29.12.22, 14:00

Medonet wprowadza narzędzie Shen.Al

Narzędzie Shen.AI w Medonet, fot.: materiały prasowe

Dostępne na Medonet.pl narzędzie Shen.AI wykonuje skan twarzy, a na jego podstawie bada puls, zmienność tętna i częstość oddechów. Badanie można wykonać dzięki urządzeniom z kamerą. 

"Technologia Shen.AI jest doskonałym uzupełnieniem oferty Medonetu. 80 procent naszych użytkowników poszukuje informacji zdrowotnych na urządzeniach mobilnych. Większość z nich posiada urządzenie wyposażone w aparat. Łączymy zatem urządzenia, z których korzystają nasi odbiorcy, najbardziej innowacyjne technologie, które pozwalają w prosty sposób dostarczyć wiarygodne informacje zdrowotne z miejscem, gdzie robią to najczęściej, czyli w Medonecie. Co równie istotne - odpowiadamy w ten sposób na potrzebę naszych odbiorców, którzy chcą lepiej swójstan zdrowia rozumieć i lepiej o zdrowie zadbać, a my razem z naszymi Partnerami na tę potrzebę w jakościowy i szeroko dostępny sposób odpowiadamy.” – mówi Diana Żochowska, Head of Medonet.

Shen.AI to oprogramowanie firmy MX Labs służące do wykonywania analizy parametrów życiowych. Technologia pozwala na ocenę pracy serca i poznanie ryzyk zdrowotnych. Skan twarzy wykonujemy urządzeniem wyposażonym w kamerę – wystarczy do tego smartfon, tablet lub laptop. Shen.AI dokonuje optycznego pomiaru przepływu krwi pod skórą twarzy w oparciu o zjawisko rPPG, które można przyrównać do zdalnego pulsoksymetru. Następnie w czasie rzeczywistym z dokładnością technologia podaje informacje o pulsie, zmienności tętna (HRV) i częstości oddechów. Już w 2023 r., dzięki połączeniu metod optycznych i zaawansowanych parametrów sztucznej inteligencji, Shen.AI dokona pomiaru ciśnienia krwi.

"Naszą misją jest umożliwienie wczesnej diagnostyki i profilaktyki zdrowia. Nasza technologia Shen.AI już teraz jest w stanie podać z bardzo dużą dokładnością szereg fizjologicznych parametrów życiowych oraz obliczyć na ich podstawie ryzyka zdrowotne. W niedalekiej przyszłości Shen.AI będzie również w stanie ocenić kondycję psychiczną oraz w sposób holistyczny spojrzeć na zdrowie. Rozwiązanie nasze można w łatwy sposób zintegrować z serwisami internetowymi oraz aplikacjami mobilnymi” – mówi Remi Koscielny, CEO MX Labs.

O Medonet.pl

Medonet dostarcza informacji z zakresu medycyny i zdrowego stylu życia. Serwis pokazuje największe współczesne problemy zdrowotne, uświadamia, jak ważna jest profilaktyka oraz doradza, jak możemy żyć dłużej i zdrowiej. Medonet to platforma e-zdrowia, która dzięki testom online, kalkulatorom, marketplace oferującym produkty medyczne oraz telemedycynie pozwala dbać o zdrowie.

O MX Labs

MX Labs to zespół naukowców, wykorzystujących moc technologii w celu rozpowszechnienia diagnostyki mobilnej. Misją MX Labs jest dostarczanie narzędzi wspomagających zachowanie zdrowia na szeroką skalę. Opracowana przez nich technologia oparta jest o działanie sztucznej inteligencji, która przechwytuje kluczowe parametry zdrowotne ze skanu twarzy. MX Labs współpracuje zarówno z ośrodkami badawczymi, jak i uniwersytetami. Wśród jednostek wspierających znajdują się: Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, University of Tartu, University of California, Berkeley oraz Uniwersytet SWPS. W 2022 r. rozwiązanie Shen.AI, opracowane przez zespół MX Labs, zostało uznane za jedną z najbardziej obiecujących technologii przyszłości przez kapitułę Hello Tomorrow.

