05.05.23, 20:15

Koronacja Karola III na antenach Telewizji Polskiej

TVP S.A., fot.: materiały prasowe

W sobotę, 6 maja br. Telewizja Polska pokaże uroczystość koronacji Karola III na króla Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Transmisja wydarzenia została zaplanowana od godz. 11:15 w TVP1 i TVP Kobieta.

Koronacja Karola III na króla Wielkiej Brytanii odbędzie się w sobotę, 6 maja. Uroczystości związane z tym wydarzeniem potrwają jednak znacznie dłużej. Jak informuje Pałac Buckingham, obchody towarzyszące koronacji będą trwały aż trzy dni. Koronacja Jego Królewskiej Mości Króla i Jej Królewskiej Mości Królowej Małżonki odbędzie się w Opactwie Westminsterskim. Nabożeństwo odprawi Arcybiskup Canterbury.

W dniu koronacji, TVP wyemituje angielski film dokumentalny pt. „Król Karol III” reż. Jim Nally, który powstał z okazji koronacji. Wydarzenie budzi wielkie emocje wśród Brytyjczyków. Karol III będzie czterdziestym królem i namaści go arcybiskup Canterbury w londyńskim Opactwie Westminster. Kiedy 8 września zmarła Królowa Elżbieta II, nowym następcą tronu automatycznie został 73-letni książę Karol. W dokumencie będzie można zobaczyć również wiele archiwalnych materiałów filmowych. Emisja filmu w sobotę, 6 maja w TVP1 o godz. 15:50, w TVP Dokument o godz. 20:20.

TVP Kobieta pochyla się nad tematem koronacji od 30 kwietnia, proponując filmy i programy związane z rodziną królewską. Kulminacją królewskiego tygodnia będzie transmisja uroczystości koronacji Karola III na Króla Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (6 maja, od godz. 11:15). Widzowie będą mogli obejrzeć zarówno samo wydarzenie, jak również posłuchać komentarzy ekspertów w studiu, w tym. m.in. Wioletty Wilk-Turskiej – ekspertki ds. monarchii brytyjskiej.

„Transmisja koronacji Karola III na króla Wielkiej Brytanii” będzie odbywać się zarówno w TVP1, jak i TVP Kobieta w sobotę, 6 maja od godz. 11:15.

Komentarze

Subskrybuj RSS: rss
Oferty pracy

Specjalista do spraw promocji i komunikacji

Muzeum Narodowe w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty
Konkursy
do 09.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 09.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 04.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy