29.04.23, 21:00

Polskie Radio uhonorowane FENIKSAMI

Polskie Radio, fot.: materiały prasowe

Polskie Radio zostało nagrodzone w kategorii multimedia za wydawnictwa: „Biało – Czerwona Podziemna 1939 – 1963” oraz za „Kolekcję płyt gramofonowych Polskiego Radia z września 1939 roku”. FENIKS SPECJALNY 2023 „MEDIALNY” został przyznany Polskiemu Radiu za pełnienie misji wobec Narodu Polskiego, pielęgnowanie jego tradycji chrześcijańskiej i dziedzictwa katolickiego. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 22 kwietnia br. o godz. 19.30 w Bazylice Katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie.

Nagroda Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS nieprzerwanie przyznawana jest od 1999 i ma za zadanie przypominać wydawcom o ich misji. Podczas tegorocznych XXVIII Targów Wydawców Katolickich, które odbyły się w dniach 20-23 kwietnia w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie, swoją ofertę zaprezentowały oficyny kościelne, branżowe stowarzyszenia oraz organizacje pozarządowe. Dorobek zaprezentowało blisko 180 wystawców, z Polski i zagranicy. Nie zabrakło także wydarzeń towarzyszących - spotkań autorskich, prezentacji nowości, paneli dyskusyjnych oraz wystaw.

Do tegorocznej edycji zostało zgłoszonych blisko 300 publikacji w kilkunastu kategoriach. Wśród laureatów jest Agencja Muzyczna Polskiego Radia i Archiwum Polskiego Radia – nagrodzone w kategorii „Multimedia” za wydawnictwa:

„Biało-Czerwona Podziemna 1939-1963” (dwupłytowy album z serii tożsamościowych albumów fonograficzno – ikonograficznych). Album przybliża dzieje Polskiego Państwa Podziemnego za pośrednictwem archiwalnych nagrań słownych i muzycznych, a także obszerne fragmenty relacji z procesów pokazowych, które wytoczono w PRL żołnierzom podziemia niepodległościowego pod koniec lat 40. i 50. XX wieku;

„Kolekcja płyt gramofonowych Polskiego Radia z września 1939 roku” (zbiór historycznych nagrań zarejestrowanych we wrześniu 1939 roku w Polskim Radiu na metalowych płytach wpisanych w roku 2021 na Listę Krajową Programu UNESCO „Pamięć Świata”). Na tworzących album pięciu płytach CD można usłyszeć m.in.: przemówienia prezydenta walczącej stolicy Stefana Starzyńskiego, ministra spraw zagranicznych Józefa Becka, podpułkownika Wacława Lipińskiego oraz reportaże amerykańskich i angielskich korespondentów z broniącej się stolicy, a także komunikaty czytane m.in.: przez Joannę Poraską, Jeremiego Przyborę i Zbigniewa Świętochowskiego – przedwojennych spikerów Rozgłośni Polskiego Radia w Warszawie.

Kapituła Nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2023 przyznała publicznemu nadawcy także Nagrodę FENIKS SPECJALNY 2023 „MEDIALNY” za pełnienie misji wobec Narodu Polskiego, pielęgnując jego tradycję chrześcijańską i dziedzictwo katolickie – stojąc na straży wartości religijnych i narodowych.

Komentarze

Powiązane

29.09.23, 07:00
| radio » informacje
Dzień Polskiej Muzyki 2023 na antenie ponad stu stacji
1 października br. po raz piąty obchodzony będzie Dzień Polskiej Muzyki. To kampania społeczna, która promuje polską muzykę i zwiększa świadomości Polaków na temat znaczenia muzyki dla rozwoju polskiej kultury i gospodarki. Akcja wspiera rodzimy rynek muzyczny.
28.09.23, 11:00
| radio » informacje | prasa » informacje
Dziennikarz dla planety. Konkurs o Nagrodę Radia Zet z nową kategorią
Konkurs o Nagrodę Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego po raz kolejny rozszerza swoją formułę. W tym roku nagrodzi również dziennikarzy za ich działalność w zakresie odpowiedzialności klimatycznej.
27.09.23, 08:30
| radio » ludzie
Vivian Mohr Prezesem Bauer Media Audio
Vivian Mohr opuszcza stanowisko dyrektora finansowego i dyrektora operacyjnego pionu OCP Bauer Media Group (porównywarki internetowe) i obejmuje funkcję prezesa Bauer Media Audio, do którego w Polsce należy Grupa RMF.
27.09.23, 07:30
| radio » informacje
Świat wyborów. Rusza podcast TOK FM i kolektywu Outriders
TOK FM i kolektyw Outriders przygotowują wspólny podcast „Świat wyborów”. Prowadzący - Anna i Jakub Górniccy - w każdym odcinku przyjrzą się wybranym kampaniom wyborczym na świecie.
27.09.23, 06:30
| radio » ludzie
Katarzyna Piecuch dyrektorką marketingu Grupy Eurozet
Katarzyna Piecuch objęła stanowisko dyrektorki marketingu w Grupie Eurozet . Odpowiada za działania marketingowe i realizację strategii komunikacji połączonej Grupy Radiowej Agory i Eurozetu.
25.09.23, 09:00
| radio » ludzie
Piotr Sworakowski przechodzi z Meloradia do Radia Pogoda
Piotr Sworakowski dołączył do zespołu Radia Pogoda. Poprowadzi codzienne pasmo od 10.00 do 15.00.
23.09.23, 15:25
| radio » informacje
Cugowski Akustycznie. Koncert Piotra Cugowskiego w Trójce
W niedzielę, 24 września br. o godz. 20.05 w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej odbędzie się koncert Piotra Cugowskiego, który zagra m.in. przedpremierowe utwory. Transmisja koncertu została zaplanowana na antenie Programu 3 Polskiego Radia.
22.09.23, 07:30
| radio » informacje
Jazz dla ciebie. Cykl koncertów wraca na antenę RDC
W poniedziałek, 25 września br., po godz. 19:00 w Studiu Radia dla Ciebie odbędzie się koncert pt. "Cały świat". Zaśpiewa Iza Połońska, a towarzyszył jej będzie pianista Marcel Baliński. Będzie to pierwszy koncert z powracającego cyklu „Jazz dla Ciebie”.
19.09.23, 13:01
| radio » badania rynku
Radio Eska najchętniej słuchaną siecią radiową. Spadek RMF MAXX
Najpopularniejszą siecią radiowa pozostaje Radio Eska - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 czerwca 2023 r. do 31 sierpnia 2023 r. (sieci radiowe).
19.09.23, 10:48
| radio » informacje
Dzień po wyborach. Nowy podcast TOK FM i Polityki Insight
Radio TOK FM i Polityka Insight uruchomiły wspólnie nowy podcast polityczny "Dzień po wyborach" . Maciej Głogowski wraz z ekspertami rozmawia o możliwych scenariuszach powyborczych.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 01.11.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 28.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 27.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.