10.11.22, 11:26

Wstępne wyniki Grupy Kino Polska po III kw. 2022 r.: przychody w górę o 12 proc.

Fot.: Pixabay.com, licencja otwarta

Grupa Kino Polska opublikowała wstępne skonsolidowane wyniki finansowe po III kwartałach 2022 r. Przychody Grupy wzrosły o 12 proc. r/r do 204,3 mln zł. Wynik operacyjny sięgnął 36,8 mln zł (-1 proc. r/r), zaś wynik netto wyniósł 28,1 mln zł (-7 proc. r/r).

Jak podkreśla firma, znaczący wpływ na wynik operacyjny i wynik netto miały koszty wynikające z różnic kursowych, co jest następstwem osłabienia się złotego do dolara amerykańskiego. Zjawisko to było obserwowane zarówno w III kwartale jak i w skali całego bieżącego roku. „Wstępne wyniki z działalności Grupy po trzech kwartałach tego roku pokazują, że nasz zdywersyfikowany biznes generuje rosnące przychody również w ramach mniej sprzyjającego otoczenia rynkowego. Notujemy większe wpływy ze sprzedaży reklam, co wynika z rosnącej oglądalności naszych kanałów naziemnych, jak i stale powiększające się przychody z emisji kanałów płatnych. W tym obszarze w ostatnich miesiącach obserwowaliśmy znaczny przyrost abonentów u jednego z operatorów oferującego pakiety naszych kanałów. Wpłynęło to pozytywnie zarówno na poziom przychodów jak i na marże” – mówi Bogusław Kisielewski, Prezes Zarządu Grupy Kino Polska.

Jak podkreśla Kisielewski, umocnienie się dolara wobec złotego sprawiło, że w wyniku widoczny jest negatywny wpływ różnic kursowych. „Odczuwamy także skutki refarmingu. Gdyby nie ten czynnik przychody z reklamy na kanale Stopklatka z pewnością byłyby wyraźnie wyższe. Przyglądamy się uważnie temu zjawisku, by móc w pełni oszacować skalę utraconych przychodów w perspektywie całego roku. Widzimy natomiast wyraźny wzrost oglądalności kanału Zoom TV, który nie był objęty refarmingiem. Rosnące przychody z reklamy na tym kanale przybliżają nas do osiągnięcia rentowności segmentu Zoom TV, i to pomimo inwestycji w rozwój oferty programowej na tym kanale” – dodaje Bogusław Kisielewski.

Publikacja pełnych wyników finansowych i operacyjnych Grupy Kino Polska po III kwartałach br. została zaplanowana na 17 listopada br.

Czym zajmuje się Grupa Kino Polska?

Grupa Kino Polska zajmuje się dystrybucją i produkcją treści dla telewizji, na platformy VOD, do serwisów streamingowych oraz kin, a także sprzedażą licencji programowych. Jest nadawcą tematycznych kanałów telewizyjnych. W portfolio Grupy znajdują się m.in. takie kanały telewizyjne, jak: Stopklatka, Zoom TV, Kino Polska, Kino Polska Muzyka, Kino TV, Gametoon i kanały marki FilmBox.

Komentarze

Powiązane

20.02.24, 19:54
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
Electrolux głównym partnerem MasterChef Nastolatki. Uczestnicy będą korzystać ze sprzętu marki
Electrolux, producent sprzętu gospodarstwa domowego, jest głównym sponsorem programu „MasterChef Nastolatki” (TVN) – nowej wersji kulinarnego talent-show.
20.02.24, 10:50
| telewizja / VOD » informacje
Osiem nowych formatów trafi do europejskich kanałów z portfolio Warner Bros. Discovery. W Polsce nowe programy pojawią się m.in. w TTV i TVN Turbo
Warner Bros. Discovery rozszerza swoją europejską ofertę. Firma pozyskała osiem serii programów, które będą dostępne na kanałach darmowych i płatnych. Wśród programów, które trafią do oferty sieci linearnych WBD w Polsce i we Włoszech znalazły się takie tytuły, jak „The Grand Tour” czy „Clarkson’s Farm”.
20.02.24, 08:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Niecały milion widzów obejrzało mecz Legii Warszawa z Molde FK
W czwartek, 15 lutego br. blisko milion widzów obejrzało na antenach Telewizji Polskiej mecz Legii Warszawa z norweskim Molde FK w ramach Ligi Konferencji Europy.
18.02.24, 16:10
| telewizja / VOD » informacje
Dom w cenie mieszkania. II sezon od marca w Zoom TV
Na antenie Zoom TV pojawi się drugi sezon polskiej produkcji „Dom w cenie mieszkania”. Gospodarzem formatu będzie Kuba Midel.
18.02.24, 08:00
| telewizja / VOD » ludzie
Bartosz Cebeńko gospodarzem Teleexpressu
Dziennikarz, reporter oraz prezenter telewizyjny, Bartosz Cebeńko, będzie trzecim, obok Macieja Orłosia i Aleksandry Kostrzewskiej gospodarzem „Telexpressu”. W nowej roli dziennikarz zadebiutował w sobotę, 17 lutego br.
17.02.24, 20:00
| telewizja / VOD » seriale
Nielegalni. Serial CANAL+ na antenie Kino TV
„Nielegalni”, polski serial produkcji CANAL+ pojawił się w ofercie Kino TV.
16.02.24, 23:55
| telewizja / VOD » seriale
Reżim z Kate Winslet. Serial HBO zadebiutuje w marcu
HBO zapowiada serial „Reżim” ze zdobywczynią Oscara Kate Winslet w roli głównej. Autorem scenariusza jest Will Tracy, reżyseruje Stephen Frears i Jessica Hobbs. Sześcioodcinkowa produkcja będzie miała swoją premierę 4 marca br. w HBO i HBO Max.
16.02.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Co to będzie. Polityczny wideopodcast od Gazeta.pl
Portal Gazeta.pl rusza z nowym formatem politycznym, prowadzonym przez Martę Nowak oraz Miłosza Wiatrowskiego-Bujacza. Wideopodcast będzie publikowany  w każdy czwartek. Pierwszy odcinek został wyemitowany 15 lutego br.
15.02.24, 16:22
| telewizja / VOD » informacje
Telewizja Biznesowa w ofercie serwisu MEGOGO
Telewizja Biznesowa dołączyła do oferty platformy streamingowej MEGOGO.
15.02.24, 06:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Spotkanie Ruchu Chorzów z Legią Warszawa z dużym zainteresowaniem na antenach CANAL+
Piłkarska PKO Bank Polski Ekstraklasa wróciła do gry po blisko dwumiesięcznej przerwie zimowej. Spotkanie pomiędzy Ruchem Chorzów a Legią Warszawa zanotowało duże zainteresowanie.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. promocji

Zakopiańskie Centrum Kultury | inne

Przejdź do oferty

Specjalista do spraw komunikacji i promocji

Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Galeria Sztuki w Legnicy | Polska

Przejdź do oferty
Konkursy
do 21.03.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 15.03.24

Do zdobycia jeden zestaw.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

16 marca 2024 r., Dom Towarowy Braci Jabłkowskich w Warszawie.