01.12.22, 12:01

Dziecięce czasopisma wydawane przez Media Service Zawada zmieniają właściciela

Okładka magazynu "Świnka Peppa", fot.: materiały prasowe

Story House Egmont będzie teraz polskim wydawcą czasopism „Świnka Peppa”, „Scooby Doo”, „Cartoon Network”, „LOL”, „MiniMini+”, „Cry Babies” oraz „Dino Ranch”. Z kolei Media Service Zawada chce skupić się rynku książkowym.

Story House Egmont Polska nabył prawa do siedmiu czasopism dla dzieci od polskiego wydawnictwa Media Service Zawada, dodając do swojego portfolio dzieci takie tytuły skierowane do dzieci jak: „Świnka Peppa”, „Scooby Doo”, „Cartoon Network”, „LOL”, „MiniMini+”, „Cry Babies” i „Dino Ranch”. Dzięki tej transakcji Story House Egmont Polska stanie się największym wydawcą czasopism dla dzieci w Polsce, a przy tym będzie nadal rozwijać swój udział w rynku publikacji komiksowych oraz portfolio gier planszowych.

Dzięki nabyciu praw od Media Service Zawada, w ramach naszej ogólnej strategii, wzmacniamy działalność związaną z czasopismami dla dzieci w Polsce. Story House Egmont wydaje czasopisma dla dzieci w 25 krajach Europy, a naszą wizją jest współpraca z wiodącymi na rynku markami i rozwijanie działalności związanej z tworzeniem contentu” – mówi Marika Bark, Business Area Director Kids w Story House Egmont.

Story House Egmont zajmuje wiodącą pozycję na rynku czasopism dla dzieci w Europie Środkowej i Wschodniej, Wielkiej Brytanii i Skandynawii, a także jest strategicznym partnerem w pozyskiwaniu młodych odbiorców i tworzeniu contentu. Story House Egmont – część grupy medialnej Egmont – prowadzi działalność w trzech obszarach biznesowych, wydawnictwach multimedialnych, e-commerce i agencjach cyfrowych, z łącznymi przychodami w wysokości 851 mln euro w 2021 r.

Większość tytułów, które w tej chwili przejmujemy w Polsce, jest już wydawana przez Story House Egmont w innych krajach Europy. Licencjodawcy zaangażowani w transakcję, którą dziś ogłaszamy, to: Hasbro, MGA, Warner Bros., Boat Rocker Media, Plus Licens i Canal+. Te silne firmy stoją za popularnymi markami, z którymi ściśle i długoterminowo współpracujemy (…)” – dodaje Marika Bark.

Począwszy od 1 grudnia br. Story House Egmont będzie wydawcą powyższych siedmiu czasopism w Polsce. Media Service Zawada wesprze Story House Egmont w okresie przejściowym usługami związanymi z wydawaniem tych czasopism.

Media Service Zawada pozostanie graczem na rynku wydawniczym książek dla dzieci, z wieloma znanymi markami w swoim portfolio. „Bardzo się cieszę, że udało nam się wypracować porozumienie, które otwiera przed każdą ze stron nowe możliwości rozwoju w obranych przez nie kierunkach. Jestem dumny z dynamicznego rozwoju naszej firmy na rynku książki dziecięcej i jestem przekonany, że dzięki tej transakcji od przyszłego roku będziemy mogli w pełni skoncentrować się zarówno strategicznie, jak i operacyjnie, na tym segmencie rynku, co pozwoli nam jeszcze bardziej wzmocnić naszą silną pozycję zbudowaną przez ostatnie lata i ułatwi dalszą ekspansję” – mówi Zdzisław Zawada, prezes Media Service Zawada.

Story House Egmont

Story House Egmont jest wydawcą czasopism, a także właścicielem firm i agencji z branży medialnej i e-commerce. SHE jest częścią skandynawskiej grupy medialnej Egmont, właścicielem takich firm, jak Nordisk Film, TV 2 Norway oraz Lindhardt og Ringhof i Cappelen Damm. Działając jako fundacja, Egmont przekazuje znaczną część zysku na cele związane z poprawą życia dzieci i młodzieży oraz na wspieranie talentów filmowych.

