23.06.23, 07:42

Wakacyjna ramówka Radia 357. Stacja przygotuje także wyjazdowe programy

Studio Główne Radia 357, fot.: Marcin Zawadzki

Radia 357 na czas wakacji wprowadza zmiany w ramówce. Wśród prowadzących nowe audycje będą m.in.: Artur Andrus, Tomasz Smokowski i Zamilska. Dodatkowo zespół zapowiada audycje w formule wyjazdowej z różnych miejsc w Polsce.

„W wakacje radia słuchamy inaczej. Dlatego przygotowaliśmy dla słuchaczy na ten czas zmiany na naszej antenie. Chcemy pomóc odpocząć i zregenerować siły. Chcemy też dać wakacyjne inspiracje, dużo uśmiechu i selekcję najlepszej muzyki na lato. To też świetna okazja do gościnnych występów zewnętrznych autorów. Zaplanowaliśmy także wiele audycji wyjazdowych. Są one dobrą okazją do spotkań ze słuchaczami, ale także to sprawdzania naszej technologii w nietypowych warunkach i budowania kompetencji w tym zakresie” - tłumaczy Olga Mickiewicz, odpowiedzialna w zarządzie Radia 357 za ofertę programową.

Przez całe wakacje autorzy Radia 357 będą przygotowywali audycje plenerowe. W długi weekend patroni pływali jachtem z Kubą Strzyczkowskim po Morzu Bałtyckim. 15 lipca wyjazdowe “Zakamarki” ze Szklarskiej Poręby poprowadzi Marek Niedźwiecki. Dzień wcześniej „Niedźwiedź” osobiście zabierze patronów Radia 357 na wyprawę w Góry Izerskie. „Gdy tylko możemy - ruszamy w teren. Popołudniówkę zrealizowaliśmy już z Rzeszowa i Torunia, przed nami wydanie z Sopotu połączone z “robieniem kroków” przez słuchaczy razem z Ernestem Zozuniem. Do tego wyjazdowe wydania Listy Piosenek, festiwale w Katowicach, Ostródzie czy Świnoujściu i audycje, m.in. z Wrocławia, Poznania, Krakowa. Do tego dochodzi siedem lokalizacji i aż 14 koncertów na trasie Żywiec Męskie Granie. To na pewno będzie pracowite lato w Radiu 357” - mówi Olga Mickiewicz.

Dużo grania na Scenie Radia 357

Radio 357 kontynuuje i rozwija współpracę w ramach trasy Żywiec Męskie Granie. „Jesteśmy partnerem Męskiego już trzeci raz. To dla nas wspaniała sprawa! W tym roku nasza scena urosła - i dlatego przechrzciliśmy ją na Scenę Radia 357. A na scenie ci, którym lubimy pomagać - w zdecydowanej większości to młodzi, zdolni, stawiający pierwsze kroki w profesjonalnym świecie muzycznym. Zresztą, cały line-up tej sceny zasługuje naszym zdaniem na uwagę” - mówi Piotr Stelmach z Redakcji Muzycznej Radia 357, prowadzący koncerty na scenie głównej trasy Żywiec Męskie Granie.

W sumie 12 młodych zespołów zaprezentuje się na Scenie Radia 357 i Škody w sześciu miastach. „Oddajemy im scenę. Słuchamy jak grają. Obserwujemy kontakt z widownią. Na koniec wyróżnimy jeden zespół bardzo cenną nagrodą. To kilkudniowe warsztaty z jednym z najbardziej rozchwytywanych producentów muzycznych - Bartoszem Dziedzicem, odpowiedzialnym, m.in. za sukcesy płyt Artura Rojka, Brodki, Lecha Janerki czy Dawida Podsiadło. Wybór na pewno nie będzie łatwy” - mówi Darek Król, project manager Męskiego Grania po stronie Radia 357.

Występujące zespoły wybrała radiowa redakcja muzyczna. Na Scenie Radia 357 i Škody zagrają: Konrad Słoka & Chango, Ludojad, KATHIA, pawlack, mona polaski, shama, IF Igor Falecki, pastry, koko die, Ania Szlagowska, The Bullseyes i Ostatni Dzień Lata. Ich występy poprzedzą koncerty headlinerów: Funkasanki, Izzy and the Black Trees, atem, NOŻE, Gypsy and the Acid Queen i Cinemon. Oprócz koncertów, w ramach Sceny Radia 357, zespół radia zaprasza na spotkania z artystami i autorami znanymi z anteny. Radio 357 przygotowało dla patronów pulę biletów na koncerty Żywiec Męskie Granie.

