30.05.23, 06:30

Radio 357 rozwija ofertę podcastową

Grzegorz Sajór, autor jednego z pdocastu w ofercie 357, fot.: materiały prasowe

Radio 357 rozwija ofertę podcastową. Wśród sześciu nowości znajduje się m.in. podcast o grupie The Beatles, a także “Stacja Arsenalna” - pierwszy podcast w języku ukraińskim.

Twoje 357 to platforma podcastowa Radia 357 dostępna przez stronę internetową i aplikację. Wystartowała dwa lata temu - 5 kwietnia 2021 r. Podcasty to jeden z dwóch najważniejszych filarów strategii Radia 357, opartej na treściach na żywo i na żądanie. Opracowano również nowy sposób prezentacji odcinków na stronie i w aplikacji, a także powstała nowa identyfikacja wizualna na potrzeby promocji online.

„Bardzo mocno stawiamy na dalszy rozwój podcastowej części naszej oferty. Pozyskujemy najlepszych autorów, dbamy o jakość, zwiększamy wygodę korzystania z podcastów Radia 357. I intensywnie działamy, by przyciągnąć nowych użytkowników” - mówi Olga Mickiewicz z zarządu Radia 357, koordynująca ofertę programową.

Już 12 tysięcy odcinków

Podcasty Radia 357 to obecnie ponad 12 tys. odcinków zebranych w blisko 50 serii podcastowych od 70 autorów. „To ogromna baza treści, która szybko rośnie. Dlatego intensywnie pracujemy nie tylko nad jej dalszym rozwojem, ale też łatwością znajdowania tego, co interesujące dla danego odbiorcy. Wszyscy wiemy, że konkurencja o czas i uwagę użytkowników internetu rośnie. Naszą rolą jest zarówno przygotowanie wartościowych treści, jak i pomoc w ich znalezieniu i wyborze. Robimy podcasty, które wnoszą realną wartość i na które zwyczajnie warto przeznaczyć swój czas. Po reakcjach widzimy, że takie podejście znajduje uznanie odbiorców. To wielka satysfakcja dla twórców i całego zespołu” - mówi Kuba Jonczyk, odpowiedzialny za rozwój podcastów w Radiu 357.

Dostęp do wszystkich podcastów to jeden z przywilejów Patronów Radia 357 - słuchaczy, którzy wspierają je finansowo. Wybrane odcinki są udostępniane dla wszystkich.

Radio 357 do oferty wprowadziło sześć nowych serii podcastowych. Pierwszy z nich to „Wzór na zdrowie”, w którym Gabi Darmetko weryfikuje z ekspertami co naprawdę pomaga, a co szkodzi (seria przygotowana we współpracy z marką Lux Med). Drugi to podcast „The Beatles: Historia bez granic”, czyli historia czwórki z Liverpoolu opowiedziana historią ich płyt przez Antoniego Grudniewskiego Kolejną propozycją są „Czarne owce” czyli rozmowy Łukasza Dunaja z Noise Magazine ze znanymi fanami muzyki metalowej, nie kojarzonymi z miłością do “ciężkich brzmień”. „Kolejną propozycją jest „Stacja Arsenalna” podcast Zoriany Varenii w języku ukraińskim (i streszczeniami w języku polskim), czyli rozmowy o emocjach i codzienności Ukraińców, próbujących w Polsce stworzyć swój nowy dom. Z kolei podcast „Historia sportu” przedstawia sportowe historie, które wstrząsnęły światem. Za serię odpowiedzialni są dziennikarze sportowi 357 - Tomasz Gorazdowski i Mateusz Kuźniewski. „Opowiemy o wielkich sportowcach - choć nie zawsze krystalicznych. Zajrzymy za kulisy wydarzeń, które wspominamy do dziś. To będzie historia sportu opowiedziana historiami ludzi” - mówi Tomasz Gorazdowski, współautor serii.

