03.05.23, 13:00

TVN Warner Bros. Discovery z 14 nagrodami na World Media Festivals 2023

TVN Warner Bros. Discovery zdobyła aż 14 nagród podczas ostatniej edycji World Media Festivals w Hamburgu. Dziennikarze i twórcy filmowi TVN i TVN24 zostali wyróżnieni w kategoriach „News Reports and Features”, „Documentaries” i „Entertainment”. W ich ręce trafiło aż 7 złotych i 6 srebrnych statuetek, natomiast film fabularny „Na twoim miejscu” zdobył główną nagrodę Intermedia – Global GRAND AWARD w kategorii „Entertainment”. W tym roku na festiwal spłynęło aż 764 zgłoszeń z 33 krajów.

World Media Festival to festiwal branży medialnej skierowany do globalnych twórców telewizyjnych i filmowych, reklamowych oraz internetowych. Nagrody przyznawane są za najwyższe standardy produkcyjne, a także najlepsze i najbardziej twórcze rozwiązania m.in. w dziedzinie reklamy, animacji, filmu dokumentalnego, edukacji, rozrywki, komunikacji korporacyjnej i public relations.

Zwycięski film „Na twoim miejscu” to komedia o młodym małżeństwie, które wychowuje kilkuletniego synka. Kasia pracuje jako przedszkolanka, Krzysiek w korporacji. Ich związek przeżywa kryzys. Pewnego poranka po przebudzeniu odkrywają, że zamienili się ciałami. Każde z nich musi stawić czoła zawodowym wyzwaniom i codziennym problemom swojego małżonka.

Złote statuetki w swoich kategoriach otrzymali:

BEHAWIORYSTA - serial TVN
Entertainment: Continuing Series and Serial Programmes
To polski serial kryminalny, udostępniany na platformie VOD Player od 4 stycznia do 22 lutego 2022 jako produkcja Player Original. Scenariusz powstał na podstawie książki autorstwa Remigiusza Mroza o tym samym tytule.

OTCHŁAŃ KŁAMSTWA, reportaż redakcji Czarno na Białym TVN24
Documentaries: Ethics and Religion
Reportaż z cyklu "Bielmo", autorstwa Marcina Gutowskiego, o tuszowaniu nadużyć seksualnych w Kościele katolickim. Tym razem materiał dotyczył diecezji Buffalo w USA. To opowieść o ludziach, którzy odważyli się nagłaśniać takie przypadki i przerwali zmowę milczenia, za co – w przeciwieństwie do sprawców – spotkały ich negatywne konsekwencje.

KANADA PACHNĄCA CIERPIENIEM. DZIECI NIE TEGO BOGA, dokument redakcji Czarno na Białym TVN24
News Reports and Features: Public Affairs
Reportaż autorstwa Marka Osiecimskiego o dramacie rdzennych mieszkańców Kanady. Przez 115 lat do tzw. szkół rezydencjalnych siłą kierowano ich dzieci. Było ich ponad 150 tysięcy, i nie wszystkie wróciły do domów. W szkołach były bite, wykorzystywane seksualnie i głodzone. To, co działo się w tych placówkach, w większości prowadzonych przez katolickich duchownych, po latach nazywa się ludobójstwem kulturowym.

ARCYBISKUP I KONTRAKT NA WOJSKOWE ŚMIGŁOWCE, reportaż redakcji Superwizjer TVN
News Reports and Features: Legal Affairs
Materiał dotyczy ważnego przetargu na zakup uzbrojenia dla polskiego wojska. 50 śmigłowców wielozadaniowych Caracal miało zmienić oblicze polskich sił zbrojnych. Ale politycy Prawa i Sprawiedliwości z Antonim Macierewiczem na czele unieważnili przetarg, co spotkało się z ostrą krytyką ekspertów wojskowych. Materiał szuka przyczyny odwołania przetargu i odpowiedzi na pytanie o to, co ma z tym wspólnego polski arcybiskup z Watykanu oraz znany włoski aferzysta. Reportaż Macieja Dudy i Łukasza Rucińskiego.

POLSKA PUŁAPKA. TAJEMNICA ŚMIERCI DZIENNIKARZA Z GWATEMALI, reportaż redakcji Superwizjer TVN
News Reports and Features: Investigative Report
Śledztwo dziennikarzy "Superwizjera" TVN i "Dużego Formatu" GW o pracownikach zarobkowych napływających do Polski z wielu stron świata. Jedną z dużych fal migracyjnych stanowią mieszkańcy państw Ameryki Łacińskiej - trafiają do fabryk i zakładów na terenie całej Polski, ale wielu z nich wpada w pułapkę, z której bardzo trudno się wydostać. Okazuje się, że firmy, które sprowadzają pracowników z Ameryki Łacińskiej, brutalnie wykorzystują ich nieznajomość języka i polskiego prawa. Meksykanom i Gwatemalczykom kazano pracować nawet po kilkanaście godzin na dobę, ponadto powtarzają się przypadki zastraszania i nadużyć finansowych. W obronie oszukanych próbował stanąć dziennikarz Orlando Villanueva, jednak podczas pracy nad reportażem o losach swoich rodaków został zamordowany w Gwatemali. Reportaż Marcina Wójcika i Bartosza Józefiaka.

