29.03.23, 12:10

Baw się i oszczędzaj! Postaci sowy i chomika w kampanii warszawskiego centrum handlowego Blue City

KV kampanii CH Blue City, fot.: materiały prasowe

Blue City wystartowało z kampanią promującą centrum jako miejsce, gdzie można zrobić „smart” zakupy oraz skorzystać z wartościowej rozrywki. Jej bohaterami są postacie sowy i chomika, których cechy odpowiadają różnym zachowaniom zakupowym klientów.

Kampania ma być odpowiedzią na obecną sytuację ekonomiczną w kraju oraz na to, czym obecnie kierują się konsumenci wybierając produkty i miejsca rozrywki. Jej celem jest przyciągnięcie większej liczby odwiedzających oraz zwiększenie koszyka zakupowego klientów centrum.

Wysoka inflacja spowodowały, że klienci stali się bardziej racjonalni i praktyczni, zwracając uwagę przede wszystkim na stosunek ceny do jakości. Ich wizyty w sklepach są bardziej przemyślane, celowe i bardziej „smart”. Pojęcie „smart shoppingu” nabiera zresztą coraz większego znaczenia. Wielu szuka również okazji promocji. Blue City jest miejscem, gdzie mogą zrealizować swoje cele” – mówi Yoram Reshef, wiceprezes Blue City.

Stąd też wybór bohaterów kampanii, sympatycznych zwierząt: impulsywnego chomika i mądrej sowy, których cechy archetypicznie odpowiadają różnym zachowaniom konsumentów. „Chomik jest impulsywny, ekstrawertyczny, kocha drobne przyjemności. Podejmuje decyzje szybko i pod wpływem emocji. Sowa jest rozsądna i racjonalna. Umie liczyć i planować. Wybrane przez nas zwierzęta w zabawny sposób w formie haseł i komentarzy opowiadają o ofercie i wydarzeniach odbywających się w Blue City, podkreślając unikalne cechy Blue City” – mówi Kinga Jasnowska – Sobula, Account Director/Partner w agencji marketingu zintegrowanego Communication Unlimited.

Również hasło kampanii „Baw się i oszczędzaj” ma nawiązywać nie tylko do oferty centrum, ale i do cech chomika i sowy. Jak podkreśla firma, Blue City charakteryzuje się atrakcjami dla całej rodziny oraz kompleksową ofertą zakupową i usługową.
Postacie sowy i chomika narysował specjalnie na potrzeby kampanii grafik, ilustrator książek i gier Piotr Sokołowski, który jest autorem, m.in. okładki i ilustracji do najnowszej książki Zygmunta Miłoszewskiego „Hydropolis” (książka w tym roku była nominowana do nagród EMPIKu), serii książek Jakuba Ćwieka „Grimm City” i „Kłamca” oraz trylogii „Żelazny Kruk” Rafała Dębskiego.

Nowa kampania Blue City, którą przygotowała agencja Communication Unlimited obejmuje media wewnętrzne Blue City, billboardy, citylighty, działania PR oraz komunikację w mediach społecznościowych. Communication Unlimited pracuje z Blue City od 2011 r.

Komentarze

Powiązane

01.06.23, 07:30
| reklama & PR » informacje
Lidl Polska wraz z Anną i Robertem Lewandowskimi zadbają o zdrowie Polaków
29 maja br. Lidl Polska ruszył z nową kampanią "Zadbajmy o siebie!". Sieć wspólnie z Anną i Robertem Lewandowskimi zachęca do budowania zdrowych nawyków.
01.06.23, 06:30
| biznes i technologie » informacje | reklama & PR » informacje
Rebranding stacji paliw Intermarché. Do końca roku zmieni się 10 stacji
Intermarché przeprowadzi rebranding przysklepowych stacji paliw. Mają być bardziej nowoczesne i spójne z kolorystyką sieci.
31.05.23, 19:15
| reklama & PR » informacje
JBB Bałdyga promuje ofertę grillową w digitalu
Ruszyła największa w historii JBB Bałdyga kampania digitalowa promująca ofertę grillową tej marki mięsnej w Polsce. Działania pod hasłem „Grilluje w całej Polsce” potrwają przez najbliższe miesiące.
31.05.23, 16:00
| reklama & PR » ludzie
Aleksandra Rekowska w ekipie agencji MADOGZ
Aleksandra Rekowska dołączyła do zespołu agencji MADOGZ i objęła stanowisko Senior Account Manager. Będzie odpowiedzialna za obsługę komunikacyjną kluczowych klientów agencji.
31.05.23, 12:10
| reklama & PR » ludzie
Dorota Natalia Haller rozstaje się z Huawei CBG
Dorota Natalia Haller zakończyła pracę na stanowisku dyrektorki marketingu, komunikacji i e-commerce w Huawei Consumer Business Group Polska, którą łączyła z rolą wiceprezeski marketingu na region Europy Centralnej i krajów nordyckich w Huawei CBG.
31.05.23, 10:45
| reklama & PR » informacje
Wobler od Publicis Worldwide, Bank BNP Paribas i PZW zbada polskie rzeki
Publicis Worldwide Poland wspólnie z Bankiem BNP Paribas i Polskim Związkiem Wędkarskim stworzyli prototyp woblera, badający zanieczyszczenie polskich wód. Projekt „River Alert” ma być odpowiedzią na katastrofę ekologiczną na Odrze i alarmujące doniesienia o stanie kolejnych polskich rzek.
30.05.23, 17:00
| reklama & PR » informacje
Z miłości do smaku i orzeźwienia! Kampania napojów herbaciano-owocowych HerbaLOVE od Herbapolu
Herbapol-Lublin rusza z kampanią wspierającą napoje herbaLOVE. Hasło „Z miłości do smaku i orzeźwienia!” ma podkreślać wyjątkowość produktów. Działania promujące herbaLOVE będą prowadzone w szerokim zakresie w mediach digitalowych i oparte będą na formacie video oraz angażujących formach.
30.05.23, 12:30
| reklama & PR » ludzie
Emilia Głowińska awansowała w VMLY&R Poland
Emilia Głowińska awansowała na stanowisko Group Account Manager w VMLY&R Poland.
30.05.23, 12:05
| reklama & PR » informacje
Agencja GlobalSM przygotowała identyfikację wizualną Liva Park
GlobalSM, agencja marketingu zintegrowanego, odpowiedzialna jest za szeroko pojęty branding nowego glampingu Liva Park. W zakresie już wykonanych prac powstała kompleksowa identyfikacja wizualna marki, jej nazwa oraz pełna kreacja strony internetowej.
30.05.23, 08:30
| reklama & PR » informacje
Dentsu Creative wygrywa przetarg marki Škoda
Dentsu Creative ponownie została wybrana na partnera strategiczno-kreatywnego marki Škoda. Agencja będzie odpowiedzialna za całościową obsługę Škoda w zakresie działań ATL oraz social mediów na polskim rynku.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

kierowniczka/kierownik działu PR

Teatr Dramatyczny im. Gustawa Holoubka | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji czasopism naukowych

Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie | Warszawa

Przejdź do oferty

Stanowisko ds. filmu

Centrum Kultury Zamek w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.