Wisienką na torcie mają być „Korzenie i skrzydła - edycja specjalna”, czyli - ywiady” Grzegorza Sajóra z wielkimi Polakami. ”Zdecydowałem się na eksperyment. Na początku kwietnia wyemitowaliśmy audycję, której bohaterem był… Fryderyk Chopin. W tę rolę wcielił się Aleksander Laskowski z Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina, rzecznik konkursów chopinowskich. Trochę zaryzykowałem, ale opłaciło się. Dużo pozytywnych głosów po emisji tego nietypowego “wywiadu” zainspirowało mnie, by tę formułę kontynuować. Tak powstała wiosenna seria podcastowej wersji “Korzeni i skrzydeł”. Jej pierwszy odcinek - “wywiad” z Juliuszem Słowackim - jest już dostępny. Kolejni bohaterowie niech pozostaną jeszcze niespodzianką” - mówi Grzegorz Sajór, autor wywiadów z cyklu “Korzenie i skrzydła”. Premiery kolejnych odcinków zaplanowane są co dwa tygodnie.

Komentarze

Powiązane

23.09.23, 15:25
| radio » informacje
Cugowski Akustycznie. Koncert Piotra Cugowskiego w Trójce
W niedzielę, 24 września br. o godz. 20.05 w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej odbędzie się koncert Piotra Cugowskiego, który zagra m.in. przedpremierowe utwory. Transmisja koncertu została zaplanowana na antenie Programu 3 Polskiego Radia.
22.09.23, 07:30
| radio » informacje
Jazz dla ciebie. Cykl koncertów wraca na antenę RDC
W poniedziałek, 25 września br., po godz. 19:00 w Studiu Radia dla Ciebie odbędzie się koncert pt. "Cały świat". Zaśpiewa Iza Połońska, a towarzyszył jej będzie pianista Marcel Baliński. Będzie to pierwszy koncert z powracającego cyklu „Jazz dla Ciebie”.
19.09.23, 13:01
| radio » badania rynku
Radio Eska najchętniej słuchaną siecią radiową. Spadek RMF MAXX
Najpopularniejszą siecią radiowa pozostaje Radio Eska - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 czerwca 2023 r. do 31 sierpnia 2023 r. (sieci radiowe).
19.09.23, 10:48
| radio » informacje
Dzień po wyborach. Nowy podcast TOK FM i Polityki Insight
Radio TOK FM i Polityka Insight uruchomiły wspólnie nowy podcast polityczny "Dzień po wyborach" . Maciej Głogowski wraz z ekspertami rozmawia o możliwych scenariuszach powyborczych.
18.09.23, 14:43
| radio » informacje | internet » informacje
Onet uruchomił Radio Onet na wybory
Ruszyło Radio Onet z codzienną ramówką przygotowaną specjalnie z okazji nadchodzących wyborów parlamentarnych. Portal przygotował również serwis wyborczy, a także codzienny newsletter wyborczy.
18.09.23, 11:01
| radio » informacje
Urodzinowa trasa Radia ZET. Stacja spełni wybrane życzenia słuchaczy
Radio ZET rusza w swoją urodzinową trasę po Polsce. 28 września br. stacja skończy 33 lata.
17.09.23, 13:00
| radio » informacje
48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni na antenach Jedynki i Trójki
W dniach 18 – 23 września br. odbędzie 48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, którego patronem medialnym jest Polskie Radio. Jedynka i Trójka zaplanowały rozmowy, audycje plenerowe i relacje dziennikarskie z wydarzenia.
17.09.23, 09:00
| radio » informacje
Skarb. Pierwsze słuchowisko kryminalne w ofercie Radia 357
Radio 357 rusza z emisją pierwszego słuchowiska kryminalnego „Skarb”, którego scenariusz oparty jest na prawdziwych wydarzeniach. Produkcja powstała wspólnie z Krajm Story.
15.09.23, 11:45
| radio » informacje
Muzyczne wybory. Gwiazdy rządzą w Radiu Złote Przeboje
Słuchacze Radia Złote Przeboje będą mogli wziąć udział w muzycznych wyborach z udziałem artystów. Zwieńczeniem akcji "Gwiazdy rządzą w Radiu Złote Przeboje" będzie "Wielki muzyczny wieczór wyborczy".
14.09.23, 18:04
| radio » informacje
Tu się dzieje! Radio ZET promuje jesienną ramówkę
Pod hasłem "Tu się dzieje!" rusza kampania reklamowa Radia Zet, która będzie promowała jesienną ramówkę stacji. Działania promocyjne obejmą telewizję, sieci kin, internet oraz nośniki reklamy zewnętrznej.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Komunikacji

Muzeum Sztuki w Łodzi | Łódź

Przejdź do oferty
Konkursy
do 27.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 26.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 20.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.