28.03.23, 06:30

Słuchacze Radia Nowy Świat wybiorą najpiękniejszą piosenkę z tekstem

Logo plebiscytu, fot.: materiały prasowe

24 marca br., zostało uruchomione głosowanie w plebiscycie Radia Nowy Świat na najpiękniejsze piosenki, których ogromnym i bezcennym walorem jest tekst. Na liście znajduje się 200 utworów. Głosować można do 15 kwietnia, do godziny 10:00. Finałową 30-tkę poznamy 16 kwietnia w Dniu Patronów, obchodzonego w trzecią rocznicę uruchomienia zbiórki na rzecz Radia Nowy Świat.

Patroni i Słuchacze będę mogli wybierać spośród 200 piosenek, których wyboru dokonali dziennikarze muzyczni Radia Nowy Świat, przy wsparciu Patronów i Wojciecha Manna. Każda Patronka i każdy Patron, którzy aktywnie wspierają stację, będą mogli oddać 30 głosów, a wszyscy Słuchacze 5 głosów na ich zdaniem najlepsze utwory. Lista 200 utworów jest dostępna na stronie internetowej stacji, a głosować można do 15 kwietnia, do godz. 10.00. Finał plebiscytu na piosenkę z tekstem odbędzie się w Dniu Patronów, 16 kwietnia. Weronika Wawrzkowicz i Maciej Jankowski zaprezentują w specjalnej audycji o godz.20:00 30 piosenek, które zebrały najwięcej głosów.

„Piosenki z tekstem” to również koncert, który Radio Nowy Świat organizuje wspólnie z Akademią Teatralną w Warszawie 17 kwietnia br. i jest on także związany z Dniem Patronów. Koncert poprowadzą Grażyna Torbicka i Wojciech Malajkat, a motywem przewodnim są piosenki z tekstem w zupełnie nowych aranżacjach, przygotowanych przez Mateusza Dębskiego. W koncercie wystąpią studenci i absolwenci Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie oraz dziennikarze Radia Nowy Świat. Usłyszeć będzie można znane piosenki w wykonaniu, m.in. Weroniki Boczek, Marii Zamachowskiej, czy Marceliny Słomian, która zapowiada, że wybrany przez nią utwór będzie rodzajem manifestu. Natomiast Adam Stasiak przygotuje specjalne wykonanie arii Torreadora z opery „Carmen”, do której tekst napisał Piotr Bukartyk. W finale będzie można usłyszeć jedną z najsłynniejszych polskich piosenek „Niech żyje bal” Agnieszki Osieckiej i Seweryna Krajewskiego, która zostanie wykonana przez wszystkich artystów.

Bilety na koncert zostały wyprzedane już drugiego dnia po uruchomieniu sprzedaży, dlatego bardzo poważnie rozważamy, wspólnie z rektorem Akademii Teatralnej w Warszawie – Wojciechem Malajkatem, zorganizowanie drugiego koncertu. Zapraszamy osoby, którym udało się kupić bilet na ten wyjątkowy wieczór do Teatru Collegium Nobilium, a wszystkich Słuchaczy gorąco zachęcamy do słuchania Radia Nowy Świat 17 kwietnia o godz. 20.00, kiedy to będziemy transmitować dla Państwa to wydarzenie. Wierzę, że tak jak nam, tak i Państwu sprawi ono wiele radości i przyjemności” – mówi Magda Jethon, Redaktorka Naczelna Radia Nowy Świat. 

Komentarze

Powiązane

30.05.23, 19:57
| radio » informacje
110. rocznica urodzin Jerzego Wasowskiego na antenie Dwójki
31 maja br. przypada 110. rocznica urodzin Jerzego Wasowskiego. Z tej okazji Program 2 Polskiego Radia przypomni postać tego kompozytora, radiowca, współtwórcy Teatrzyku Eterek i Kabaretu Starszych Panów.
30.05.23, 06:30
| radio » informacje
Radio 357 rozwija ofertę podcastową
Radio 357 rozwija ofertę podcastową. Wśród sześciu nowości znajduje się m.in. podcast o grupie The Beatles, a także “Stacja Arsenalna” - pierwszy podcast w języku ukraińskim.
29.05.23, 18:23
| radio » informacje
Bajki słuchaczy w Dzień Dziecka w Radiu Nowy Świat
Radio Nowy Świat w Dzień Dziecka zaprezentuje na swojej antenie bajki napisane przez słuchaczy stacji.
29.05.23, 13:28
| radio » informacje
RMF FM zaprasza do Słodyczowa w Krakowie z okazji Dnia Dziecka
1 czerwca br. w Krakowie radio RMF FM zaprasza do krainy pełnej słodyczy – Słodyczowa. Na antenie pojawią się hity ze szkolnych dyskotek słuchaczy, a prezenterzy rozgłośni przebiorą się za postaci z bajek.
29.05.23, 06:30
| radio » informacje
Polskie Radio 24 uruchomiło multimedialne studio
Polskie Radio 24 dysponuje nowym, multimedialnym studiem. Wykorzystanie zaawansowanych technologii w zakresie zastosowanych systemów i wykonawstwa pozwoliło na uzyskanie nowoczesnego wystroju wnętrza, równolegle ze znakomitą akustyką studia.
28.05.23, 13:15
| radio » informacje
Jedynka i Trójka ruszyły z plenerowymi programami
W sobotę, 27 maja br. Jedynka oraz Trójka wyemitowały plenerowe audycje w ramach odbywającego się „Święta Kwitnących Jabłoni” w Grójcu. Podczas letniego cyklu wydarzeń specjalnych reporterzy odwiedzą: Kraśnik, Brodnicę, Międzyzdroje, Białystok, Ciechanowiec, Radom, Myszyniec, Kutno i Skierniewice.
25.05.23, 06:30
| radio » informacje
Lato #naMAXXa. Szósta trasa koncertowa RMF MAXX
RMF MAXX w tym roku wyruszy już w szóstą edycję trasy koncertowej „Lato #naMAXXa”. Na słuchaczy czekać będą darmowe koncerty polskich gwiazd. Stacja na początek zawita do Wałbrzycha.
24.05.23, 21:30
| radio » informacje | kultura » muzyka
420 zespołów zgłosiło się do Antyfestu Antyradia
Do 15. edycji Antyfestu organizowanego przez Antyradio zgłosiło się 420 zespołów. To rekordowa liczba zgłoszeń w piętnastoletniej historii tego przeglądu rockowych talentów.
24.05.23, 17:30
| radio » informacje
ORLEN Wyścig Narodów w Jedynce, Trójce i Czwórce
W dniach 24 – 28 maja br. odbędzie się ORLEN Wyścig Narodów należący do prestiżowego cyklu UCI Nations Cup U23. Polskie Radio będzie jedyną rozgłośnią w Polsce z prawami do bieżących transmisji radiowych z tego wydarzenia.
23.05.23, 18:37
| radio » informacje | prasa » informacje
O tym się mówi. Nowy cykliczny raport dziennikarski IMM i Radia ZET
Radio ZET i Instytut Monitorowania Mediów (IMM) rozpoczęli współpracę w ramach projektu Nagroda Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. Jej efektem będzie wspólny cykliczny raport „O tym się mówi”, prezentujący publikacje o najwyższym zasięgu i cytowalności w innych mediach.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. promocji

Strefa Kultury Wrocław | Wrocław

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji czasopism naukowych

Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie | Warszawa

Przejdź do oferty

kierowniczka/kierownik działu PR

Teatr Dramatyczny im. Gustawa Holoubka | Warszawa

Przejdź do oferty
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.