07.01.23, 09:00

Zielona Polska. Książka podsumowująca akcję Wyborczej Supermiasta i Superregiony dostępna online

„Zielona Polska. Przewodnik po miejscach idealnych na spacer", fot.: materiały prasowe

W 2022 r. w akcji „Supermiasta i Superregiony" zespół „Gazety Wyborczej” wspólnie z czytelnikami szukał wyjątkowych zielonych przestrzeni w szesnastu regionach Polski. Akcję podsumowuje przewodnik po najbardziej polecanych na spacery miejscach w kraju - „Zielona Polska". Wydanie w elektronicznej wersji jest dostępne dla prenumeratorów cyfrowych dziennika na jego stronie internetowej.

Książka „Zielona Polska. Przewodnik po miejscach idealnych na spacer" liczy 383 strony i przedstawia 43 zielone przestrzenie w 16 regionach kraju. Wydany przez Agorę przewodnik turystyczny to wspólne dzieło redakcji lokalnych „Gazety Wyborczej" oraz czytelników i czytelniczek.

Wśród bohaterów książki są parki krajobrazowe i eleganckie parki miejskie, pięknie urządzone ogrody, tereny spacerowe nad rzekami i jeziorami; rezerwaty, lasy i doliny. Wydanie opisuje szczegółowo trasy spacerowe, zwraca uwagę czytelników na łatwe do przeoczenia szczegóły, a także podpowiada, gdzie się zatrzymać. Wszystko to wzbogacone jest ciekawostkami historycznymi i przyrodniczymi, mapami oraz zdjęciami fotoreporterów „Gazety Wyborczej".

Nakład „Zielonej Polski. Przewodnika po miejscach idealnych na spacer" był bardzo ograniczony, ale redakcja znalazła sposób, aby jej prenumeratorzy mogli z niego skorzystać - od końca 2022 r. wydanie dostępne jest w wersji elektronicznej na stronie dziennika.

Akcja „Supermiasta i Superregiony"

Akcja „Supermiasta i Superregiony" realizowana była w 2022 r, już po raz trzeci. To przedsięwzięcie, w ramach którego redakcja „Wyborczej" dyskutuje z czytelnikami, samorządowcami, ekspertami i aktywistami o tym, jak funkcjonują nasze miasta i regiony, o ich planach, kierunkach rozwoju, osiągnięciach.

Ostatnia edycja akcji poświęcona była zieleni. Zespół dziennika wspólnie z odbiorcami szukał ulubionych zielonych przestrzeni idealnych na spacer. W ten sposób powstała lista 471 miejsc podzielonych na 43 listy do głosowania – miejskie i regionalne. Po nieco ponad dwóch tygodniach został ogłoszony werdykt czytelników. Laureatów poszczególnych plebiscytów opisali dziennikarze redakcji lokalnych "Gazety Wyborczej", a rezultaty ich pracy złożyły się na książkę „Zielona Polska. Przewodnik po miejscach idealnych na spacer".

Komentarze

Powiązane

10.05.23, 20:26
| kultura » informacje
Ryś. Król puszczy. Portret dzikiej przyrody trafi do kin
9 maja br., w warszawskim kinie ELEKTRONIK odbył się premierowy pokaz filmu o tytule "Ryś. Król puszczy" w reżyserii Laurenta Geslina. 
03.05.23, 16:00
| biznes i technologie » informacje | kultura » informacje
Jan Woźnica zaprojektował zestaw LEGO Ideas Opowieści z czasów wyścigu kosmicznego
5 maja br. w sprzedaży pojawi się pierwszy zestaw LEGO Ideas zaprojektowany przez polskiego fana – Jana Woźnicę.
30.04.23, 17:00
| kultura » informacje
Męskie Granie 2023 prezentuje tegoroczny line-up
W tym roku odbędzie się już 14. edycja Męskiego Grania. Na dwóch scenach wydarzenia sponsorowanego przez markę Żywiec wystąpi prawie 80 polskich artystów reprezentujących odmienne konwencje, style i pokolenia.
29.04.23, 16:23
| kultura » informacje
Do line-upu RE:Rzeszów Festival dołączają: Rubens i Julia Wieniawa
10 koncertów polskich gwiazd, piknik kulinarny i strefa dla dzieci to tylko część atrakcji, które czekają na uczestników drugiej edycji RE: Rzeszów Festival. Do ogłoszonych już nazwisk takich jak Sorry Boys, Król, Bedoes 2115 oraz T.Love, dołączają właśnie Rubens i Julia Wieniawa. W tym roku festiwal odbędzie się 28 i 29 lipca BR. na Bulwarach nad Wisłokiem.
22.04.23, 21:00
| kultura » informacje
Ladies' Jazz Festival 2023 odkrywa karty
13 koncertów w osiem dni - tak zapowiada się XIX Ladies’ Jazz Festival, który odbędzie się od 16 do 24 lipca 2023 r. w Gdyni i Wejherowie.
13.04.23, 18:41
| radio » informacje | kultura » muzyka
Premiera zremasterowanych utworów Andrzeja Zauchy w Radiu Nowy Świat
W piątek, 14 kwietnia br., w audycji „Poranna Manna” Wojciech Mann zaprezentuje mniej znane i na nowo zremasterowane utwory Andrzeja Zauchy. Radio Nowy Świat jako pierwsze wyemituje piosenki, czyli muzyczne przygody Andrzeja Zauchy z lat 80, zebrane na jednej płycie „Dwa kroki w chmurach”, której sprzedaż ruszy 22 kwietnia br.
12.04.23, 21:15
| kultura » muzyka
Ruszyła sprzedaż biletów na Męskie Granie 2023
Trasa festiwalowa Męskie Granie powraca. W ramach 14. edycji, projekt sponsorowany przez markę Żywiec, zawita do Szczecina, Poznania, Warszawy, Gdańska, Krakowa, Wrocławia i Żywca. Przedsprzedaż biletów dla posiadaczy Allegro Smart! rusza 12 kwietnia, a pozostałej puli – 13 kwietnia br.
12.04.23, 15:00
| kultura » książki
Finałowa piątka w finale Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego
Jury Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego nominowało do finału książki czterech autorek i jednego autora. Nagroda zostanie przyznana po raz 14.
08.04.23, 09:00
| kultura » muzyka
Król, Sorry Boys oraz Piotr Zioła dołączają do lineupu Olsztyn Green Festival 2023
Organizatorzy Olsztyn Green Festival odkrywają kolejnych artystów i artystki, którzy znajdą się w programie jednego z najpiękniejszych festiwali w Polsce - Olsztyn Green Festival odbywający się w dniach 11-13 sierpnia 2023 r. Na scenie obok: Dawida Podsiadło, Rubensa, Zalewskiego, Nosowskiej, czy Brodki, wystąpią: Król, Sorry Boys oraz Piotr Zioła. 
03.04.23, 07:30
| kultura » książki
10 książek nominowanych do Nagrody im. Kapuścińskiego za najlepszy reportaż 2022 r.
Zbliża się finał 14. edycja Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego, przyznawanej najlepszym książkom reporterskim minionego roku, które podejmują ważne problemy współczesności. Jury Nagrody wybrało 10 książek, spośród których wyłoniona zostanie finałowa piątka, a w maju br. ‒ laureat lub laureatka Nagrody. 
Subskrybuj RSS działu kultura: rss
Oferty pracy

kierowniczka/kierownik działu PR

Teatr Dramatyczny im. Gustawa Holoubka | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Strefa Kultury Wrocław | Wrocław

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji czasopism naukowych

Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 07.07.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 05.07.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 02.07.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.