08.04.23, 09:00

Król, Sorry Boys oraz Piotr Zioła dołączają do lineupu Olsztyn Green Festival 2023

Zapowiedź artystów, fot.: materiały prasowe

Organizatorzy Olsztyn Green Festival odkrywają kolejnych artystów i artystki, którzy znajdą się w programie jednego z najpiękniejszych festiwali w Polsce - Olsztyn Green Festival odbywający się w dniach 11-13 sierpnia 2023 r. Na scenie obok: Dawida Podsiadło, Rubensa, Zalewskiego, Nosowskiej, czy Brodki, wystąpią: Król, Sorry Boys oraz Piotr Zioła. 

Olsztyn Green Festival co roku odbywa w plenerze, w pięknej scenerii Jeziora Ukiel, wśród plaż, zieleni i drzew. To festiwal muzyki i tzw. zielonego stylu życia, który ściąga do Olsztyna 30-tysięczną widownię. Misją i zadaniem imprezy jest popularyzacja zrównoważonego rozwoju i walki o ekologię.Organizatorem wydarzenia są Agora S.A. i Wyborcza.pl. Współorganizator - Urząd Miasta w Olsztynie. 

Do grona artystów występujących podczas Olsztyn Green Festivalu 2023 dołączają:

Błażej Król - znany ze sceny muzycznej jako Król, dał się poznać światu za sprawą założonego w 2001 roku zespołu Kawałek Kulki, od razu sygnalizując, jakie muzyczne rejony będą w kręgu jego zainteresowań: gitarowe melodie zgrabnie łączyły się z wpływami muzyki elektronicznej. Elektronika została jeszcze bardziej podrasowana w drugim jego muzycznym projekcie, jakim był duet z Maurycym Górskim, czyli UL/KR. To spotkanie elektroniki z muzyka gitarowa było wydarzeniem na rodzimym rynku muzycznym, a piosenki „z bulgoczących bagien” jak mówili o swojej debiutanckiej płycie sami muzycy zostały wyróżnione przez „Gazetę Wyborczą” tytułem najlepszej płyty roku. W lutym 2023 roku światło dziennie ujrzał siódmy w dorobku artysty album studyjny „W każdym (polskim) domu” 

Sorry Boys - początki zespołu, który powstał w Warszawie w 2006, to tradycyjne rockowe piosenki. Ich debiutancka płyta „Hard Working Classes” trafiła do słuchaczy i słuchaczek 4 lata później. Kolejny krążek wydany w 2013 roku i zatytułowany „Vulcano” zdradził muzyczną rewolucje, jaką przeszedł zespół - brzmienie stało się bardziej niejednoznaczne, a stricte rockowe melodie ustąpiły miejsca coraz bardziej zaznaczających swoją obecność instrumentom elektronicznym. Do tego głos, charyzma i sceniczne kreacje wokalistki zespołu – Beli Komoszyńskiej. To był ten moment w polskiej muzyce rozrywkowej, w którym zyskała ona bardzo wyrazisty zespół o osobliwym charakterze muzycznego pisma. Ubiegły rok przyniósł piąty w dyskografii album zespołu „Renesans”. 

Piotr Zioła - głośnym debiutem „Revolving door” datowanym na 2016 r., szturmem zapewnił sobie nagrodę Fryderyka, a pochodzący z tego krążka utwór „Safari” stał się platynową płytą. Tak jak równie niespodziewanie pojawił się na rodzimej scenie, równie niespodziewanie z niej zniknął każąc na siebie czekać kilka kolejnych lat. Jego błyskotliwie rozpoczęta kariera wisiała na włosku, kiedy przyszło mu zmagać się przez te lata milczenia z chorobą afektywną dwubiegunową. Ta kilkuletnia cisza zostało przerwana wydaną w ubiegłym roku płytą „Wariat”. Już sam tytuł to swoista instrukcja obsługi nowego wydawnictwa, na którym Piotr Zioła daje upust zmaganiom jakie towarzyszyły mu podczas trudnego okresu choroby. Nowe wydawnictwo to wielowarstwowy, niejednoznaczny i zniuansowany dźwiękowy i tekstowy notatnik ostatnich kilku lat Piotra Zioły.

Wymienieni artyści i artystki dołączają do już ogłoszonych muzyków: Dawida Podsiadło, Zalewskiego, Brodki, Nosowskiej, Karasia/Roguckiego, Rat Kru, Kacperczyka, WaluśKraksaKryzys, Ofelii i Rubensa.

Dwójka tegorocznych artystów Olsztyn Green Festival to absolutni faworyci wśród ogłoszonych niedawno nominowanych do polskiej nagrody muzycznej „Fryderyki”. Najwięcej nominacji - po sześć, w kategoriach muzyki rozrywkowej zdobyli Rubens i Dawid Podsiadło. Rubens za debiutancki album" Piosenki, których nikt nie chce" został wytypowany w takich kategoriach jak: Album Roku Indie Pop, Fonograficzny Debiut Roku, Utwór Roku za piosenkę „Wszystko OK?”, a sam artysta otrzymał nominację jako Artysta Roku, Producent Roku i Autor Roku. 

