23.09.22, 15:00

Rusza XIV edycja programu dla pierwszoklasistów ,,Akademia Bezpiecznego Puchatka''

Akademia Bezpiecznego Puchatka, fot.: materiały prasowe

19 września 2022 r. ruszyły zapisy do XIV edycji programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Celem projektu jest przekazanie pierwszoklasistom  wiedzy na temat zasad dbania o bezpieczeństwo. Tegoroczna edycja  potrwa od 1 września 2022 r. do 23 czerwca 2023 r. Udział w programie jest bezpłatny.

Co roku w projekcie uczestniczy ponad 200 tysięcy pierwszoklasistów, a w dotychczasowych edycjach wzięły udział już niemal 3 mln dzieci z 16 województw. W tym roku projekt umożliwia swoim podopiecznym wzięcie udziału w konkursie. Szczegóły dotyczące konkursu zostaną ujawnione w październiku. Świadomość dotycząca nauki dbania o bezpieczeństwo jest wśród opiekunów i nauczycieli coraz większa. Liczne badania pokazują, że wciąż istnieje potrzeba edukacji w tym zakresie, szczególnie dzieci. Według danych dotyczących wypadków drogowych w Polsce, w 2021 r. miało miejsce aż 1775 wypadków drogowych z udziałem dzieci?

Pięć sfer bezpieczeństwa dziecka

„Akademia Bezpiecznego Puchatka” jest programem edukacyjnym skierowanym do uczniów klas I szkół podstawowych, który obejmuje tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w pięciu strefach: na drodze, w domu, w szkole, w Internecie, a także w relacji z rówieśnikami. Uczestnicy programu otrzymują dostęp do materiałów edukacyjnych opracowanych przez ekspertów, w tym psychologów, metodyków i opiniowanych przez właściwe wydziały Komendy Głównej Policji. To m.in. pomoce dydaktyczne wraz ze scenariuszami lekcyjnymi, filmy edukacyjne czy karty pracy dla uczniów.

Rodzicom zależy, aby ich dzieci miały beztroskie dzieciństwo, a przy tym były bezpieczne. Choć nie uchronimy najmłodszych przed wszystkimi zagrożeniami, możemy uczyć ich, jak właściwie na nie reagować. Dzięki temu, że program uwzględnia szeroki zakres tematyczny, oprócz zasad ruchu drogowego, przekazujemy dzieciom wiedzę dotyczącą udzielania pierwszej pomocy, poruszania się w Internecie, samodzielnego pozostawania w domu, utrzymywania bezpiecznych relacji z rówieśnikami, a także właściwych reakcji w kontakcie z nieznajomymi. Cieszymy się, że program co roku zdobywa coraz większe zaufanie wśród rodziców i nauczycieli. Udział w zajęciach to ogromna inwestycja w budowanie świadomych przyszłych pokoleń. Dzięki programowi zasad bezpieczeństwa uczyło się już niemal 3 miliony dzieci, a dzięki kolejnym edycjom mamy możliwość trafiania z edukacją do jeszcze szerszego grona najmłodszych” – mowi mł. insp. Wanda Mende naczelnik Wydziału Profilaktyki Społecznej Biura Prewencji Komendy Głównej Policji.

Jak wziąć udział w programie?

Aby dołączyć do ,,Akademii Bezpiecznego Puchatka’’, należy zgłosić szkołę poprzez kontakt telefoniczny z przedstawicielem organizatora lub za pomocą formularza dostępnego na stronie internetowej akcji. Zgłoszona szkoła otrzymuje drogą elektroniczną komplet materiałów edukacyjnych. Po przeprowadzeniu zajęć dzieci weryfikują swoją wiedzę, rozwiązując na stronie programu Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa. Na koniec nauczyciel koordynujący wypełnia Ankietę podsumowującą, co jest podstawą do otrzymania przez szkołę Certyfikatu potwierdzającego udział w programie oraz wzoru Dyplomu dla uczniów. Aktualna edycja trwa od 1 września 2022 r. do 23 czerwca 2023 r. Udział w programie jest bezpłatny.

