22.12.22, 20:00

Na tęgi mróz… Świąteczny koncert Basi Giewont i Michała Jurkiewicza

Zapowiedź koncertu w Trójce, fot.: materiały prasowe

W niedzielę, 25 grudnia br., o godz. 19.00 na antenie Programu 3 Polskiego Radia będzie można usłyszeć kolędy i pastorałki w wykonaniu Basi Giewont – laureatki tegorocznego konkursu „Debiuty” podczas 59. KFFP Opole 2022 oraz Michała Jurkiewicza. W koncercie gościnnie udział weźmie Staszek Plewniak.

„Na tęgi mróz…” to tytuł koncertu, podczas którego będzie można usłyszeć specjalnie zaaranżowane kolędy i pastorałki w wykonaniu Basi Giewont i Michała Jurkiewicza. Artyści wraz z gościnnie występującym Staszkiem Plewniakiem zaprezentują nietuzinkowe aranżacje utworów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia.

Basia Giewont to polska wokalistka, autorka tekstów, aktorka teatralna i musicalowa. Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie na wydziale wokalno – aktorskim. Przez lata rozwijała swoją karierę muzyczną współpracując z muzykami, m.in. Adamem Sztabą, Grzegorzem Turnauem, Andrzejem Zaryckim, Andrzejem Poniedzielskim Wojciechem Karolakiem, Stanem Breckenridgem oraz zespołami Cechomor czy Jazz Band Ball Orchestra. Artystka świetnie czuje się w musicalach, jazzie, muzyce rozrywkowej oraz folkowej. Jest laureatką zarówno polskich, jak i międzynarodowych festiwali. Wokalistka dała się poznać w jednej w pierwszych edycji „The Voice of Poland” oraz podczas programu „Bitwa na Głosy”. W 2021 r. została wyróżniona w Polskich Eliminacjach do Eurowizji. Jest także laureatką tegorocznego konkursu „Debiuty” podczas 59. KFFP w Opolu, gdzie otrzymała nagrodę Programu 3 Polskiego Radia za swój singiel pt. „Nie będę”. Na swoim koncie ma jeszcze kilka utworów, takich jak: „Ważka” (2013), „O Świerszczach” (2016) – we współpracy z Grzegorzem Turnauem, „Chicago” (2016) – we współpracy z czeskimi muzykami, „I Tak” (2018), „Znajdź Mi” (2019) oraz „W Kółko” (2019).

Michał Jurkiewicz to kompozytor i multiinstrumentalista. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Autor utworów symfonicznych, kameralnych oraz dedykowanych dzieciom, m.in. operetka „W królestwie muzyki” , czy musicalu „Bajka o jazzie”. Oprócz własnej działalności koncertuje z Magdą Steczkowską i Moniką Kuszyńską. Współtwórca projektu „Rock Loves Chopin”, z którym koncertował w Azji, Ameryce oraz Europie. Jest pomysłodawcą aranżacji symfonicznych projektu „Piotr Nalepa Breakout Tour”. Muzyk jest Dyrektorem Artystycznym Festiwalu Psalmów Dawidowych oraz twórcą utworów śpiewanych, m.in. przez Zbigniewa Wodeckiego, Andrzeja Lamperta czy Grzegorza Turnaua i Kubę Badacha.
Muzycy wystąpią w składzie: Basia Giewont – wokal; Michał Jurkiewicz – instrumenty: skrzypce, akordeon, piano, altówka, cyja; Staszek Plewniak – gościnnie śpiew; Kamil Barański – klawisze.

Koncert Basi Giewont i Michała Jurkiewicza odbędzie się w niedzielę, 25 grudnia, o godz. 19.00 na antenie radiowej Trójki. Materiał wideo dostępny będzie na stronie internetowej stacji, Facebooku i kanale YouTube Trójki.

Komentarze

Powiązane

24.06.24, 06:30
| radio » informacje
Upalne granie w Radiu Zet podczas wakacji
W Radiu Zet ruszył sezon wakacyjny. Na antenie pojawi się moc „grania bez cienia mówienia”, plenerowe akcje specjalne nad morzem, festiwalowe studia, poranny „Gość Radia ZET”, a także konkurs „Radio ZET nr 1 w moim samochodzie”.
20.06.24, 15:30
| radio » informacje
Fajne Lato RMF. Stacja odwiedzi największe koncerty i festiwalew Polsce
W tym roku RMF FM bawić się będzie wraz ze słuchaczami na największych festiwalach w kraju i koncertach najpopularniejszych artystów, m.in. sanah, Eda Sheerana, Lenny’ego Kravitza czy Justina Timberlake’a. Będzie też zabawa SMS-owa w nowej odsłonie.
20.06.24, 09:30
| radio » informacje
Zakończenie roku z RMF MAXX. Jeden słuchacz zostanie zawieziony do szkoły przez youtubera Buczooo
Radio RMF MAXX organizuje zakończenie roku szkolnego. Jeden ze słuchaczy zostanie zawieziony do szkoły przez youtubera Buczooo z kanału Hi5.
20.06.24, 07:30
| radio » informacje
Lato w Dwójce. Transmisje z koncertów i muzyka świata
Dwójka w okresie letnim zaplanowała transmisje i relacje z najważniejszych festiwali, audycje wyjazdowe poświęcone ciekawym miejscom na mapie naszego kraju, a także autorskie programy muzyczne, literackie i publicystyczne.
20.06.24, 06:30
| radio » informacje
Radio Kraków po przerwie organizuje ponownie Marsz Jamników
8 września br. Radio Kraków i Krakowskie Forum Kultury organizują Marsz Jamników.
19.06.24, 16:00
| radio » informacje
Górska o Klimacie. Nowa audycja Pauliny Górskiej w Trójce
W ramówce Trójki debiutuje audycja „Górska o Klimacie”. Program uzupełni ofertę programów dotyczących zagadnień świata natury („Księstwo Ptaków”, „Królestwo Roślin”). Nowy format, którego gospodynia będzie Paulina Górska, emitowany będzie w każdy poniedziałek o godz.12.00.
19.06.24, 07:30
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje | prasa » informacje
Raport Reuters Institute: RMF FM siódmy raz wygrywa ranking mediów cieszących się największym zaufaniem Polaków
Radio RMF FM już po raz siódmy rzędu zajęło pierwsze miejsce w rankingu mediów cieszących się największym zaufaniem Polaków, w badaniu prowadzonym przez Reuters Institute for the Study of Journalism. Co istotne, RMF FM jest liderem tego zestawienia od początku jego istnienia.
18.06.24, 17:42
| radio » ludzie
Kamila Pirogow-Małdzińska szefową Działu Prawnego Grupy Eurozet
1 lipca br. stanowisko dyrektora Działu Prawnego Grupy Eurozet obejmie Kamila Pirogow-Małdzińska.
17.06.24, 19:00
| radio » informacje | internet » informacje
Prosto z Euro w WP SportoweFakty na czas Euro 2024
Redakcja WP SportoweFakty uruchomiła format „Prosto z Euro”, który prowadzą Marcin Gazda i Paweł Pawłowski. Nowy program to analizy i komentarze dotyczące nie tylko meczów, ale także kulisów całego turnieju.
17.06.24, 17:45
| radio » informacje
Marek Wiernik prowadzi Strefę Euro 2024 w Radiu dla Ciebie
W piątek, 14 czerwca br. po godz. 16:00 ruszyła nowa audycja „Strefa Euro 2024” na antenie Radia dla Ciebie (Warszawa).
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 24.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 22.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.