17.11.22, 11:00

Mariusz Pitura rusza z projektem med-tech The Linghos

Logo The Linghos, fot.: materiały prasowe

„The Linghos” to projekt med-tech, który jest połączeniem gamingu, storytellingu, technologii i logopedii. Projekt rozwija Mariusz Pitura - były dyrektor kreatywny agencji J. Walther Thompson i Walk.

“The Linghos” to aplikacja, która dzięki zaawansowanych algorytmom sztucznej inteligencji ma diagnozować zaburzenia logopedyczne u dzieci i przygotować indywidualną terapię opartą o sterowane głosem gry. Aplikacja zawierać będzie także moduł do online’owych spotkań z logopedą do konsultacji trudniejszych przypadków.

Szacuje się, że w Polsce aż ok. 75 proc. dzieci w wieku od trzech do dziewięciu lat ma problemy logopedyczne. Znaczna ich część ma niewystarczający dostęp do logopedów lub nie ma go wcale. “W ten sposób wypełniamy lukę na technologicznym i medycznym rynku, dając wreszcie dzieciom fun z ćwiczeń, rodzicom wygodę, a logopedom nowoczesne narzędzie, którego do tej pory im brakowało” - mówi Mariusz Pitura.

Pointer.Capital inwestuje w The Linghos

Jak podkreśla twórca, projekt zyskuje uznanie w Polsce i na świecie. W 2022 r. w projekt zainwestował amerykański fundusz venture - Pointer.Capital. Firma prowadzi także rozmowy z innymi funduszami wspierającymi startupy med-tech, oraz z dużymi providerami usług medycznych.

Mariusz Pitura projekt The Linghos rozwija wraz z product designerem - Jakubem Śledziem. Panowie poznali się w firmie Techland, gdzie do końca 2021 r. pracowali nad rozwojem gry „Dying Light 2”. Premiera aplikacji w Polsce i USA zaplanowana została na drugą połowę 2023 r. Równolegle trwają prace nad poszerzeniem uniwersum the Linghos o serial animowany dla dzieci oraz serię wydawniczą.

Kim jest Mariusz Pitura?

Mariusz Pitura studiował Dziennikarstwo, Prawo, Scenariopisarstwo, Filmoznawstwo i Realizację Filmów Dokumentalnych. Jest absolwentem Cannes Lions & Berlin School of Creative Leadership, stypendystą programu „Młoda Animacja“ w Studiu Filmowym im. A. Munka, scenarzystą nagradzanych komiksów i filmów dokumentalnych. Niedawno wydał książkę dla dzieci “Jak zebra przeszła samą siebie” oraz komiks “Niepamięć absolutna”, który na Międzynarodowym Festiwalu Komiksów i Gier został uznany za jeden z dziesięciu najlepszych komiksów 2022.

Komentarze

Powiązane

25.01.23, 11:43
| internet » ludzie
Tomasz Korniejew awansował w strukturach Gazeta.pl. Filip Trusz szefem Moto.pl
Wraz z początkiem nowego roku, po dwóch latach pracy jako dyrektor Moto.pl, Tomasz Korniejew awansował w strukturach Gazeta.pl na stanowisko dyrektora wydawniczego. Redaktorem naczelnym Moto.pl został Filip Trusz.
25.01.23, 07:30
| internet » informacje
2,9 mld euro kar w Europie za naruszenia Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych
Łączna wartość kar nałożonych przez europejskich regulatorów za naruszenia Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO) wyniosła do tej pory 2,9 mld euro - wynika z raportu kancelarii prawnej DLA Piper. 
24.01.23, 12:43
| radio » informacje | prasa » informacje | internet » informacje
Media Grupy Agora włączyły się w 31. Finał WOŚP
W niedzielę, 29 stycznia br. pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich –małych i dużych!” odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Grupy Agora tradycyjnie wesprą akcję, organizując aukcje internetowe, zbierając pieniądze do wirtualnych puszek oraz relacjonując przebieg niedzielnego finału.
24.01.23, 07:30
| prasa » ludzie | internet » ludzie
Kamil Wolnicki awansuje w Przeglądzie Sportowym Onet
Kamil Wolnicki, dotychczasowy szef wideo, audio i treści płatnych serwisu, zostanie drugim zastępcą redaktora naczelnego serwisu Przegląd Sportowy Onet.
23.01.23, 13:08
| prasa » ludzie | internet » ludzie
Łukasz Godlewski przechodzi ze Sport.pl do redakcji Przeglądu Sportowego Onet
Łukasz Godlewski przechodzi do redakcji Przeglądu Sportowego Onet i obejmie funkcję zastępcy redaktora naczelnego serwisu, Jacka Stańczyka.
17.01.23, 20:28
| radio » informacje | internet » informacje
Pierwszy podcast rzeka z Aleksandrem Kwaśniewskim w Gazeta.pl
„Kwaśniewski Story. Podcast rzeka z prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim” to pięć godzinnych rozmów przeprowadzonych przez Grzegorza Sroczyńskiego z byłym prezydentem Polski. Podcastów będzie można posłuchać na stronie głównej Gazeta.pl, w serwisie Wiadomosci.Gazeta.pl oraz na najpopularniejszych platformach podcastowych.
13.01.23, 21:30
| internet » informacje
Drożeją abonamenty w usłudze Legimi
Legimi, pionier modelu subskrypcyjnego na polskim rynku e-książki, 28 grudnia 2022 r. wprowadził nowe ceny abonamentów. Jest to pierwsza podwyżka od ponad pięciu lat.
12.01.23, 13:48
| internet » e-commerce
Koniec Shopee Polska. Gigant wycofuje się z polskiego rynku
Niespodziewanie platforma Shopee Polska kończy działalność i to w trybie natymiastowym.
12.01.23, 11:44
| prasa » informacje | internet » informacje
Jan Rybicki laureatem projektu Weekend.Gazeta.pl Polska Stories
„Polska Stories” to projekt Weekend.Gazeta.pl, w ramach którego redakcja serwisu poszukiwała, a następnie szkoliła młodych reportażystów i reportażystki. Finaliści konkursu wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez Olgę Gitkiewicz oraz opublikowali swoje reportaże na łamach Weekend.Gazeta.pl. Zwycięzcą pierwszej edycji został Jan Rybicki.
11.01.23, 22:00
| internet » informacje
Agencja K2 Precise z Grupy K2 zaczyna współpracę z Urvis Bike
Agencja K2 Precise (Grupa K2) odpowiada za wdrożenie usług marketing automation dla polskiej marki rowerów cargo Urvis Bike.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Kierownik Działu Komunikacji-Rzecznik prasowy

Muzeum Sztuki Łódź | Łódź

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu | mazowieckie

Przejdź do oferty
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.