02.11.22, 09:06

Miesiąc zdrowia psychicznego w TVN Warner Bros. Discovery

Miesiąc zdrowia psychicznego, fot.: materiały prasowe

Każdego roku 10 października jest dniem zdrowia psychicznego. W tym roku TVN Warner Bros. Discovery rozszerzyła obchody tego dnia na cały miesiąc. W minionym miesiącu nadawca zorganizował szereg spotkań i warsztatów, które poświęcił tematom równowagi psychicznej.

W październiku br. w TVN Warner Bros. Discovery odbyło się kilkanaście spotkań z ekspertami w formie webinarów i warsztatów, podczas których dyskutowano o profilaktyce zdrowia psychicznego, higienie snu czy metodach radzenia sobie ze stresem. Zespół TVN WBD wziął udział w zajęciach poświęconych nauce metod wyciszania umysłu i emocji. Pracownicy i współpracownicy mogli również skorzystać z bezpłatnych i anonimowych konsultacji z lekarzem psychiatrą. Zorganizowano także spotkanie online z Justyną Suchecką, dziennikarką TVN24.pl, oraz z Angeliką Friedrich pomysłodawczynią inicjatywy „Nastoletni Azyl”, jedną z bohaterek książki Justyny Sucheckiej o zdrowiu psychicznym młodzieży pt. „Nie powiem ci, że wszystko będzie dobrze”.

W firmie funkcjonuje program „PPP: Pierwsza Pomoc Psychologiczna”, w ramach którego każdy członek zespołu TVN Warner Bros. Discovery może zgłosić się do ambasadorów i wyrazić swoje problemy zawodowe lub prywatne. Ambasadorzy łączą pracowników ze specjalistami, którzy udzielą pomocy. Członkowie zespołu TVN Warner Bros. Discovery mogą także skorzystać z 6. bezpłatnych spotkań z psychologiem w ramach platformy.

„Nasz zespół jako drugi na świecie, w ramach międzynarodowej struktury Warner Bros. Discovery, wdrożył program Ambasadorów Pierwszej Pomocy Psychologicznej. W ramach inicjatywy członkowie naszego zespołu mogą zwrócić się do osób, które chętnie wysłuchają ich i okażą wsparcie, gdy odczuwają nadmierny stres, obniżony nastrój, lęk, bądź mierzą się z innymi trudnościami na polu prywatnym lub zawodowym. Wszystkie spotkania objęte są poufnością i mają na celu przekierowanie danej osoby do odpowiedniego specjalisty, który udzieli mu profesjonalnego wsparcia” – mówi Agnieszka Maciejewska, VP People & Culture w TVN Warner Bros. Discovery.

Temat kryzysu zdrowia psychicznego na antenach nadawcy

Z badań WHO wynika, że prawie miliard ludzi cierpi na zaburzenia psychiczne, z czego 14 proc. z nich stanowią nastolatkowie. W minionym miesiącu w Faktach TVN i na antenie TVN24 pojawiały się materiały odnoszące się do kondycji zdrowia psychicznego oraz poziomu opieki psychicznej w Polsce. Materiały dostępne będą cały rok. Wśród nich znalazł się m.in. najnowszy odcinek cyklu ,,Depresja systemu”, poświęcony zjawisku znęcania się psychicznego w szkołach. Materiały powstają we współpracy z ekspertami. Pod każdą publikacją, na antenie i na stronie Internetowej, można znaleźć informacje o pomocy specjalistycznej.

„Mówienie o tym, co ważne, ale i trudne, wpisane jest w DNA naszej stacji. Dlatego poświęcamy zdrowiu psychicznemu tyle czasu i uwagi, nie uciekamy od tematów, inicjujemy dyskusję, staramy się szukać wraz z ekspertami najlepszych rozwiązań. Już w listopadzie w TVN24 debata o zdrowiu psychicznym Polaków z udziałem psychologów, terapeutów, pedagogów i psychiatrów oraz osób, które w swoim życiu mierzą się z takimi wyzwaniami. To bardzo ważne, żeby o tym rozmawiać, bo to jest nasza wspólna sprawa i troska. Zależy nam na tym, żeby ludzie, którzy cierpią, a jeszcze nie szukali pomocy, bo nie wiedzą, gdzie mogą jej szukać albo ciągle się wstydzą, dostali od nas poczucie, że nie są w tym sami – że warto, a nawet trzeba zawalczyć o siebie, o swoich bliskich. Tylko tak możemy coś zmienić” – przyznaje Brygida Grysiak, zastępczyni redaktora naczelnego TVN24.