Komentarze

Powiązane

17.06.24, 19:00
| radio » informacje | internet » informacje
Prosto z Euro w WP SportoweFakty na czas Euro 2024
Redakcja WP SportoweFakty uruchomiła format „Prosto z Euro”, który prowadzą Marcin Gazda i Paweł Pawłowski. Nowy program to analizy i komentarze dotyczące nie tylko meczów, ale także kulisów całego turnieju.
12.06.24, 18:12
| internet » informacje
Jakdojade uruchamia sprzedaż biletów w Szczecinie 
Jakdojade rusza ze sprzedażą biletów w Szczecinie. Od teraz użytkownicy aplikacji będa mogli kupować bilety jednorazowe i okresowe na szczecińską komunikację miejską.
12.06.24, 14:15
| internet » informacje
Żyjemy piłkarskim Euro 24. Interia przygotowana na EURO 2024
Na czas EURO 2024 Interia będzie publikować na bieżąco informacje dotyczące wydarzenia. Portal przygotuje także specjalne formaty.
10.06.24, 15:15
| internet » informacje
Grupa WP kupuje 80 proc. udziałów w spółce Creative Eye SRL
Szallas Group należąca do Wirtualnej Polski Holding kupuje 80 proc. udziałów w rumuńskiej spółce Creative Eye SRL, zarządzającej platformą turystyczną Litoralulromanesc.ro. Wartość transakcji to 16,8 mln euro.
10.06.24, 10:42
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Anna Kalczyńska w ekipie Iberionu. Poprowadzi autorski format geopolityczny
Do Iberionu dołącza Anna Kalczyńska, która poprowadzi autorski format geopolityczny. Dziennikarka w ostatnich latach związana była ze stacją TVN.
09.06.24, 13:27
| internet » informacje
Wieczór Wyborczy w Onecie
9 czerwca br. o godz. 20:45 na stronie głównej Onetu ruszy Wieczór Wyborczy, który poprowadzi Marcin Zawada, dziennikarz Onetu. Dziennikarz w Studiu Wyborczym Live w Onecie przedstawi wyniki exit poll i będzie się łączył z reporterami Onetu i Faktu obecnymi w sztabach wyborczych. 
06.06.24, 08:30
| radio » informacje | internet » informacje
Nowy serwis historyczny Polskiego Radia z okazji 35. rocznicy wyborów
Z okazji 35. rocznicy wyborów, Polskie Radio przygotowało specjalny historyczny serwis internetowy. Portal zawiera unikatowe nagrania z Archiwum Polskiego Radia i Archiwum Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa, dzięki czemu stanowi niezwykły dokument tamtych dni.
05.06.24, 16:30
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Patrycjusz Wyżga gospodarzem wieczoru wyborczego w Wirtualnej Polsce
W niedzielę, 9 czerwca br. Wirtualna Polska przygotuje specjalny wieczór wyborczy dotyczący wyborów do europarlamentu. Program emitowany będzie na Stronie Głównej WP, kanale YouTube i w mediach społecznościowych.
05.06.24, 08:30
| internet » informacje
Hotele, o jakich marzysz… w cenach, o jakich marzysz. Kampania portalu rezerwacyjnego Travelist.pl
Pod hasłem „Hotele, o jakich marzysz… w cenach, o jakich marzysz” Travelist.pl ruszył z kampanią reklamową, która otwiera kolejny rozdział w komunikacji marketingowej portalu. Towarzyszyć jej będzie hasło.
04.06.24, 10:56
| internet » informacje
Dr Serce na YouTube. Prof. Robert Gajda gospodarzem nowego formatu
Na platformie YouTube zadebiutuje program internetowy „Dr Serce”, który jest prowadzony przez kardiologa, prof. Roberta Gajdę
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 22.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.