02.11.22, 09:06

Miesiąc zdrowia psychicznego w TVN Warner Bros. Discovery

Miesiąc zdrowia psychicznego, fot.: materiały prasowe

Każdego roku 10 października jest dniem zdrowia psychicznego. W tym roku TVN Warner Bros. Discovery rozszerzyła obchody tego dnia na cały miesiąc. W minionym miesiącu nadawca zorganizował szereg spotkań i warsztatów, które poświęcił tematom równowagi psychicznej.

W październiku br. w TVN Warner Bros. Discovery odbyło się kilkanaście spotkań z ekspertami w formie webinarów i warsztatów, podczas których dyskutowano o profilaktyce zdrowia psychicznego, higienie snu czy metodach radzenia sobie ze stresem. Zespół TVN WBD wziął udział w zajęciach poświęconych nauce metod wyciszania umysłu i emocji. Pracownicy i współpracownicy mogli również skorzystać z bezpłatnych i anonimowych konsultacji z lekarzem psychiatrą. Zorganizowano także spotkanie online z Justyną Suchecką, dziennikarką TVN24.pl, oraz z Angeliką Friedrich pomysłodawczynią inicjatywy „Nastoletni Azyl”, jedną z bohaterek książki Justyny Sucheckiej o zdrowiu psychicznym młodzieży pt. „Nie powiem ci, że wszystko będzie dobrze”.

W firmie funkcjonuje program „PPP: Pierwsza Pomoc Psychologiczna”, w ramach którego każdy członek zespołu TVN Warner Bros. Discovery może zgłosić się do ambasadorów i wyrazić swoje problemy zawodowe lub prywatne. Ambasadorzy łączą pracowników ze specjalistami, którzy udzielą pomocy. Członkowie zespołu TVN Warner Bros. Discovery mogą także skorzystać z 6. bezpłatnych spotkań z psychologiem w ramach platformy.

„Nasz zespół jako drugi na świecie, w ramach międzynarodowej struktury Warner Bros. Discovery, wdrożył program Ambasadorów Pierwszej Pomocy Psychologicznej. W ramach inicjatywy członkowie naszego zespołu mogą zwrócić się do osób, które chętnie wysłuchają ich i okażą wsparcie, gdy odczuwają nadmierny stres, obniżony nastrój, lęk, bądź mierzą się z innymi trudnościami na polu prywatnym lub zawodowym. Wszystkie spotkania objęte są poufnością i mają na celu przekierowanie danej osoby do odpowiedniego specjalisty, który udzieli mu profesjonalnego wsparcia” – mówi Agnieszka Maciejewska, VP People & Culture w TVN Warner Bros. Discovery.

Temat kryzysu zdrowia psychicznego na antenach nadawcy

Z badań WHO wynika, że prawie miliard ludzi cierpi na zaburzenia psychiczne, z czego 14 proc. z nich stanowią nastolatkowie. W minionym miesiącu w Faktach TVN i na antenie TVN24 pojawiały się materiały odnoszące się do kondycji zdrowia psychicznego oraz poziomu opieki psychicznej w Polsce. Materiały dostępne będą cały rok. Wśród nich znalazł się m.in. najnowszy odcinek cyklu ,,Depresja systemu”, poświęcony zjawisku znęcania się psychicznego w szkołach. Materiały powstają we współpracy z ekspertami. Pod każdą publikacją, na antenie i na stronie Internetowej, można znaleźć informacje o pomocy specjalistycznej.

„Mówienie o tym, co ważne, ale i trudne, wpisane jest w DNA naszej stacji. Dlatego poświęcamy zdrowiu psychicznemu tyle czasu i uwagi, nie uciekamy od tematów, inicjujemy dyskusję, staramy się szukać wraz z ekspertami najlepszych rozwiązań. Już w listopadzie w TVN24 debata o zdrowiu psychicznym Polaków z udziałem psychologów, terapeutów, pedagogów i psychiatrów oraz osób, które w swoim życiu mierzą się z takimi wyzwaniami. To bardzo ważne, żeby o tym rozmawiać, bo to jest nasza wspólna sprawa i troska. Zależy nam na tym, żeby ludzie, którzy cierpią, a jeszcze nie szukali pomocy, bo nie wiedzą, gdzie mogą jej szukać albo ciągle się wstydzą, dostali od nas poczucie, że nie są w tym sami – że warto, a nawet trzeba zawalczyć o siebie, o swoich bliskich. Tylko tak możemy coś zmienić” – przyznaje Brygida Grysiak, zastępczyni redaktora naczelnego TVN24.

Fundacja TVN buduje Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży

W Polsce żyje około 7,5 mln dzieci i młodzieży. Zdaniem ekspertów blisko 9 proc. z nich wykazuje zaburzenia w stopniu wymagającym profesjonalnej pomocy psychiatrycznej i psychologicznej. Jednocześnie psychiatria dziecięca w Polsce jest dziś w zapaści. Ze względu na to, kluczowym projektem Fundacji jest budowa Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Budynek zostanie oddany do użytku pod koniec 2023 r. Będzie to pierwsza tego typu placówka w Polsce. Oddział Pobytu Dziennego zapewni pomoc ok. 30 pacjentom dziennie, czyli ok. 10 tys. pacjentom rocznie. Oddział Pobytu Stacjonarnego będzie dysponował 32 miejscami, w tym sześcioma łóżkami na Oddziale Obserwacji, czterema łóżkami na Oddziale Detoksykacji oraz 22 łóżkami na Oddziale Szpitalnym. W Centrum będzie również działać Poradnia Psychiatryczna, a pacjenci będą mieli możliwość korzystania z pełnej diagnostyki. Koszt tej inwestycji po stronie Fundacji TVN wynosi ok. 34 mln zł.

