziała nowe zestawy LEGO Animal Crossing inspirowane serią gier wideo od Nintendo.
04.10.23, 18:45
| biznes i technologie » informacje
Maciej Ćwikliński prezesem Intermarché w Polsce
Nowy Prezes Zarządu Grupy Muszkieterów, Sławomir Czarnecki wprowadził we wrześniu br. pierwszą strategiczną zmianę w strukturach firmy. Na stanowisko Prezesa Intermarché w Polsce powołał Macieja Ćwiklińskiego, przedsiębiorcę, który jest jednocześnie właścicielem dwóch supermarketów sieci. 
03.10.23, 15:15
| biznes i technologie » informacje
Sławomir Czarnecki prezesem nowego zespołu grupy muszkieterów w Polsce
Wraz z początkiem września br. Sławomir Czarnecki objął stery Grupy Muszkieterów jako Prezes Zarządu ITM Polska, zastępując tym samym Davida de Bosschère’a. Będzie odpowiadał za dalszy rozwój sieci Intermarché i Bricomarché w Polsce po transformacji przeprowadzonej za kadencji swojego poprzednika.
11.09.23, 21:00
| biznes i technologie » informacje
Marka Stop.Cafe wchodzi na kolejny europejski rynek
Grupa ORLEN wprowadziła swoją markę gastronomiczną Stop.Cafe na węgierski rynek. To już szósty kraj, gdzie można znaleźć te punkty. Obecnie otwarto 11 punktów na najbardziej ruchliwych trasach, a do końca roku planowane jest kolejne sześć lokalizacji. 
11.09.23, 20:07
| biznes i technologie » informacje
Ponad 20 mln pasażerów. W wakacje PKP Intercity pobiło rekord
Nigdy wcześniej w historii PKP Intercity aż tylu pasażerów nie zdecydowało się na wakacyjne podróżowanie pociągami: od 1 czerwca do końca sierpnia br. z oferty przewoźnika skorzystało ponad 20 mln osób. Rekordowe wyniki to efekt, m.in. szeregu inwestycji w nowoczesny tabor oraz rozwoju kolejnych kanałów sprzedaży i atrakcyjnych cenowo biletów.
11.09.23, 10:00
| biznes i technologie » informacje
Nowa Rada Nadzorcza IAA Polska pod przewodnictwem Jacka Olechowskiego
Członkowie Rady Nadzorczej IAA Polska podczas pierwszego posiedzenia wyłonili ze swego składu nowego przewodniczącego. Jednogłośnie wybrany został Jacek Olechowski, Prezes Zarządu Mediacap. Pracami Sądu Dyscyplinarnego pokieruje Jerzy Straszewski, Prezes Zarządu PIKE. 
07.09.23, 21:11
| biznes i technologie » informacje
Wewnętrzna sieć kampusowa 5G na Politechnice Śląskiej. Będzie wspierać tworzeniu rozwiązań dla przemysłu 4.0
Ruszyła wewnętrzna sieć kampusowa 5G na Politechnice Śląskiej, która ma posłużyć tworzeniu i testowaniu najnowocześniejszych rozwiązań dla przemysłu 4.0.
28.08.23, 06:30
| biznes i technologie » informacje
Boomersi, Pokolenie X, Millenialsi i „Zetki” mówią jednym głosem: najlepsze produkty pochodzą z najbliższej okolicy
Lokalne produkty zyskują na popularności: chętnie kupujemy wędliny, warzywa, przetwory i nabiał pochodzące od producentów, których niejednokrotnie znamy osobiście.
27.08.23, 09:00
| internet » e-commerce | biznes i technologie » informacje
Oferteo ze wzrostem przychodów o 43 proc. w roku obrotowym 2022/2023
Platforma Oferteo, internetowy marketplace dla szerokiego spektrum usług działający w modelu na żądanie, w roku obrotowym 2022/2023 (kwiecień 2022 r. – marzec 2023 r.) wypracowała przychody netto na poziomie 42 mln zł. Oznacza to wzrost o 43 proc. w porównaniu z rokiem 2021/2022. 
19.08.23, 20:00
| biznes i technologie » informacje
Circle K Polska kontynuuje ekspansję na polskim rynku. Otwarcie 400. stacji paliw
Sieć Circle K rozwija się na polskim rynku. Miniony rok kalendarzowy spółka zamknęła z liczbą 393 stacji paliw, a z końcem lipca br. otworzyła swój 400. punkt w Woźnikach przy autostradzie A1. 
Subskrybuj RSS działu biznes i technologie: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 06.01.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 05.01.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.