23.06.23, 07:42

Wakacyjna ramówka Radia 357. Stacja przygotuje także wyjazdowe programy

Studio Główne Radia 357, fot.: Marcin Zawadzki

Radia 357 na czas wakacji wprowadza zmiany w ramówce. Wśród prowadzących nowe audycje będą m.in.: Artur Andrus, Tomasz Smokowski i Zamilska. Dodatkowo zespół zapowiada audycje w formule wyjazdowej z różnych miejsc w Polsce.

„W wakacje radia słuchamy inaczej. Dlatego przygotowaliśmy dla słuchaczy na ten czas zmiany na naszej antenie. Chcemy pomóc odpocząć i zregenerować siły. Chcemy też dać wakacyjne inspiracje, dużo uśmiechu i selekcję najlepszej muzyki na lato. To też świetna okazja do gościnnych występów zewnętrznych autorów. Zaplanowaliśmy także wiele audycji wyjazdowych. Są one dobrą okazją do spotkań ze słuchaczami, ale także to sprawdzania naszej technologii w nietypowych warunkach i budowania kompetencji w tym zakresie” - tłumaczy Olga Mickiewicz, odpowiedzialna w zarządzie Radia 357 za ofertę programową.

Przez całe wakacje autorzy Radia 357 będą przygotowywali audycje plenerowe. W długi weekend patroni pływali jachtem z Kubą Strzyczkowskim po Morzu Bałtyckim. 15 lipca wyjazdowe “Zakamarki” ze Szklarskiej Poręby poprowadzi Marek Niedźwiecki. Dzień wcześniej „Niedźwiedź” osobiście zabierze patronów Radia 357 na wyprawę w Góry Izerskie. „Gdy tylko możemy - ruszamy w teren. Popołudniówkę zrealizowaliśmy już z Rzeszowa i Torunia, przed nami wydanie z Sopotu połączone z “robieniem kroków” przez słuchaczy razem z Ernestem Zozuniem. Do tego wyjazdowe wydania Listy Piosenek, festiwale w Katowicach, Ostródzie czy Świnoujściu i audycje, m.in. z Wrocławia, Poznania, Krakowa. Do tego dochodzi siedem lokalizacji i aż 14 koncertów na trasie Żywiec Męskie Granie. To na pewno będzie pracowite lato w Radiu 357” - mówi Olga Mickiewicz.

Dużo grania na Scenie Radia 357

Radio 357 kontynuuje i rozwija współpracę w ramach trasy Żywiec Męskie Granie. „Jesteśmy partnerem Męskiego już trzeci raz. To dla nas wspaniała sprawa! W tym roku nasza scena urosła - i dlatego przechrzciliśmy ją na Scenę Radia 357. A na scenie ci, którym lubimy pomagać - w zdecydowanej większości to młodzi, zdolni, stawiający pierwsze kroki w profesjonalnym świecie muzycznym. Zresztą, cały line-up tej sceny zasługuje naszym zdaniem na uwagę” - mówi Piotr Stelmach z Redakcji Muzycznej Radia 357, prowadzący koncerty na scenie głównej trasy Żywiec Męskie Granie.

W sumie 12 młodych zespołów zaprezentuje się na Scenie Radia 357 i Škody w sześciu miastach. „Oddajemy im scenę. Słuchamy jak grają. Obserwujemy kontakt z widownią. Na koniec wyróżnimy jeden zespół bardzo cenną nagrodą. To kilkudniowe warsztaty z jednym z najbardziej rozchwytywanych producentów muzycznych - Bartoszem Dziedzicem, odpowiedzialnym, m.in. za sukcesy płyt Artura Rojka, Brodki, Lecha Janerki czy Dawida Podsiadło. Wybór na pewno nie będzie łatwy” - mówi Darek Król, project manager Męskiego Grania po stronie Radia 357.

