13.03.23, 06:30

Nowości w wiosennej ramówce Radia Nowy Świat

Grafika Radia Nowy Świat - zapowiedź nowej ramówki, fot.: materiały prasowe

Trzy nowe audycje, nowy cykl o Czechach w porannym paśmie, powrót audycji „Piosennik” i cyklu Mikołaja Kierskiego o Afryce. Te i inne propozycje pojawią się w Radiu Nowy Świat w marcu br.

W piątek 10 marca br. ruszyła nowa audycja o tematyce międzynarodowej  „Cały nasz świat”.  Godzinny program będą prowadzić Jan Janczy, Tomasz Ławnicki i Patryk Rabiega. Każdego tygodnia redaktorzy zbiorą i podsumują wydarzenia mijającego tygodnia - zarówno te obszernie komentowane w Polsce i na świecie, jak i te, które z różnych powodów nie miały szansy dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Gośćmi programu będą komentatorzy i eksperci z różnych dziedzin, którzy w rozmowach z prowadzącymi poruszać będą tematy polityczne, gospodarcze, ekonomiczne, a także te poświęcone nauce. Stałymi punktami każdego programu, poza rozmowami, będą także między innymi felietony i materiały reporterskie. 

Kolejną nową propozycją będą „Wybory osobiste”. 14 marca br., we wtorek, o godz. 10.00 - 11:00 Patryk Rabiega zaprosi na autorską audycję muzyczną. „Wybory osobiste to program, w którym królować będą eklektyzm i nieoczywistość. Tu stałe miejsce znajdą artyści z różnych muzycznych gatunków, a przeszłość łączyć będziemy z teraźniejszością. Nie zabraknie emocji, w końcu „osobiste” to nie tylko część tytułu, ale także muzyczna obietnica” - mówi Patryk Rabiega.

Nowością będzie też cykl Tomasza Ławnickiego o Czechach w porannej środowej audycji „Nowy Świt”. Co tydzień Ławnicki zabierze odbiorców w podróż do południowych sąsiadów. Pierwszy odcinek zostanie wyemitowwany 15 marca br. tuż po godz. 9:00. 

Kolejną nowością będzie audycja Weroniki Wawrzkowicz „Niezapominajki”, która będzie emitowana raz w miesiącu, w niedzielę o godzinie 20:00 – 22:00. Audycja ta będzie pojawiać się rotacyjnie z audycjami: „Piosennik” – Andrzeja Poniedzielskiego, który wraca na antenę dwa razy w miesiącu oraz Archiwum polskiej rozrywki, które prowadzą Weronika Wawrzkowicz i Michał Nogaś raz w miesiącu. Pierwsza audycja „Niezapominajki” została zaplanowana na 19 marca o godz. 20:00.

21 marca br. ze swoim cyklem o Afryce wraca Mikołaj Kierski. Będzie go można posłuchać co drugi wtorek w audycji „Nowy Świt” (6:00-10:00), na przemian z cyklem Mateusza Kuśmierka „Znalezione w internecie”, którego audycja odbędzie się 14 marca na antenie Radia Nowy Świat.

Zmiany, zmiany, zmiany...

Nowe propozycje Radia Nowy Świat spowodują zmiany w nadawaniu niektórych audycji. „Klimaty na raty” Jana Janczego z piątku przechodzą na wtorek na godzinę 14:00- 16:00. Audycja Marcina Manna „Personal bigos” od 12 marca br. będzie emitowana w niedzielę i o godzinę dłużej, czyli 22:00-24:00, a Adam Stasiak z „Akademią rocka” przechodzi z wtorku na piątek na godzinę 15.00, „Motyw przewodni” Mateusza Kuśmierka od 10 marca przechodzi z wtorku na piątek, na godzinę 14.00. Powraca audycja Marceliny Słomian „Dobrze nastrojone po polsku”, która będzie emitowana w niedzielę o godzinie 14:00 – 15:00.

