29.12.22, 14:00

Medonet wprowadza narzędzie Shen.Al

Narzędzie Shen.AI w Medonet, fot.: materiały prasowe

Dostępne na Medonet.pl narzędzie Shen.AI wykonuje skan twarzy, a na jego podstawie bada puls, zmienność tętna i częstość oddechów. Badanie można wykonać dzięki urządzeniom z kamerą. 

"Technologia Shen.AI jest doskonałym uzupełnieniem oferty Medonetu. 80 procent naszych użytkowników poszukuje informacji zdrowotnych na urządzeniach mobilnych. Większość z nich posiada urządzenie wyposażone w aparat. Łączymy zatem urządzenia, z których korzystają nasi odbiorcy, najbardziej innowacyjne technologie, które pozwalają w prosty sposób dostarczyć wiarygodne informacje zdrowotne z miejscem, gdzie robią to najczęściej, czyli w Medonecie. Co równie istotne - odpowiadamy w ten sposób na potrzebę naszych odbiorców, którzy chcą lepiej swójstan zdrowia rozumieć i lepiej o zdrowie zadbać, a my razem z naszymi Partnerami na tę potrzebę w jakościowy i szeroko dostępny sposób odpowiadamy.” – mówi Diana Żochowska, Head of Medonet.

Shen.AI to oprogramowanie firmy MX Labs służące do wykonywania analizy parametrów życiowych. Technologia pozwala na ocenę pracy serca i poznanie ryzyk zdrowotnych. Skan twarzy wykonujemy urządzeniem wyposażonym w kamerę – wystarczy do tego smartfon, tablet lub laptop. Shen.AI dokonuje optycznego pomiaru przepływu krwi pod skórą twarzy w oparciu o zjawisko rPPG, które można przyrównać do zdalnego pulsoksymetru. Następnie w czasie rzeczywistym z dokładnością technologia podaje informacje o pulsie, zmienności tętna (HRV) i częstości oddechów. Już w 2023 r., dzięki połączeniu metod optycznych i zaawansowanych parametrów sztucznej inteligencji, Shen.AI dokona pomiaru ciśnienia krwi.

"Naszą misją jest umożliwienie wczesnej diagnostyki i profilaktyki zdrowia. Nasza technologia Shen.AI już teraz jest w stanie podać z bardzo dużą dokładnością szereg fizjologicznych parametrów życiowych oraz obliczyć na ich podstawie ryzyka zdrowotne. W niedalekiej przyszłości Shen.AI będzie również w stanie ocenić kondycję psychiczną oraz w sposób holistyczny spojrzeć na zdrowie. Rozwiązanie nasze można w łatwy sposób zintegrować z serwisami internetowymi oraz aplikacjami mobilnymi” – mówi Remi Koscielny, CEO MX Labs.

O Medonet.pl

Medonet dostarcza informacji z zakresu medycyny i zdrowego stylu życia. Serwis pokazuje największe współczesne problemy zdrowotne, uświadamia, jak ważna jest profilaktyka oraz doradza, jak możemy żyć dłużej i zdrowiej. Medonet to platforma e-zdrowia, która dzięki testom online, kalkulatorom, marketplace oferującym produkty medyczne oraz telemedycynie pozwala dbać o zdrowie.

O MX Labs

MX Labs to zespół naukowców, wykorzystujących moc technologii w celu rozpowszechnienia diagnostyki mobilnej. Misją MX Labs jest dostarczanie narzędzi wspomagających zachowanie zdrowia na szeroką skalę. Opracowana przez nich technologia oparta jest o działanie sztucznej inteligencji, która przechwytuje kluczowe parametry zdrowotne ze skanu twarzy. MX Labs współpracuje zarówno z ośrodkami badawczymi, jak i uniwersytetami. Wśród jednostek wspierających znajdują się: Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, University of Tartu, University of California, Berkeley oraz Uniwersytet SWPS. W 2022 r. rozwiązanie Shen.AI, opracowane przez zespół MX Labs, zostało uznane za jedną z najbardziej obiecujących technologii przyszłości przez kapitułę Hello Tomorrow.

Komentarze

Powiązane

14.09.23, 14:11
| radio » informacje | internet » informacje
Blaski i cienie. Anna Gacek z nowym podcastem w Audiotece
Po audycji „Sweet Teens”, Anna Gacek powraca na łamy Audioteki z nowym podcastem. W premierowym projekcie będzie przybliżać słuchaczom autobiografie osób z pierwszych stron gazet. Każdy odcinek to jedna książka, jeden życiorys, jedna dobrze opowiedziana historia.
13.09.23, 19:00
| internet » informacje
Co drugi nastolatek czerpie wiedzę o finansach z TikToka i YouTube’a
Wyniki badania zrealizowanego na zlecenie Santander Bank Polska pokazują, że nastolatkowie nisko oceniają swoją wiedzę na temat finansów.
12.09.23, 21:15
| internet » informacje
Onet Rano Finansowo powered by BI. Mikołaj Kunica i Marcin Lis gospodarzami nowego formatu Onetu i Business Insider Polska
W ofercie platformy Onet znajdzie się program „Onet Rano Finansowo powered by BI”. To propozycja programowa w ramach formatu „Onet Rano”. Odcinki programu, który przygotowuje redakcja Business Insider Polska, będą emitowane w każdą środę o godz. 10.00.
12.09.23, 12:07
| internet » informacje
Nowa odsłona strony głównej serwisu Medonet.pl
Z początkiem września 2023 r. na stronie głównej Medonet.pl wprowadzono nowy wygląd, który oprócz bardziej przejrzystej nawigacji, oferuje lepszą ekspozycję personalizowanych treści dla użytkowników i reklamodawców.
12.09.23, 06:00
| internet » ludzie
Krzysztof Majak nowym zastępcą redaktora naczelnego Onetu
Krzysztof Majak zostanie zastępcą redaktora naczelnego Onetu, a Piotr Markiewicz będzie nowym szefem strony głównej
06.09.23, 17:45
| internet » informacje
Interia na 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni
Interia, jako jedyny portal horyzontalny w Polsce, objęła patronatem 48. edycję Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Interia uruchomi festiwalowe studio, gdzie eksperci filmowi i reporterzy będą relacjonować wydarzenia festiwalowe i rozmawiać z laureatami nagród.
06.09.23, 10:16
| internet » informacje
Money.pl uruchomił licznik obietnic wyborczych
Money.pl podsumował obietnice komitetów wyborczych, a Forum Obywatelskiego Rozwoju obliczyło ich koszty. Portal udostępnił na stronie licznik, który sumuje te koszty.
06.09.23, 07:00
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Diginomia – świat cyfrowego biznesu. Agnieszka Mosór rusza z cyklem programów o sztucznej inteligencji i cyfrowej rewolucji w biznesie
Agnieszka Mosór, wieloletnia reporterka i gospodyni „Wydarzeń” w Polsacie, wraca do mediów. Po roku przerwy, dziennikarka rusza z własnym kanałem na YouTube „Diginomia – świat cyfrowego biznesu”.
05.09.23, 15:00
| internet » ludzie
Łukasz Szymak dołącza do Zarządu MZN Property SA oraz Grupy Morizon-Gratka
Z początkiem 2024 r. Łukasz Szymak obejmie funkcję CEO MZN Property SA oraz CEO Grupy Morizon-Gratka, a dotychczas pełniący te obowiązki Jarosław Święcicki przejdzie do rady nadzorczej MZN Property SA. W okresie przejściowym od 1 września br. Szymak będzie pełnił funkcję COO (dyrektora operacyjnego) obu spółek.
05.09.23, 10:01
| internet » informacje
Stan wyjątkowy na wybory. Będą dwie premiery tygodniowo
Od 5 września br. „Stan Wyjątkowy” będzie emitowany dwa razy w tygodniu. Premiery będą się odbywać na stronie głównej Onetu we wtorki o godz. 19:00, w soboty o godz. 20:00 i będą dostępne dla wszystkich użytkowników. Podcast będzie dostępny również w aplikacji Onet Audio.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Kierownik Działu Komunikacji

Muzeum Sztuki w Łodzi | Łódź

Przejdź do oferty

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 27.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 26.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 20.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.