Występujące zespoły wybrała radiowa redakcja muzyczna. Na Scenie Radia 357 i Škody zagrają: Konrad Słoka & Chango, Ludojad, KATHIA, pawlack, mona polaski, shama, IF Igor Falecki, pastry, koko die, Ania Szlagowska, The Bullseyes i Ostatni Dzień Lata. Ich występy poprzedzą koncerty headlinerów: Funkasanki, Izzy and the Black Trees, atem, NOŻE, Gypsy and the Acid Queen i Cinemon. Oprócz koncertów, w ramach Sceny Radia 357, zespół radia zaprasza na spotkania z artystami i autorami znanymi z anteny. Radio 357 przygotowało dla patronów pulę biletów na koncerty Żywiec Męskie Granie.

Goopi Kaowiec i Czarna Helena

Zmiany dotkną ramówkę stacji. Wśród wakacyjnych nowości od poniedziałku do czwartku między 12:00 a 14:00 pojawi się audycja „Goopi Kaowiec”. „Zaproponujemy tu dużo dobrej muzyki i interakcji ze słuchaczami - w tym antenowe zabawy i konkursy” - tłumaczy Olga Mickiewicz. Audycję poprowadzą m.in.: Marcin Łukawski, Krystian Hanke, Piotr Stelmach, Maja Piskadło, Beata Kwiatkowska, Mateusz Fusiarz, Antoni Grudniewski. Z kolei w czwartki między 19:00 a 21:00 pojawi się audycja Zamilskiej „Pełne Spektrum”, a w niej autorska selekcja muzyki bez kompromisów, ograniczeń i podziałów na gatunki.

W wakacje dwie godziny z piątku na sobotę zagospodaruje Kuba Jonczyk - na co dzień koordynujący rozwój podcastów Radia 357. „Będzie to czas z muzyką, która nocą brzmi bardziej. Od marzycielskich brzmień lat 80. i 90. po współczesną muzykę miejską. Soundtrack do ciepłych, wakacyjnych nocy, którego wspólnym mianownikiem nie będzie żaden konkretny gatunek muzyczny, a melancholijny klimat, refleksyjne teksty i swoista intymność prezentowanych utworów” - tak opisuje swój pomysł Kuba Jonczyk. Audycja „Wszystkie nieprzespane noce” pojawi się na antenie w piątki między północą, a 2:00 w nocy.

Nowa propozycja na sobotę to „Dom Wypoczynkowy “Czarna Helena”, w którym spotkają się Filip Jaślar i Artur Andrus. „To magazyn rozrywkowy, w którym prezentować będziemy premierowe monologi, skecze i piosenki przysyłane do audycji przez grupę zaprzyjaźnionych z Radiem 357 Autorów. W każdym programie usłyszymy piosenkę z ostatniej chwili, inspirowaną tematami proponowanymi przez Słuchaczy, dowiemy się co słychać u Czarnej Heleny, zaprosimy Państwa do czytelni i sięgniemy do archiwów polskiego kabaretu” - zdradza Roma Leszczyńska, wydająca audycję. Swój udział w audycji zapowiedzieli, m.in.: Magdalena Mikołajczyk, Marianna Janczarska, Andrzej Poniedzielski, Artur Andrus, Robert Górski, Tomek i Szymon Jachimek, Grzegorz Wasowski, Wojciech Zimiński, Krzysztof Jaślar, Kuba Strzyczkowski, Wojtek Kamiński, Łukasz Błąd, Krzysztof Szubzda, Kabaret Małżeński, Czas dla nas i Filip Jaślar.

Gra podwójna i Antonówka

Częściej niż dotąd, bo w każdą sobotę od 16:00 emitowana będzie „Rzecz technologiczna”, czyli nowości ze świata technologii serwowane przez Jarosława Juszkiewicza i Roberta Zembrzyckiego. Zaraz potem pojawią się dwugodzinne wizyty na festiwalach – „Supermocni 357” z trasy Męskiego Grania na zmianę z audycjami z innych wydarzeń. Sobotnie wieczory będą należały do Antoniego Grudniewskiego. W audycji „Antonówka” między 19:00 a 21:00 zaprezentuje on muzykę na letnie wieczory.