KOMPANIA WOWY BRONI KIJOWA, reportaż redakcji Superwizjer TVN
News Reports and Features: Documentary
Od dnia rosyjskiej napaści na Ukrainę ponad sto tysięcy ochotników w różny sposób stawia opór agresorowi. Wielu z nich dołączyło do wojsk obrony terytorialnej, które stały się niezwykle ważną częścią Sił Zbrojnych Ukrainy. Przeszkoleni cywile, wspomagani przez weteranów wcześniejszych walk, doskonale znają swój teren. W walce w mieście, wyposażeni w przeciwpancerną broń, są jedną z najbardziej niebezpiecznych formacji dla rosyjskiego najeźdźcy. Z jedną z nich Michał Przedlacki z "Superwizjera" spędził kilka dni.

Srebrne statuetki w swoich kategoriach otrzymali:

SIŁA KŁAMSTWA red. Czarno na Białym
News Reports and Features: Analysis/Commentary
Głośny materiał Piotra Świerczka o kulisach pracy podkomisji smoleńskiej. Od 13 lat Antoni Macierewicz powtarza, że doszło do zamachu, ale dotąd nie przedstawił na to żadnych dowodów. Reporter dotarł do nagrań, zdjęć i międzynarodowych ekspertyz, które choć zostały zlecone przez samą podkomisję – nigdy nie znalazły się w jej raportach, także w tym ostatnim, który miał być raportem końcowym. Pierwszy raz pokazaliśmy dokumenty, które nigdy w całości nie zostały upublicznione. Świerczek rozmawiał też z ludźmi, którzy pracowali dla podkomisji, ale nie zgadzają się z jej wnioskami. Mówią wprost, że ich badania zostały zmanipulowane, wybiórczo wykorzystane pod tezę o zamachu.

DORWAĆ RZEŹNIKA Z VUKOVARU. KULISY TAJNEJ OPERACJI GROM-U red. Superwizjer
Documentaries: True Crime
Trzydzieści jeden lat temu Serbowie wkroczyli do kompletnie zniszczonego chorwackiego miasta Vukovar. Pijani i wściekli agresorzy ruszyli do szpitala, w którym leżeli ranni obrońcy i cywile. Następnie setki z nich zabili i zakopali w masowym grobie. Jednym z odpowiedzialnych za zbrodnię był burmistrz Vukovaru, Serb SlavkoDokmanović. Był nieuchwytny i bardzo ostrożny, ale dzięki brawurowej akcji jednostki specjalnej GROM stanął przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym. Jak planowano operację? Co po latach mówią oficerowie, którzy podjęli się tego niezwykle trudnego zadania? O tym w reportażu Bertolda Kittela "Dorwać Rzeźnika z Vukovaru. Kulisy tajnej operacji GROM-u".

WYZWOLIĆ UKRAINĘ red. Superwizjer
Documentaries: Current Affairs
Reportaż o kontrataku wojsk ukraińskich, które wyzwoliły spod putinowskiej okupacji kolejne tereny i miasta. Ujawnili zbrodnie i dramaty ludzi, którzy zetknęli się z agresorem. Kolejnym miastem symbolem rosyjskiego barbarzyństwa stał się Izium i odnalezione tam masowe groby zabitych cywilów. Z czym musieli zmierzyć się mieszkańcy pod rosyjską okupacją? Odpowiedź w reportażu Michała Przedlackiego w "Superwizjerze".

POD PANOWANIEM TALIBÓW red. Superwizjer
Documentaries: Social Justice
Reportaż Michała Przedlackiego, który przygląda się rządom Talibów po wycofaniu wojsk amerykańskich. Po 20 latach afgańskiej wojny talibowie mówią, że nie są tacy sami, jak kiedyś. Chcą oficjalnego uznania swojego rządu i międzynarodowej współpracy. Czy naprawdę się zmienili? Na ile można im zaufać? Na ile ufają im sami Afgańczycy? Czy nowa władza i klęska głodu doprowadzą do masowych ucieczek z kraju?

BYLIŚMY WIĘŹNIAMI POLSKIEGO PAŃSTWA red. Superwizjer
News Reports and Features: Current Events
Zamknięte ośrodki dla uchodźców, to miejsca niedostępne dla dziennikarzy. O tym, co się w nich dzieje, niewiele osób chce mówić. Reporterzy Wojciech Szumowski i Rut Kurkiewicz pojechali za granicę, aby spotkać się z uchodźcami, którzy przebywali w Polsce. Wysłuchali ich wstrząsających relacji, w których opisali pobyt w zamkniętych ośrodkach w naszym kraju.

