12.06.23, 19:46

Nie jestem Twoim misiem. Zielona Interia wspiera zagrożone gatunki

KV akcji, fot.: materiały prasowe

W Polsce żyje tylko 110 niedźwiedzi brunatnych. Zielona Interia w Międzynarodowy Dzień Rysia, czyli w rocznice projektu „Blisko rysia”, ruszyła z drugą edycją akcji wspierającej zagrożone gatunki. Serwis promuje wiedzę o niedźwiedziach, wokół których narosło sporo mitów, a ich egzystencja w naszym kraju jest zagrożona. Partnerem merytorycznym akcji „Nie jestem Twoim misiem” jest WWF Polska.

Grupa Interia w ramach projektu „Nie jestem Twoim misiem" pokazuje chce pokazać, że niedźwiedzie to nie pluszowe maskotki, z którymi można fotografować się na szlakach, ale dzikie, inteligentne, niebezpieczne zwierzęta. Serwis podkreśla też, że te ogromne ssaki potrzebują odpowiednich warunków do życia – przestrzeni i bazy pokarmowej. Jednak działalność człowieka doprowadziła je na skraj wyginięcia. Zostało zaledwie 110 osobników.

Sercem akcji jest Zielona Interia. Piotr Witwicki, Redaktor Naczelny Grupy Interia, wprowadza użytkowników portalu do akcji „Nie jestem Twoim misiem". W swoim tekście wyjaśnia w jaki sposób redakcja angażuję się w ochronę przyrody i zagrożonych gatunków. Przemysław Białkowski w specjalnym odcinku podcastu video rozmawia z przedstawicielem WWF o mającym niewiele wspólnego z rzeczywistością wizerunkiem niedźwiedzi w popkulturze. Dzięki współpracy z tą międzynarodową organizacją powstały także materiały, m.in. o tym jak w praktyce wygląda ochrona tych zwierząt w różnych krajach i co zrobić, kiedy jedno z nich przetnie naszą drogę na szlaku turystycznym. Interia wyjaśnia także wpływ zmian klimatu na życie niedźwiedzi i pokaże niezwykłe historie zwierząt uratowanych z cyrków.

Akcję Interii wspierają Stowarzyszenie Program Czysta Polska, Telewizja Polsat oraz gwiazdy show-biznesu. W programach „Wydarzenia” (Polsat) i „Czysta Polska” (Polsat News) zostanie przybliżona widzom idea projektu „Nie jestem Twoim misiem". Pojawi się także dedykowany materiał o niedźwiedziach brunatnych. Artyści i największe osobowości telewizji z kolei 12 czerwca w swoich mediach społecznościowych udostępnią materiały edukacyjne przygotowane przez Interię i WWF #niejestemtwoimmisiem.

Akcja „Nie jestem Twoim misiem" odbywa się 11 i 12 czerwca br. Interia na tę okazję zmieniła wygląd swojego logotypu. Wszystkie materiały będą prezentowane w specjalnej sekcji na stronie głównej portalu oraz w serwisie Zielona Interia.

Komentarze

Powiązane

19.02.24, 11:52
| internet » informacje
Klub Świadomej Konsumentki. Nowy projekt serwisu WP Kobieta
Redakcja serwisu WP Kobieta uruchamia Klub Świadomej Konsumentki, w którym czytelniczki będą mogły za darmo testować różne produkty i dzielić się swoimi opiniami.
19.02.24, 09:30
| internet » badania rynku | reklama & PR » informacje
Ponad 450 osób przeszkolonych z badania Mediapanel
W 2023 r. firmy Gemius i Polskie Badania Internetu uruchomiły szkolenia z badania Mediapanel, przeznaczone dla podmiotów z branży medialnej. W pierwszym etapie szkoleń, w okresie od września 2023 r. do stycznia 2024 r. wzięło w nich udział ponad 450 osób.
18.02.24, 12:59
| internet » ludzie
Krzysztof “Chris” Sulenta awansuje w MassiveMusic Warsaw
MassiveMusic Warsaw, kreatywna agencja muzyczna, awansowała Krzysztofa Sulentę na stanowisko senior music creative.
17.02.24, 12:00
| internet » informacje | kultura » informacje
Rusza ósma edycja Plebiscytu O!Lśnienia – Nagród Kulturalnych Onetu i Miasta Krakowa
Po raz ósmy zostaną przyznane O!Lśnienia, nagrody kulturalne Onetu i Miasta Krakowa. Zwycięzców wybiorą internauci, a głosowanie potrwa do północy 1 marca br. 
16.02.24, 18:45
| internet » informacje
Jak pisać o klimacie 2.0. Czym jest dezinformacja klimatyczna i jak z nią walczyć. Druga część poradnika Gazeta.pl dla dziennikarek i dziennikarzy
Poradnik o dezinformacji klimatycznej dla dziennikarzy i dziennikarek to kontynuacja wydanej w 2023 r. publikacji Gazeta.pl „Jak pisać o klimacie”, której celem jest wsparcie przedstawicieli mediów ogólnopolskich i lokalnych, powstała we współpracy z Fundacją Climate Strategies Poland.
16.02.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Co to będzie. Polityczny wideopodcast od Gazeta.pl
Portal Gazeta.pl rusza z nowym formatem politycznym, prowadzonym przez Martę Nowak oraz Miłosza Wiatrowskiego-Bujacza. Wideopodcast będzie publikowany  w każdy czwartek. Pierwszy odcinek został wyemitowany 15 lutego br.
15.02.24, 15:00
| radio » informacje | internet » informacje
Sprawa Rusałki. Nowa superprodukcja Audioteki
15 lutego br. udostępniono dwa pierwsze odcinki z sześciu odcinków nowej superprodukcji Audioteki – „Sprawa Rusałki”.
15.02.24, 12:48
| internet » informacje | reklama & PR » informacje
W poprzedniej pracy nie było OK. Krzysztof Stanowski w kampanii rocketjobs.pl
Krzysztof Stanowski, twórca Kanału Zero, wziął udział w kampanii reklamowej portali pracy rocketjobs.pl i justjoin.it „Misja Zmiana”, w której namawia do zmiany pracy na własnych warunkach. Jest to już kolejna wspólna akcja marek z właścicielem Kanału Zero.
14.02.24, 15:30
| radio » informacje | internet » informacje
NOIZZ uruchamia podcast Komfort Guys
W czwartek, 15 lutego br., w Onet Audio, na NOIZZ.pl oraz na wybranych platformach podcastowych ruszy „Komfort Guys” - rozmowy o emocjach, z którymi można się utożsamiać, niezależnie od tego, czy jest to radość, smutek, bliskość, samotność, euforia, czy może przygnębienie.
14.02.24, 14:35
| prasa » informacje | internet » informacje
Nie żyje Mariusz Jabłoński
Zmarł Mariusz Jabłoński, właściciel portalu OstrowiecNews.pl.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 01.04.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 01.04.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 29.03.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

27.02.2024 r., godz. 15.00, online.