11.01.23, 13:30

Turystyczni Dziennikarze Roku 2021 wybrani. Sława Bieńczycka laureatką konkursu w kategorii audycja radiowa

Sława Bieńczycka laureatką konkursu „Turystyczni Dziennikarze Roku 2021”, fot.: materiały prasowe

Polska Organizacja Turystyczna po raz czwarty przyznała tytuły Turystycznego Dziennikarza Roku w czterech kategoriach: artykuł, audycja radiowa, fotoreportaż oraz wideo. Laureatką w kategorii audycji radiowej została dziennikarka Jedynki Polskiego Radia - Sława Bieńczycka.

Konkurs „Turystyczny Dziennikarz Roku” organizowany jest przez Polską Organizację Turystyczną od 2018 r. Jego celem jest wyróżnienie twórców najlepszych materiałów prasowych, audycji radiowych, materiałów wideo, fotoreportaży oraz programów telewizyjnych promujących Polskę jako kierunek turystyczny.

Michał Reicher najlepszym fotoreportażystą

Tytuł Turystycznego Dziennikarza Roku 2021 kategorii fotoreportaż powędrował do Michała Reichera z magazynu "Classic Auto", który udokumentował liczącą cztery tysiące kilometrów sentymentalną podróż dwoma polonezami po Polsce szlakiem infrastruktury kolejowej, drogowej i wodnej.

Mieczysław Pawłowicz zwycięzcą w kategorii artykuł

Turystycznym Dziennikarzem Roku 2021 w kategorii artykuł został Mieczysław Pawłowicz, dzięki reportażowi „Chodź na Turbacz!”, który ukazał się w magazynie „National Geographic Traveler”. Dziennikarz opisał wyprawę na Turbacz - najwyższy szczyt Gorców, dodając przy okazji mnóstwo ciekawostek, wskazówek i porad szczególnie przydatnych dla początkujących.

Reportaż Joanny Lamparskiej i Radosława Bugajskiego okrzyknięty najlepszym wideo

Turystycznymi Dziennikarzami Roku 2021 w kategorii wideo zostali Joanna Lamparska i Radosław Bugajski. Wyróżniony materiał ukazuje dzieje i tajemnice Pałacu von Reden położonego w Bukowcu na Dolnym Śląsku. Wideo zostało przygotowane w taki sposób, aby wszystkie jego elementy (m.in. muzyka, kadry filmowe) nadawały reportażowi magicznego i bajkowego charakteru.

Sława Bieńczycka laureatką konkursu w kategorii audycja radiowa

Turystycznym Dziennikarzem 2021 w kategorii audycja radiowa została reprezentantka Jedynki Polskiego Radia – Sława Bieńczycka. Dziennikarka została wyróżniona za realizację cyklu „Turystyczna Lista Przebojów PL”, ukazującego najciekawsze i najbardziej atrakcyjne miejsca turystyczne w naszym kraju.

Lista powstała dzięki słuchaczom Programu Jedynki  Polskiego Radia, którzy przysyłali swoje propozycje w trzech kategoriach: historia, natura i rodzina. Akcja wystartowała w styczniu 2020 roku. Głosować można było do 31 grudnia 2021 roku. W ramach notowania dziennikarze Radiowej Jedynki odwiedzili między innymi - Zamek Krzyżtopór w Ujeździe, Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim, Muzeum Ognia w Żorach, Muzeum im. Przypkowskich z zegarami słonecznymi w Jędrzejowie czy Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.

Wręczenie nagród

Spotkanie z dziennikarzami, na którym zostały wręczone nagrody nastąpiło 10 stycznia 2023 r. w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki podczas śniadania prasowego „Turystyczny Bilans Roku 2022”. Każdy ze zwycięzców otrzymał pamiątkową statuetkę oraz nagrodę pieniężną w wysokości 4 tys. zł.

