28.07.23, 09:43

Radio Rzeszów z rozmachem realizuje 33. edycję Radia Biwak

Zwiastun programu "Radio Biwak", fot.: mareriały prasowe

W trakcie wakacji, na antenie Radia Rzeszów emitowana jest codzienna audycja „Radio Biwak”. To największe programowe przedsięwzięcie na czas wakacji wśród regionalnych stacji w Polsce.

„Radio Biwak” gości na antenie Radia Rzeszów już od 33 lat. „To wakacyjna audycja w czasie której zabieramy naszych słuchaczy w różne zakątki regionu i kraju. W ramach programu pojawiają się także wakacyjne cykle, przebojowa muzyka i konkursy z nagrodami” – mówi dla portalmedialny.pl Roman Owsiak, producent „Radia Biwak”.

Tegoroczna edycja cyklu rozpoczęła się w sobotę, 24 czerwca od wizyty w Nisku (woj. podkarpackie). To właśnie tam dotarł biwakowy kamper, którym ekipa stacji będzie podróżować przez całe wakacje, aż do 31 sierpnia. Także w Nisku 25 sierpnia odbędzie się koncert finałowy „Radia Biwak”.

Ponad 30 osób odpowiada za program

Program realizowany jest z dużym rozmachem. „Mamy zaplanowanych 59 wydań tegorocznej audycji pod hasłem Radio Biwak – Znowu w Drodze”. Przy przygotowaniu audycji uczestniczy codziennie kilkanaście osób, w tym kierowcy, realizatorzy, dział promocji oraz redaktorzy prowadzący. W sumie Słoneczna Ekipa Radia Biwak liczy ponad 30 osób” – mówi Roman Owsiak.
Trasa radia to jednak nie tylko miejsca w zasięgu nadawania Radia Rzeszów. Ekipa „Radia Biwak” odwiedzi również Mazury, Roztocze, Toruń, a nawet dotrze nad morze.

Program ma charakter interaktywny w których uczestniczą słuchacze. ”Biorą oni udział w naszych konkursach i spotykamy ich podczas licznych naszych podróży kamperem. Duże zainteresowanie odnotowujemy również w mediach społecznościowych – zarówno na stronie internetowej „Radia Biwak” Facebooku czy Funpagu” – dodaje Roman Owsiak.

Biwak na wizji

W tym roku „Radio Biwak” współpracuje z ogólnopolskim kanałem telewizyjnym TVP Kobieta. „Mieliśmy przyjemność gościć dyrektor programową Panią Iwonę Bocian-Zaciewską wraz z dziennikarkami prowadzącymi programy w tej telewizji. Na ekranie TVP Kobieta pojawiają sie obszerne relacje z wybranych programów Radia Biwak. Nasza współpraca przebiega rewelacyjnie” – podkreśla Roman Owsiak.

Komentarze

Powiązane

11.07.24, 13:30
| radio » informacje
Premiera podcastu „Przedwojnie” w TOK FM. Format prowadzi Maciej Miłosz
TOK FM przygotował premierę podcastu „Przedwojnie” w czwartek 11 lipca br. Program prowadzi Maciej Miłosz.
11.07.24, 07:30
| radio » informacje
Polskie Radio Dzieciom z nowymi audycjami na wakacje
Polskie Radio Dzieciom zaprasza na nowe audycje w okresie wakacyjnym. W godzinach porannych przewidziano treści dla najmłodszych. Wieczorem pojawią się odcinki z audycji "Strefa Rodzica".
10.07.24, 10:00
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Lato z Radiem i Telewizją Polską. Ponad 60 artystów wystąpi na koncertach kultowej audycji
Wspólna akcja Polskiego Radia i Telewizji Polskiej „Lato z Radiem i Telewizją Polską” rozpocznie się 13 lipca br. Inaugurujący trasę koncert odbędzie się w Zakopanem.
10.07.24, 06:30
| radio » badania rynku
Eska nadal najchętniej słuchaną siecią radiową. RMF MAXX w górę
Na podium najchętniej słuchanych sieci radiowych bez zmian - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (sieci radiowe).
09.07.24, 14:58
| radio » badania rynku
Radio Zet znów w górę. RMF FM dalej liderem
Radio Zet zanotowało największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
08.07.24, 12:30
| radio » informacje | internet » informacje
Maria Skłodowska-Curie bohaterką nowego serwisu specjalnego Polskiego Radia
Z okazji 90. rocznicy śmierci polskiej noblistki, Polskie Radio przygotowało serwis specjalny, który skupia się na historii polskiej uczonej. 
08.07.24, 09:06
| radio » informacje
Wielka Wyprawa Maluchów. Polskie Radio Kierowców relacjonuje charytatywny rajd
80 Fiatów pojawi się na trasie Warszawa - Monte Cassino. Wydarzenie „Wielka Wyprawa Maluchów” rozpoczęło się 5 lipca br., a uczestnikom w trasie towarzyszyć będą dziennikarze Polskiego Radia Kierowców.
08.07.24, 08:30
| radio » informacje
Fundusz Wczasów Pogodowych powraca do Radia Pogoda
Startuje wakacyjna ramówka Radia Pogoda. Tegoroczne lato stacja powitała 28 czerwca potańcówką w Krakowie, którą poprowadził poranny duet stacji - Joanna Kruk i Zygmunt Chajzer.
08.07.24, 07:30
| radio » informacje
Lato w RMF MAXX. Wakacyjny konkurs i nowe audycje
W te wakacje RMF MAXX będzie towarzyszyć słuchaczom na festiwalach muzycznych, a w ramówce znajdą się m.in. „Głosówki z wakacji” i codzienne sety DJ’skie.
08.07.24, 06:30
| radio » informacje
Lato w TOKu. Wakacyjna kampania Radia TOK FM
Radio TOK FM tradycyjnie chce towarzyszyć swoim słuchaczom w czasie wakacji. Rozgłośnia będzie przypominać o możliwość słuchania stacji zarówno na stronie internetowej jak i w aplikacjiw nowej odsłonie kampanii reklamowej „Lato w TOKu”.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.