O programie

„Akademia Bezpiecznego Puchatka”, to projekt organizowany  od 14 lat przez markę Puchatek, we współpracy z Wydziałem Profilaktyki Społecznej Biura Prewencji KGP oraz Wydziałem Nadzoru i Profilaktyki Biura Ruchu Drogowego KGP. Patronem Honorowym akcji jest Komendant Główny Policji oraz Kuratoria Oświaty. Do tej pory w programie wzięło udział łącznie prawie 3 mln dzieci

Komentarze

Powiązane

30.11.22, 15:00
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Cenniki Grupy RMF w przyszłym roku na krótsze okresy. Radio Alex dołącza do pakietu RMF 3D
Grupa RMF zaprezentowała cenniki reklamowe, które obowiązywać będą od 9 stycznia 2023 r. Od przyszłego roku cenniki obowiązywać też będą na krótsze niż dotychczas okresy – zazwyczaj dwumiesięczne.
30.11.22, 11:14
| reklama & PR » ludzie
Hubert Skubij w ekipie Veovee
Do zespołu client service Veovee, butikowej agencji digitalowej, dołączył Hubert Skubij, który objął stanowisko Senior Account Manager.
30.11.22, 09:50
| reklama & PR » informacje
We Got Now. Ludzie kształtujący świat sportu i kultury bohaterami kampanii marki New Balance
„We Got Now” to globalna kampania marki New Balance, której bohaterami są ludzie kształtujący świat sportu i kultury. W tegorocznej odsłonie kampanii bohaterami są globalni ambasadorzy marki: koszykarz Kawhi Leonard, piosenkarka IU, piłkarze Raheem Sterling i Bukayo Saka oraz raper Jack Harlow. 
30.11.22, 07:00
| reklama & PR » ludzie
Michał Budniak zostanie CEO Casbeg i zastąpi Bartosza Majewskiego
1 stycznia 2023 r., po pięciu latach pracy nad rozwojem Casbeg, Bartosz Majewski – współzałożyciel firmy i dotychczasowy CEO – przekazuje stery w ręce Michała Budniaka, do tej pory pełniącego funkcję Operations Managera w Casbeg.
30.11.22, 06:00
| reklama & PR » informacje
Grupa Walk zmienia identyfikację wizualną. Nowe logo bez charakterystycznego kroczącego mężczyzny
Po 10 latach od ostatniego rebrandingu grupa komunikacji marketingowej Walk zmienia identyfikację wizualną.
29.11.22, 16:00
| reklama & PR » informacje
Kamil Syprzak ambasadorem rodziny marki PUMA
Kamil Syprzak, polski szczypiornista i reprezentant Paris Saint-Germain, dołączył do rodziny PUMA jako ambasador marki.
29.11.22, 13:00
| reklama & PR » informacje
Ciężarówki Coca-Cola znów zagoszczą w Polskich miastach
W te święta, czerwone ciężarówki Coca-Cola znów pojawią się na ulicach Polskich miast. Na trasie marki znalazły się takie miasta jak: Płock, Bydgoszcz, Gdańsk, Rybnik, Kraków, Kielce, Łódź, Poznań oraz Ostrów Wielkopolski. Dziesiąta lokalizacja zostanie wybrana przez konsumentów.
29.11.22, 12:00
| reklama & PR » informacje
Tyskie oficjalnym partnerem reprezentacji Polski w piłce nożnej
Marka Tyskie będzie oficjalnym partnerem reprezentacji Polski. Umowa między Kompanią Piwowarską, a Polskim Związkiem Piłki Nożnej będzie obowiązywać od 1 stycznia 2023 do 2027 roku.
29.11.22, 09:38
| reklama & PR » informacje
Cut The Mustard zwycięzcą przetargu Pizza Hut
Agencja Cut The Mustard, w wyniku wygranego przetargu, od września br. odpowiada za komunikację marki Pizza Hut w Polsce, Czechach, Słowacji i Węgrzech.
29.11.22, 08:00
| reklama & PR » ludzie
Andrzej Skibniewski awansuje w MediaCom Warszawa
Andrzej Skibniewski objął stanowisko New Business & Marketing Directora w agencji MediaCom Warszawa, z którą zawodowo jest związany od 21 lat.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli

Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli | mazowieckie

Przejdź do oferty

Specjalista ds. wystaw

Instytut Solidarności i Męstwa im. Witolda Pileckiego | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. PR i komunikacji

Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu | Toruń

Przejdź do oferty
Konkursy
do 01.01.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 30.12.22

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 29.12.22

Do zdobycia jeden egzemplarz książki. 

Polecamy
Konferencje

29.11.2022 r., online.

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.