08.11.22, 17:00
Sto kolekcjonerskich plakatów Barrakuz do zdobycia w RMF Classic+
Beata Śliwińska, multidyscyplinarna projektantka wizualna oraz kreatywna, posługująca się pseudonimem artystycznym Barrakuz, zaprojektowała grafikę dla subskrybentek i subskrybentów RMF Classic+. Limitowana seria stu kolekcjonerskich plakatów 9 listopada br. trafi do Plusomatu.
Beata Śliwińska to z wykształcenia inżynier architekt. Mieszka i tworzy w Warszawie. Pracuje w nurcie modyfikacji graficznych i kolażu – na tej technice opiera w większości swoją pracę. Jest cenioną autorką projektów związanych z kulturą masową, reklamą, jak i projektami niekomercyjnymi. Tworzy i wystawia autorskie obrazy wykonane także techniką kolażu analogowego.
„Mogłoby się wydawać, że jako stacja radiowa i platforma audio wpływamy głównie na zmysł słuchu. To prawda, ale w naszym rozumieniu to, co robimy jako RMF Classic, to oddziaływanie na otaczający nas świat: komentowanie go, opisywanie i rekomendowanie naszym odbiorcom tego, co w literaturze, dizajnie, filmie, sztuce i wreszcie muzyce najlepsze” – mówi Michał Zalewski, Head of content & public relations RMF Classic+. „Zaprosiliśmy Beatę do współpracy dlatego, że od lat projektuje dla kultury. Przygotowywała oprawy graficzne dla teatrów, festiwali filmowych, branży muzycznej, czy muzeów. Poprosiliśmy, by stworzyła grafikę, która jest wizualną interpretacją naszej platformy RMF Classic+” – dodaje Zalewski.
Portret kobiety nieco w stylu retro
„Projekt dla RMF Classic+ jest opowieścią niedosłowną. Mimo to, odczytujemy ją łatwo, bo całość grafiki odwołuje się do emocji związanych z muzyką i różnymi jej odcieniami. Oparłam swój pomysł na portrecie kobiety, nieco w stylu retro, nawiązującym do klasyki filmowej sprzed dziesięcioleci, ale z atrybutami współczesności. Bohaterka ma możliwość wsłuchiwania się w muzykę za pomocą telefonu i aplikacji - tak jak słuchacze i słuchaczki” – tłumaczy Barrakuz.
Z myślą o użytkownikach platformy RMF Classic+ powstała limitowana seria stu plakatów, która pojawi się 9 listopada w Plusomacie. Rozmowę z artystką będzie można usłyszeć w tym samym dniu w audycji „Życie z klasą”, którą w każdą środę od 13.00 do 17.00 prowadzi Ula Urzędowska.
„Wizualnie to próba przeniesienia na obraz tego, co niewidzialne - posłużyłam się tutaj słuchawkami i uwidocznieniem dźwięków, wypływających jak nieregularne plamy, ale w ujednoliconym, kubikowym powieleniu. Nawiązując do identyfikacji wizualnej RMF Classic+ wszystko utrzymane jest w znajomej odbiorcom kolorystyce, a wzrok zawieszony na plakacie ma nas wciągnąć w tę historię, do czego szczerze zachęcam” – dodaje Beata Śliwińska.
Od Vogue do RMF Classic+
Artystka jest autorką wielu okładek płyt spod szyldu U Know Me Records, Asfalt Records, Sony Music, Warner Polska, czy ART2, nagradzanych w konkursach okładkowych takich jak Cover awArts czy Konkurs 30/30. Jej pracę docenił i wydrukował włoski „Vogue”, a plakaty były prezentowane podczas LA Artistic Book Fair w Los Angeles.
„Plakat to czysta forma kolażu, techniki graficznej, w której bardzo lubię pracować i która daje mi możliwość zaintrygowania odbiorcy i przedstawieniu czegoś, co jest niedosłowne. Tworzenie przestrzennych form to tutaj czysta zabawa, abstrakcja połączona z czytelnymi elementami. Lubię ten projekt bardzo i liczę, że spodoba się również subskrybentkom i subskrybentom RMF Classic+” – mówi projektantka.
Limitowana seria stu sztuk plakatu Barrakuz zaprojektowanego specjalnie dla RMF Classic+ trafi do użytkowników platformy. Słuchacze odpowiadając na pytanie „Jak według Ciebie wygląda muzyka filmowa i jak sobie ją wyobrażasz?”, mogą zawalczyć o jeden z plakatów.
Aktualnie nie mamy ofert pracy.
Dodaj swoją ofertęDo zdobycia jeden egzemplarz książki.
Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

Pierwsze zestawienie Nielsen Gauge w Polsce: na telewizorach wciąż dominuje linearna TV

"Siła kłamstwa", reportaż Piotra Świerczka. Zobacz reportaż z programu "Czarno na białym" (TVN24)
Komentarze