Fundacja TVN buduje Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży

W Polsce żyje około 7,5 mln dzieci i młodzieży. Zdaniem ekspertów blisko 9 proc. z nich wykazuje zaburzenia w stopniu wymagającym profesjonalnej pomocy psychiatrycznej i psychologicznej. Jednocześnie psychiatria dziecięca w Polsce jest dziś w zapaści. Ze względu na to, kluczowym projektem Fundacji jest budowa Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Budynek zostanie oddany do użytku pod koniec 2023 r. Będzie to pierwsza tego typu placówka w Polsce. Oddział Pobytu Dziennego zapewni pomoc ok. 30 pacjentom dziennie, czyli ok. 10 tys. pacjentom rocznie. Oddział Pobytu Stacjonarnego będzie dysponował 32 miejscami, w tym sześcioma łóżkami na Oddziale Obserwacji, czterema łóżkami na Oddziale Detoksykacji oraz 22 łóżkami na Oddziale Szpitalnym. W Centrum będzie również działać Poradnia Psychiatryczna, a pacjenci będą mieli możliwość korzystania z pełnej diagnostyki. Koszt tej inwestycji po stronie Fundacji TVN wynosi ok. 34 mln zł.

W 2023 r.u Fundacja planuje również uruchomienie akcji #zdrowiewgłowie, będącej kontynuacją działań z lat poprzednich – inicjatywa polegać będzie na stworzeniu gabinetów psychologiczno-psychiatrycznych w szpitalach dziecięcych na terenie całej Polski. Ma to być przestrzeń do rozmowy lekarzy z dziećmi i rodzicami szukającymi wsparcia. Akcja #zdrowiewgłowie realizowana będzie przez Fundację TVN we współpracy z firmą Amazon.

Komentarze

Powiązane

09.07.24, 13:25
| telewizja / VOD » informacje
TVP zawiadamia Prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Agnieszka Romaszewska-Guzy: domagam się zaprzestania szkalowania mnie
Telewizja Polska Spółka Akcyjna złożyła do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa wyrządzenia szkody w obrocie gospodarczym, oszustwa oraz fałszerstwa faktur przez byłą dyrektor TVP i inne osoby pełniące funkcje kierownicze oraz współpracujące z TVP S.A. w likwidacji. 
09.07.24, 11:27
| telewizja / VOD » informacje
Eleven Sports z wyłącznymi prawami do transmisji Bundesligi od sezonu 2025/26
Od sezonu 2025/26 do końca 2028/29 Eleven Sports uzyskało wyłączne prawa do transmisji rozgrywek piłkarskich Bundesligi i 2. Bundesligi w Polsce.
08.07.24, 19:15
| telewizja / VOD » informacje | kultura » informacje
TVN Warner Bros. Discovery Partnerem Strategicznym Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN pozyskało nowego Sponsora Strategicznego, nawiązując współpracę z TVN Warner Bros. Discovery.
07.07.24, 16:00
| telewizja / VOD » informacje
Pięć muzycznych, dodatkowych kanałów w pakiecie Basic w Televio
Telewizja internetowa Televio na czas wakacji udostępni abonentom pakietu BASIC dodatkowe, muzyczne stacje.
07.07.24, 12:00
| telewizja / VOD » ludzie
Jeremy Diamond korespondentem CNN w Jerozolimie
CNN powołało Jeremy'ego Diamonda na stanowisko międzynarodowego korespondenta w Jerozolimskiej siedzibie stacji.
06.07.24, 23:00
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Onet On Tour. Dalmacja z Marcinem Prokopem. II sezon formatu w Onecie
W niedzielę, 30 czerwca br. o godz. 10:00 na stronie głównej Onet.pl i na kanale YouTube Onet On Tour pojawił się premierowy odcinek II sezonu programu „Onet On Tour. Dalmacja z Marcinem Prokopem”. Dziennikarz pokaże internautom Dalmację.
05.07.24, 08:37
| telewizja / VOD » informacje
Letnie propozycje w Music Box
1 lipca br. kanał Music Box wprowadza na antenę kilka wakacyjnych nowości.
04.07.24, 16:15
| telewizja / VOD » informacje
Igrzyska Olimpijskie Paris 2024 na antenach Eurosportu i platformie Max. Znani dziennikarze będą komentować konkurencje
Eurosport i platforma Max na czas Igrzysk Olimpijskich Paris 2024 buduje grupę komentatorów i ekspertów, którzy będą dzielić się swoją wiedzą z odbiorcami.
04.07.24, 11:35
| telewizja / VOD » seriale
Włatcy móch powracają do Czwórki. Jesienią nowe odcinki
Animacja Czwórki „Włatcy móch” powraca na antenę stacji Nowa seria produkcji pojawi się w jesiennej ramówce. W czasie wakacji stacja przypomni wszystkie dotychczasowe sezony serialu.
04.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje | biznes i technologie » informacje
Aż 280 mln zł. Rekordowa wypłata z Ekstraklasy za sezon 2023/24 dzięki m.in. sprzedaży praw do transmisji TV
Ekstraklasa w sezonie 2023/24 wypłaciła klubom 280,2 mln zł, a ok. 9,5 mln zł trafiło do PZPN. Środki pozyskane przez spółkę pochodzą głównie ze sprzedaży krajowych i międzynarodowych praw do transmisji TV oraz scentralizowanych praw marketingowych.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 10.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 10.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.