20.09.22, 11:00

Telewizja Polska organizuje Forum Koprodukcyjne w ramach Międzynarodowego Festiwalu TV „Heart of Europe”

Heart Of Europe, fot.: TVP

Forum Koprodukcyjne „Heart of Europe” to nowe wydarzenie Telewizji Polskiej, przeznaczone dla twórców, producentów i nadawców z regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Pierwsza edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 14-17 listopada br. w Warszawie, w ramach odbywającego się w tym samym czasie Międzynarodowego Festiwalu Telewizyjnego „Heart of Europe”. Do końca września można zgłaszać projekty w różnych fazach realizacji, które wezmą udział w sesjach pitchingowych.

Forum Koprodukcyjne „Heart of Europe” to wydarzenie, służące nawiązaniu współpracy koprodukcyjnej i rozpoczęciu wymiany biznesowej między przedstawicielami branży audiowizualnej z Europy Środkowo-Wschodniej. Do udziału w Forum zaproszeni są twórcy, producenci i nadawcy z Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Ukrainy, Gruzji, Czech, Słowacji, Węgier, Słowenii, Chorwacji, Serbii, Rumunii, Białorusi, Mołdawii i Bułgarii. Mogą oni zgłaszać swoje projekty filmowe, serialowe i dokumentalne w różnych fazach preprodukcji. Wyselekcjonowane projekty zostaną zaprezentowane na sesjach pitchingowych w ramach Forum.

"Sukces pierwszej edycji festiwalu „Heart od Europe”,skłonił nas do rozszerzenia tegorocznej, drugiej edycji festiwalu o nowe eksperckie wydarzenie, przeznaczone dla branży audiowizualnej.Istnieje potrzeba, aby stworzyć nową platformę współpracy w naszym regionie. Forum będzie okazją do nawiązania wielu nowych kontaktów i wymiany koprodukcyjnej, ale też do rozpoznania potencjału i potrzeb branży w naszym regionie" – mówi Marek Solon-Lipiński, dyrektor ds. współpracy międzynarodowej TVP.

Do udziału w forum i zgłaszania swoich projektów zaproszeni są zarówno doświadczeni jak i początkujący twórcy. W ramach pierwszej edycji Forum Korpodukcyjnego pitchingowym towarzyszyć będą wydarzenia networkingowe dla zaproszonych gości oraz panele dyskusyjne z udziałem ekspertów z branży filmowej i telewizyjnej, którzy zabiorą głos w najbardziej palących kwestiach dotyczących rynku, obecnej kondycji produkcji w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, jak i kierunków jej rozwoju.

Do udziału w forum można zgłaszać projekty w trzech kategoriach: Film fabularny, Serial oraz Dokument. Spośród nich komisja selekcyjna wybierze najlepsze projekty, które będą mogły zostać zaprezentowane gościom forum na sesjach pitchingowych w dniach 14-17 listopada 2022 roku. Projekty filmowe na różnych etapach realizacji można zgłaszać do 30 września br. 

W ramach wydarzenia prezentowane są najlepsze dzieła twórców telewizyjnych w sześciu kategoriach: „Film fabularny”,„Serial fabularny”, „Film dokumentalny”, „Rozrywka”, „Dzieci i Młodzież” oraz „Digital”.  Najlepsze dzieła w tych kategoriach są nagradzane przez międzynarodowe jury złożone z przedstawicieli uczestniczących w festiwalu nadawców.

II edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 14-17 listopada br. w Warszawie.

Komentarze

Powiązane

13.06.24, 10:46
| telewizja / VOD » informacje
Studio w kontakcie. Nowość w TVP Polonia
12 czerwca br. o godz. 22:15 w TVP Polonia zadebiutował program publicystyczny „Studio w kontakcie”, w którym każdy telewidz będzie mógł zabrać głos - niezależnie, czy mieszka w Polsce, czy poza granicami kraju.
13.06.24, 09:09
| telewizja / VOD » informacje
KRRiT przedłużyła w końcu koncesję kanału TVN Style
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przychyliła się do wniosku spółki TVN i przedłużyła o kolejny okres czasu koncesję dla kanału TVN Style.
13.06.24, 06:30
| telewizja / VOD » seriale
Asterix i Obelix w nowym serialu platformy Netflix. Serwis ujawnił kadr z animacji
W 2025 r. na platformie Netflix zadebiutuje pierwszy serial animowany poświęcony przygodom znanych na całym świecie Galów, czyli Astérixa i Obelixa.
12.06.24, 12:01
| telewizja / VOD » informacje
Mecze EURO 2024 w TVP1 i TVP2 z dźwiękiem w technologii Dolby AC-4 5.1
14 czerwca br. rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w Niemczech. Telewizja Polska pokaże w TVP1 i TVP2 mecze w Naziemnej Telewizji Cyfrowej DVB-T2 z dźwiękiem w technologii Dolby AC-4 5.1 z możliwością personalizacji odbioru dźwięku przez telewidza z pilota telewizora.
11.06.24, 13:40
| telewizja / VOD » badania rynku
3,6 mln widzów meczu towarzyskiego z Turcją
W poniedziałek, 10 czerwca br. reprezentacja Polski wygrała mecz towarzyski z Turcją. Transmisję spotkania w TVP1 w momencie najwyższej oglądalności śledziło 4,2 mln widzów.
11.06.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
Kanał TVC zyskał nową oprawę i odświeżone logo
10 czerwca br., Kanał TVC (MWE Networks) pojawił się w odświeżonej oprawie graficznej. To kolejny etap zmian w portfolio grupy MWE Networks, mający na celu zmianę identyfikacji wizualnej zbliżonej do estetyki TVC Super i Antena HD.
10.06.24, 10:42
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Anna Kalczyńska w ekipie Iberionu. Poprowadzi autorski format geopolityczny
Do Iberionu dołącza Anna Kalczyńska, która poprowadzi autorski format geopolityczny. Dziennikarka w ostatnich latach związana była ze stacją TVN.
07.06.24, 08:46
| telewizja / VOD » informacje
Polska Wybiera. Eurowybory 2024. Specjalne propozycje programowe kanałów Grupy Polsat
9 czerwca br. od 19:15 na antenach Polsat News, Wydarzeniach 24 i Polsat News Polityka pojawi się wieczór wyborczy „Polska Wybiera. Eurowybory 2024”, w którym pojawią się wyniki sondażowe głosowania do Parlamentu Europejskiego. Zaplanowano także specjalne wydanie „Wydarzeń 18:50”.
06.06.24, 16:15
| telewizja / VOD » informacje
Telewizja WP wybiera ContentHouse do komunikacji w mediach społecznościowych
Telewizja WP rozpoczyna współpracę z agencją ContentHouse. Działania obejmą bieżącą komunikację na profilach społecznościowych Telewizja WP oraz Kabaret TV.
06.06.24, 15:00
| telewizja / VOD » informacje
Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce na antenach TVP
7 czerwca br. rozpoczną się Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce w Rzymie, gdzie niemal 100 reprezentantów Polski będzie ze sobą rywalizować. 
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 13.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.