16.12.22, 12:00

Telefon Samsung, czy Apple iphone? Co kupić? Jakie są różnice?

Fot.: materiały prasowe

Wiele osób, które rozważa zakup nowego telefonu zastanawia się co wybrać: Samsung czy iPhone? Dylemat ten wynika stąd, że oba te telefony mają do zaoferowania swoim użytkownikom naprawdę wiele. Mowa tu o świetnych podzespołach, jakości wykonania a także rozwiązań technologicznych, które ułatwiają codzienne życie. W poniższym materiale przybliżamy zalety obu telefonów. Zapraszamy do lektury.

Telefony Apple – jakie są ich rodzaje i zalety?

Pierwszą i naczelną zaletą iPhonów jest to, że firma Apple posiada swój unikalny system operacyjny iOS, który charakteryzuje się prostą i intuicyjną obsługą. Dzięki temu użytkownik szybko zaznajamia się i przyzwyczaja do telefonu. Nie stanowi dla niego również problemu zmiana modelu telefonu, bowiem system pozostaje ten sam. Do pozostałych zalet zaliczymy m.in. chmurę iCloud jak również szereg prapremier w zakresie aplikacji i dodatkowych udogodnień systemowych.

Apple produkuje wyłącznie telefony najwyższej jakości, stąd są one nieco droższe od innych marek telefonów dostępnych na rynku. Wyróżniamy cztery linie telefonów Apple:

  • Linię PRO dedykowaną najbardziej wymagającym Klientom.
  • Linię flagowców takich jak iPhone 13 czy iPhone 14. Są one bardzo zbliżone do wersji PRO jednak cena jest znacznie bardziej atrakcyjna dla przeciętnego Klienta. Różnią się jedynie tym, że nie posiadają dodatkowego teleobiektywu i nowej stabilizacji matrycy.
  • Kolejną grupą są tzw. iPhone mini, które szczególnie cenią sobie użytkownicy lubujący się w mniejszych telefonach. Tu poza mniejszym ekranem podzespoły są takie same jak w iPhone 14 i w wersji PRO. To świetne połączenie jakości i ceny.
  • Całą serię iPhonów dopełnia seria SE. To najtańsze urządzenia a ich cena może być nawet o połowę niższa od flagowych produktów a to za sprawą tego, że tu wykorzystywane są podzespoły poprzednich generacji.

Poznaj telefony Apple: https://www.komputronik.pl/category/1596/telefony,apple.html

Telefony Samsung – jakie są ich rodzaje i zalety?

Telefony marki Samsung pojawiły się na rynku dwa lata po premierze iPhonów. Od samego początku charakteryzowały się najlepszymi podzespołami a Klienci docenili je za świetne ekrany AMOLED, które z czasem stały się wręcz kultowe. Do zalet zaliczymy m.in. wysoką rozdzielczość oraz duże zagęszczenie pikseli a także mocny procesor i niezwykle pojemną baterię. Telefony Samsunga działają w oparciu o system operacyjny Android i dedykowaną nakładkę systemową. W porównaniu do iPhone marka Samsung oferuje znacznie szersze portfolio modeli, które są tańsze od kultowych telefonów z jabłkiem.

Poznaj telefony Samsung: https://www.komputronik.pl/category/1596/telefony,samsung.html

Co wybrać – iPhone czy Samsung?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi i wszystko zależy od naszego gustu oraz oczekiwań. System Apple – iOS – ma nieco ograniczone możliwości personalizacji, co oznacza, że ciężko jest użytkownikowi ingerować w system narzucony przez producenta. Dla jednym okaże się to wadą – i takiego rozwiązania będą poszukiwać m.in. w Samsungu – dla innych zaletą przemawiającą za bezpieczeństwem.

Kolejnym faktem jest to, że system w Apple jest prosty i intuicyjny w obsłudze i nie zmienia się wraz ze zmianą telefonu. Tak dzieje się z kolei w przypadku Samsunga. Marka Samsung daje jednak użytkownikowi coś innego – pełną swobodę korzystania z urządzenia. Pozwala na to system Google. W Samsungu dodatkowo postawiono mocny akcent na wysokiej jakości aparat. Jest to więc doskonały wybór dla osoby ceniącej sobie dobre zdjęcia. Fani iPhonów z kolei docenią możliwość magazynowania treści w wirtualnej chmurze – iCloud – która jest połączona również z innymi urządzeniami z rodziny Apple.

Komentarze

Subskrybuj RSS: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 13.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.