12.04.23, 06:30

Nowa struktura zarządzania produktami w Burda Media Polska

Logo Burda Media Polska, fot.: materiały prasowe

1 kwietnia br. Burda Media Polska wprowadziła nową strategię zarządzania produktami multimedialnymi w obszarze luxury & lifestyle i travel.

Wprowadzone zmiany przez Burda Media Polska zakładają połączenie zespołów zajmujących się wydaniami printowymi, serwisami online w tym social mediami w multimedialne zespoły redakcyjne na czele, których stoi jeden redaktor naczelny marki. „Nasze wyjątkowe portfolio w segmencie luxury & lifestyle tworzą najsilniejsze marki w Polsce jak: ELLE, Glamour, National Geographic i VIVA!, które każdego dnia są rozwijane przez kilkudziesięcioosobowe zespoły redakcyjne” – mówi Agnieszka Wicher-Szczesna, Dyrektor Zarządzająca segmentu Luxury & Lifestyle. „Jesteśmy w przełomowym momencie, gdy na oczach użytkowników granica pomiędzy mediami drukowanymi, cyfrowymi czy też social mediami coraz bardziej się zaciera. Dlatego chcemy zarządzać naszym portfolio mediowym, w tym polityką wydawniczą przez pryzmat marki i segmentu tematycznego w którym działa, a nie kanałów dotarcia jakim jest print czy digital. To naturalny krok, który wynika ze zmiany w konsumpcji mediów, a nie z powodów efektywnościowych, gdyż nie planujemy zmian w składach osobowych połączonych redakcji” – dodaje Wicher-Szczesna.

Zmiany, zmiany, zmiany.... 

1 kwietnia stanowisko redaktor naczelnej połączonych redakcji ELLE i ELLE.pl objęła Marta Tabiś-Szymanek, która od 15 lat jako dziennikarz, wydawca i redaktor naczelna odpowiadała za politykę wydawniczą w mediach z segmentu Beauty, Fashion & Lifestyle. Za markę, koncepcję artystyczną i merytoryczną ELLE Decoration odpowiada niezmiennie od 2006 r. redaktor naczelna Małgorzata Szczepańska.

We efekcie wprowadzonych zmian zespół połączonych redakcji Glamour i Glamour.pl prowadzi od kwietnia br. Katarzyna Dąbrowska, która w Burda Media Polska przez ostatnich pięć lat była redaktor naczelną magazynu „Glamour”. Z kolei stanowisko redaktora naczelnego połączonych zespołów National Geographic i Traveler objął Łukasz Załuski dotychczasowy redaktor naczelny National-geographic.pl, a jego zastępcą została Agnieszka Franus, która dotychczas prowadziła grupę magazynów National Geogarphic. Jednocześnie Franus w dalszym ciągu pełni funkcję redaktor naczelnej magazynu „Kaleidoscope”. Marką VIVA! bez zmian zarządza Katarzyna Przybyszewska-Ortonowska, odpowiedzialna za serwis Viva.pl, magazyn VIVA! oraz VIVA! Moda. Na skutek wprowadzonych zmian w strukturach zarządzania produktami z Burda Media Polska rozstała się Joanna Lorynowicz, dotychczasowa redaktor naczelna magazynu „ELLE”, Marta Kowalska, head ofdigital engagement segmentu luxury&lifestyle, a także Aleksandra Sokalska redaktor naczelna Mamotoja.pl.

Katarzyna Przybyszewska-Ortonowska

Od 2007 r. redaktor naczelna magazynu VIVA!, od 2016 r. magazynu VIVA! MODA i serwisu internetowego viva.pl. Z wykształcenia prawnik. Autorka setek wywiadów i reportaży, współautorka dwóch książek „Drugie życie” z Moniką Kuszyńską (2015) i „Idisze mame” z Gołdą Tencer (2019). Pracuje nad kolejnymi książkami. Wcześniej była redaktorką naczelną „Pani” oraz „Gali”.

