28.10.22, 10:58

Burda Media Polska stawia na digitalowe portfolio i zamyka wiele drukowanych tytułow. Będzie redukcja zatrudnienia

Porfolio drukowanych magazynów Burdy Media Polska w 2023 r., fot.: materiały prasowe

Zarząd Burda Media Polska ogłosił strategię rozwoju biznesu, która zakłada koncentrację na produktach digitalowych z segmentu luxury & lifestyle i dalszym rozwoju w Polsce przede wszystkim internetowego portfolio w tym obszarze. Spółka zamknie wiele drukowanych.tytułów. 

Nasza wizja pozostaje niezmienna – chcemy być liderem w kluczowych kategoriach tematycznych Internetu jak: beauty, travel, food, luxury & lifestyle, a także istotnym graczem w obszarze marketplace & eCommerce bezpośrednio powiązanym z segmentem beauty” – mówi Maciej Klepacki, CEO Burda Media Polska.

Burda Media Polska zdecydowała, że w obszarze print pozostaną w jej portfolio w 2023 r. tylko magazyny wspierające rozwój produktów digitalowych, tj. ELLE, ELLE Decoration, Glamour, VIVA i National Geographic. Przyjęta strategia rozwoju zakłada, że Burda będzie kontynuować oprócz segmentu luxury & lifestyle & travel (Elle.pl, Glamour.pl, Viva.pl, National-geographic.pl) rozwój Party.pl i wszystkich digitalowych portali z segmentu kulinarnego: Gotujmy.pl, Mojegotowanie.pl i Przyslijprzepis.pl, a także wieloletnich liderów w swoich kategoriach tematycznych, czyli Wizaz.pl i Polki.pl oraz Niania.pl.

„Już dziś mając w swoim portfolio 17 portali jesteśmy wśród największych wydawców internetowych w Polsce i konsekwentnie będziemy realizować strategie inwestycji w kolejne przedsięwzięcia digitalowe. Efektem tego jest m.in. ostatnia inwestycja w e-drogerię Cocolita.pl, a także obecny rozwój Tech Hub, którego polski zespół pracuje nad międzynarodowymi projektami Burdy w obszarze digital. Jesteśmy przekonani, że stawiając na w pełni digitalowe marki i multimedialne projekty w naszym portfolio będziemy mogli nie tylko bezpiecznie przejść przez nadchodzące spowolnienie gospodarcze, ale także będzie to silna i naturalna baza do wzrostu w kolejnych latach” – mówi Maciej Klepacki.

Wynikiem rewizji portfolio jest decyzja Burda Media Polska o zamknięciu drukowanych magazynów z segmentów: poradniki, ogród, kulinaria, crafting, true stories oraz „Party” i „Sielskie Życie”.

Jak poinformowało wydawnictwo, powyższe decyzje wiążą się z redukcjami zatrudnienia, a obecnie Zarząd spółki pozostaje w dialogu z przedstawicielami pracowników.

Komentarze

Powiązane

22.06.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 22 czerwca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 22 czerwca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
21.06.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 21 czerwca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 21 czerwca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
20.06.24, 21:30
| prasa » informacje
Nowe wydanie Pani Domu "Tarczyca"
19 czerwca br. ukazało się kolejne wydanie magazynu "Pani Domu poradnik" - „Tarczyca” (Wydawnictwo Bauer.) W magazynie czytelnicy mogą znaleźć obszerne kompendium wiedzy na temat choroby Hashimoto wraz z dietą, która łagodzi jej objawy. 
20.06.24, 18:30
| prasa » informacje | internet » informacje
Adam Pawlukiewicz z własnym projektem mediowym podczas EURO 2024
Adam Pawlukiewicz na okres UEFA EURO 2024 rozszerza współpracę z „Przeglądem Sportowym”. Jego analizy ukazują się we wszystkich papierowych wydaniach dziennika w poniedziałki i piątki. Pawlukiewicz relacjonuje także Mistrzostwa Europy za pośrednictwem vlogów i materiałów wideo publikowanych na założonym przez siebie kanale Total Sport.
20.06.24, 14:30
| prasa » informacje
Wyborcza powołała zespół do spraw wzrostu, który odpowiada za strategiczne projekty dla rozwoju serwisu
Od czerwca br. w strukturach spółki Wyborcza działa zespół ds. wzrostu – multidyscyplinarna grupa, która zajmuje się projektami związanymi z rozwojem treści cyfrowych wszystkich serwisów „Wyborczej”. Zespół ds. wzrostu odpowiada za projekty dotyczące treści, które są strategicznie ważne dla rozwoju i wizerunku „Wyborczej”.  
20.06.24, 12:30
| prasa » informacje
Wydawnictwo Bauer inauguruje Świat Wiedzy Extra SMART
Na rynku prasowym ukazał się adresowany głównie do młodzieży „Świat Wiedzy Extra SMART” (Wydawnictwo Bauer).
20.06.24, 10:30
| prasa » informacje
Gazeta Uchodźców po raz trzeci. Gazeta Wyborcza ochodzi Światowy Dzień Uchodźców
W czwartek, 20 czerwca br. po raz trzeci ukazała się „Gazeta Uchodźców”. W ten sposób dziennik chce obchodzić przypadający tego dnia Światowy Dzień Uchodźców. Specjalne wydanie gazety zostanie przygotowane przez dziennikarzy i ich partnerów: osoby z doświadczeniem uchodźczym oraz imigrantów żyjących w naszym kraju.
20.06.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 20 czerwca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 20 czerwca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
19.06.24, 07:30
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje | prasa » informacje
Raport Reuters Institute: RMF FM siódmy raz wygrywa ranking mediów cieszących się największym zaufaniem Polaków
Radio RMF FM już po raz siódmy rzędu zajęło pierwsze miejsce w rankingu mediów cieszących się największym zaufaniem Polaków, w badaniu prowadzonym przez Reuters Institute for the Study of Journalism. Co istotne, RMF FM jest liderem tego zestawienia od początku jego istnienia.
19.06.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 19 czerwca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 19 czerwca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 24.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 22.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.