26.09.22, 12:09

Bal Nocy Letniej Fundacji TVN: blisko 5 mln zł zebrano na budowę Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży

Logo Fundacji TVN, fot.: materiały prasowe

Prawie 5 mln zł zebrano na rzecz Fundacji TVN podczas charytatywnego Balu Nocy Letniej, który odbył się 17 września br. Całość pozyskanych środków zostanie przeznaczona na realizację najważniejszego projektu fundacji – budowę pierwszego w Polsce Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży przy Centrum Zdrowia Dziecka.

Bal Nocy Letniej organizowany przez Fundację TVN powrócił po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią. Dochód ze sprzedaży biletów, darowizn bezpośrednich oraz licytacji przedmiotów przekazanych fundacji przez hojnych darczyńców tegorocznej edycji balu wyniósł niemal 5 mln zł. 1 mln zł w ramach tej sumy został ofiarowany przez firmę Amazon, która wspiera fundację w walce o poprawę stanu psychiatrii dziecięcej w Polsce.

„Niesienie pomocy i pozytywne oddziaływanie na społeczności, w których funkcjonujemy i pracujemy jest integralną częścią biznesu Warner Bros. Discovery. Świadczy to o sile i wartościach zespołu, który tę organizację tworzy. W Polsce mamy naszą własną Fundację i aktywnie wspomagamy inne inicjatywy charytatywne oraz akcje społeczne. Na stałe pracujemy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, a wiosną wszystkie środki zebrane podczas koncertu „Razem z Ukrainą” przekazaliśmy na Polską Akcję Humanitarną. Obecnie w Polsce zmagamy się z ogromnym kryzysem psychiatrii dziecięcej, dlatego postanowiliśmy aktywnie włączyć się w walkę z tym problemem. Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży będzie najnowocześniejszą tego typu placówką w Polsce i ośrodkiem referencyjnym dla całego kraju. Bal jest bardzo ważną inicjatywą i jestem ogromnie wdzięczna wszystkim, którzy wykupili cegiełki i wzięli udział w licytacji. Aby móc realizować takie projekty, potrzebna jest pomoc każdego dnia. Dlatego codziennie staramy się łączyć tych, którzy mogą i chcą nieść wsparcie z potrzebującymi. Widzowie TVN od wielu lat systematycznie przekazują darowizny na rzecz Fundacji, dlatego ich zaangażowanie i pomoc są dla nas bezcenne” – mówi Kasia Kieli, przewodnicząca Rady Fundacji TVN, President & Managing Director Warner Bros. Discovery w Polsce oraz CEO TVN.

Jestem pod wrażeniem hojności naszych gości i bardzo wdzięczna za każdą pomoc przy budowie Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży. To niesamowicie ważny projekt – nie tylko dla nas. Niemal codziennie słyszymy o zamykaniu oddziałów psychiatrycznych dla dzieci. Chcemy, aby miały one świadomość, że w Polsce będzie miejsce, gdzie zostaną wysłuchane, gdzie nie będą pozostawione same ze swoimi lękami. Zabawa była wspaniała, a teraz przyszedł czas na powrót do ciężkiej pracy. Bo ta kwota to dla nas też wielkie zobowiązanie” – mówi Katarzyna Kolenda-Zaleska, Prezes Fundacji TVN.

Projekt budowy Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży we współpracy z Instytutem „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” został zainicjowany w 2020 r. Będzie to pierwsze tego typu centrum lecznicze w Polsce i ośrodek referencyjny dla młodego pokolenia z całej Polski. Jego budowa ma się zakończyć pod koniec 2023 r.

Oddział Pobytu Dziennego zapewni pomoc k.. 30 pacjentom dziennie, czyli 10 tys. pacjentom rocznie. Oddział Pobytu Stacjonarnego będzie dysponował 32 miejscami, w tym sześcioma łóżkami na Oddziale Obserwacji, czterema łóżkami na Oddziale Detoksykacji oraz 22 łóżkami na Oddziale Szpitalnym. W Centrum będzie również działać Poradnia Psychiatryczna, a pacjenci Centrum będą mieli możliwość korzystania z pełnej diagnostyki, tj. m.in. z tomografii, rezonansu czy szerokiego zakresu badań laboratoryjnych.

Czym zajmuje się Fundacja TVN?