Goopi Kaowiec i Czarna Helena

Zmiany dotkną ramówkę stacji. Wśród wakacyjnych nowości od poniedziałku do czwartku między 12:00 a 14:00 pojawi się audycja „Goopi Kaowiec”. „Zaproponujemy tu dużo dobrej muzyki i interakcji ze słuchaczami - w tym antenowe zabawy i konkursy” - tłumaczy Olga Mickiewicz. Audycję poprowadzą m.in.: Marcin Łukawski, Krystian Hanke, Piotr Stelmach, Maja Piskadło, Beata Kwiatkowska, Mateusz Fusiarz, Antoni Grudniewski. Z kolei w czwartki między 19:00 a 21:00 pojawi się audycja Zamilskiej „Pełne Spektrum”, a w niej autorska selekcja muzyki bez kompromisów, ograniczeń i podziałów na gatunki.

W wakacje dwie godziny z piątku na sobotę zagospodaruje Kuba Jonczyk - na co dzień koordynujący rozwój podcastów Radia 357. „Będzie to czas z muzyką, która nocą brzmi bardziej. Od marzycielskich brzmień lat 80. i 90. po współczesną muzykę miejską. Soundtrack do ciepłych, wakacyjnych nocy, którego wspólnym mianownikiem nie będzie żaden konkretny gatunek muzyczny, a melancholijny klimat, refleksyjne teksty i swoista intymność prezentowanych utworów” - tak opisuje swój pomysł Kuba Jonczyk. Audycja „Wszystkie nieprzespane noce” pojawi się na antenie w piątki między północą, a 2:00 w nocy.

Nowa propozycja na sobotę to „Dom Wypoczynkowy “Czarna Helena”, w którym spotkają się Filip Jaślar i Artur Andrus. „To magazyn rozrywkowy, w którym prezentować będziemy premierowe monologi, skecze i piosenki przysyłane do audycji przez grupę zaprzyjaźnionych z Radiem 357 Autorów. W każdym programie usłyszymy piosenkę z ostatniej chwili, inspirowaną tematami proponowanymi przez Słuchaczy, dowiemy się co słychać u Czarnej Heleny, zaprosimy Państwa do czytelni i sięgniemy do archiwów polskiego kabaretu” - zdradza Roma Leszczyńska, wydająca audycję. Swój udział w audycji zapowiedzieli, m.in.: Magdalena Mikołajczyk, Marianna Janczarska, Andrzej Poniedzielski, Artur Andrus, Robert Górski, Tomek i Szymon Jachimek, Grzegorz Wasowski, Wojciech Zimiński, Krzysztof Jaślar, Kuba Strzyczkowski, Wojtek Kamiński, Łukasz Błąd, Krzysztof Szubzda, Kabaret Małżeński, Czas dla nas i Filip Jaślar.

Gra podwójna i Antonówka

Częściej niż dotąd, bo w każdą sobotę od 16:00 emitowana będzie „Rzecz technologiczna”, czyli nowości ze świata technologii serwowane przez Jarosława Juszkiewicza i Roberta Zembrzyckiego. Zaraz potem pojawią się dwugodzinne wizyty na festiwalach – „Supermocni 357” z trasy Męskiego Grania na zmianę z audycjami z innych wydarzeń. Sobotnie wieczory będą należały do Antoniego Grudniewskiego. W audycji „Antonówka” między 19:00 a 21:00 zaprezentuje on muzykę na letnie wieczory.

Kolejna nowość pojawi się w niedzielny poranek. Między 8:00 a 10:00, po raz pierwszy w Radiu 357, swoją autorską audycję muzyczną poprowadzi dziennikarz sportowy Tomasz Smokowski. „Moje miłości to muzyka i co nieco sport. Stąd i nazwa. Gra podwójna to takie trochę mrugnięcie okiem do skrzyżowania, na którym spotykają się moje dwie życiowe pasje. Będzie czasem szybko, czasem wolno. Głośniej i nostalgicznej, nowo, a czasem staro” - opisuje swoją audycję Tomasz Smokowski.
Wakacyjny układ ramówki Radia 357 startuje 24 czerwca i potrwa do 3 września.