Katarzyna Dąbrowska

W branży mediowej od ponad 20 lat. Zaczynała jako sekretarz redakcji w tygodniku "Gala", następnie pełniła funkcję zastępczyni redaktor naczelnej w miesięczniku "InStyle". Od listopada 2018 r. jest redaktorką naczelną magazynu "Glamour". Autorka wywiadów i gospodyni podcastu "Glamour Eco Talk".

Łukasz Załuski

Z redakcją „National Geographic Polska" związany od 2005 r. Przez 15 lat pracował w segmencie magazynów popularnonaukowych Burda Media Polska, początkowo jako redaktor naczelny „Sekretów Nauki”, a następnie zastępca redaktora naczelnego i redaktor naczelny grupy magazynów „Focus". Od 2021 r. szef zespołu redakcyjnego serwisu NationalGeographic.pl. Publikował również. m.in. w „ELLE Man” i „Fit&Forma”. Współpracował z serwisem Sztos.pl, TVN i Uczelnią Łazarskiego, gdzie prowadził zajęcia ze studentami. Był także prowadzącym cyklu podcastów „Jak nas widzą".

Marta Tabiś-Szymanek

Od 15 lat jako dziennikarz, wydawca i redaktor naczelna odpowiadała za politykę wydawniczą w mediach z segmentu Beauty, Fashion & Lifestyle. Do 2016 r. związana z magazynem „Flesz”, później współodpowiedzialna za rozwój portalu Wizaz.pl. W 2018 r. zbudowała, a następnie zarządzała zespołem Content Studio, odpowiedzialnym obecnie w Burda Media Polska za realizację wszystkich działań kontentowych w obszarze komercyjnym, w tym ze szczególnym uwzględnieniem marek luxury & lifestyle: ELLE, Glamour, VIVA!, Party.pl, Wizaz.pl.

Małgorzata Szczepańska

Redaktor naczelna i dyrektorka Kreatywna ELLE Decoration. Absolwentka UMK, Wydział Sztuk Pięknych, ukończyła też Projektowanie Form Przemysłowych/dyplom z tkaniny artystycznej oraz Metodykę Plastyki. Artystka, stylistka, projektantka wnętrz od lat związana z rynkiem mediów. Na swoim koncie ma współpracę z agencjami reklamowymi takimi jak Leo Burnett, czy czołowymi magazynami wnętrzarskimi m.in. „Dom i Wnętrze”, „Dobre Wnętrze”, „Elle Decoration”, „M jak mieszkanie”, „Moje mieszkanie” dla których realizowała wiele sesji wnętrzarskich i reklamowych. Pomysłodawczyni i autorka albumu „Świat Wnętrz ELLE Decoration” w których prezentuje różnorodne stylistycznie wnętrza powstałe w ostatnich latach w Polsce. Jest autorką koncepcji magazynów „Mój Piękny Dom”, „Inspiracje”, „Sielskie Życie”. Ambasadorka festiwalu Kids Design Wrocław, wspierającego kreatywność najmłodszych, twórczyni konkursu Młodzi na Start, kurator wystaw designu i sztuki.

Komentarze

Powiązane

28.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 28 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 28 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
27.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 27 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 27 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
26.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 26 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 26 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
25.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 25 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 25 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
24.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 24 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 24 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
23.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 23 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 23 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
22.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 22 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 22 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
21.09.23, 17:45
| prasa » informacje | internet » informacje
Wczytaj się. Nie daj sobą manipulować. Kampania promująca treści i subskrypcję Wyborcza.pl
21 września br. ruszyła kampania zachęcająca do korzystania z rzetelnych źródeł informacji i czytania treści przygotowywanych przez dziennikarki i dziennikarzy “Wyborczej”.
21.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 21 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 21 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
20.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 20 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 20 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Oferty pracy

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 28.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 27.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 26.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.