26.09.22, 12:09

Bal Nocy Letniej Fundacji TVN: blisko 5 mln zł zebrano na budowę Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży

Logo Fundacji TVN, fot.: materiały prasowe

Prawie 5 mln zł zebrano na rzecz Fundacji TVN podczas charytatywnego Balu Nocy Letniej, który odbył się 17 września br. Całość pozyskanych środków zostanie przeznaczona na realizację najważniejszego projektu fundacji – budowę pierwszego w Polsce Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży przy Centrum Zdrowia Dziecka.

Bal Nocy Letniej organizowany przez Fundację TVN powrócił po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią. Dochód ze sprzedaży biletów, darowizn bezpośrednich oraz licytacji przedmiotów przekazanych fundacji przez hojnych darczyńców tegorocznej edycji balu wyniósł niemal 5 mln zł. 1 mln zł w ramach tej sumy został ofiarowany przez firmę Amazon, która wspiera fundację w walce o poprawę stanu psychiatrii dziecięcej w Polsce.

„Niesienie pomocy i pozytywne oddziaływanie na społeczności, w których funkcjonujemy i pracujemy jest integralną częścią biznesu Warner Bros. Discovery. Świadczy to o sile i wartościach zespołu, który tę organizację tworzy. W Polsce mamy naszą własną Fundację i aktywnie wspomagamy inne inicjatywy charytatywne oraz akcje społeczne. Na stałe pracujemy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, a wiosną wszystkie środki zebrane podczas koncertu „Razem z Ukrainą” przekazaliśmy na Polską Akcję Humanitarną. Obecnie w Polsce zmagamy się z ogromnym kryzysem psychiatrii dziecięcej, dlatego postanowiliśmy aktywnie włączyć się w walkę z tym problemem. Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży będzie najnowocześniejszą tego typu placówką w Polsce i ośrodkiem referencyjnym dla całego kraju. Bal jest bardzo ważną inicjatywą i jestem ogromnie wdzięczna wszystkim, którzy wykupili cegiełki i wzięli udział w licytacji. Aby móc realizować takie projekty, potrzebna jest pomoc każdego dnia. Dlatego codziennie staramy się łączyć tych, którzy mogą i chcą nieść wsparcie z potrzebującymi. Widzowie TVN od wielu lat systematycznie przekazują darowizny na rzecz Fundacji, dlatego ich zaangażowanie i pomoc są dla nas bezcenne” – mówi Kasia Kieli, przewodnicząca Rady Fundacji TVN, President & Managing Director Warner Bros. Discovery w Polsce oraz CEO TVN.

Jestem pod wrażeniem hojności naszych gości i bardzo wdzięczna za każdą pomoc przy budowie Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży. To niesamowicie ważny projekt – nie tylko dla nas. Niemal codziennie słyszymy o zamykaniu oddziałów psychiatrycznych dla dzieci. Chcemy, aby miały one świadomość, że w Polsce będzie miejsce, gdzie zostaną wysłuchane, gdzie nie będą pozostawione same ze swoimi lękami. Zabawa była wspaniała, a teraz przyszedł czas na powrót do ciężkiej pracy. Bo ta kwota to dla nas też wielkie zobowiązanie” – mówi Katarzyna Kolenda-Zaleska, Prezes Fundacji TVN.

Projekt budowy Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży we współpracy z Instytutem „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” został zainicjowany w 2020 r. Będzie to pierwsze tego typu centrum lecznicze w Polsce i ośrodek referencyjny dla młodego pokolenia z całej Polski. Jego budowa ma się zakończyć pod koniec 2023 r.

Oddział Pobytu Dziennego zapewni pomoc k.. 30 pacjentom dziennie, czyli 10 tys. pacjentom rocznie. Oddział Pobytu Stacjonarnego będzie dysponował 32 miejscami, w tym sześcioma łóżkami na Oddziale Obserwacji, czterema łóżkami na Oddziale Detoksykacji oraz 22 łóżkami na Oddziale Szpitalnym. W Centrum będzie również działać Poradnia Psychiatryczna, a pacjenci Centrum będą mieli możliwość korzystania z pełnej diagnostyki, tj. m.in. z tomografii, rezonansu czy szerokiego zakresu badań laboratoryjnych.

Czym zajmuje się Fundacja TVN?

Fundacja TVN została założona w 2001 r. Od momentu powstania jednym z jej podstawowych celów jest pomoc państwowym instytucjom ochrony zdrowia. Polega ona przede wszystkim na remontach i budowie klinik szpitalnych oraz na zakupie sprzętu medycznego i karetek pogotowia. W ciągu ponad 20 lat swojego funkcjonowania Fundacja przekazała na działalność pomocową około 275 mln zł. Pomoc indywidualną od Fundacji otrzymało do tej pory ok. 30 tysięcy osób, w większości dzieci potrzebujące leczenia i rehabilitacji.

Komentarze

Powiązane

13.06.24, 10:46
| telewizja / VOD » informacje
Studio w kontakcie. Nowość w TVP Polonia
12 czerwca br. o godz. 22:15 w TVP Polonia zadebiutował program publicystyczny „Studio w kontakcie”, w którym każdy telewidz będzie mógł zabrać głos - niezależnie, czy mieszka w Polsce, czy poza granicami kraju.
13.06.24, 09:09
| telewizja / VOD » informacje
KRRiT przedłużyła w końcu koncesję kanału TVN Style
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przychyliła się do wniosku spółki TVN i przedłużyła o kolejny okres czasu koncesję dla kanału TVN Style.
13.06.24, 06:30
| telewizja / VOD » seriale
Asterix i Obelix w nowym serialu platformy Netflix. Serwis ujawnił kadr z animacji
W 2025 r. na platformie Netflix zadebiutuje pierwszy serial animowany poświęcony przygodom znanych na całym świecie Galów, czyli Astérixa i Obelixa.
12.06.24, 12:01
| telewizja / VOD » informacje
Mecze EURO 2024 w TVP1 i TVP2 z dźwiękiem w technologii Dolby AC-4 5.1
14 czerwca br. rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w Niemczech. Telewizja Polska pokaże w TVP1 i TVP2 mecze w Naziemnej Telewizji Cyfrowej DVB-T2 z dźwiękiem w technologii Dolby AC-4 5.1 z możliwością personalizacji odbioru dźwięku przez telewidza z pilota telewizora.
11.06.24, 13:40
| telewizja / VOD » badania rynku
3,6 mln widzów meczu towarzyskiego z Turcją
W poniedziałek, 10 czerwca br. reprezentacja Polski wygrała mecz towarzyski z Turcją. Transmisję spotkania w TVP1 w momencie najwyższej oglądalności śledziło 4,2 mln widzów.
11.06.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
Kanał TVC zyskał nową oprawę i odświeżone logo
10 czerwca br., Kanał TVC (MWE Networks) pojawił się w odświeżonej oprawie graficznej. To kolejny etap zmian w portfolio grupy MWE Networks, mający na celu zmianę identyfikacji wizualnej zbliżonej do estetyki TVC Super i Antena HD.
10.06.24, 10:42
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Anna Kalczyńska w ekipie Iberionu. Poprowadzi autorski format geopolityczny
Do Iberionu dołącza Anna Kalczyńska, która poprowadzi autorski format geopolityczny. Dziennikarka w ostatnich latach związana była ze stacją TVN.
07.06.24, 08:46
| telewizja / VOD » informacje
Polska Wybiera. Eurowybory 2024. Specjalne propozycje programowe kanałów Grupy Polsat
9 czerwca br. od 19:15 na antenach Polsat News, Wydarzeniach 24 i Polsat News Polityka pojawi się wieczór wyborczy „Polska Wybiera. Eurowybory 2024”, w którym pojawią się wyniki sondażowe głosowania do Parlamentu Europejskiego. Zaplanowano także specjalne wydanie „Wydarzeń 18:50”.
06.06.24, 16:15
| telewizja / VOD » informacje
Telewizja WP wybiera ContentHouse do komunikacji w mediach społecznościowych
Telewizja WP rozpoczyna współpracę z agencją ContentHouse. Działania obejmą bieżącą komunikację na profilach społecznościowych Telewizja WP oraz Kabaret TV.
06.06.24, 15:00
| telewizja / VOD » informacje
Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce na antenach TVP
7 czerwca br. rozpoczną się Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce w Rzymie, gdzie niemal 100 reprezentantów Polski będzie ze sobą rywalizować. 
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 13.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.