Olsztyn Green Festival 2023 – bilety 

Karnet: 3-dniowy - 449 zł, bilet jednodniowy - 229 zł

Bilety dla dzieci: z posiadania biletów zwolnione są dzieci do lat 5. Dzieci od 6. do 12. roku życia obowiązuje zniżka 50 proc. ceny bilet

Komentarze

Powiązane

30.08.23, 20:30
| kultura » teatr
VIII Międzynarodowego Festiwalu Ulicznych Teatrów Lalkowych „Lalka na Scenie” 2023
W najbliższy weekend, 2-3 września br. w Warszawie na Rynku Nowego Miasta po raz ósmy zawita „Lalka na Scenie”. To coroczna teatralna uczta dla każdego. Wszystkie dwudniowe wydarzenia festiwalowe są bezpłatne.
29.08.23, 19:30
| internet » informacje | kultura » film
Influencerzy po raz pierwszy na dużym ekranie. Trwają zdjęcia do dokumentu Krystiana Kuczkowskiego
Trwają zdjęcia do filmu dokumentalnego opowiadającego o życiu najbardziej znanych polskich influencerów. Głównymi bohaterami dokumentu są Natalia Karczmarczyk „Natsu”, Kamil Labudda „Budda” oraz Michał Baron „Boxdel”.
20.08.23, 17:00
| kultura » książki
Pociąg do czytania. Wakacyjna Strefa NPRCz 2.0 na dworcach kolejowych
4 sierpnia 2023 r. na Dworcu Wschodnim w Warszawie ruszyła akcja "Pociąg do czytania". Pasażerowie będą mogli czytać książki i korzystać z aktywności przygotowanych przez bibliotekarzy. Akcja odbędzie się także w Katowicach, Gdyni, Krakowie i we Wrocławiu.
19.08.23, 08:00
| kultura » film
Przysięga Ireny. Światowa premiera na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto
„Przysięga Ireny”, polsko-kanadyjska koprodukcja, zakwalifikowała się do udziału w tegorocznym 48. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto. Koproducentem filmu jest Telewizja Polska.
16.08.23, 09:00
| kultura » książki
Niełatwo mnie zabić. Opowieść o Joannie Chmielewskiej pod koniec września w sprzedaży
27 września ukaże się powieść biograficzna pt. "Niełatwo mnie zabić. Opowieść o Joannie Chmielewskiej" autorstwa Katarzyny Drogi.
12.08.23, 22:00
| kultura » informacje
Muzyczne Konstelacje na Dziedzińcu Kultury. Kto jeszcze wystąpi?
Od 7 lipca do 25 sierpnia br. dziedziniec Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego stanie się muzycznym obserwatorium. Gwiazdy rocka, electro, jazzu i popu przeniosą swoich gości w różnorodne sfery muzycznego wszechświata.
11.08.23, 10:06
| kultura » książki
Rozpoczął się III nabór wniosków do konkursu Infrastruktura bibliotek 2021-2025 w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Można już składać wnioski na zadania dotyczące budowy, przebudowy, modernizacji i adaptacji obiektów bibliotecznych. W ramach konkursu „Infrastruktura bibliotek 2021-2025” Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 do dyspozycji jest ponad 84 mln zł.
11.08.23, 07:30
| kultura » informacje
15. edycja SOLANINA zbliża się wielkimi krokami. Kto będzie gościem specjalnym?
23 sierpnia br. wystartuje 15. Solanin Film Festiwal 2023 w Nowje Soli. W czterech konkursach weźmie udział 32 niezależne filmy. W ramach wydarzenia zaplanowano także pokazy przedmierowe i sekcje specjalne.
05.08.23, 22:38
| kultura » informacje
Czas apokalipsy z kobiecej perspektywy. Kulczyk Foundation wspiera pamięć o Powstaniu Warszawskim
2 sierpnia 2023 roku odbył się wernisaż wystawy "Podróż bohaterek" w Muzeum Powstania Warszawskiego, który pokazywał doświadczenia kobiet podczas wojny. Kulczyk Foundation jest partnerem wystawy.
04.08.23, 10:20
| kultura » informacje
Cyfrowa Sowa. Rusza projekt Izby Gospodarki Elektronicznej
„Cyfrowa Sowa” Izby Gospodarki Elektronicznej to seria zajęć online przygotowali profesjonaliści z branży, pod okiem pedagogów. To ludzie, którym zależy na wykształceniu wartości i wiedzy w pokoleniu Z i Alfa, które będą potrzebne młodzieży do bezpiecznego i odpowiedzialnego poruszania się w cyfrowym świecie.
Subskrybuj RSS działu kultura: rss
Oferty pracy

Kierownik Działu Komunikacji

Muzeum Sztuki w Łodzi | Łódź

Przejdź do oferty

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 27.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 26.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 20.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.