Kolejna nowość pojawi się w niedzielny poranek. Między 8:00 a 10:00, po raz pierwszy w Radiu 357, swoją autorską audycję muzyczną poprowadzi dziennikarz sportowy Tomasz Smokowski. „Moje miłości to muzyka i co nieco sport. Stąd i nazwa. Gra podwójna to takie trochę mrugnięcie okiem do skrzyżowania, na którym spotykają się moje dwie życiowe pasje. Będzie czasem szybko, czasem wolno. Głośniej i nostalgicznej, nowo, a czasem staro” - opisuje swoją audycję Tomasz Smokowski.
Wakacyjny układ ramówki Radia 357 startuje 24 czerwca i potrwa do 3 września.

Komentarze

Powiązane

09.07.24, 14:58
| radio » badania rynku
Radio Zet znów w górę. RMF FM dalej liderem
Radio Zet zanotowało największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
08.07.24, 12:30
| radio » informacje | internet » informacje
Maria Skłodowska-Curie bohaterką nowego serwisu specjalnego Polskiego Radia
Z okazji 90. rocznicy śmierci polskiej noblistki, Polskie Radio przygotowało serwis specjalny, który skupia się na historii polskiej uczonej. 
08.07.24, 09:06
| radio » informacje
Wielka Wyprawa Maluchów. Polskie Radio Kierowców relacjonuje charytatywny rajd
80 Fiatów pojawi się na trasie Warszawa - Monte Cassino. Wydarzenie „Wielka Wyprawa Maluchów” rozpoczęło się 5 lipca br., a uczestnikom w trasie towarzyszyć będą dziennikarze Polskiego Radia Kierowców.
08.07.24, 08:30
| radio » informacje
Fundusz Wczasów Pogodowych powraca do Radia Pogoda
Startuje wakacyjna ramówka Radia Pogoda. Tegoroczne lato stacja powitała 28 czerwca potańcówką w Krakowie, którą poprowadził poranny duet stacji - Joanna Kruk i Zygmunt Chajzer.
08.07.24, 07:30
| radio » informacje
Lato w RMF MAXX. Wakacyjny konkurs i nowe audycje
W te wakacje RMF MAXX będzie towarzyszyć słuchaczom na festiwalach muzycznych, a w ramówce znajdą się m.in. „Głosówki z wakacji” i codzienne sety DJ’skie.
08.07.24, 06:30
| radio » informacje
Lato w TOKu. Wakacyjna kampania Radia TOK FM
Radio TOK FM tradycyjnie chce towarzyszyć swoim słuchaczom w czasie wakacji. Rozgłośnia będzie przypominać o możliwość słuchania stacji zarówno na stronie internetowej jak i w aplikacjiw nowej odsłonie kampanii reklamowej „Lato w TOKu”.
05.07.24, 17:30
| radio » informacje
Ruszyła XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów Melchiory
Polskie Radio rozpoczęło przyjmowanie zgłoszeń do XIX Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów „Melchiory”.
05.07.24, 06:15
| radio » informacje
Czwarte urodziny Radia Nowy Świat. Świętowanie w Nowej Rudzie i Kinotece
Radio Nowy Świat rozpoczyna świętowanie czwartych urodzin rozgłośni. Urodzinowe spotkania odbędą się dwóch miastach i w dwóch terminach. 6 lipca br. stacja zaprasza do Nowej Rudy, a 10 lipca do stolicy.
04.07.24, 10:20
| radio » informacje
RadioStany. Jan Białostocki z audycją o nieznanych zakątkach w USA w Polskim Radiu 24
7 lipca br. na antenie Polskiego Radia 24 zadebiutuje audycja „RadioStany”. Na podróż po Stanach Zjednoczonych zaprasza Jan Białostocki. Emisja w każdą niedzielę o godz. 18.30.
03.07.24, 11:38
| radio » informacje
Sezon ogórkowy. Podcast Beaty Lubelskiej w ofercie Radia Zet
Radio Zet uruchomiło wakacyjną serię podcastów „Sezon ogórkowy” Beaty Lubeckiej.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 10.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 10.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.