16.05.23, 06:30

Najlepsze zaczyna się od uśmiechu. Trwa kampania reklamowa Volkswagena ID. Buzz

KV kampanii, fot.: materiały prasowe

Pod hasłem „Najlepsze zaczyna się od uśmiechu”, ruszyła kolejna odsłona działań reklamowych towarzyszących wprowadzeniu na polski rynek modelu Volkswagen ID. Buzz.

Kampania została przygotowana przez markę Volkswagen Samochody Dostawcze, a w jej ramach wykorzystywane są szerokie kanały zasięgowe takie jak telewizja i internet, z uwzględnieniem bardziej angażujących formatów rich media.

Komunikacja internetowa została podzielona na dwie linie kreatywne - osobne dla wersji osobowej i Cargo, tak by precyzyjnie trafić do określonych klientów. Hasło przewodnie kampanii brzmi „Najlepsze zaczyna się od usmiechu”, w nawiązaniu do charakterystycznego uśmiechu na masce modeli ID. Buzz. Głównym przekazem w materiałach online jest komunikat: „Umów się na jazdę testową”, wsparty o formularz kontaktowy na dedykowanych stronach internetowych, do których odbiorca zostanie przekierowany. W ramach komunikacji digitalowej zaplanowano użycie formatów programmatic, Google Display Network, rich media oraz social media. W ramach kampanii telewizyjnej emitowany jest natomiast trzydziestosekundowy spot, zachęcający do zapoznania się z modelami ID. Buzz oraz ID. Buzz Cargo.

W tej odsłonie kampanii duży nacisk położyliśmy na wykorzystanie formatów rich mediowych, czyli takich, które skłaniają użytkownika do interakcji. Stworzyliśmy, m.in. prostą grę dedykowaną modelom ID. Buzz i ID. Buzz Cargo, w której użytkownik musi odnaleźć prawidłową drogę do wyjścia z labiryntu. Niezależnie od wyniku trafia on na landing page, jednak w przypadku niepowodzenia może spróbować ponownie. Inny format prezentuje zdjęcie samochodu oznaczone interaktywnymi punktami. Po kliknięciu na nie otwiera się opis dotyczący danego detalu lub wyposażenia. W jeszcze innej kreacji, dzięki udostępnieniu swojej lokalizacji, możliwe jest odnalezienie drogi do najbliższego salonu, w którym zainteresowany może odbyć jazdę testową. Jako, że ID. Buzz oznacza uśmiech, nie zabrakło też formatu, w którym kreacja główna odsłania się po uprzednim narysowaniu palcem uśmiechu. Oczywiście wszystkie te kreacje dedykowane są urządzeniom mobilnym(…)” – mówi Patryk Grzeczka, dyrektor marketingu marki Volkswagen Samochody Dostawcze.

Kampania bazuje na materiałach centralnych stworzonych przez Scholz and Friends. Adaptację na rynek lokalny zrobiła agencja V&P. Media zostały zakupione przez dom mediowy PHD (TV, rich media) i nasz wewnętrzny dom mediowy „inhouse” specjalizujący się w zakupach programmatic i social media.

Komentarze

Powiązane

23.05.24, 17:51
| reklama & PR » ludzie
Sonia Stępień przechodzi z o2.pl do agencji oLIVE media
Sonia Stępień dołączyła do zespołu agencji oLIVE media i objęła stanowisko senior PR specjalistka. Tym samym zasiliła zespół public relations, którym kieruje team leaderka Katarzyna Kamińska.
23.05.24, 15:00
| reklama & PR » informacje
Robert Lewandowski ambasadorem G2A.COM
G2A.COM, największy na świecie marketplace z cyfrową rozrywką nawiązał długoterminową współpracę z Robertem Lewandowskim. W nawiązaniu współpracy pomiędzy stronami uczestniczyło RL Media.
23.05.24, 13:27
| reklama & PR » informacje
IKEA, L’Oreal i Biedronka pierwszymi reklamodawcami platformy SkyShowtime w Polsce
SkyShowtime jako pierwsza globalna platforma streamingowa w Polsce uruchomił pakiety reklamowe, a klienci Wavemaker (GroupM) jako pierwsi zareklamowali się na jego łamach.
23.05.24, 11:31
| reklama & PR » ludzie
Karolina Leguła-Leszczyńska awansuje w Mindshare Polska
Karolina Leguła-Leszczyńska awansowała w strukturach Mindshare Polska i objęła stanowisko Cluster Category Lead’a w obszarze planowania strategicznego na region CEE. Odpowiada za pracę dla jednej z największych na świecie firm FMCG.
23.05.24, 08:30
| reklama & PR » informacje
Ooo. Wiosenna kampania Orange dla Firm
Trwa wiosenna kampania Orange dla Firm, którą przygotowała agencja Havas Creative Network. Produkcja powstała w ramach nowej globalnej strategii „Orange tu jest”, otwierając nowy rozdział formatów komunikacyjnych Marki.
23.05.24, 06:30
| reklama & PR » informacje
KERRIS promuje bursztyn bałtycki wśród młodych odbiorców
Agencja KERRIS odpowiada za opracowanie strategii, koncepcji oraz realizację pierwszej kampanii skierowanej do młodego pokolenia, mającej na celu zbudowanie nowoczesnego wizerunku bursztynu wśród tej grupy wiekowej.
22.05.24, 16:30
| reklama & PR » informacje
Joanna Brodzik ambasadorką marki Fine Life. Aktorka będzie gospodynią specjalnego programu
Wystartowała kampania „Gotowanie na wyzwanie z Joanną Brodzik”, której celem jest zbudowanie rozpoznawalności produktów marki własnej Fine Life, w ofercie której dostępnych jest ok. 400 artykułów w przystępnej cenie. Ambasadorką projektu jest aktorka Joanna Brodzik.
22.05.24, 15:20
| reklama & PR » informacje
Własne M w Wielkim Mieście. Alior Bank promuje kredyty hipoteczne
Alior Bank rozpoczął kampanię marketingową, która promuje nową ofertę kredytu hipotecznego „Własne M w Wielkim Mieście”. Działania marketingowe będą realizowane do połowy czerwca br.
22.05.24, 13:23
| reklama & PR » informacje
Co to jest DPD Pickup? Kampania online DPD Polska tle skierowana do Zetek
DPD Polska ruszyło z kampanią promocyjną usług logistycznych OOH (Out-Of-Home), która skierowana jest przede wszystkim do młodego pokolenia tzw. Zetek. Działania prowadzone w oparciu o nowy język i warstwę wizualną wystartowały online 14 maja br.
22.05.24, 11:56
| reklama & PR » ludzie
Rafał Lampasiak ponownie jurorem w Mad Stars
W tym roku Rafał Lampasiak, dyrektor strategiczny, Mullenlowe Warsaw (Mullenlowe Group), po raz kolejny znalazł się w gronie jurorów konkursu MAD STARS.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy