08.04.23, 09:00

Król, Sorry Boys oraz Piotr Zioła dołączają do lineupu Olsztyn Green Festival 2023

Zapowiedź artystów, fot.: materiały prasowe

Organizatorzy Olsztyn Green Festival odkrywają kolejnych artystów i artystki, którzy znajdą się w programie jednego z najpiękniejszych festiwali w Polsce - Olsztyn Green Festival odbywający się w dniach 11-13 sierpnia 2023 r. Na scenie obok: Dawida Podsiadło, Rubensa, Zalewskiego, Nosowskiej, czy Brodki, wystąpią: Król, Sorry Boys oraz Piotr Zioła. 

Olsztyn Green Festival co roku odbywa w plenerze, w pięknej scenerii Jeziora Ukiel, wśród plaż, zieleni i drzew. To festiwal muzyki i tzw. zielonego stylu życia, który ściąga do Olsztyna 30-tysięczną widownię. Misją i zadaniem imprezy jest popularyzacja zrównoważonego rozwoju i walki o ekologię.Organizatorem wydarzenia są Agora S.A. i Wyborcza.pl. Współorganizator - Urząd Miasta w Olsztynie. 

Do grona artystów występujących podczas Olsztyn Green Festivalu 2023 dołączają:

Błażej Król - znany ze sceny muzycznej jako Król, dał się poznać światu za sprawą założonego w 2001 roku zespołu Kawałek Kulki, od razu sygnalizując, jakie muzyczne rejony będą w kręgu jego zainteresowań: gitarowe melodie zgrabnie łączyły się z wpływami muzyki elektronicznej. Elektronika została jeszcze bardziej podrasowana w drugim jego muzycznym projekcie, jakim był duet z Maurycym Górskim, czyli UL/KR. To spotkanie elektroniki z muzyka gitarowa było wydarzeniem na rodzimym rynku muzycznym, a piosenki „z bulgoczących bagien” jak mówili o swojej debiutanckiej płycie sami muzycy zostały wyróżnione przez „Gazetę Wyborczą” tytułem najlepszej płyty roku. W lutym 2023 roku światło dziennie ujrzał siódmy w dorobku artysty album studyjny „W każdym (polskim) domu” 

Sorry Boys - początki zespołu, który powstał w Warszawie w 2006, to tradycyjne rockowe piosenki. Ich debiutancka płyta „Hard Working Classes” trafiła do słuchaczy i słuchaczek 4 lata później. Kolejny krążek wydany w 2013 roku i zatytułowany „Vulcano” zdradził muzyczną rewolucje, jaką przeszedł zespół - brzmienie stało się bardziej niejednoznaczne, a stricte rockowe melodie ustąpiły miejsca coraz bardziej zaznaczających swoją obecność instrumentom elektronicznym. Do tego głos, charyzma i sceniczne kreacje wokalistki zespołu – Beli Komoszyńskiej. To był ten moment w polskiej muzyce rozrywkowej, w którym zyskała ona bardzo wyrazisty zespół o osobliwym charakterze muzycznego pisma. Ubiegły rok przyniósł piąty w dyskografii album zespołu „Renesans”. 

Piotr Zioła - głośnym debiutem „Revolving door” datowanym na 2016 r., szturmem zapewnił sobie nagrodę Fryderyka, a pochodzący z tego krążka utwór „Safari” stał się platynową płytą. Tak jak równie niespodziewanie pojawił się na rodzimej scenie, równie niespodziewanie z niej zniknął każąc na siebie czekać kilka kolejnych lat. Jego błyskotliwie rozpoczęta kariera wisiała na włosku, kiedy przyszło mu zmagać się przez te lata milczenia z chorobą afektywną dwubiegunową. Ta kilkuletnia cisza zostało przerwana wydaną w ubiegłym roku płytą „Wariat”. Już sam tytuł to swoista instrukcja obsługi nowego wydawnictwa, na którym Piotr Zioła daje upust zmaganiom jakie towarzyszyły mu podczas trudnego okresu choroby. Nowe wydawnictwo to wielowarstwowy, niejednoznaczny i zniuansowany dźwiękowy i tekstowy notatnik ostatnich kilku lat Piotra Zioły.

Wymienieni artyści i artystki dołączają do już ogłoszonych muzyków: Dawida Podsiadło, Zalewskiego, Brodki, Nosowskiej, Karasia/Roguckiego, Rat Kru, Kacperczyka, WaluśKraksaKryzys, Ofelii i Rubensa.

Dwójka tegorocznych artystów Olsztyn Green Festival to absolutni faworyci wśród ogłoszonych niedawno nominowanych do polskiej nagrody muzycznej „Fryderyki”. Najwięcej nominacji - po sześć, w kategoriach muzyki rozrywkowej zdobyli Rubens i Dawid Podsiadło. Rubens za debiutancki album" Piosenki, których nikt nie chce" został wytypowany w takich kategoriach jak: Album Roku Indie Pop, Fonograficzny Debiut Roku, Utwór Roku za piosenkę „Wszystko OK?”, a sam artysta otrzymał nominację jako Artysta Roku, Producent Roku i Autor Roku. 

Olsztyn Green Festival 2023 – bilety 

Karnet: 3-dniowy - 449 zł, bilet jednodniowy - 229 zł

Bilety dla dzieci: z posiadania biletów zwolnione są dzieci do lat 5. Dzieci od 6. do 12. roku życia obowiązuje zniżka 50 proc. ceny bilet

Komentarze

Powiązane

12.02.24, 19:21
| telewizja / VOD » informacje | kultura » informacje
Bestsellery Empiku 2023 w TVN i sieci
25. edycja Gali Bestsellerów Empiku odbędzie się 13 lutego br. Wydarzenie będzie transmitowane na antenie TVN oraz na YouTube i Facebooku Empiku wraz z relacją zza kulis. Producentem wykonawczym gali po raz drugi jest Agencja Marketingowa Dentsu Polska.
26.01.24, 19:00
| telewizja / VOD » informacje | kultura » film
Sterk - znaczy silny. Film dokumentalny TVP Polonia nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Mokkho w Indiach
„Sterk - znaczy silny” w reżyserii Elżbiety Kapsy został uznany za najlepszy film dokumentalny podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Mokkho w Indiach. Autorka otrzymała również nagrodę dla najlepszego reżysera.
20.01.24, 12:00
| kultura » książki
Infrastruktura bibliotek 2021-2025. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało dotację 27 bibliotekom
Blisko 55 mln zł dofinansowania na lata 2024-2025 otrzyma, decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, 27 bibliotek, które uzyskały najwyższą punktację w trzecim naborze w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Priorytet 2, Kierunek interwencji 2.1. „Infrastruktura bibliotek 2021-2025”.
18.01.24, 21:00
| kultura » film
Miłość jak miód. Agnieszka Suchora i Edyta Olszówka na wielkim ekranie już w lutym
9 lutego br. do kin w całej Polsce wejdzie film „Miłość jak miód”. Bohaterkami polskiej komedii są kobiety po pięćdziesiątce, które przechodzą menopauzę i nie wierzą, że w ich życiu cokolwiek zmieni się na lepsze.
17.01.24, 19:27
| telewizja / VOD » informacje | kultura » film
Wystawa fotosów pochodzących z filmu Kos w warszawskich Łazienkach do końca stycznia
TVP Dystrybucja Kinowa i Aurum Film organizują wystawę fotosów pochodzących z filmu „Kos”, który wejdzie do kin w całej Polsce 26 stycznia br.
16.01.24, 23:27
| kultura » informacje
Hania Rani i Paweł Maślona z Paszportami Polityki 2023. Lista laureatów
16 stycznia br., po raz 31. podczas Gali zostały wręczone nagrody Paszporty Polityki dla wybitnych młodych twórców i artystów.
15.01.24, 21:15
| telewizja / VOD » informacje | kultura » film
Jan Jakub Kolski gościem podcastu Rekonstrukcja Cyfrowa TVP
We wtorek, 16 stycznia br. o godz. 12:12, Telewizja Polska udostępni kolejny odcinek podcastu „Rekonstrukcja Cyfrowa TVP” na platformach YouTube i Spotify. Jego bohaterem będzie Jan Jakub Kolski, reżyser, absolwent Szkoły Filmowej w Łodzi. Gospodarzem programu jest krytyk filmowy Łukasz Adamski. 
15.01.24, 15:45
| internet » informacje | kultura » książki
Pierwszy audiobook czytany przez AI w Audiotece. Będą kolejne jeszcze w tym roku
„Gaming na giełdzie” to pierwszy wyprodukowany przez Audiotekę audiobook przeczytany przez sztuczną inteligencję. Producenci Audioteki wybrali książkę autorstwa Pawła Sugalskiego, ponieważ zawiera wiele danych i technicznych pojęć, których czytanie stanowi obecnie wyzwanie dla AI. Produkcja została udostępniona dla użytkowników Audioteka Klub.
11.01.24, 14:05
| telewizja / VOD » informacje | kultura » film
12. edycji festiwalu filmowego Script Fiesta. Tokarczuk, Maślona i Machulski wybiorą najlepsze scenariusze
Do 21 stycznia br. można zgłaszać prace w konkursach scenariuszowych. W Kapitule i Jury konkursów zasiądą m.in. Olga Tokarczuk, Paweł Maślona i Juliusz Machulski. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne o łącznej sumie 70 tys. zł.
10.01.24, 13:30
| kultura » informacje
Janusz Majewski nie żyje
Zmarł Janusz Majewski – reżyser filmowy, dramatopisarz, pisarz, scenarzysta, wykładowca, rektor Warszawskiej Szkoły Filmowej.