07.01.23, 09:00

Zielona Polska. Książka podsumowująca akcję Wyborczej Supermiasta i Superregiony dostępna online

„Zielona Polska. Przewodnik po miejscach idealnych na spacer", fot.: materiały prasowe

W 2022 r. w akcji „Supermiasta i Superregiony" zespół „Gazety Wyborczej” wspólnie z czytelnikami szukał wyjątkowych zielonych przestrzeni w szesnastu regionach Polski. Akcję podsumowuje przewodnik po najbardziej polecanych na spacery miejscach w kraju - „Zielona Polska". Wydanie w elektronicznej wersji jest dostępne dla prenumeratorów cyfrowych dziennika na jego stronie internetowej.

Książka „Zielona Polska. Przewodnik po miejscach idealnych na spacer" liczy 383 strony i przedstawia 43 zielone przestrzenie w 16 regionach kraju. Wydany przez Agorę przewodnik turystyczny to wspólne dzieło redakcji lokalnych „Gazety Wyborczej" oraz czytelników i czytelniczek.

Wśród bohaterów książki są parki krajobrazowe i eleganckie parki miejskie, pięknie urządzone ogrody, tereny spacerowe nad rzekami i jeziorami; rezerwaty, lasy i doliny. Wydanie opisuje szczegółowo trasy spacerowe, zwraca uwagę czytelników na łatwe do przeoczenia szczegóły, a także podpowiada, gdzie się zatrzymać. Wszystko to wzbogacone jest ciekawostkami historycznymi i przyrodniczymi, mapami oraz zdjęciami fotoreporterów „Gazety Wyborczej".

Nakład „Zielonej Polski. Przewodnika po miejscach idealnych na spacer" był bardzo ograniczony, ale redakcja znalazła sposób, aby jej prenumeratorzy mogli z niego skorzystać - od końca 2022 r. wydanie dostępne jest w wersji elektronicznej na stronie dziennika.

Akcja „Supermiasta i Superregiony"

Akcja „Supermiasta i Superregiony" realizowana była w 2022 r, już po raz trzeci. To przedsięwzięcie, w ramach którego redakcja „Wyborczej" dyskutuje z czytelnikami, samorządowcami, ekspertami i aktywistami o tym, jak funkcjonują nasze miasta i regiony, o ich planach, kierunkach rozwoju, osiągnięciach.

Ostatnia edycja akcji poświęcona była zieleni. Zespół dziennika wspólnie z odbiorcami szukał ulubionych zielonych przestrzeni idealnych na spacer. W ten sposób powstała lista 471 miejsc podzielonych na 43 listy do głosowania – miejskie i regionalne. Po nieco ponad dwóch tygodniach został ogłoszony werdykt czytelników. Laureatów poszczególnych plebiscytów opisali dziennikarze redakcji lokalnych "Gazety Wyborczej", a rezultaty ich pracy złożyły się na książkę „Zielona Polska. Przewodnik po miejscach idealnych na spacer".