Fundacja TVN została założona w 2001 r. Od momentu powstania jednym z jej podstawowych celów jest pomoc państwowym instytucjom ochrony zdrowia. Polega ona przede wszystkim na remontach i budowie klinik szpitalnych oraz na zakupie sprzętu medycznego i karetek pogotowia. W ciągu ponad 20 lat swojego funkcjonowania Fundacja przekazała na działalność pomocową około 275 mln zł. Pomoc indywidualną od Fundacji otrzymało do tej pory ok. 30 tysięcy osób, w większości dzieci potrzebujące leczenia i rehabilitacji.

Komentarze

Powiązane

20.02.24, 19:54
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
Electrolux głównym partnerem MasterChef Nastolatki. Uczestnicy będą korzystać ze sprzętu marki
Electrolux, producent sprzętu gospodarstwa domowego, jest głównym sponsorem programu „MasterChef Nastolatki” (TVN) – nowej wersji kulinarnego talent-show.
20.02.24, 10:50
| telewizja / VOD » informacje
Osiem nowych formatów trafi do europejskich kanałów z portfolio Warner Bros. Discovery. W Polsce nowe programy pojawią się m.in. w TTV i TVN Turbo
Warner Bros. Discovery rozszerza swoją europejską ofertę. Firma pozyskała osiem serii programów, które będą dostępne na kanałach darmowych i płatnych. Wśród programów, które trafią do oferty sieci linearnych WBD w Polsce i we Włoszech znalazły się takie tytuły, jak „The Grand Tour” czy „Clarkson’s Farm”.
20.02.24, 08:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Niecały milion widzów obejrzało mecz Legii Warszawa z Molde FK
W czwartek, 15 lutego br. blisko milion widzów obejrzało na antenach Telewizji Polskiej mecz Legii Warszawa z norweskim Molde FK w ramach Ligi Konferencji Europy.
18.02.24, 16:10
| telewizja / VOD » informacje
Dom w cenie mieszkania. II sezon od marca w Zoom TV
Na antenie Zoom TV pojawi się drugi sezon polskiej produkcji „Dom w cenie mieszkania”. Gospodarzem formatu będzie Kuba Midel.
18.02.24, 08:00
| telewizja / VOD » ludzie
Bartosz Cebeńko gospodarzem Teleexpressu
Dziennikarz, reporter oraz prezenter telewizyjny, Bartosz Cebeńko, będzie trzecim, obok Macieja Orłosia i Aleksandry Kostrzewskiej gospodarzem „Telexpressu”. W nowej roli dziennikarz zadebiutował w sobotę, 17 lutego br.
17.02.24, 20:00
| telewizja / VOD » seriale
Nielegalni. Serial CANAL+ na antenie Kino TV
„Nielegalni”, polski serial produkcji CANAL+ pojawił się w ofercie Kino TV.
16.02.24, 23:55
| telewizja / VOD » seriale
Reżim z Kate Winslet. Serial HBO zadebiutuje w marcu
HBO zapowiada serial „Reżim” ze zdobywczynią Oscara Kate Winslet w roli głównej. Autorem scenariusza jest Will Tracy, reżyseruje Stephen Frears i Jessica Hobbs. Sześcioodcinkowa produkcja będzie miała swoją premierę 4 marca br. w HBO i HBO Max.
16.02.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Co to będzie. Polityczny wideopodcast od Gazeta.pl
Portal Gazeta.pl rusza z nowym formatem politycznym, prowadzonym przez Martę Nowak oraz Miłosza Wiatrowskiego-Bujacza. Wideopodcast będzie publikowany  w każdy czwartek. Pierwszy odcinek został wyemitowany 15 lutego br.
15.02.24, 16:22
| telewizja / VOD » informacje
Telewizja Biznesowa w ofercie serwisu MEGOGO
Telewizja Biznesowa dołączyła do oferty platformy streamingowej MEGOGO.
15.02.24, 06:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Spotkanie Ruchu Chorzów z Legią Warszawa z dużym zainteresowaniem na antenach CANAL+
Piłkarska PKO Bank Polski Ekstraklasa wróciła do gry po blisko dwumiesięcznej przerwie zimowej. Spotkanie pomiędzy Ruchem Chorzów a Legią Warszawa zanotowało duże zainteresowanie.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. promocji

Galeria Sztuki w Legnicy | Polska

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Zakopiańskie Centrum Kultury | inne

Przejdź do oferty

Specjalista do spraw komunikacji i promocji

Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 21.03.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 15.03.24

Do zdobycia jeden zestaw.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

16 marca 2024 r., Dom Towarowy Braci Jabłkowskich w Warszawie.