06.03.23, 08:42

Instytut Jagielloński uruchamia platformę Jagielloński Research

Strona internetowa nowej platformy IJ, fot.: materiały prasowe

Instytut Jagielloński, ośrodek analityczny specjalizujący się w zagadnieniach energetyki i gospodarki, uruchamia nową platformę analityczną. Jagielloński Research zawiera dane, które mają byćaktualizowane kilka razy dziennie i wzbogacone o wizualizacje i interaktywne wskaźniki.

Liderzy świata biznesu i polityki potrzebują nie tylko dostępu do najnowszych danych, ale także rzetelnej analizy. To szczególnie istotne w obecnym kontekście geopolitycznym i ekonomicznym, czyli warunkach wojny w Ukrainie i szalejącej inflacji. Wierzymy, że fundamentem podejmowania lepszych decyzji jest wysokiej jakości analityka nakierowana na dogłębne zrozumienie zjawisk, ich przyczyn oraz wzajemnych powiązań” – mówi Marcin Roszkowski, prezes Instytutu Jagiellońskiego.

Platformę tworzą analitycy Instytutu Jagiellońskiego, specjalizujący się w obszarze energetyki i gospodarki. Flagowym projektem zespołu jest cykliczny raport „Energetyka w liczbach”, zawierający dane i analizy związane z najważniejszymi wskaźnikami sektora energetycznego w Polsce.

Decyzja o uruchomieniu nowej platformy to odpowiedź na potrzeby ekspertów z rynku. Zaczęliśmy od publikacji cyklicznego raportu „Energetyka w liczbach” i prostych zestawień na Twitterze. Okazało się, że to naszym odbiorcom nie wystarcza – potrzebują szerszych analiz, które jednocześnie będą jak najbardziej aktualne i wiarygodne. Uznaliśmy, że nikt nie zrobi tego lepiej niż nasi analitycy. Zaczęliśmy od energetyki, ale będziemy na bieżąco rozbudowywać platformę o kolejne wskaźniki ze strategicznych obszarów dla polskiej gospodarki” – dodaje Kamil Moskwik, pomysłodawca Jagielloński Research i członek zarządu Instytutu Jagiellońskiego.

Jagielloński Research będzie prezentować dane aktualizowane kilka razy dziennie. Wizualizacje danych i wskaźników są interaktywne, co ma pozwolić na dostosowanie analiz pod indywidualne potrzeby. Struktura portalu została tak zaplanowana, żeby każdy użytkownik był w stanie w prosty znaleźć interesujące go materiały. Każdy blok tematyczny zawiera wyjaśnienia pozwalające zrozumieć dane i reprezentowane przez nie zjawiska, dzięki czemu treści są łatwo przyswajalne także dla osób które nie są ekspertami w danych sektorze.

Czym zajmuje się Instytut Jagielloński?

Instytut Jagielloński to niezależny ośrodek analityczny, centrum wymiany poglądów i budowania strategii, specjalizujący w zagadnieniach energetyki i gospodarki. Jest wydawcą portali Biznes Alert oraz 3 Seas Europe, a także platformy analitycznej Jagielloński Research.

Komentarze

Powiązane

30.05.23, 15:00
| internet » ludzie
Zmiany w strukturze Wirtualnej Polski. Jacek Amsterdamski w Zespole Zarządzającym WP Media
Jacek Amsterdamski dołączy do Zespołu Zarządzającego WP Media, obejmując stanowisko VP Product & TV. Z kolei Marcin Malicki ma skupić się na rozwoju usług subskrypcyjnych jako VP of Subscription Products. Do zmian dojdzie również w strukturze redakcji, które będą obowiązywać od 1 czerwca br.
24.05.23, 16:30
| internet » informacje
Oskarżam. Gazeta.pl uruchamia nowy cykl kryminalny
Ruszył nowy cykl kryminalny portalu Gazeta.pl „Oskarżam. W nowym projekcie będą prezentowane reportaże dotyczące, m.in. mafii czy zbrodni z lat 90. Teksty będą przygotowywać, m.in. dziennikarka kryminalna Helena Kowalik, autorka książek Hanna Dobrowolska, a także Marcin Kozłowski oraz inni dziennikarze i dziennikarki Gazeta.pl.
24.05.23, 12:52
| internet » informacje
Shownews.pl. Nowy portal rozrywkowy Polska Press Grupy
Na rynku internetowym debiutuje serwis Shownews.pl (Polska Press Grupa), który ma prezentować informacje ze świata polskich i zagranicznych gwiazd, plotki, skandale, ekskluzywne wywiady i video.
24.05.23, 06:30
| internet » informacje
Grupa WP w I kwartale 2023 r. miała ponad 310 mln zł przychodów
Wirtualna Polska Holding S.A. w I kwartale 2023 r. zwiększyła przychody o prawie 47 proc. w porównaniu do 2022 r.
23.05.23, 13:08
| prasa » informacje | internet » informacje
Tygodnik Angora uruchomił portal Angora24.pl
Tygodnik „Angora” rozszerza swoje portfolio. Wydawnictwo uruchomiło portal Angora24.pl. Układ nowej strony ma nawiązywać do papierowego odpowiednika.
22.05.23, 06:30
| prasa » ludzie | internet » ludzie
Marzena Tabor przechodzi do Rzeczpospolitej. Zostanie szefową redakcji online
1 czerwca br. Marzena Tabor obejmie stanowisko szefowej redakcji online „Rzeczpospolitej”. Będzie odpowiedzialna za rozbudowę i zarządzanie redakcją internetową rp.pl.
15.05.23, 07:30
| internet » informacje | reklama & PR » informacje
LifeTube Labels pomoże twórcom dzielić przychody
Sieć partnerska LifeTube będzie oferowała influencerom tworzenie własnych produktów i usług. W tym celu powstał dział LifeTube Labels, na którego czele stanął Adam Romanowski.
13.05.23, 16:48
| internet » informacje
Allegro zadebiutowało w Czechach
Start allegro.cz rozpoczyna nowy etap ekspansji platformy i jej partnerów w regionie. Kupujący z Czech mogą korzystać z allegro.cz - lokalnej odsłony Allegro.
12.05.23, 13:30
| internet » informacje
Ruszyła nowa sekcja tematyczna w serwisie Onet Kobieta
Onet rozszerzył swoją ofertę o nową sekcję Onet Rodzina, poświęconą tematyce rodziny, rodzicielstwa oraz relacji z seniorami, która nie skupia się jedynie na opiece nad wnukami.
11.05.23, 07:30
| internet » informacje
Komputronik nawiązał współpracę z android.com.pl
Firma Komputronik i internetowy serwis informacyjny android.com.pl nawiązały współpracę, która pozwoli na zacieśnienie relacji między dwoma liderami rynku technologicznego – z obszaru handlu i mediów. 
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. promocji

Strefa Kultury Wrocław | Wrocław

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji czasopism naukowych

Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie | Warszawa

Przejdź do oferty

Stanowisko ds. filmu

Centrum Kultury Zamek w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.