12.04.23, 06:30

Nowa struktura zarządzania produktami w Burda Media Polska

Logo Burda Media Polska, fot.: materiały prasowe

1 kwietnia br. Burda Media Polska wprowadziła nową strategię zarządzania produktami multimedialnymi w obszarze luxury & lifestyle i travel.

Wprowadzone zmiany przez Burda Media Polska zakładają połączenie zespołów zajmujących się wydaniami printowymi, serwisami online w tym social mediami w multimedialne zespoły redakcyjne na czele, których stoi jeden redaktor naczelny marki. „Nasze wyjątkowe portfolio w segmencie luxury & lifestyle tworzą najsilniejsze marki w Polsce jak: ELLE, Glamour, National Geographic i VIVA!, które każdego dnia są rozwijane przez kilkudziesięcioosobowe zespoły redakcyjne” – mówi Agnieszka Wicher-Szczesna, Dyrektor Zarządzająca segmentu Luxury & Lifestyle. „Jesteśmy w przełomowym momencie, gdy na oczach użytkowników granica pomiędzy mediami drukowanymi, cyfrowymi czy też social mediami coraz bardziej się zaciera. Dlatego chcemy zarządzać naszym portfolio mediowym, w tym polityką wydawniczą przez pryzmat marki i segmentu tematycznego w którym działa, a nie kanałów dotarcia jakim jest print czy digital. To naturalny krok, który wynika ze zmiany w konsumpcji mediów, a nie z powodów efektywnościowych, gdyż nie planujemy zmian w składach osobowych połączonych redakcji” – dodaje Wicher-Szczesna.

Zmiany, zmiany, zmiany.... 

1 kwietnia stanowisko redaktor naczelnej połączonych redakcji ELLE i ELLE.pl objęła Marta Tabiś-Szymanek, która od 15 lat jako dziennikarz, wydawca i redaktor naczelna odpowiadała za politykę wydawniczą w mediach z segmentu Beauty, Fashion & Lifestyle. Za markę, koncepcję artystyczną i merytoryczną ELLE Decoration odpowiada niezmiennie od 2006 r. redaktor naczelna Małgorzata Szczepańska.

We efekcie wprowadzonych zmian zespół połączonych redakcji Glamour i Glamour.pl prowadzi od kwietnia br. Katarzyna Dąbrowska, która w Burda Media Polska przez ostatnich pięć lat była redaktor naczelną magazynu „Glamour”. Z kolei stanowisko redaktora naczelnego połączonych zespołów National Geographic i Traveler objął Łukasz Załuski dotychczasowy redaktor naczelny National-geographic.pl, a jego zastępcą została Agnieszka Franus, która dotychczas prowadziła grupę magazynów National Geogarphic. Jednocześnie Franus w dalszym ciągu pełni funkcję redaktor naczelnej magazynu „Kaleidoscope”. Marką VIVA! bez zmian zarządza Katarzyna Przybyszewska-Ortonowska, odpowiedzialna za serwis Viva.pl, magazyn VIVA! oraz VIVA! Moda. Na skutek wprowadzonych zmian w strukturach zarządzania produktami z Burda Media Polska rozstała się Joanna Lorynowicz, dotychczasowa redaktor naczelna magazynu „ELLE”, Marta Kowalska, head ofdigital engagement segmentu luxury&lifestyle, a także Aleksandra Sokalska redaktor naczelna Mamotoja.pl.

Katarzyna Przybyszewska-Ortonowska

Od 2007 r. redaktor naczelna magazynu VIVA!, od 2016 r. magazynu VIVA! MODA i serwisu internetowego viva.pl. Z wykształcenia prawnik. Autorka setek wywiadów i reportaży, współautorka dwóch książek „Drugie życie” z Moniką Kuszyńską (2015) i „Idisze mame” z Gołdą Tencer (2019). Pracuje nad kolejnymi książkami. Wcześniej była redaktorką naczelną „Pani” oraz „Gali”.

Katarzyna Dąbrowska

W branży mediowej od ponad 20 lat. Zaczynała jako sekretarz redakcji w tygodniku "Gala", następnie pełniła funkcję zastępczyni redaktor naczelnej w miesięczniku "InStyle". Od listopada 2018 r. jest redaktorką naczelną magazynu "Glamour". Autorka wywiadów i gospodyni podcastu "Glamour Eco Talk".