Komentarze

Powiązane

15.04.24, 08:30
| radio » informacje
Fajne radio RMF. Doda, zespół The Kolors i dziennikarze RMF FM w kampanii wizerunkowej
Ruszyła kampania wizerunkowa radia RMF FM pod hasłem „Fajne radio RMF”. Jej twarzami została Doda, członkowie zespołu The Kolors oraz prezenterzy stacji. Częścią akcji jest konkurs antenowy oraz event, w ramach którego RMF FM odwiedzi polskie miasta i miasteczka.
15.04.24, 07:30
| radio » badania rynku
Badanie Total Audio: dlaczego wybieramy treści audio? Informacje, muzyka i ulubieni prowadzący
Szybki dostęp do newsów, dostarczanie wiedzy, oferta muzyczna, kontakt z lubianymi osobowościami, możliwość dopasowania do nastroju czy towarzyszenie podczas różnych form aktywności – m.in. takie powody wskazali uczestnicy badania Total Audio, dla których Polacy sięgają po treści audio. Każdego dnia 79 proc. Polaków. „czegoś” słucha.
11.04.24, 12:51
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Nadawcy radiowi będą promować radio jako efektywne medium reklamowe
11 kwietnia br., z okazji Dnia Radia, ruszyła ogólnopolska akcja pod hasłem „I love radio”, której celem jest popularyzacja radia w Polsce, jako efektywnego medium reklamowego. Organizują ją wspólnie najwięksi, na co dzień konkurujący ze sobą, nadawcy radiowi: Polskie Radio, Grupa Euro-zet, Grupa RMF oraz Grupa ZPR Media.
11.04.24, 10:00
| radio » ludzie
Bilguun Ariunbaatar jako Szalony Reporter w Radiu ZET
11 kwietnia br. do ekipy porannego programu Radia ZET „Dzień dobry bardzo” dołączył Bilguun Ariunbaatar.
10.04.24, 16:00
| radio » badania rynku
Słuchalność sieci radiowych w I kwartale 2024 r.: Eska liderem, rosnie Audytorium 17 i Meloradio
Radio Eska pozostaje najchętniej słuchaną siecią radiowa w Polsce - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 stycznia 2024 r. do 31 marca 2024 r. (sieci radiowe).
10.04.24, 15:00
| radio » badania rynku
Słuchalność radia w I kwartale 2024 r.: duży wzrost Radia Zet i Radia Maryja
Radio RMF FM pozostaje najchętniej słuchaną rozgłośnią w Polsce - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 stycznia 2024 r. do 31 marca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
10.04.24, 06:30
| radio » badania rynku
Badanie Słuchacz podcastów w Polsce: rośnie słuchalności podcastów
W Polsce, podobnie jak na świecie, utrzymuje się rosnący trend popularności podcastów. W 2023 r. blisko 10 mln polskich internautów słucha treści słownych audio przynajmniej raz w miesiącu – wynika z V edycji badania „Słuchacz podcastów w Polsce” przygotowanego cyklicznie przez Grupę Eurozet we współpracy z Publicis Groupe.
09.04.24, 06:30
| radio » informacje
Wiosenna ramówka Polskiego Radia Rzeszów. Do stacji wracają znane głosy
Pod hasłami „Wiosna w Polskim Radiu Rzeszów, słuchaj z wzajemnością”, 8 kwietnia br. ruszyła nowa ramówka publicznej rozgłośni regionalnej nadającej w południowo-wschodniej Polsce. Zmiany dotyczą przede wszystkim pasm wieczornych, które po godz. 20.00 wypełnią rozmaite gatunki muzyczne podane w autorskiej, osobistej formie przez grono dawnych i nowych współpracowników stacji.
08.04.24, 10:51
| radio » ludzie
Anna Paluszek wraca do RMF FM. Będzie wydawczynią publicystyki
Do warszawskiej redakcji RMF FM w kwietniu br. dołączyła Anna Paluszek. Jest wydawczynią rozmów publicystycznych w RMF FM i Radiu RMF24.
08.04.24, 09:40
| radio » wywiady
Kunstkamera, Pogłosy oraz Przegląd prasy zagranicznej w ofercie Dwójki
„Kunstkamera” i „Pogłosy” to audycje debiutujące w ofercie Dwójki. Na antenie pojawią się także „Pprzeglądy prasy zagranicznej” .
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista do spraw promocji i komunikacji

Muzeum Narodowe w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty
Konkursy
do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden zestaw. Wariant kolorystyczny może różnić się od tego na zdjęciu w informacji w zależności od stanu magazynu.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy