30.03.23, 17:24

Radio Nowy Świat z wizytą w Gdańsku

Radio Nowy Świat wybierze się do Gdańska, fot.: materiały prasowe

W sobotę, 1 kwietnia br., Radio Nowy Świat nadawać będzie cztery programy z Montowni - historycznego, zrewitalizowanego budynku w centrum Gdańska.

Sobotni dzień w Gdańsku rozpocznie się „Koncertem życzeń” (10:00–12:00), który poprowadzą Marcelina Słomian i Wojciech Malajkat. Tym razem, wyjątkowo, składanie życzeń prowadzący przekażą patronom i słuchaczom zgromadzonym w Montowni. Po „Koncercie życzeń” stacja wyemituje audycję specjalną Michała Nogasia (12:00-13:00). Redaktor Nogaś rozmawiać będzie m.in. z Łukaszem Rayssem, głównym architektem Montowni, miejsca unikatowego, w którym zachowano wiele historycznych elementów starannie wkomponowanych w nowe wnętrza. Dziennikarz porozmawia też z Tomaszem Krupińskim, artystą, którego pejzaże oraz instalacja świetlna „Ławica stworzeń”, złożona z 17 niepowtarzalnych obiektów (lamp) o wielkości do 9 metrów, zdobią wnętrza loftu.

Od godz. 19:00 z Gdańska wyemitowana zostanie także audycja „Szczyt wszystkiego, czyli każda lista świata” (19:00-20:00) prowadzona przez Mateusza Andruszkiewicza i Marcina Manna. O godz. 20.00 Michał Porycki zaprosi na „TIP TOP Listę Radia Nowy Świat” (20:00–22:00) z udziałem obecnych na miejscu patronów i słuchaczy.

W planach są już kolejne wyjazdy. W dniach 20-22 kwietnia br. Radio Nowy Świat odwiedzi Poznań, podczas trwającego tam festiwalu NEXT FEST, nad którym radio objęło patronat medialny.

Komentarze

Powiązane

30.05.23, 19:57
| radio » informacje
110. rocznica urodzin Jerzego Wasowskiego na antenie Dwójki
31 maja br. przypada 110. rocznica urodzin Jerzego Wasowskiego. Z tej okazji Program 2 Polskiego Radia przypomni postać tego kompozytora, radiowca, współtwórcy Teatrzyku Eterek i Kabaretu Starszych Panów.
30.05.23, 06:30
| radio » informacje
Radio 357 rozwija ofertę podcastową
Radio 357 rozwija ofertę podcastową. Wśród sześciu nowości znajduje się m.in. podcast o grupie The Beatles, a także “Stacja Arsenalna” - pierwszy podcast w języku ukraińskim.
29.05.23, 18:23
| radio » informacje
Bajki słuchaczy w Dzień Dziecka w Radiu Nowy Świat
Radio Nowy Świat w Dzień Dziecka zaprezentuje na swojej antenie bajki napisane przez słuchaczy stacji.
29.05.23, 13:28
| radio » informacje
RMF FM zaprasza do Słodyczowa w Krakowie z okazji Dnia Dziecka
1 czerwca br. w Krakowie radio RMF FM zaprasza do krainy pełnej słodyczy – Słodyczowa. Na antenie pojawią się hity ze szkolnych dyskotek słuchaczy, a prezenterzy rozgłośni przebiorą się za postaci z bajek.
29.05.23, 06:30
| radio » informacje
Polskie Radio 24 uruchomiło multimedialne studio
Polskie Radio 24 dysponuje nowym, multimedialnym studiem. Wykorzystanie zaawansowanych technologii w zakresie zastosowanych systemów i wykonawstwa pozwoliło na uzyskanie nowoczesnego wystroju wnętrza, równolegle ze znakomitą akustyką studia.
28.05.23, 13:15
| radio » informacje
Jedynka i Trójka ruszyły z plenerowymi programami
W sobotę, 27 maja br. Jedynka oraz Trójka wyemitowały plenerowe audycje w ramach odbywającego się „Święta Kwitnących Jabłoni” w Grójcu. Podczas letniego cyklu wydarzeń specjalnych reporterzy odwiedzą: Kraśnik, Brodnicę, Międzyzdroje, Białystok, Ciechanowiec, Radom, Myszyniec, Kutno i Skierniewice.
25.05.23, 06:30
| radio » informacje
Lato #naMAXXa. Szósta trasa koncertowa RMF MAXX
RMF MAXX w tym roku wyruszy już w szóstą edycję trasy koncertowej „Lato #naMAXXa”. Na słuchaczy czekać będą darmowe koncerty polskich gwiazd. Stacja na początek zawita do Wałbrzycha.
24.05.23, 21:30
| radio » informacje | kultura » muzyka
420 zespołów zgłosiło się do Antyfestu Antyradia
Do 15. edycji Antyfestu organizowanego przez Antyradio zgłosiło się 420 zespołów. To rekordowa liczba zgłoszeń w piętnastoletniej historii tego przeglądu rockowych talentów.
24.05.23, 17:30
| radio » informacje
ORLEN Wyścig Narodów w Jedynce, Trójce i Czwórce
W dniach 24 – 28 maja br. odbędzie się ORLEN Wyścig Narodów należący do prestiżowego cyklu UCI Nations Cup U23. Polskie Radio będzie jedyną rozgłośnią w Polsce z prawami do bieżących transmisji radiowych z tego wydarzenia.
23.05.23, 18:37
| radio » informacje | prasa » informacje
O tym się mówi. Nowy cykliczny raport dziennikarski IMM i Radia ZET
Radio ZET i Instytut Monitorowania Mediów (IMM) rozpoczęli współpracę w ramach projektu Nagroda Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. Jej efektem będzie wspólny cykliczny raport „O tym się mówi”, prezentujący publikacje o najwyższym zasięgu i cytowalności w innych mediach.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Stanowisko ds. filmu

Centrum Kultury Zamek w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Strefa Kultury Wrocław | Wrocław

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji czasopism naukowych

Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie | Warszawa

Przejdź do oferty
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.