31.08.22, 12:23

Królewski Dzień w Radiu 357. Patroni wybierają ulubione utwory grupy Queen

Królewski Dzień w 357, fot.: materiały prasowe

Na 4 września br., zespół Radia 357 przygotowuje Królewski Dzień w Radiu 357. Bohaterami specjalnych audycji będzie zespół Queen. Impulsem do organizacji wydarzenia jest zapowiedziana na wrzesień premiera niepublikowanego wcześniej utworu grupy, nagranego podczas sesji albumu „The Miracle” w 1989 r. Finał Topu wyemitowany będzie w przeddzień rocznicy urodzin Freddiego Mercury’ego.

Do 1 września Patroni Radia 357 wybierają 20 ulubionych utworów zespołu na specjalnej podstronie internetowej w formule Topu. Wyniki zostaną zaprezentowane w niedzielę, 4 września, w dwóch częściach - pierwszą od 10:00 do 12:00 poprowadzi Marek Niedźwiecki, drugą od 15:00 do 18:00 Marta Kula i Marcin Cichoński. W pierwszych założeniach finałowa audycja miała trwać krócej, ale odzew słuchaczy był tak duży, że zapadła decyzja o jej wydłużeniu.

Queen to jeden z najważniejszych zespołów dla naszych słuchaczy. Utwór "Bohemian Rhapsody" był na szczycie pierwszego Topu Radia 357, ale poza klasykami i popularnymi przebojami w Królewskim Dniu będziemy mogli także odkryć na nowo te utwory grupy, których na co dzień aż tak często nie słychać - i to jeden z powodów, dla których warto być z nami w niedzielę” - mówi Marek Niedźwiecki, który przed południem przedstawi pierwszą część Topu.

Kolejnym punktem Królewskiego Dnia będzie audycja “Queen na ostro”, którą poprowadzi Łukasz Dunaj. W Radiu 357 to specjalista do ciężkich brzmień, prowadzący cykliczną audycję “Włącz ten hałas” we wtorki wieczorem. Metalowy epilog rozpocznie się tuż po zakończeniu Topu, o godz. 18:00 i potrwa godzinę.

W trakcie Topu oprócz prezentacji utworów będzie także można usłyszeć materiały i rozmowy o tym, w jaki sposób Queen stawiali się inspiracją dla innych artystów. Dzień specjalny obejmie także wieczorne spotkanie w Miami Wars na Powiślu w Warszawie, w formule kina plenerowego. ok. godz. 20:00 zostanie tam wyemitowany koncert “Queen At Wembley” z 1986 r. Wstęp będzie bezpłatny na to wydarzenie.

Stacja udostępniła także specjalne podcasty dotyczące Queen. Ekskluzywne materiały dla patronów obejmują 19. odcinek „Singli z Żoliborza” Piotra Stelmacha i Marka Niedźwieckiego, 50. odcinek „Piosenek z historią” Marcina Cichońskiego oraz premierową rozmowę Marty Kuli, której tematem będą sylwetki członków zespołu.

Komentarze

Subskrybuj RSS: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy