30.01.23, 10:42

W eSkarbonce WOŚP Radia Nowy Świat jest już ponad 600 tys. zł

Jerzy Owsiak podpisuje specjalny egzemplarz Konstytucji, fot.: materiały prasowe

Radio Nowy Świat włączyło się w zbiórkę pieniędzy na rzecz 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Słuchacze stacji mogli zlicytować specjalne przedmioty, a także wpłacić pieniądze do specjalnej eSkarbonki.

27 stycznia br., w audycji „Poranna Manna” (6:00 – 10:00) redaktor Wojciech Mann zlicytował wyjątkowy egzemplarz Konstytucji RP z autografami prof. Adama Bodnara, sędziego Pawła Juszczyszyna, prof. Krystiana Markiewicza, Jurka Owsiaka i sędziego Igora Tuleyi. To jedyne w swoim rodzaju wydanie wylicytował pan Krzysztof, który zaoferował 20,1 tys. zł.
W sobotę, 28 stycznia, w audycji „Szczyt wszystkiego, czyli każda lista świata” (19:00 – 20:00) zespół prowadzących zlicytowałprzedmioty, które redakcja otrzymała od WOŚP podczas wizyty Jurka Owsiaka. Wśród fantów znalazł się m.in. unikatowy banknot o nominale 0 Euro (słownie: zero euro) z certyfikatem potwierdzającym jego autentyczność, limitowana seria znaczków pocztowych wyprodukowanych specjalnie z okazji 31. Finału czy koszulka WOŚP. Radio Nowy Świat licytowało również Pierwszą „3” 50. notowania „TIP-TOP Listy”. Zwycięzca ułożył własne podium listy. Zwycięzca wpłacił 7,2 tys. zł. Stacja zaplanowała jeszcze 30 stycznia, ostatnią licytację w audycji "W środku dnia". Licytowane będą personalizowane dzwonki telefoniczne Joanny Kołaczkowskiej i Wojciecha Manna.

Dla miłośników jednośladów na oficjalnym profilu aukcji WOŚP jest do wylicytowania Rower Radia Nowy Świat, który przekazano Jurkowi Owsiakowi podczas jego wizyty u Wojciecha Manna w audycji „Poranna Manna” 20 stycznia br. Aukcja zakończy się 10 lutego. Obecna wartość roweru wynosi już ponad 6 tys. zł. „To nie jest zwyczajny rower, ale rower, który otrzymaliśmy od Patronów z Mosiny pod Poznaniem. Tego typu rowery Droom, czyli darmowe rowery małomiasteczkowe, mieszkańcy Mosiny zbierają wśród swoich sąsiadów, remontują je, odnawiają i udostępniają lokalnej społeczności. Za darmo, bez aplikacji, bez rejestracji i bez żadnych zabezpieczeń w stylu nadajnika GPS. Zapytaliśmy naszych darczyńców o możliwość wystawienia tego jedynego w swoim rodzaju roweru i oczywiście taką zgodę otrzymaliśmy” – mówi Magda Jethon, Redaktorka Naczelna Radia Nowy Świat.

To nie wszystko co Radio Nowy Świat zrobiło na rzecz 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 20 stycznia zespół popołudniowej audycji „Nowy Świt po południu” zlicytował specjalną grę planszową „Radiobiznes” wyprodukowaną przez Dyskusyjny Klub Patronów Listwa i przekazaną w prezencie ekipie popołudniówki. Grę wylicytował Pan Krzysztof, który przekazał 7 tys. zł.

Zeszłoroczny rekord pobity

W ubiegłym roku Radio Nowy Świat zebrało 211 961 zł do eSkarbonki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podczas 30. Finału. Był to trzeci wynik na świecie. W tym roku, na godz. 10.30 30 stycznia w eSkarbonce było ponad 625 tys. zł. Zbiórka potrwa do północy 30 stycznia.

Przez całą niedzielę, reporterzy Radia Nowy Świat Klaudia Kowalczyk i Kacper Badura na antenie stacji relacjonowali to, co działo się w sztabie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Komentarze

Powiązane

28.03.23, 07:30
| radio » informacje
Rowerowa wiosna ponownie z Radiem ZET
Rozpoczęła się kolejna edycja "Rowerowej wiosny w Radiu ZET". Stacja jak co roku będzie rozdawać rowery i zachęcać słuchaczy do aktywności.
28.03.23, 06:30
| radio » informacje
Słuchacze Radia Nowy Świat wybiorą najpiękniejszą piosenkę z tekstem
24 marca br., zostało uruchomione głosowanie w plebiscycie Radia Nowy Świat na najpiękniejsze piosenki, których ogromnym i bezcennym walorem jest tekst. Na liście znajduje się 200 utworów. 
24.03.23, 15:09
| radio » informacje
27. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena na antenie Dwójki
W dniach 26 marca – 7 kwietnia br. w Warszawie odbędzie się 27. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena. W trakcie 12 festiwalowych dni odbędzie się 10 koncertów symfonicznych i pięć kameralnych. Ich transmisje przeprowadzi Program Drugi Polskiego Radia – współorganizator wydarzenia.
24.03.23, 06:30
| radio » informacje
Niebezpieczne związki. Nowy podcast Thomasa Orchowskiego w TOK FM
Trudne relacje między dwoma krajami, narodami czy społecznościami, czyli „Niebezpieczne związki” - to temat i tytuł najnowszej propozycji platformy podcastowej TOK FM. 23 marca br. na tokfm.pl i w aplikacji mobilnej TOK FM swoją premierę miał pierwszy odcinek cyklu Thomasa Orchowskiego.
22.03.23, 21:35
| radio » informacje
Pisanie wierszy na wiosny dzień pierwszy. Konkurs poetycki Polskiego Radia Dzieciom
21 marca br. ruszyła III edycja poetyckiego konkursu „Pisanie wierszy na wiosny dzień pierwszy”, organizowanego przez Polskie Radio Dzieciom. Propozycje swoich prac można nadsyłać do 31 marca.
21.03.23, 20:41
| radio » informacje
To się nagrywa. Magda Barczyk gospodynią podcastu Radia Zet
Radio Zet uruchomiło nowy muzyczny podcast "To się nagrywa", którego gospodynią jest Magda Barczyk - dziennikarka stacji i wydawczyni programu "Plus/minus lista Radia ZET" Marcina Wojciechowskiego.
20.03.23, 13:58
| radio » informacje
Nieprzeciętni 2023. Rusza nowa edycja plebiscytu Czwórki
20 marca br. ruszyła kolejna już edycja plebiscytu Czwórki „Nieprzeciętni 2023”, którego celem jest odkrycie ciekawych, kreatywnych oraz wyjątkowych ludzi. 
20.03.23, 10:42
| radio » informacje | internet » informacje
Dobra robota: zarobki. Marcin Łukasik gospodarzem specjalnego sezonu podcastu Pracuj.pl
Zespół Pracuj.pl przygotowuje specjalny sezon podcastu „Dobra robota”. Najnowsza seria związana jest z kampanią zatytułowaną „Wszystko, co chcieliście wiedzieć o zarobkach, ale baliście się zapytać”.
18.03.23, 17:00
| radio » informacje
Krzysztof Komeda w Polskim Radiu. Premiera zestawu serii z utworami Krzysztofa Komedy
17 marca br. Agencja Muzyczna Polskiego Radia odbyła się premiera zestawu serii „Krzysztof Komeda w Polskim Radiu”. Wszystkie osiem płyt z nagraniami pianisty i kompozytora Krzysztofa Komedy Trzcińskiego, wydawane oddzielnie w latach 2014-2019, trafią teraz do sprzedaży razem.
17.03.23, 19:03
| radio » informacje
Chopin na Rakowieckiej. Cykl recitali na antenie Polskiego Radia Chopin
Polskie Radio Chopin w sobotę, 18 marca br. przeprowadzi transmisję Inauguracyjnego Koncertu z cyklu „Chopin na Rakowieckiej”. Wybrane kompozycje Fryderyka Chopina zaprezentuje pianistka - profesor Beata Bilińska. Koncert poprowadzi Paweł Sztompke, dziennikarz Programu Pierwszego Polskiego Radia.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Dyrektora Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie

Urząd Miasta Krosna | Polska

Przejdź do oferty
Konkursy
do 24.05.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 30.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 29.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

28.03.2023 r., online.

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.