Story House Egmont Polska jest częścią grupy medialnej Story House Egmont. Polski oddział wydawnictwa powstał w 1990 r., debiutując komiksem z Kaczorem Donaldem. Aktualnie firma jest największym na polskim rynku wydawcą czasopism, komiksów oraz gier planszowych dla dzieci i młodzieży. Specjalizuje się w wydawaniu czasopism dla dzieci, a w ofercie znalazło się kilkadziesiąt tytułów prasowych dla młodych czytelników – są to zarówno pisma z ulubionymi bohaterami znanymi z filmów, kreskówek i seriali, jak również magazyny dla fanów zabawek i gier.

Media Service Zawada

Firma działa w Polsce od 1994 r., a jej pierwszym przedsięwzięciem było zarządzanie sprzedażą powierzchni reklamowej dla wydawnictwa Bauer. Z czasem portfolio klientów rozszerzyło się o wrocławskie wydawnictwo Phoenix Press Media. W latach 1997-2002 dużym partnerem MSZ został Marshall Cavendish, producent kolekcji wydawniczych. Z tym wspólnikiem Media Service Zawada wydał w Polsce dziesięć kolekcji wydawniczych. Wśród nich znalazła się seria „Świat Wiedzy”, której łączna sprzedaż na przestrzeni kilku lat wyniosła ponad 200 mln egzemplarzy. Projekt ten otworzył firmie drogę do samodzielnej działalności wydawniczej. Specjalnością wydawnictwa są publikacje tworzone w oparciu o najpopularniejsze licencje dla dzieci, będące owocem wieloletniej współpracy ze światowymi liderami takimi jak Hasbro, Paramount, MGA, Canal+ czy Warner Bros. MSZ od kilku lat skupiał się na budowaniu portfolio, dzięki czemu notuje znaczący wzrost na rynku książki dziecięcej i planuje dalszy rozwój w tym obszarze.

Komentarze

Powiązane

26.01.23, 18:00
| prasa » informacje
Nowy Skarb Kibica Ekstraklasy na wiosenny sezon 2022/23
27 stycznia br. w sprzedaży ukaże się „Skarb Kibica: Ekstraklasa Sezon 2022/23 – Wiosna” (RASP).
26.01.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 26 stycznia (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 26 stycznia?
25.01.23, 14:13
| prasa » ludzie
Sławomir Kamiński szefem działu Foto Wyborczej i Agencji Wyborcza.pl
Od lutego br. zespołem Foto "Gazety Wyborczej" i jednocześnie Agencji Wyborcza.pl pokieruje Sławomir Kamiński, fotoreporter i laureat wielu konkursów fotografii prasowej, związany z redakcją "Wyborczej" od 30 lat.
25.01.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 25 stycznia (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 25 stycznia?
24.01.23, 12:43
| radio » informacje | prasa » informacje | internet » informacje
Media Grupy Agora włączyły się w 31. Finał WOŚP
W niedzielę, 29 stycznia br. pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich –małych i dużych!” odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Grupy Agora tradycyjnie wesprą akcję, organizując aukcje internetowe, zbierając pieniądze do wirtualnych puszek oraz relacjonując przebieg niedzielnego finału.
24.01.23, 07:30
| prasa » ludzie | internet » ludzie
Kamil Wolnicki awansuje w Przeglądzie Sportowym Onet
Kamil Wolnicki, dotychczasowy szef wideo, audio i treści płatnych serwisu, zostanie drugim zastępcą redaktora naczelnego serwisu Przegląd Sportowy Onet.
24.01.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 24 stycznia (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 24 stycznia?
23.01.23, 17:00
| prasa » ludzie | reklama & PR » ludzie
Małgorzata Pędzich i Edyta Korzekwa – Machocka awansują w Biurze Reklamy Wydawnictwa Bauer
W Biurze Reklamy Wydawnictwa Bauer nastąpiły zmiany. Małgorzata Pędzich i Edyta Korzekwa – Machocka objęły nowe stanowiska.
23.01.23, 13:08
| prasa » ludzie | internet » ludzie
Łukasz Godlewski przechodzi ze Sport.pl do redakcji Przeglądu Sportowego Onet
Łukasz Godlewski przechodzi do redakcji Przeglądu Sportowego Onet i obejmie funkcję zastępcy redaktora naczelnego serwisu, Jacka Stańczyka.
23.01.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 23 stycznia (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 23 stycznia?
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Oferty pracy

Kierownik Działu Komunikacji-Rzecznik prasowy

Muzeum Sztuki Łódź | Łódź

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu | mazowieckie

Przejdź do oferty
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.