Łukasz Załuski

Z redakcją „National Geographic Polska" związany od 2005 r. Przez 15 lat pracował w segmencie magazynów popularnonaukowych Burda Media Polska, początkowo jako redaktor naczelny „Sekretów Nauki”, a następnie zastępca redaktora naczelnego i redaktor naczelny grupy magazynów „Focus". Od 2021 r. szef zespołu redakcyjnego serwisu NationalGeographic.pl. Publikował również. m.in. w „ELLE Man” i „Fit&Forma”. Współpracował z serwisem Sztos.pl, TVN i Uczelnią Łazarskiego, gdzie prowadził zajęcia ze studentami. Był także prowadzącym cyklu podcastów „Jak nas widzą".

Marta Tabiś-Szymanek

Od 15 lat jako dziennikarz, wydawca i redaktor naczelna odpowiadała za politykę wydawniczą w mediach z segmentu Beauty, Fashion & Lifestyle. Do 2016 r. związana z magazynem „Flesz”, później współodpowiedzialna za rozwój portalu Wizaz.pl. W 2018 r. zbudowała, a następnie zarządzała zespołem Content Studio, odpowiedzialnym obecnie w Burda Media Polska za realizację wszystkich działań kontentowych w obszarze komercyjnym, w tym ze szczególnym uwzględnieniem marek luxury & lifestyle: ELLE, Glamour, VIVA!, Party.pl, Wizaz.pl.

Małgorzata Szczepańska

Redaktor naczelna i dyrektorka Kreatywna ELLE Decoration. Absolwentka UMK, Wydział Sztuk Pięknych, ukończyła też Projektowanie Form Przemysłowych/dyplom z tkaniny artystycznej oraz Metodykę Plastyki. Artystka, stylistka, projektantka wnętrz od lat związana z rynkiem mediów. Na swoim koncie ma współpracę z agencjami reklamowymi takimi jak Leo Burnett, czy czołowymi magazynami wnętrzarskimi m.in. „Dom i Wnętrze”, „Dobre Wnętrze”, „Elle Decoration”, „M jak mieszkanie”, „Moje mieszkanie” dla których realizowała wiele sesji wnętrzarskich i reklamowych. Pomysłodawczyni i autorka albumu „Świat Wnętrz ELLE Decoration” w których prezentuje różnorodne stylistycznie wnętrza powstałe w ostatnich latach w Polsce. Jest autorką koncepcji magazynów „Mój Piękny Dom”, „Inspiracje”, „Sielskie Życie”. Ambasadorka festiwalu Kids Design Wrocław, wspierającego kreatywność najmłodszych, twórczyni konkursu Młodzi na Start, kurator wystaw designu i sztuki.

Komentarze

Powiązane

13.06.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 13 czerwca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 13 czerwca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
12.06.24, 09:53
| prasa » ludzie
Dziennik Zachodni, Gazeta Współczesna, Kurier Poranny i Kurier Lubelski. Nowi redaktorzy naczelni serwisów i tytułów Polska Press Grupy
Polska Press Grupa kontynuuje zmiany na stanowiskach redaktorów naczelnych. Tym razem, w ramach rekrutacji, wyłonionych zostało trzech szefów redakcji, którzy pokierują czterema serwisami i tytułami należącymi do spółki.
12.06.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 12 czerwca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 12 czerwca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
11.06.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 11 czerwca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 11 czerwca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
10.06.24, 16:30
| prasa » informacje
Dwudzieste wydanie magazynu Omnibus Wakacyjny Polityki
Po raz 20.na rynku ukaże się „Omnibus Wakacyjny Polityki”, czyli letnie wydanie specjalne dla osób lubiących umysłowe rozrywki.
10.06.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 10 czerwca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 10 czerwca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
09.06.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 9 czerwca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 9 czerwca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
08.06.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 8 czerwca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 8 czerwca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
07.06.24, 07:30
| prasa » informacje
Światowy Kongres Mediów Informacyjnych WAN-IFRA w 2025 r. zawita do Krakowa
World Association of News Publishers, to największa organizacja mediowa na świecie. W czasie 75. Światowego Kongresu Mediów Informacyjnych w Kopenhadze WAN-IFRA ogłosiła, że kolejne wydarzenie odbędzie się w maju 2025 r. w Polsce – miastem-gospodarzem wydarzenia będzie Kraków, a jego partnerem – Grupa Agora. 
07.06.24, 06:00
| prasa » informacje
Historyczna decyzja Polska Press Grupa. Kurier Lubelski będzie ukazywać się tylko trzy razy w tygodniu
Od 1 lipca br. „Kurier Lubelski” (Polska Press Grupa) zmienia swój cykl wydawniczy. Gazeta będzie ukazywać się trzy razy w tygodniu – w poniedziałki, środy i piątki. Nowe wydania będą dostępne w sprzedaży przez cały tydzień. Redakcja stawiać będzie teraz przede wszystkim na rozwój serwisu kurierlubelski.pl.
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 13.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.