11.01.23, 13:30

Turystyczni Dziennikarze Roku 2021 wybrani. Sława Bieńczycka laureatką konkursu w kategorii audycja radiowa

Sława Bieńczycka laureatką konkursu „Turystyczni Dziennikarze Roku 2021”, fot.: materiały prasowe

Polska Organizacja Turystyczna po raz czwarty przyznała tytuły Turystycznego Dziennikarza Roku w czterech kategoriach: artykuł, audycja radiowa, fotoreportaż oraz wideo. Laureatką w kategorii audycji radiowej została dziennikarka Jedynki Polskiego Radia - Sława Bieńczycka.

Konkurs „Turystyczny Dziennikarz Roku” organizowany jest przez Polską Organizację Turystyczną od 2018 r. Jego celem jest wyróżnienie twórców najlepszych materiałów prasowych, audycji radiowych, materiałów wideo, fotoreportaży oraz programów telewizyjnych promujących Polskę jako kierunek turystyczny.

Michał Reicher najlepszym fotoreportażystą

Tytuł Turystycznego Dziennikarza Roku 2021 kategorii fotoreportaż powędrował do Michała Reichera z magazynu "Classic Auto", który udokumentował liczącą cztery tysiące kilometrów sentymentalną podróż dwoma polonezami po Polsce szlakiem infrastruktury kolejowej, drogowej i wodnej.

Mieczysław Pawłowicz zwycięzcą w kategorii artykuł

Turystycznym Dziennikarzem Roku 2021 w kategorii artykuł został Mieczysław Pawłowicz, dzięki reportażowi „Chodź na Turbacz!”, który ukazał się w magazynie „National Geographic Traveler”. Dziennikarz opisał wyprawę na Turbacz - najwyższy szczyt Gorców, dodając przy okazji mnóstwo ciekawostek, wskazówek i porad szczególnie przydatnych dla początkujących.

Reportaż Joanny Lamparskiej i Radosława Bugajskiego okrzyknięty najlepszym wideo

Turystycznymi Dziennikarzami Roku 2021 w kategorii wideo zostali Joanna Lamparska i Radosław Bugajski. Wyróżniony materiał ukazuje dzieje i tajemnice Pałacu von Reden położonego w Bukowcu na Dolnym Śląsku. Wideo zostało przygotowane w taki sposób, aby wszystkie jego elementy (m.in. muzyka, kadry filmowe) nadawały reportażowi magicznego i bajkowego charakteru.

Sława Bieńczycka laureatką konkursu w kategorii audycja radiowa

Turystycznym Dziennikarzem 2021 w kategorii audycja radiowa została reprezentantka Jedynki Polskiego Radia – Sława Bieńczycka. Dziennikarka została wyróżniona za realizację cyklu „Turystyczna Lista Przebojów PL”, ukazującego najciekawsze i najbardziej atrakcyjne miejsca turystyczne w naszym kraju.

Lista powstała dzięki słuchaczom Programu Jedynki  Polskiego Radia, którzy przysyłali swoje propozycje w trzech kategoriach: historia, natura i rodzina. Akcja wystartowała w styczniu 2020 roku. Głosować można było do 31 grudnia 2021 roku. W ramach notowania dziennikarze Radiowej Jedynki odwiedzili między innymi - Zamek Krzyżtopór w Ujeździe, Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim, Muzeum Ognia w Żorach, Muzeum im. Przypkowskich z zegarami słonecznymi w Jędrzejowie czy Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.

Wręczenie nagród

Spotkanie z dziennikarzami, na którym zostały wręczone nagrody nastąpiło 10 stycznia 2023 r. w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki podczas śniadania prasowego „Turystyczny Bilans Roku 2022”. Każdy ze zwycięzców otrzymał pamiątkową statuetkę oraz nagrodę pieniężną w wysokości 4 tys. zł.

Komentarze

Powiązane

12.06.24, 06:30
| radio » ludzie
Wielki powrót do Polskiego Radia. Janusz Deblessem w Studiu Reportażu i Dokumentu PR
Janusz Deblessem rozpoczął pracę w Studiu Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Po trzech latach dziennikarz wraca do Polskiego Radia.
11.06.24, 14:32
| radio » informacje
Nowe podcasty od Czwórki w ofercie Polskiego Radia
Podcasty „Jamrozek wrażliwie” Kuby Jamrozka, „Nie ma lekko” Kamila Jasieńskiego , „Rejon ruchu” Piotra Galusa debiutują w ofercie platformy podcasty.polskieradio.pl.
11.06.24, 10:13
| radio » badania rynku
Radio Zet z dużym skokiem słuchalności. RMF FM liderem
Radio Zet osiągnęło największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 marca 2024 r. do 31 maja 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
10.06.24, 13:12
| radio » informacje
RMF FM wysyła na Euro 2024 siedmioosobową ekipę
Do obsługi tegorocznych Mistrzostw Europy w Piłce Nożne RMF FM wysyła do Niemiec wóz transmisyjny oraz aż siedmioosobową ekipę: pięciu dziennikarzy i dwóch producentów-realizatorów.
10.06.24, 07:30
| radio » ludzie
Piotr Jaśkowiak gospodarzem sobotnich poranków w TOK FM
Piotr Jaśkowiak został nowym prowadzącym sobotnich "Poranków Radia TOK FM". Na antenie będzie można go usłyszeć między 7:00 a 9:00.
10.06.24, 06:30
| radio » ludzie
Marcin Grzebielucha redaktorem wydania Wiadomości Radia Zet
Marcin Grzebielucha dołączył do zespołu Działu Informacji Radia ZET.
07.06.24, 17:09
| radio » informacje
Rusza Podcast Roku 2024. Zgłoszenia do końca czerwca
Największy w Polsce konkurs podcastowy, noszący imię redaktora Janusza Majki, startuje z IV edycją. Najlepsze podcasty wybierze kilkudziesięcioosobowe Jury oraz słuchacze w głosowaniu internetowym. Zgłoszenia trwają do końca czerwca 2024 r.
06.06.24, 21:45
| radio » informacje
Wysyłamy telegramy tam gdzie gongi i tam–tamy. Piegowaty koncert Polskiego Radia
Pod hasłem „Wysyłamy telegramy tam gdzie gongi i tam–tamy” odbędzie się kolejny koncert, na który zapraszają Katarzyna Stoparczyk, Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Michała Klauzy i Polskie Radio Dzieciom.
06.06.24, 17:30
| radio » informacje
Radiobal Romana Rogowieckiego w Radiu dla Ciebie
W ofercie Radia dla Ciebie (Warszawa) debiutuje nowa audycja Romana Rogowieckiego „Radiobal”. Program będzie emitowany w piątki od 20.05 do 22.00.
06.06.24, 13:45
| radio » informacje
Czwórka feat. Młode Głowy. Specjalna audycja o zdrowiu psychicznym
7 czerwca br. Czwórka zaplanowała specjalną audycję poświęconą zdrowiu psychicznemu młodych ludzi, nadawaną prosto z ogólnopolskiej konferencji „Młode Głowy. Otwarcie o Zdrowiu Psychicznym”, którą program objął patronatem medialnym. Relacje z wydarzenia oraz rozmowy na ważne tematy pojawią się od godz. 9.00 na antenie Czwórki.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 13.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.