19.04.23, 06:30

WIADOMO*STUDIO odpowiedzialne za strategię dla marki parasolowej Dan Cake

Logotypy marek, fot.: materiały prasowe

Wyodrębnione ze struktur agencji 19 Południk studio strategiczne WIADOMO*STUDIO, stworzy kompleksową strategię rozwoju dla parasolowej marki Dan Cake. Prace rozpoczęły się z początkiem kwietnia br. i potrwają kilka miesięcy.

WIADOMO*STUDIO realizuje pogłębione projekty konsultingowe na styku obszaru biznesu i komunikacji. Zespół, który tworzą Radek Grzybowski oraz Barbara Szatanik, wspiera w obszarze strategicznym klientów agencji 19 Południk oraz przeprowadza swoje działania dla takich firm takich jak Philip Morris Polska czy Dan Cake Polonia.

Istotą działania WIADOMO*STUDIO jest współtworzenie z naszymi klientami przewag konkurencyjnych na rynku, na którym operują. Celem jest zwiększanie wartości ich biznesu w sposób zrównoważony i trwały. Komunikacja jest do tego istotnym, ale nie jedynym narzędziem, szczególnie gdy dochodzimy z naszymi klientami do źródła problemu, z którym się mierzą” – mówi Radek Grzybowski, strategy consultant WIADOMO*STUDIO.

Jednym z pierwszych, projektów studia jest zbudowanie strategii rozwoju marki Dan Cake, uwzględniającej zrewidowanie jej pozycjonowania oraz wyznaczenie kierunku umożliwiającego stabilne zwiększanie jej wartości. Projekt ma nie tylko stać się bazą do odświeżenia dotychczasowej komunikacji, ale również być podwaliną do spójnego rozszerzania portfolio o kolejne pozycje produktowe oraz potencjalnej ekspansji terytorialnej marki.

Od ponad pięciu lat prowadzimy usystematyzowane działania komunikacyjne skierowane do konsumentów. Ewolucja platformy marketingowej marki Dan Cake w kierunku benefitów wyrażonych przez ideę „Daj Sobie Czas” pozwoliła nam eksplorować zupełnie nowe pokłady narracji i skuteczniej adresować potrzeby różnych grup konsumentów, również tych potencjalnych. Doświadczenia ostatnich, burzliwych kilkunastu miesięcy i nowe perspektywy dla rozwoju marki w Polsce i krajach ościennych, skłoniły nas do pochylenia się nad całością architektury komunikacji marki i pogłębienia wiedzy na temat jej percepcji w całej rozciągłości oferowanych grup produktowych” – mówi Wiktor Kowalski, brand manager Dan Cake Polonia. „Zadanie powierzone zostało zaufanym partnerom, z którymi współpracujemy od lat i cenionym w obszarze analiz marketingowych nowym podmiotom, które wspomogą nas w tym procesie” – dodaje Kowalski.

Projekt zakłada kompleksową analizę rynku, odbiorców i konkurencji. Badania rynkowe przeprowadzą dwa podmioty badawcze – IMAS, który będzie odpowiedzialny za obszar badań jakościowych i ilościowych, oraz Semiotic Solutions, który zrealizuje kilkuetapowe badania semiotyczne kategorii i kodów kulturowych stojących za referencyjnym obszarem produktowym.

Komentarze

Powiązane

23.02.24, 12:42
| reklama & PR » informacje
Cut The Mustard dalej będzie wspierać firmę Sokołów
Sokołów przedłużył współpracę z Cut The Mustard na kolejny, szósty już rok.
22.02.24, 20:15
| reklama & PR » ludzie
Marek Lenz będzie odpowiadał za strategię rozwoju technologicznego Publicis Groupe
Marek Lenz objął nowo utworzone stanowisko Chief Technology Officera w Publicis Groupe. W tej roli będzie odpowiadał za rozwój wewnętrznych systemów i narzędzi służących automatyzacji i optymalizacji pracy, a także tworzenie oraz udoskonalanie usług i produktów technologicznych oferowanych klientom Grupy.
22.02.24, 18:30
| reklama & PR » informacje
Maybelline New York rozświetla przestrzeń na muralach w kampanii Kliknij po efekt rozświetlenia
Pod hasłem „Kliknij po efekt rozświetlenia” prowadzona jest kampania launchująca nową bazę rozświetlającą 4w1 Instant Perfector Glow marki Maybelline New York (L’Oréal Polska). Za warstwę kreatywną odpowiada agencja MullenLowe Warsaw.
22.02.24, 17:00
| reklama & PR » informacje
24/7Communication w sieci Crisis Communications Network Europe
24/7Communication dołączyła do Crisis Communications Network Europe – sieci niezależnych, europejskich agencji komunikacyjnych i consultingowych, świadczących usługi i doradztwo w zakresie komunikacji kryzysowej.
22.02.24, 13:54
| reklama & PR » ludzie
Sylwia Kobus zespół przechodzi do Altavia Kamikaze + K2
Do agencji Altavia Kamikaze + K2 dołączyła Sylwia Kobus, która objęła stanowisko Account Director. Kobus ostatnio pracowała w agencji Bluecloud Interactive, również jako Account Director.
22.02.24, 12:06
| reklama & PR » ludzie
Andrzej Dalkowski Dyrektorem Marketingu InPost
Andrzej Dalkowski, manager z 20-letnim doświadczeniem w zakresie marketingu, sprzedaży, brandingu i komunikacji, będzie odpowiedzialny za budowanie strategii marketingowej InPost w Polsce, zarządzanie komunikacją marketingową, digitalem i wsparciem działań sprzedażowych.
22.02.24, 11:03
| reklama & PR » informacje
Doceniaj to, co wspaniałe. Nowa platforma komunikacyjna marki Jacobs i zmiana identyfikacji wizualnej opakowań kaw
W lutym br. ruszyła nowa platforma komunikacyjna marki Jacobs pod hasłem „Doceniaj to, co wspaniałe”. Nowemu pozycjonowaniu marki towarzyszy również zmiana identyfikacji wizualnej opakowań kaw – na początek mielonych i rozpuszczalnych.
21.02.24, 20:29
| reklama & PR » informacje
iTaxi klientem monday comms
iTaxi, dostawca usług związanych z podróżowaniem, rozpoczął współpracę z monday comms (część monday group).
21.02.24, 14:00
| reklama & PR » informacje
Więcej radości za mniej! Ikea promuje obniżki asortymentu
IKEA na stałe obniża ceny połowy swojego asortymentu. Marka realizuje kampanię 360 stopni promującą obniżki pod hasłem: “Więcej radości za mniej!”.
20.02.24, 19:54
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
Electrolux głównym partnerem MasterChef Nastolatki. Uczestnicy będą korzystać ze sprzętu marki
Electrolux, producent sprzętu gospodarstwa domowego, jest głównym sponsorem programu „MasterChef Nastolatki” (TVN) – nowej wersji kulinarnego talent-show.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Specjalista do spraw komunikacji i promocji

Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Galeria Sztuki w Legnicy | Polska

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Zakopiańskie Centrum Kultury | inne

Przejdź do oferty
Konkursy
do 21.03.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 15.03.24

Do zdobycia jeden zestaw.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

16 marca 2024 r., Dom Towarowy Braci Jabłkowskich w Warszawie.