20.01.23, 06:30

Wojciech Borowski i Krzysztof Kawa inwestują w Made in PR

Od lewej: Wojciech Borowski, Bartłomiej Kędzierski, Sylwia Siedlanowska-Wasiluk, Krzysztof Kawa, fot.: mat. pras.

Wojciech Borowski, Group CEO McCANN Poland, i Krzysztof Kawa, Group CFO McCANN Poland, którzy w sierpniu 2021 r. wykupili agencję McCANN Poland, a styczniu 2022 r. zainwestowali w agencję z obszaru Healthcare, teraz wzmacniają sektor PR. Z początkiem br. do grupy dołączyła spółka Made in PR.

Obok należącej do McCANN Poland sieciowej agencji PR Weber Shandwick, z początkiem 2023 r. partnerem grupy została spółka Made in PR. Pierwsza z nich jest odpowiedzialna za projekty o wymiarze międzynarodowym oraz te realizowane dla dużych podmiotów krajowych, szczególnie w obszarze farmacji, technologii, motoryzacji czy finansów. Natomiast Made in PR ma skupić się głównie na rynku lokalnym, kontynuując rozwój w zakresie komunikacji, m.in. w branży retail i budowlanej.

Myśl o wzmocnieniu obszaru PR w naszej grupie towarzyszyła nam od dawna. Z zaciekawieniem obserwujemy rynek i dostrzegamy, jak dynamicznie zmieniają się potrzeby klientów w zakresie komunikacji PR. W ostatnich miesiącach pojawiły się obiecujące trendy na rynku, gdzie komplementarnie obok siebie, mogą rozwijać się dwie agencje, dedykowane dla różnych segmentów klienckich. Dlatego też bardzo cieszę się, że agencja Made in PR dołączyła do naszej grupy i obok wchodzącej w jej skład agencji Weber Shandwick, będzie tworzyła niezależny zespół doświadczonych profesjonalistów, kreatywnych doradców, zapewniających merytoryczne wsparcie markom z różnych sektorów i o różnych potrzebach biznesowych” - mówi Wojciech Borowski, Group CEO McCANN Poland.

Zmiany te znalazły odzwierciedlenie także na poziomie struktury zarządczej. Bartłomiej Kędzierski, CEO i dotychczasowy właściciel agencji Made in PR, z początkiem br. przejął po Agnieszce Dziedzic stanowisko Managing Partner w Weber Shandwick. Tym samym od stycznia br. agencja Made in PR zarządzana jest przez Sylwię Siedlanowską-Wasiluk, która wcześniej obejmowała stanowisko Client Service Directora w agencji.

Komentarze

Powiązane

17.06.24, 08:30
| reklama & PR » informacje
Unilever w przetargu wybiera 38 Content Communication
Do grona klientów 38 Content Communication, dołączył Unilever – jeden z największych światowych graczy rynku FMCG. Agencja została wybrana w drodze przetargu i będzie odpowiedzialna za komunikację korporacyjną, przygotowanie i wdrożenie strategii PR, a także pozycjonowanie ekspertów w mediach.
17.06.24, 07:30
| reklama & PR » informacje
Platforma inwestycyjna BeGlobal klientem iProspect
Agencja iProspect (dentsu Polska) została wybrana do obsługi mediowej platformy inwestycyjnej BeGlobal. Działania agencji obejmą przygotowanie i egzekucję kampanii performance oraz afiliację. Współpraca ma charakter długofalowy.
16.06.24, 22:24
| reklama & PR » informacje
Piłkarze Luka Modrić i Bukayo Saka w kampanii Snickers
Z początkiem czerwca br. wystartowała najnowsza kampania Snickers, w której udział biorą gwiazdy piłki nożnej – Luka Modrić i Bukayo Saka. Marka chce pomóc wszystkich entuzjastom futbolowych emocji uniknąć „przypałów".
16.06.24, 16:36
| reklama & PR » informacje
Marka Eduscho zadowolona z wyników kampanii na TikToku
Druga faza kampanii marketingowej marki Eduscho, właśnie się zakończyła. Kreatywne podejście i wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań, m.in. FOOH (Fake Out of Home) w mediach społecznościowych przyczyniło się do osiągnięcia wysokich wyników, m.in. w postaci zaangażowania użytkowników na platformie TikTok. 
16.06.24, 12:00
| reklama & PR » informacje
BECKERS. Malowanie nabiera kolorów. PPG prowadzi kampanię promującą linię plamoodpornych farb
PPG rozpoczął kampanią promującą linię plamoodpornych farb BECKERS Designer Colour. Szeroko zakrojona komunikacja prowadzona pod hasłem „BECKERS. Malowanie nabiera kolorów” obejmuje telewizję, internet, w tym serwisy VOD oraz social media. 
16.06.24, 08:00
| reklama & PR » informacje
Rankomat.pl promuje polisę turystyczną jako gwarancję spokojnego urlopu
Multiporównywarka rankomat.pl rusza z letnią kampanią marketingową, w której skupia się na korzyściach wynikających z posiadania ubezpieczenia podróżnego podczas urlopu za granicą. W reklamach z udziałem ambasadora, Huberta Urbańskiego, marka podkreśla, że zakup polisy to przepis na spokojne i bezpieczne wakacje.
15.06.24, 20:00
| reklama & PR » informacje
Nowi twórcy internetowi w agencji Rokmates
Do agencji influencer marketingu Rokmates dołączyło dziesięciu twórców internetowych, wśród których są m.in. Torii, duet PK Sisters czy Coocharz.
15.06.24, 16:00
| reklama & PR » informacje
Klubik pełen punkcików. Akcja promocyjna marki Gerber
Agencja UNIQUE ONE, na zlecenie firmy Nestle, organizuje ogólnopolską akcję promocyjną dla marki Gerber.
15.06.24, 12:00
| reklama & PR » informacje
GIGAnci Życia. Plus na Kartę wprowadza nowy format komunikacyjny
Wystartowała nowa kampania promocyjna Plusa na Kartę stworzona w oparciu o nowy format komunikacyjny – GIGAnci Życia. Kampania promuje nową ofertę Plusa, w której klienci mogą otrzymać 6400 GB.
15.06.24, 08:00
| reklama & PR » ludzie
Jacek Dąbrowski przeszedł z Burda Media do Grupy Iberion
Jacek Dąbrowski dołączył do zespołu sprzedaży Grupy Iberion. Wcześniej był związany z firmą Burda Media.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 13.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.