Komentarze

Powiązane

28.03.23, 07:30
| radio » informacje
Rowerowa wiosna ponownie z Radiem ZET
Rozpoczęła się kolejna edycja "Rowerowej wiosny w Radiu ZET". Stacja jak co roku będzie rozdawać rowery i zachęcać słuchaczy do aktywności.
28.03.23, 06:30
| radio » informacje
Słuchacze Radia Nowy Świat wybiorą najpiękniejszą piosenkę z tekstem
24 marca br., zostało uruchomione głosowanie w plebiscycie Radia Nowy Świat na najpiękniejsze piosenki, których ogromnym i bezcennym walorem jest tekst. Na liście znajduje się 200 utworów. 
24.03.23, 15:09
| radio » informacje
27. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena na antenie Dwójki
W dniach 26 marca – 7 kwietnia br. w Warszawie odbędzie się 27. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena. W trakcie 12 festiwalowych dni odbędzie się 10 koncertów symfonicznych i pięć kameralnych. Ich transmisje przeprowadzi Program Drugi Polskiego Radia – współorganizator wydarzenia.
24.03.23, 06:30
| radio » informacje
Niebezpieczne związki. Nowy podcast Thomasa Orchowskiego w TOK FM
Trudne relacje między dwoma krajami, narodami czy społecznościami, czyli „Niebezpieczne związki” - to temat i tytuł najnowszej propozycji platformy podcastowej TOK FM. 23 marca br. na tokfm.pl i w aplikacji mobilnej TOK FM swoją premierę miał pierwszy odcinek cyklu Thomasa Orchowskiego.
22.03.23, 21:35
| radio » informacje
Pisanie wierszy na wiosny dzień pierwszy. Konkurs poetycki Polskiego Radia Dzieciom
21 marca br. ruszyła III edycja poetyckiego konkursu „Pisanie wierszy na wiosny dzień pierwszy”, organizowanego przez Polskie Radio Dzieciom. Propozycje swoich prac można nadsyłać do 31 marca.
21.03.23, 20:41
| radio » informacje
To się nagrywa. Magda Barczyk gospodynią podcastu Radia Zet
Radio Zet uruchomiło nowy muzyczny podcast "To się nagrywa", którego gospodynią jest Magda Barczyk - dziennikarka stacji i wydawczyni programu "Plus/minus lista Radia ZET" Marcina Wojciechowskiego.
20.03.23, 13:58
| radio » informacje
Nieprzeciętni 2023. Rusza nowa edycja plebiscytu Czwórki
20 marca br. ruszyła kolejna już edycja plebiscytu Czwórki „Nieprzeciętni 2023”, którego celem jest odkrycie ciekawych, kreatywnych oraz wyjątkowych ludzi. 
20.03.23, 10:42
| radio » informacje | internet » informacje
Dobra robota: zarobki. Marcin Łukasik gospodarzem specjalnego sezonu podcastu Pracuj.pl
Zespół Pracuj.pl przygotowuje specjalny sezon podcastu „Dobra robota”. Najnowsza seria związana jest z kampanią zatytułowaną „Wszystko, co chcieliście wiedzieć o zarobkach, ale baliście się zapytać”.
18.03.23, 17:00
| radio » informacje
Krzysztof Komeda w Polskim Radiu. Premiera zestawu serii z utworami Krzysztofa Komedy
17 marca br. Agencja Muzyczna Polskiego Radia odbyła się premiera zestawu serii „Krzysztof Komeda w Polskim Radiu”. Wszystkie osiem płyt z nagraniami pianisty i kompozytora Krzysztofa Komedy Trzcińskiego, wydawane oddzielnie w latach 2014-2019, trafią teraz do sprzedaży razem.
17.03.23, 19:03
| radio » informacje
Chopin na Rakowieckiej. Cykl recitali na antenie Polskiego Radia Chopin
Polskie Radio Chopin w sobotę, 18 marca br. przeprowadzi transmisję Inauguracyjnego Koncertu z cyklu „Chopin na Rakowieckiej”. Wybrane kompozycje Fryderyka Chopina zaprezentuje pianistka - profesor Beata Bilińska. Koncert poprowadzi Paweł Sztompke, dziennikarz Programu Pierwszego Polskiego Radia.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Dyrektora Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie

Urząd Miasta Krosna | Polska

Przejdź do oferty
Konkursy
do 24.05.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 30.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 29.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

28.03.2023 r., online.

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.