Skrawek pola. Saga wiejska. Tom 1 - Kasia Bulicz-Kasprzak

Okładka książki, fot.: materiały prasowe

Rozwiązanie konkursu. 

Laureatką konkursu została Małgorzata Staniecka. Serdecznie gratulujemy! 

"Skrawek pola. Saga wiejska. Tom 1" to książka silnie inspirowana tematyką wsi - pozwala czytelnikowi na przeniesienie się do całkiem innej rzeczywistości, gdzie czas płynie spokojnie, a problemy ludzi są całkiem inne od tych, które znamy obecnie.

Wspomnienia pól uprawnych, pracy na gospodarstwie i beztroskich dni spędzanych na świeżym powietrzu. Dziś takie obrazy coraz częściej żyją wyłącznie w naszej pamięci lub wspomnieniach dziadków.

Niewielka wieś na Zamojszczyźnie, początek XX wieku. W gospodarstwach wiejskich na świat przychodzą trzy dziewczynki. Każda z nich rodzi się w innym domu i należy do innej rodziny, jednak wkrótce historia splata ich losy w dość nieprzewidywalny sposób. Czytelnik musi znaleźć odpowiedź na pytanie, czy ubóstwo jest człowiekowi biednie urodzonemu przeznaczone już na zawsze i czy posiadanie majątku naprawdę może dać pełnię szczęścia.

"Skrawek pola. Saga wiejska. Tom 1" to interesująca pozycja przedstawiająca losy rodzin chłopskch - Lipczewskich i Połajów. Są to opowieści inspirowane dziejami rodziny autorki, a także portrety zwykłych, wiejskich rodzin, których wiele było na ziemiach polskich. Autorka starała się przedstawić wieś jako miejsce tętniące życiem - nie są to tylko zabudowania rodem z przeszłości, gdzie ludzie są ciemni czy zacofani. Mimo iż mają inną mentalność, tak samo jak w miastach dotyczyły ich kłótnie, przeżywali silne emocje, tracili majątki lub nagle się wzbogacali.

Autorka Kasia Bulicz-Kasprzak stworzyła malowniczy i niezwykle ciekawy opis polskiej wsi sprzed wieku. Jak sama o sobie mówi, kolekcjonuje historie. Uwielbia w swoich książkach opisywać zdarzenia inspirowane historią prostych ludzi, których życie potrafi być fascynujące i unikatowe.

KONKURS TRWA DO 20 KWIETNIA 2023 R.

PODPOWIEDŹ DO KONKURSU>>>>>

Konkurs został rozstrzygnięty

Komentarze

Subskrybuj RSS: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. promocji

Strefa Kultury Wrocław | Wrocław

Przejdź do oferty

kierowniczka/kierownik działu PR

Teatr Dramatyczny im. Gustawa Holoubka | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji czasopism naukowych

Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie | Warszawa

Przejdź do oferty
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.