29.03.23, 12:10

Baw się i oszczędzaj! Postaci sowy i chomika w kampanii warszawskiego centrum handlowego Blue City

KV kampanii CH Blue City, fot.: materiały prasowe

Blue City wystartowało z kampanią promującą centrum jako miejsce, gdzie można zrobić „smart” zakupy oraz skorzystać z wartościowej rozrywki. Jej bohaterami są postacie sowy i chomika, których cechy odpowiadają różnym zachowaniom zakupowym klientów.

Kampania ma być odpowiedzią na obecną sytuację ekonomiczną w kraju oraz na to, czym obecnie kierują się konsumenci wybierając produkty i miejsca rozrywki. Jej celem jest przyciągnięcie większej liczby odwiedzających oraz zwiększenie koszyka zakupowego klientów centrum.

Wysoka inflacja spowodowały, że klienci stali się bardziej racjonalni i praktyczni, zwracając uwagę przede wszystkim na stosunek ceny do jakości. Ich wizyty w sklepach są bardziej przemyślane, celowe i bardziej „smart”. Pojęcie „smart shoppingu” nabiera zresztą coraz większego znaczenia. Wielu szuka również okazji promocji. Blue City jest miejscem, gdzie mogą zrealizować swoje cele” – mówi Yoram Reshef, wiceprezes Blue City.

Stąd też wybór bohaterów kampanii, sympatycznych zwierząt: impulsywnego chomika i mądrej sowy, których cechy archetypicznie odpowiadają różnym zachowaniom konsumentów. „Chomik jest impulsywny, ekstrawertyczny, kocha drobne przyjemności. Podejmuje decyzje szybko i pod wpływem emocji. Sowa jest rozsądna i racjonalna. Umie liczyć i planować. Wybrane przez nas zwierzęta w zabawny sposób w formie haseł i komentarzy opowiadają o ofercie i wydarzeniach odbywających się w Blue City, podkreślając unikalne cechy Blue City” – mówi Kinga Jasnowska – Sobula, Account Director/Partner w agencji marketingu zintegrowanego Communication Unlimited.

Również hasło kampanii „Baw się i oszczędzaj” ma nawiązywać nie tylko do oferty centrum, ale i do cech chomika i sowy. Jak podkreśla firma, Blue City charakteryzuje się atrakcjami dla całej rodziny oraz kompleksową ofertą zakupową i usługową.
Postacie sowy i chomika narysował specjalnie na potrzeby kampanii grafik, ilustrator książek i gier Piotr Sokołowski, który jest autorem, m.in. okładki i ilustracji do najnowszej książki Zygmunta Miłoszewskiego „Hydropolis” (książka w tym roku była nominowana do nagród EMPIKu), serii książek Jakuba Ćwieka „Grimm City” i „Kłamca” oraz trylogii „Żelazny Kruk” Rafała Dębskiego.

Nowa kampania Blue City, którą przygotowała agencja Communication Unlimited obejmuje media wewnętrzne Blue City, billboardy, citylighty, działania PR oraz komunikację w mediach społecznościowych. Communication Unlimited pracuje z Blue City od 2011 r.

Komentarze

Powiązane

24.05.24, 19:00
| reklama & PR » ludzie
Radosław Tarczyński przeszedł z Eskimi do Veovee
Na początku kwietnia br. do zespołu Veovee dołączył Radosław Tarczyński i objąłnowo utworzone stanowisko Businness Development Directora.
24.05.24, 17:35
| reklama & PR » informacje
Gotuj w domu jak w restauracji. Lubella promuje makarony
Lubella ruszyła z komunikacją digitalową makaronów klasycznych pod hasłem „Gotuj w domu jak w restauracji”. W swojej najnowszej kampanii marka pokazuje, że pierwszym krokiem do otwarcia domowej restauracji jest otwarcie paczki makaronu Lubella. 
24.05.24, 13:18
| reklama & PR » ludzie
Karolina Migdał-Koleśnikow awansowała w Walter Herz
Firma doradcza Walter Herz awansowała Karolinę Migdał-Koleśnikow w zespole Marketingu i Sprzedaży na stanowisko Sales & Marketing Director.
24.05.24, 11:15
| reklama & PR » informacje
Dwa wielkoformatowe ekrany reklamowe Screen Network w łódzkiej Manufakturze
Screen Network ogłasza uruchomił dwa wielkoformatowe w łódzkiej Manufakturze, które należą do najwyższej kategorii ekranów Super Screen.
24.05.24, 09:45
| reklama & PR » ludzie
Ewelina Puławska awansowała w Good One PR. Została dyrektor zarządzającą
Ewelina Puławska awansowała w strukturach Good One PR, obejmując nowo utworzone stanowisko managing director.
23.05.24, 21:00
| reklama & PR » informacje
Lavazza po raz dziesiąty na kortach Roland-Garros
Lavazza, włoska firma kawowa oraz oficjalny partner turnieju Roland-Garros od 2015 r., będzie dzielić się włoskim stylem smakowania kawy 10 raz z rzędu.
23.05.24, 17:51
| reklama & PR » ludzie
Sonia Stępień przechodzi z o2.pl do agencji oLIVE media
Sonia Stępień dołączyła do zespołu agencji oLIVE media i objęła stanowisko senior PR specjalistka. Tym samym zasiliła zespół public relations, którym kieruje team leaderka Katarzyna Kamińska.
23.05.24, 15:00
| reklama & PR » informacje
Robert Lewandowski ambasadorem G2A.COM
G2A.COM, największy na świecie marketplace z cyfrową rozrywką nawiązał długoterminową współpracę z Robertem Lewandowskim. W nawiązaniu współpracy pomiędzy stronami uczestniczyło RL Media.
23.05.24, 13:27
| reklama & PR » informacje
IKEA, L’Oreal i Biedronka pierwszymi reklamodawcami platformy SkyShowtime w Polsce
SkyShowtime jako pierwsza globalna platforma streamingowa w Polsce uruchomił pakiety reklamowe, a klienci Wavemaker (GroupM) jako pierwsi zareklamowali się na jego łamach.
23.05.24, 11:31
| reklama & PR » ludzie
Karolina Leguła-Leszczyńska awansuje w Mindshare Polska
Karolina Leguła-Leszczyńska awansowała w strukturach Mindshare Polska i objęła stanowisko Cluster Category Lead’a w obszarze planowania strategicznego na region CEE. Odpowiada za pracę dla jednej z największych na świecie firm FMCG.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy