27.03.23, 08:30

Andrzej Dulka pozostanie prezesem Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji na kolejną kadencję

Andrzej Dulka, fot.: materiały prasowe

Podczas XXXIII Zwyczajnego Zgromadzenie Członków Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, które odbyło się 23 marca 2023 r. wybrano Prezesa i Radę PIIT, Komisję Rewizyjną oraz Sąd Polubowny. Prezesem PIIT ponownie został Andrzej Dulka.

Nowa kadencja Izby przypadać będzie lata 2023-2026. Andrzej Dulka kieruje działaniami PIIT od 2019 r. „Chciałbym podziękować członkom Izby za ponowne obdarzenie mnie zaufaniem. Jestem zaszczycony, że będę mógł realizować misję Izby przez kolejne lata. W tym roku Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji obchodzi 30-lecie swojej działalności. Jesteśmy w ważny momencie dla całej branży teleinformatycznej w Polsce, a przed nami nowe wyzwania w zakresie budowania cyfrowej przyszłości Polski. Bogaci w doświadczenia ostatnich 30 lat, a także doceniając dorobek dotychczasowej działalności Izby, patrzymy w przyszłość, a najważniejszym zadaniem na nadchodzące lata będzie budowanie nowoczesnej, stabilnej i bezpiecznej cyfrowej gospodarki” – powiedział Andrzej Dulka, Prezes PIIT.

Zgromadzenie PIIT wybrało także pozostałe władze Izby na nową kadencję. Tworzą je przedstawiciele firm zrzeszonych w organizacji. Rada Izby będzie liczyć 25 osób, w Komisji Rewizyjnej zasiądą cztery osoby, a trzy w Sądzie Koleżeńskim.

Osoby wybrane do Rady PIIT to: Andrzej Abramczuk (Netia), Marta Brzoza (Orange Polska), Sławomir Chabros (BizTech), Wojciech Dziomdziora (Nexera), Tomasz Hodakowski (Intel),Agnieszka Jankowska (T-Mobile),Piotr Kaczmarek (Nokia), Piotr Kuriata (Telor),Dariusz Kwieciński (Fujitsu),Jacek Łęgiewicz (Samsung),Jarosław Ogorzałek (JMK Computerate),Marcin Olender (Google Polska),Dariusz Opszała (ZETO Katowice),Karol Pietras (NASK SA),Paweł Potakowski (Migam),Paweł Sokołowski (Atos),Maria Sołtan (IRS),Borys Stokalski (ReThink),Jacek Szczepański (Atende),Mirosław Śmiałek (Polkomtel),Dariusz Śpiewak (Force Systems),Tomasz Wiertelak (Oktawave),Teresa Wierzbowska (Cyfrowy Polsat),Artur Wiza (Asseco),Małgorzata Zakrzewska (P4).

W Komisji Rewizyjnej w nowej kadencji zasiądą Emil Konarzewski (Audytel), Beata Ostrowska (BROst), Dariusz Trzeciak (Sferia), Krzysztof Żuk (Ad Omnium), zaś w Sądzie Koleżeńskim Piotr Biernacki (MGX Infoservices), Robert Gutkowski (Premium Mobile) i Marek Kowalski (Mapako).

Czym zajmuje się Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji?

Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji to platforma firm działających na rzecz cyfrowej transformacji gospodarki i modernizacji państwa. Współtworzy fundamenty cyfrowego rozwoju reprezentując interesy gospodarcze firm przemysłu teleinformatycznego realizujących cyfrowe produkty i usługi. PIIT pracuje na rzecz dobrych regulacji i procedur, które umożliwiają cyfrowy rozwój i modernizację Państwa, przy zachowaniu zasad swobody gospodarczej. Promuje kompetencje, procesy oraz dobre praktyki wspierające cyfrową transformację oraz upowszechnianie społecznie korzystnych innowacji Izba istnieje od 1993 r. (28 lat) i zrzesza 130 firm z sektora teleinformatycznego.

Kim jest Andrzej Dulka?

Obronił pracę doktorską w obszarze zastosowań mikrokomputerów w procesach produkcyjnych, był autorem patentu. Doświadczenie zawodowe zdobywał, m.in. w: Alcatel-Lucent Polska, Grupa Nokia (Warszawa), gdzie był m.in. Prezesem Zarządu, Dyrektroem Zarządzającym i Dyrektorem Handlowym w Polsce; Lucent Technologies (Warszawa, gdzie był Dyrektor Handlowy dla Europy Wschodniej i Dyrektorem Handlowym na Polskę), AT&T (Warszawa, przedstawiciel handlowy), ) Maxon (Warszawa, Dyrektor Handlowy), ENERGOPOL and WELT-POL (Warszawa, Kierownik handlowy).