Komentarze

Powiązane

08.05.24, 21:00
| kultura » film
Kultowe Kino. Nowy cykl filmowy w Multikinie
Sieć kin Multikino ruszyło z nowym cyklem filmowym „Kultowe Kino”. Widzowie będą mogli przypomnieć sobie produkcje, które nie tylko zyskały lojalną rzeszę fanów, ale także trwale wpisały się w kanon kultury popularnej.
07.05.24, 12:50
| radio » informacje | kultura » muzyka
Zmarł Jan Ptaszyn Wróblewski
Nie żyje Jan Ptaszyn Wróblewski - muzyk jazzowy, kompozytor, aranżer i dyrygent, dziennikarz i krytyk muzyczny.
05.05.24, 12:00
| telewizja / VOD » informacje | kultura » muzyka
Znamy wykonawców koncertów Debiuty i Premiery 61.KFPP w Opolu [lista uczestników]
Rada Artystyczna 61. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, powołana przez Telewizję Polską i Miasto Opole, wyłoniła uczestników konkursów „Debiuty” i „Premiery”. Tegoroczny festiwal będzie trwał od 31 maja do 2 czerwca 2024 r. Koncerty „Debiuty” i „Premiery” będzie można zobaczyć w pierwszy dzień festiwalu.
04.05.24, 20:00
| kultura » informacje
Alior Bank mecenasem Festiwalu Wodecki Twist
Alior Bank został partnerem strategicznym oraz mecenasem Festiwalu WODECKI TWIST. Wydarzenie organizowane siódmy rok z rzędu stanowi hołd dla twórczości Zbigniewa Wodeckiego. Tegoroczna edycja odbędzie się 7 i 8 czerwca br. w ICE Kraków.
26.04.24, 16:15
| kultura » muzyka
Yeat i The Prodigy na Orange Warsaw Festival 2024
Yeat, jeden z najbardziej rozpoznawalnych raperów na świecie, oraz The Prodigy, legenda muzyki elektronicznej, będą głównymi gwiazdami pierwszego dnia festiwalu Orange Warsaw Festival 2024.
12.04.24, 20:45
| kultura » informacje
Filip Pobocha przeszedł do SBM Label przeszedł do SBM Label
Na początku marca br. do zespołu wytwórni muzycznej SBM Label dołączył Filip Pobocha i objął stanowisko Label Director. Pobocha będzie odpowiedzialny za kierunek artystyczny i działania operacyjne wytwórni.
12.04.24, 15:12
| kultura » informacje
Helios pierwszą siecią kinową w Polsce z energią z odnawialnych źródeł
Sieć kin Helios, należąca do Grupy Agora, podpisała z firmą Respect Energy strategiczną umowę dotyczącą dostarczania zielonej energii do multipleksów Helios. Dzięki tej współpracy ponad połowa kin sieci jest zasilana przez odnawialne źródła energii, co pozwala zmniejszyć emisję CO2 aż o 10 761 104 kg rocznie.
12.04.24, 13:00
| telewizja / VOD » seriale | kultura » film
Warner Bros Discovery oraz Mennica Gdańska wprowadzają na rynek kolekcjonerskie monety „Rick and Morty”
9 kwietnia br. swoją premierę miała moneta kolekcjonerska, która powstała dzięki współpracy Mennicy Gdańskiej z Warner Bros Discovery Global Consumer Products. W ramach umowy licencyjnej, Mennica Gdańska wprowadza na rynek numizmat z bohaterami animowanego serialu komediowego “Rick i Morty”.
10.04.24, 13:50
| telewizja / VOD » informacje | kultura » muzyka
Bo źródło wciąż bije… Koncert poświęcony pamięci Jacka Kaczmarskiego w TVP1
W środę, 10 kwietnia br. o godz. 21:10 w TVP1 zostanie wyemitowany koncert „Bo źródło wciąż bije…” poświęcony pamięci Jacka Kaczmarskiego w 20. rocznicę jego śmierci. W repertuarze znajdą się słynne utwory artysty w interpretacji, m.in.: Jacka Wójcickiego, Katarzyny Dąbrowskiej, Janusza Radka, Krzysztofa Iwaneczki czy Krzysztofa Szczepaniaka. Koncert zrealizowano w industrialnych wnętrzach Stoczni Gdańskiej.
05.04.24, 20:00
| kultura » informacje
Margaret i Organek gwiazdami Co jest Grane Festival
Co jest Grane Festival 14 i 15 czerwca 2024 r. wypełni muzyką i atrakcjami Park przy Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. Wśród wykonawców znajdą się m.in.: Margaret, Organek, Natalia Przybysz, Zalewski, The Dumplings, Błażej Król, Daria ze Śląska i duet Smolik//Kev Fox.
Subskrybuj RSS działu kultura: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 29.06.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.