Komentarze

Powiązane

30.05.23, 19:57
| radio » informacje
110. rocznica urodzin Jerzego Wasowskiego na antenie Dwójki
31 maja br. przypada 110. rocznica urodzin Jerzego Wasowskiego. Z tej okazji Program 2 Polskiego Radia przypomni postać tego kompozytora, radiowca, współtwórcy Teatrzyku Eterek i Kabaretu Starszych Panów.
30.05.23, 06:30
| radio » informacje
Radio 357 rozwija ofertę podcastową
Radio 357 rozwija ofertę podcastową. Wśród sześciu nowości znajduje się m.in. podcast o grupie The Beatles, a także “Stacja Arsenalna” - pierwszy podcast w języku ukraińskim.
29.05.23, 18:23
| radio » informacje
Bajki słuchaczy w Dzień Dziecka w Radiu Nowy Świat
Radio Nowy Świat w Dzień Dziecka zaprezentuje na swojej antenie bajki napisane przez słuchaczy stacji.
29.05.23, 13:28
| radio » informacje
RMF FM zaprasza do Słodyczowa w Krakowie z okazji Dnia Dziecka
1 czerwca br. w Krakowie radio RMF FM zaprasza do krainy pełnej słodyczy – Słodyczowa. Na antenie pojawią się hity ze szkolnych dyskotek słuchaczy, a prezenterzy rozgłośni przebiorą się za postaci z bajek.
29.05.23, 06:30
| radio » informacje
Polskie Radio 24 uruchomiło multimedialne studio
Polskie Radio 24 dysponuje nowym, multimedialnym studiem. Wykorzystanie zaawansowanych technologii w zakresie zastosowanych systemów i wykonawstwa pozwoliło na uzyskanie nowoczesnego wystroju wnętrza, równolegle ze znakomitą akustyką studia.
28.05.23, 13:15
| radio » informacje
Jedynka i Trójka ruszyły z plenerowymi programami
W sobotę, 27 maja br. Jedynka oraz Trójka wyemitowały plenerowe audycje w ramach odbywającego się „Święta Kwitnących Jabłoni” w Grójcu. Podczas letniego cyklu wydarzeń specjalnych reporterzy odwiedzą: Kraśnik, Brodnicę, Międzyzdroje, Białystok, Ciechanowiec, Radom, Myszyniec, Kutno i Skierniewice.
25.05.23, 06:30
| radio » informacje
Lato #naMAXXa. Szósta trasa koncertowa RMF MAXX
RMF MAXX w tym roku wyruszy już w szóstą edycję trasy koncertowej „Lato #naMAXXa”. Na słuchaczy czekać będą darmowe koncerty polskich gwiazd. Stacja na początek zawita do Wałbrzycha.
24.05.23, 21:30
| radio » informacje | kultura » muzyka
420 zespołów zgłosiło się do Antyfestu Antyradia
Do 15. edycji Antyfestu organizowanego przez Antyradio zgłosiło się 420 zespołów. To rekordowa liczba zgłoszeń w piętnastoletniej historii tego przeglądu rockowych talentów.
24.05.23, 17:30
| radio » informacje
ORLEN Wyścig Narodów w Jedynce, Trójce i Czwórce
W dniach 24 – 28 maja br. odbędzie się ORLEN Wyścig Narodów należący do prestiżowego cyklu UCI Nations Cup U23. Polskie Radio będzie jedyną rozgłośnią w Polsce z prawami do bieżących transmisji radiowych z tego wydarzenia.
23.05.23, 18:37
| radio » informacje | prasa » informacje
O tym się mówi. Nowy cykliczny raport dziennikarski IMM i Radia ZET
Radio ZET i Instytut Monitorowania Mediów (IMM) rozpoczęli współpracę w ramach projektu Nagroda Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. Jej efektem będzie wspólny cykliczny raport „O tym się mówi”, prezentujący publikacje o najwyższym zasięgu i cytowalności w innych mediach.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

kierowniczka/kierownik działu PR

Teatr Dramatyczny im. Gustawa Holoubka | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Strefa Kultury Wrocław | Wrocław

Przejdź do oferty

Stanowisko ds. filmu

Centrum Kultury Zamek w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.