MŁODA BIAŁORUŚ red. Superwizjer
Documentaries: Human Rights
Wstrząsający obraz młodych ludzi, którzy szukają swojego miejsca w świecie. Uciekli z kraju, bo Alaksandr Łukaszenka brutalnie stłumił protesty po sfałszowanych wyborach w 2020 roku. Bohaterowie dokumentu "Młoda Białoruś" dzielą się traumatycznymi wspomnieniami tamtych represji. Andriej to młody raper, który mieszka w Polsce. Jego życie to z jednej strony hip-hop, a z drugiej nostalgia, poczucie beznadziei i coraz gorsze informacje z Białorusi, które codziennie przekazuje na antenie Nexty - niezależnego, białoruskiego medium, gdzie stał się jedną z twarzy walki z reżimem Łukaszenki. Daleko od rodziny i z dożywotnim zakazem powrotu do domu Andriej próbuje pogodzić spełnianie marzeń z walką o wolność Białorusi. Film Łukasza Rucińskiego i Patryka Szczepaniaka "Młoda Białoruś" został uhonorowany nagrodą publiczności na festiwalu WATCH DOCS.

Komentarze

Powiązane

21.05.24, 14:02
| telewizja / VOD » badania rynku
Rekordowa wyniki kanałów BBC Studios w Polsce. BBC First z najwyższymi udziałami w historii
W kwietniu br. portfolio kanałów osiągnęło 0,84 proc. proc., czyli najwyższy miesięczny udział w rynku od uruchomienia pięciokanałowego portfolio w 2015 r.
21.05.24, 08:45
| telewizja / VOD » informacje
TVN Pora na show. 17 kanał FAST w ofercie TVN Warner Bros. Discovery
Koncern TVN Warner Bros. Discovery uruchomił kolejny kanał typu FAST - TVN Pora na show.
20.05.24, 13:42
| telewizja / VOD » seriale
Prosta sprawa. Mateusz Damięcki i Piotr Adamczyk w nowym serialu CANAL+
W serwisie CANAL+ online pojawił się pierwszy odcinek nowej polskiej produkcji „Prosta sprawa”. Najnowsza produkcja oryginalna CANAL+ to kino akcji twórców „Furiozy” oparte na bestsellerze Wojciecha Chmielarza.
20.05.24, 10:50
| telewizja / VOD » informacje
Prawie 10 mln zł. To suma roszczeń spraw przeciwko TVP za materiały wyemitowane w latach 2016-2023
Niemal 10 mln zł – to suma roszczeń spraw przeciwko Telewizji Polskiej za materiały wyemitowane w latach 2016-2023 z powództwa osób i instytucji o naruszenie dóbr osobistych.
18.05.24, 14:51
| telewizja / VOD » informacje
Nakręć się na przyszłość. Szansa dla młodych ludzi na karierę w branży filmowej
Na warsztaty otwierające drogę do pracy przy tworzeniu filmów i seriali zapraszają Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych i Netflix.
17.05.24, 17:30
| telewizja / VOD » informacje
Telewizja Polska wybrała dziennikarzy w ramach akcji: Włącz się! Zmieniajmy się razem
Niemal 2 000 osób marzących o pracy w telewizji odpowiedziało na zaproszenie TVP i wzięło udział w projekcie rekrutacyjnym „Włącz się! Zmieniajmy się razem”. Komisja wyłoniła pięciu najlepszych kandydatów w kategoriach: Informacja/Publicystyka, Sport, Rozrywka, Kultura i Pogoda.
16.05.24, 14:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Aktualności TVP3 Katowice z dużym skokiem oglądalności. Rośnie widownia serwisów w Szczecinie, Krakowie i Bydgoszczy
Znaczące wzrosty oglądalności w kwietniu br. odnotowały, według danych Nielsen Media, programy informacyjne emitowane na antenach regionalnych TVP. „Aktualności” emitowane w TVP3 Katowice osiągnęły w kwietniu wzrost widowni - w porównaniu z minionym rokiem – aż o 70 proc. 
16.05.24, 13:06
| telewizja / VOD » informacje
Kanały TinyTeen, LingoToons i LangLab dołączyły do oferty Pasjatv
Do oferty firmy dystrybucyjnej Pasjatv trafiły trzy nowe kanały edukacyjne. Nadawcą trzech nowych kanałów TinyTeen, LingoToons i LangLab jest English Club TV Group, który od ponad 15 lat w swoim portfolio posiada kanał English Club TV.
16.05.24, 11:33
| telewizja / VOD » informacje
Nowy skład Komisji Etyki TVP
Władze Telewizji Polskiej SA w likwidacji powołały siedmioro nowych członków Komisji Etyki TVP XIV kadencji.
14.05.24, 23:50
| telewizja / VOD » seriale | kultura » film
Śleboda. Ruszyły zdjęcia do nowego serialu SkyShowtime Original
Serwis SkyShowtime ogłosił rozpoczęcie zdjęć do nowej polskiej produkcji oryginalnej – "Śleboda". Produkcja jest serialową adaptacją popularnego etno-kryminału. W rolach głównych serialu Śleboda wystąpią Maria Dębska, Maciej Musiał i Piotr Pacek.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy