23.02.23, 18:00

Specjalne programy i wydawnictwa Polskiego Radio w rocznicę agresji zbrojnej Rosji przeciwko Ukrainie

Logo Polskiego Radia, fot.: materiały prasowe

W rocznicę agresji Rosji przeciwko Ukrainie na antenach Polskiego Radia będzie można usłyszeć specjalne audycje i relacje nawiązujące do tego tragicznego wydarzenia. W geście solidarności i wsparcia ze strony Polskiego Radia wobec narodu ukraińskiego, powstał też dwupłytowy album „Krajeczka”, na którym znalazły się ukraińskie piosenki dla dzieci.

W rocznicę zbrodniczej agresji rosyjskiej przeciwko Ukrainie, Polskie Radio będzie przez cały dzień odnosiło się do tego wydarzenia, do jego tragicznych skutków oraz zaprosi na specjalnie przygotowane audycje, rozmowy oraz transmisje koncertów.

24 lutego publiczny nadawca włączy się w inicjatywę radiowców, by wesprzeć wszystkich, którzy dążą do niezawisłości i wolności oraz tych, którzy w naszym kraju znaleźli schronienie i pomoc. Jednak w odróżnieniu od pozostałych nadawców, publiczny nadawca zagra zupełnie inną piosenką. W ten sposób chce oddać hołd wszystkim ludziom i organizacjom związanym z akcją niesienia pomocy uchodźcom z Ukrainy. 24 lutego o godz. 8:45 w programach PR zabrzmi utwór „Mamy siebie” skomponowany przez Adama Sztabę, wykonany przez ponad 130 artystów.

Agencja Muzyczna Polskiego Radia w dniu rocznicy rosyjskiej agresji na Ukrainę zaplanowała premierę dwupłytowego albumu „Krajeczka/Краєчка” na którym znalazły się ukraińskie piosenki. Nagrania powstały w Studiu S4 Polskiego Radia im. Jerzego Wasowskiego, a w rejestracji udział wzięły trzy zespoły: przede wszystkim Krajeczka - dzieci w wieku lat 6-13 podrosłych tymczasem członków zespołu KRAJKA, do którego dołączyły dzieci z ukraińskich rodzin, a także ukraińscy artyści – uchodźcy. Wydawnictwo powstało przy udziale Fundacji Dom Ukraiński w Przemyślu oraz przemyskiego oddziału Związku Ukraińców w Polsce.

Polskie Radio dla Ukrainy w porannym paśmie nada relacje z różnych miast Ukrainy. W audycjach wystąpią, m.in. goście z Mariupola, Kijowa czy Charkowa. Dziennikarze opowiedzą także o Polakach, którzy powołali do życia stałe inicjatywy pomocy Ukraińcom. Przez cały dzień publiczny nadawca będzie przypominał o pomocy, która płynęła do Ukraińców z całego świata, w tym z Polski.

Relacje i specjalne audycje związane z rocznicą rosyjskiego najeźdźcy na Ukrainę pojawią się również usłyszeć w Programie 1 Polskiego Radia.

Specjalne koncerty w Dwójce 

Program 2 zaprosi na transmisje dwóch koncertów upamiętniających te tragiczne wydarzenia. 23 lutego o godz. 20.00 w audycji „Filharmonia Dwójki” transmisja koncertu „Solidarni z Ukrainą”, który odbędzie się w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej. W programie koncertu znajdzie się utwór Valentina Silvestrova pt. „Modlitwa za Ukrainę”, skomponowany podczas Euromajdanu w 2014 r., wybrzmią również hymny Polski i Ukrainy (ten ostatni w aranżacji Jurija Szewczenki), a także „Requiem” oraz „Va pensiero” z opery „Nabucco” Giuseppe Verdiego. Z kolei w piątek, 24 lutego o godz. 19.00 transmisja koncertu z Narodowego Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu. Koncert będzie poświęcony pamięci ofiar agresji Rosji na Ukrainę. W programie Walentin Sylwestrow Modlitwa za Ukrainę oraz Wolfgang Amadeus Mozart Requiem d-moll KV 626.

W Polskim Radiu Chopin o godz. 19.15 rozpocznie się transmisja koncertu symfonicznego „Solidarni z Ukrainą” z Filharmonii Zielonogórskiej. W programie znajdzie się pierwsze po ponad 130 latach wykonanie sensacyjnie odnalezionej przed dwoma laty wersji Koncertu fortepianowego e-moll op. 11 Fryderyka Chopina w instrumentacji Adama Münchheimera. Koncert otworzy wykonanie poematu Ludomira Różyckiego Piéta. Na zgliszczach Warszawy, a domknie II Symfonia E-dur op. 16 jednego z najwybitniejszych kompozytorów ukraińskich XX wieku Lwa Rewuckiego. Podczas wieczoru wystąpi pianista Tymoteusz Bies z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Zielonogórskiej pod dyrekcją Rafała Kłoczko.

Komentarze

Powiązane

30.09.23, 13:00
| radio » informacje
Damy Starszych Panów. Piosenki Kabaretu Starszych Panów w Jedynce
4 października br. o godzinie 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbędzie się koncert z cyklu „To, co najpiękniejsze”. W jesiennej odsłonie wydarzenia „Damy Starszych Panów” będzie można usłyszeć piosenki Kabaretu Starszych Panów w aranżacji Jacka Subociałło oraz wykonaniu dam polskiej estrady. 
29.09.23, 17:00
| radio » informacje | internet » informacje
Podcasty Radia Nowy Świat w ofercie Onet Audio
Aplikacja Onet Audio wzbogaciła się o podcasty przygotowywane przez zespół Radia Nowy Świat. Wśród najpopularniejszych podcastów w Polsce w ofercie Onet Audio znalazły się odcinki podcastów, m.in.: „Poszukiwacze politycznego złota” Katarzyny Kasi i Klaudiusza Slezaka, „Z archiwum Pani M.’’ autorstwa Magdy Jethon, „Punkt Widzenia” Beaty Grabarczyk.
29.09.23, 15:00
| radio » informacje
Pod dyktando. TOK FM rusza z nowy serialem radiowym
„Pod dyktando” to tytuł nowego serialu radiowego TOK FM autorstwa Anny Gmiterek-Zabłockiej, który opowiada o polskiej nauce, która coraz bardziej staje się nauką w służbie władzy.
29.09.23, 07:00
| radio » informacje
Dzień Polskiej Muzyki 2023 na antenie ponad stu stacji
1 października br. po raz piąty obchodzony będzie Dzień Polskiej Muzyki. To kampania społeczna, która promuje polską muzykę i zwiększa świadomości Polaków na temat znaczenia muzyki dla rozwoju polskiej kultury i gospodarki. Akcja wspiera rodzimy rynek muzyczny.
28.09.23, 11:00
| radio » informacje | prasa » informacje
Dziennikarz dla planety. Konkurs o Nagrodę Radia Zet z nową kategorią
Konkurs o Nagrodę Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego po raz kolejny rozszerza swoją formułę. W tym roku nagrodzi również dziennikarzy za ich działalność w zakresie odpowiedzialności klimatycznej.
27.09.23, 08:30
| radio » ludzie
Vivian Mohr Prezesem Bauer Media Audio
Vivian Mohr opuszcza stanowisko dyrektora finansowego i dyrektora operacyjnego pionu OCP Bauer Media Group (porównywarki internetowe) i obejmuje funkcję prezesa Bauer Media Audio, do którego w Polsce należy Grupa RMF.
27.09.23, 07:30
| radio » informacje
Świat wyborów. Rusza podcast TOK FM i kolektywu Outriders
TOK FM i kolektyw Outriders przygotowują wspólny podcast „Świat wyborów”. Prowadzący - Anna i Jakub Górniccy - w każdym odcinku przyjrzą się wybranym kampaniom wyborczym na świecie.
27.09.23, 06:30
| radio » ludzie
Katarzyna Piecuch dyrektorką marketingu Grupy Eurozet
Katarzyna Piecuch objęła stanowisko dyrektorki marketingu w Grupie Eurozet . Odpowiada za działania marketingowe i realizację strategii komunikacji połączonej Grupy Radiowej Agory i Eurozetu.
25.09.23, 09:00
| radio » ludzie
Piotr Sworakowski przechodzi z Meloradia do Radia Pogoda
Piotr Sworakowski dołączył do zespołu Radia Pogoda. Poprowadzi codzienne pasmo od 10.00 do 15.00.
23.09.23, 15:25
| radio » informacje
Cugowski Akustycznie. Koncert Piotra Cugowskiego w Trójce
W niedzielę, 24 września br. o godz. 20.05 w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej odbędzie się koncert Piotra Cugowskiego, który zagra m.in. przedpremierowe utwory. Transmisja koncertu została zaplanowana na antenie Programu 3 Polskiego Radia.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 01.11.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 28.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 27.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.