W 2023 r.u Fundacja planuje również uruchomienie akcji #zdrowiewgłowie, będącej kontynuacją działań z lat poprzednich – inicjatywa polegać będzie na stworzeniu gabinetów psychologiczno-psychiatrycznych w szpitalach dziecięcych na terenie całej Polski. Ma to być przestrzeń do rozmowy lekarzy z dziećmi i rodzicami szukającymi wsparcia. Akcja #zdrowiewgłowie realizowana będzie przez Fundację TVN we współpracy z firmą Amazon.

Komentarze

Powiązane

20.02.24, 19:54
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
Electrolux głównym partnerem MasterChef Nastolatki. Uczestnicy będą korzystać ze sprzętu marki
Electrolux, producent sprzętu gospodarstwa domowego, jest głównym sponsorem programu „MasterChef Nastolatki” (TVN) – nowej wersji kulinarnego talent-show.
20.02.24, 10:50
| telewizja / VOD » informacje
Osiem nowych formatów trafi do europejskich kanałów z portfolio Warner Bros. Discovery. W Polsce nowe programy pojawią się m.in. w TTV i TVN Turbo
Warner Bros. Discovery rozszerza swoją europejską ofertę. Firma pozyskała osiem serii programów, które będą dostępne na kanałach darmowych i płatnych. Wśród programów, które trafią do oferty sieci linearnych WBD w Polsce i we Włoszech znalazły się takie tytuły, jak „The Grand Tour” czy „Clarkson’s Farm”.
20.02.24, 08:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Niecały milion widzów obejrzało mecz Legii Warszawa z Molde FK
W czwartek, 15 lutego br. blisko milion widzów obejrzało na antenach Telewizji Polskiej mecz Legii Warszawa z norweskim Molde FK w ramach Ligi Konferencji Europy.
18.02.24, 16:10
| telewizja / VOD » informacje
Dom w cenie mieszkania. II sezon od marca w Zoom TV
Na antenie Zoom TV pojawi się drugi sezon polskiej produkcji „Dom w cenie mieszkania”. Gospodarzem formatu będzie Kuba Midel.
18.02.24, 08:00
| telewizja / VOD » ludzie
Bartosz Cebeńko gospodarzem Teleexpressu
Dziennikarz, reporter oraz prezenter telewizyjny, Bartosz Cebeńko, będzie trzecim, obok Macieja Orłosia i Aleksandry Kostrzewskiej gospodarzem „Telexpressu”. W nowej roli dziennikarz zadebiutował w sobotę, 17 lutego br.
17.02.24, 20:00
| telewizja / VOD » seriale
Nielegalni. Serial CANAL+ na antenie Kino TV
„Nielegalni”, polski serial produkcji CANAL+ pojawił się w ofercie Kino TV.
16.02.24, 23:55
| telewizja / VOD » seriale
Reżim z Kate Winslet. Serial HBO zadebiutuje w marcu
HBO zapowiada serial „Reżim” ze zdobywczynią Oscara Kate Winslet w roli głównej. Autorem scenariusza jest Will Tracy, reżyseruje Stephen Frears i Jessica Hobbs. Sześcioodcinkowa produkcja będzie miała swoją premierę 4 marca br. w HBO i HBO Max.
16.02.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Co to będzie. Polityczny wideopodcast od Gazeta.pl
Portal Gazeta.pl rusza z nowym formatem politycznym, prowadzonym przez Martę Nowak oraz Miłosza Wiatrowskiego-Bujacza. Wideopodcast będzie publikowany  w każdy czwartek. Pierwszy odcinek został wyemitowany 15 lutego br.
15.02.24, 16:22
| telewizja / VOD » informacje
Telewizja Biznesowa w ofercie serwisu MEGOGO
Telewizja Biznesowa dołączyła do oferty platformy streamingowej MEGOGO.
15.02.24, 06:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Spotkanie Ruchu Chorzów z Legią Warszawa z dużym zainteresowaniem na antenach CANAL+
Piłkarska PKO Bank Polski Ekstraklasa wróciła do gry po blisko dwumiesięcznej przerwie zimowej. Spotkanie pomiędzy Ruchem Chorzów a Legią Warszawa zanotowało duże zainteresowanie.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. promocji

Galeria Sztuki w Legnicy | Polska

Przejdź do oferty

specjalista ds.promocji i PR

Teatr Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Zakopiańskie Centrum Kultury | inne

Przejdź do oferty
Konkursy
do 21.03.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 15.03.24

Do zdobycia jeden zestaw.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

16 marca 2024 r., Dom Towarowy Braci Jabłkowskich w Warszawie.