16.06.23, 08:30

10 miejscowości na trasie Lata z radiem 2023

Zapowiedź tegorocznej edycji "Lata z radiem", fot.: materiały prasowe

21 czerwca br. po raz 52. w Programie Pierwszym Polskiego Radia zabrzmi „Polka Dziadek”. W tym roku ekipa „Lata z Radiem” odwiedzi 10 miejscowości w Polsce. Maskotką „Lata z Radiem 2023” jest konik polski.

Dziennikarze Polskiego Radia wyruszą w trasę i odwiedzą kolejno 10 miejscowości w różnych zakątkach Polski: 24 czerwca - Poddębice, 25 czerwca - Toruń, 1 lipca - Tarnów, 7 lipca - Węgorzewo, 15 lipca - Dobczyce, 23 lipca - Tymbark, 30 lipca - Giżycko, 5 sierpnia - Myślenice, 19 sierpnia - Międzyzdroje, ostatni przystanek - 27 sierpnia w Przemyślu.

Podczas pikników rodzinnych stacja zaproponuje słuchaczom niespodzianki, konkursy z nagrodami, a także możliwość spotkania z prowadzącymi audycje. Przewidziano również koncerty – na scenie „Lata” wystąpią m.in.: Karolina Lizer, Maryla Rodowicz, Ania Rusowicz, i Kminek.

W audycji pojawią się różne elementy programowe, m.in. kosmiczny konkurs „10 kroków na Księżyc”, którego główną nagrodą będzie trzytygodniowa misja – pobyt w tzw. Habitacie Space is More – LunAres Mobile Research Station, czyli w zamkniętej strefie imitującej warunki na Księżycu. Kolejną propozycją będzie zabawa literacka „Lato z Dreszczykiem”, polegająca na współtworzeniu przez słuchaczy, opowiadania kryminalnego. Na antenie pojawi się także „Lektura Lata z Radiem” oraz konkursy „Skojarzenia” i „Koszyk Lata z Radiem”.

W cyklu „Jestem stąd”, zapoczątkowanym podczas ubiegłorocznego „Lata z Radiem” dziennikarze Jedynki odwiedzą: Lublin, Radom, Opole, Gdańsk i Wrocław. W tym roku powróci także „Liga Superbohaterów”, czyli osób niosących pomoc potrzebującym.

Podczas „Trasy reporterskiej” dziennikarze Programu 1 będą prezentować najpiękniejsze i najciekawsze zakątki Polski. Z kolei w „Turystycznym Alfabecie” - przy użyciu aplikacji Lata z Radiem - będzie można poznać zarówno znane jak i te mniej znane miejsca w naszym kraju.

Audycja na antenie Programu 1 będzie emitowana od poniedziałku do soboty w godz. 9.00 - 12.00.

Komentarze

Powiązane

29.02.24, 10:55
| radio » informacje
Informator ekonomiczny w nowej odsłonie. Wracają rozmowy z komentatorami
Program 3 Polskiego przygotował nową osłonę „Informatora ekonomicznego”. Od 4 marca br. w ramach programu wracają rozmowy z zaproszonymi komentatorkami i komentatorami. Audycja emitowana będzie od poniedziałku do czwartku o godz. 9.30 na antenie Trójki.
29.02.24, 09:57
| radio » informacje
Dwójka świętuje 87. urodziny
Recital Erica Guo z Żelazowej Woli, koncert Lilianny Stawarz i Marcina Zdunika w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana, koncert jazzowy Marcin Wasilewski Trio ze Studia S-3, premierowe słuchowisko to tylko kilka z propozycji, które Program 2 Polskiego Radia przygotował z okazji 87. urodzin rozgłosni.
26.02.24, 10:52
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Ponad 80 stacji radiowych w ofercie platformy IPTV AVIOS
Wzrasta liczba stacji radiowych dostępnych na platformie IPTV AVIOS. Pod koniec stycznia br. było ich 30, obecnie jest już przeszło 80. Wszystkie stacje dostępne są bezpłatnie dla abonentów usługi.
26.02.24, 07:30
| radio » informacje
KBR będzie dalej współpracować z Adres:Media
Komitet Badań Radiowych kontynuuje współpracę z firmą Adres:Media, skupiającą grono doradców z obszaru badań, marketingu, reklamy i mediów. 
24.02.24, 09:00
| radio » informacje
Radio Nowy Świat razem z Ukrainą
W drugą rocznicę rosyjskiej agresji na Ukrainę Radio Nowy Świat będzie wspominać i rozmawiać o sytuacji naszych wschodnich sąsiadów. Stacja uruchomiła również specjalną zbiórkę.
24.02.24, 05:00
| radio » informacje
Give Peace A Chance. Polskie stacje radiowe przeciwko wojnie. Polskie Radio przyłączyło się do akcji
Polskie rozgłośnie radiowe solidarnie w drugą rocznicę wybuchu wojny w Ukrainie. 24 lutego br., punktualnie o 9:45 (GMT + 1), na antenach polskich stacji radiowych zabrzmi utwór „Give Peace A Chance” Johna Lennona. To symboiczny gest solidarności z narodem ukraińskim, a także wyraz sprzeciwu wobec wojny i okrucieństwa wojsk rosyjskich.
23.02.24, 07:30
| radio » informacje
Progresywni wirtuozi oraz Blok wschodni w Radiu Nowy Świat
„Progresywni wirtuozi” oraz „Blok wschodni” to niedzielne audycje, które pojawią się w ramówce Radia Nowy Świat. Ich premiera została zaplanowana na 25 lutego br. Adrianna Calińska-Czaniecka oraz Tomasz Ławnicki zaproponują dwie godziny zupełnie różnej muzyki. Audycje będą nadawane raz w miesiącu.
23.02.24, 06:30
| radio » informacje
Radio Kraków sprzedaje fortepian Steinway D-274. Kupi go Polskie Wydawnictwo Muzyczne
Radio Kraków podpisało umowę z Polskim Wydawnictwem Muzycznym w sprawie fortepianu koncertowego Steinway D-274, który krakowska rozgłośnia zakupiła za milion złotych w ubiegłym roku.
22.02.24, 12:35
| radio » informacje
Specjalne wydania programów w Polskim Radiu dla Ukrainy w drugą rocznicę inwazji Rosji na Ukrainę
Polskie Radio przygotowało audycje specjalne w związku z dziesiątą rocznicą zbrojnej agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę i drugą rocznicą pełnoskalowej inwazji Rosji na Ukrainę oraz drugą rocznicą powstania Polskiego Radia dla Ukrainy.
22.02.24, 08:30
| radio » ludzie
Agata Kwiecińska powraca do Dwójki
Do zespołu Programu Drugiego Polskiego Radia powraca Agata Kwiecińska.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 01.04.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 01.04.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 29.03.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

27.02.2024 r., godz. 15.00, online.