Jest Prezesem Stowarzyszenia Inżynierów Telekomunikacji (od 2015), Członkiem Rady Dyrektorów w European Federation of ICT, Telecom & Media Engineers (od 2015 r. r.), Wiceprzewodniczącym Sekcji Komitetu Elektroniki i Telekomunikacji PAN (od 2012 r.), Przewodniczącym Fundacji Wspierania Rozwoju Radiokomunikacji i Technik Multimedialnych (od 2012 r.)

Komentarze

Powiązane

29.05.24, 14:30
| telewizja / VOD » informacje | biznes i technologie » informacje
Grupa Polsat Plus w I kwartale 2024 r.: 184 mln zł zysku netto
Cyfrowy Polsat skupia się w ostatnim czasie, m.in. na zwiększaniu zasięgu sieci 5G Plusa, ale także na inwestycjach w zieloną energię. Spółka podsumowała wyniki finansowe obejmujące I kwartał 2024 r.
28.05.24, 14:35
| biznes i technologie » informacje
Auchan Polska i Intermarché chcą zawiązać sojusz zakupowy
Sieci handlowe Auchan Polska i Intermarché nawiązały współpracę partnerską, której celem jest utworzenie długoterminowego sojuszu zakupowego na polskim rynku. Wyrazem zawartego porozumienia jest podpisany list intencyjny, w którym obie sieci uzgodniły zamiar powołania wspólnych struktur zakupowych na najbliższych 10 lat.
25.05.24, 13:23
| biznes i technologie » informacje
Żabka uruchomi w tym roku ponad 140 sklepów sezonowych
W tym roku Żabka będzie miała ponad 140 sklepów sezonowych, czyli o blisko 20 proc. więcej niż w roku ubiegłym. Pierwsze z nich zostały otwarte przed majówką.
21.05.24, 21:00
| biznes i technologie » informacje
Fast foody odbijają się od dna. Wzrost ruchu o 4,7 proc.
W I kw. br. ruch w restauracjach typu fast food zwiększył się o 4,7 proc. rdr. Przy tym pizzerie rok do roku odnotowały o ponad połowę mniejszy wzrost niż lokale oferujące kanapki i dania z kurczaka. Jednocześnie liczba klientów wszystkich badanych placówek była o 4,2 proc. większa niż rok wcześniej.
16.05.24, 06:30
| biznes i technologie » informacje
SIXT Polska nawiązuje współpracę z Clear Communication Group
Firma SIXT Polska, dostawca usług mobilnych, rozpoczęła w maju br. współpracę z agencją PR Clear Communication Group. W ramach tego partnerstwa, CCG będzie odpowiedzialna za kontakty z mediami oraz wsparcie bieżących działań public relations, które obejmują zarówno komunikację korporacyjną, jak i produktową.
14.05.24, 19:30
| biznes i technologie » informacje
Agencja Lightscape partnerem IAB Polska. Współpraca na rzecz rozwoju branży marketingu cyfrowego
Z początkiem lutego br. agencja Lightscape rozpoczęła współpracę z IAB Polska. To największa organizacja z branży marketingu cyfrowego w kraju, zrzeszająca niemal 250 firm.  Agencja Lightscape odpowiada za prowadzenie kompleksowych działań z zakresu Digital PR i media relations. 
08.05.24, 06:30
| biznes i technologie » informacje
Polacy coraz chętniej sięgają po marki własne
Popularność marek własnych jest coraz większa. Wartość tego sektora na polskim rynku wzrosła o 19 p.p. rdr. i w 2023 r. przekroczyła aż 50 mld zł. Ponadto 27 proc. konsumentów deklaruje, że w ciągu najbliższych sześciu miesięcy chce kupować jeszcze więcej takich produktów. 
03.05.24, 20:48
| biznes i technologie » informacje
Polpharma i marka Metafen stawiają na komunikację do młodych
Polska firma Polpharma, która specjalizuje się w produkcji leków, stawia na nową komunikację marki Metafen skierowaną do młodych odbiorców.
03.05.24, 10:20
| biznes i technologie » informacje
Pierwsza kolejowa makieta Lego na dworcu w Legnicy
Kończą się obchody jubileuszu 15-lecia dolnośląskiego przewoźnika - Kolei Dolnośląskich. 29 kwietnia br. w holu dworca w Legnicy odsłonięto pierwszą w Polsce makietę kolejową wykonaną w całości z klocków Lego. To wspólna inicjatywa KD i PKP S.A.
27.04.24, 11:00
| biznes i technologie » informacje
Dostęp do szybkiego internetu w Polsce: Orange Polska podpisuje umowy na inwestycje
W ramach naborów KPO i FERC, zapewniających dostęp do bardzo szybkiego internetu, Orange Polska podpisał łącznie umowy na realizację inwestycji w 28 obszarach. Dzięki temu ok. 155 tys. gospodarstw domowych i ponad 22 tys. przedsiębiorstw może zostać objętych zasięgiem sieci szerokopasmowej. Wkrótce ruszą pierwsze prace.
Subskrybuj RSS działu biznes i technologie: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 13.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.