17.08.22, 11:18

Związek Cyfrowa Polska rozszerza obszary zainteresowania

Logo Cyfrowej Polski, fot.: materiały prasowe

Związek Cyfrowa Polska, który reprezentuje polską branżę cyfrową, powołał w ramach swojej wewnętrznej struktury cztery nowe komitety zadaniowe, które mają się zająć takimi kwestiami jak: chmura obliczeniowa, transformacja cy-frowa w edukacji, obszar rynku e-commerce oraz reklama.

Jak zaznacza Michał Kanownik, Prezes Cyfrowej Polski, powołanie nowych komite-tów to odpowiedź na kolejne wyzwania, które stoją przed branżą cyfrową i na które firmy działające w tym sektorze muszą znaleźć właściwe rozwiązania. „Technologia nie stoi w miejscu, wkracza do coraz to nowych obszarów działalności. To jednocze-śnie sprawia, że taka postępująca cyfryzacja wymaga ciągłego monitoringu oraz bie-żących aktualizacji w zakresie regulacji i postępowania, a także wspólnych działań sektora na rzecz tego, by pewne praktyki ujednolicić i postawić jako wzór. W ramach komitetów utworzonych w ramach struktur naszego Związku, przedstawiciele firm członkowskich – doświadczeni eksperci – będą razem pracowali nad inicjatywami i projektami, które pomogą rozwojowi cyfrowego rynku w naszym kraju, w konkretnych ściśle określonych obszarach” – mówi Michał Kanownik.

W ramach Komitetu ds. Chmury Obliczeniowej eksperci Cyfrowej Polski podejmą temat, m.in. standaryzacji usług chmurowych oraz wypracowania praktyk w tym za-kresie. Z kolei członkowie Komitetu ds. Transformacji Cyfrowej w Edukacji zajmą się np. zbudowaniem standardów i wymagań dla rozwiązań technologicznych wykorzy-stywanych w procesie nauki szkolnej. Z kolei w ramach Komitetu ds. Rynku E-commerce firmy zaangażowane w ten obszar wspólnie będą dyskutowali nad rozwiązaniami, które przyśpieszą oraz ułatwią rozwój tego obszaru gospodarki. Członkowie Komitetu ds. Reklamy podejmą temat regulacji rynku reklamowego i kwestii tzw. greenwashingu. Jak przypomina Związek Cyfrowa Polska, organizacja od początku 2021 r. jest członkiem Związku Stowarzyszeń Rady Reklamy, która promuje najwyższe standardy w komunikacji.

W sumie w ramach struktur Cyfrowej Polski będzie działało w sumie 13 komitetów zadaniowych.

Komentarze

Powiązane

29.10.22, 15:30
| biznes i technologie » informacje
Bank Pocztowy wskazuje jak płacić wirtualnie i zyskiwać realnie
Bank Pocztowy rozpoczął kampanię z udziałem Adama Małysza promującą płatności kartą wirtualną. Kampania prowadzona jest głównie w social mediach oraz na YouTube. Działania promocyjne potrwają sześć tygodni. 
28.10.22, 19:11
| biznes i technologie » informacje
Bank Pekao S.A. tokenizuje dzieła współczesnej sztuki
Bank Pekao S.A. przekaże swoim najzamożniejszym klientom 440 unikalnych kart kredytowych, na które przeniesiono fragmenty obrazu ,,Ściana pracowni” autorstwa Rafała Bujnowskiego. Projrkt ,,Unique” powstał dzięki tokenizacji dzieła sztuki.
27.10.22, 19:00
| biznes i technologie » informacje
PZU oficjalnym sponsorem Maryny Gąsienicy-Daniel
PZU został oficjalnym sponsorem Maryny Gąsienicy-Daniel. Polski ubezpieczyciel będzie wspierał zawodniczkę podczas rozpoczynającego się nowego sezonu w narciarstwie alpejskim. Zawodniczka została ambasadorką programu Dobra Drużyna PZU, który popularyzuje sport wśród dzieci i młodzieży.
27.10.22, 07:00
| biznes i technologie » informacje
Grupa Muszkieterów z nowymi osiągnięciami. Blisko 7,2 mld złotych obrotów
W okresie od stycznia do września br. Grupa Muszkieterów zanotowała obroty na poziomie ponad 7,16 mld złotych. W ostatnim czasie nastąpiły zmiany personalne w Grupie. Organizacja dąży do dalszego rozwoju swoich sektorów.
26.10.22, 21:35
| biznes i technologie » informacje
Automaty biletowe z ludzką twarzą
POLREGIO, wspierane przez Grupę Netia oraz firmę Avista, uruchamia sieć videomatów, które mają ułatwić podróżnym zakup biletów kolejowych i zwiększą dostępność kas. Za pośrednictwem wideorozmowy konsultanci Netii pomogą podróżnym w wyborze biletów.
26.10.22, 06:00
| internet » e-commerce | biznes i technologie » informacje
TaniaKsiazka.pl ma już 16. lat. Chce zostać księgarnią internetową pierwszego wyboru
Księgarnia internetowa TaniaKsiazka.pl, należąca do białostockiej spółki Glosel, obchodzi 16. urodziny. Obecnie, poza prężnie działającym sklepem internetowym, posiada 24 punkty stacjonarne i ponad 400 tys. produktów w ofercie.
23.10.22, 13:00
| biznes i technologie » informacje
Muszkieterowie uruchamiają 69. stację paliw Intermarché
6 października br. Grupa Muszkieterów otworzyła nową stację paliw w Strzelcach Opolskich. Jest to 69. stacja Intermarché w Polsce i czwarta uruchomiona od początku roku. 
21.10.22, 13:24
| biznes i technologie » informacje
AL-KO tytularnym sponsorem Superpucharów Polski w Siatkówce
26 października br. w Lublinie odbędzie się mecz o AL-KO Superpuchar Polski w piłce siatkowej mężczyzn. Firma AL-KO została Sponsorem Tytularnym Superpucharów Polski Kobiet i Superpucharów Polski Mężczyzn w siatkówce w latach 2022-2024.
19.10.22, 09:06
| biznes i technologie » sprzęt
Valve Index czy Oculus Rift S? Sam sprawdź!
Zestaw słuchawkowy VR na rynku gamingowym nie jest nowością, jednak na uwagę graczy zasługują tylko nieliczne propozycje. Użytkownicy docenili dwie marki – Valve Index i Oculus Rift S. Która z nich będzie lepsza dla Ciebie? Przeczytaj!
11.10.22, 22:15
| biznes i technologie » informacje
25 sklepów SPAR Express na stacjach paliw AVIA
Już 25 sklepów SPAR Express działa na stacjach paliw AVIA. Na mapie sklepów niedawno pojawiły się punkty w Dębicy czy Zakopanym.
Subskrybuj RSS działu biznes i technologie: rss
Oferty pracy

Filmograf

FILMOTEKA NARODOWA – INSTYTUT AUDIOWIZUALNY | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. PR i komunikacji

Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu | Toruń

Przejdź do oferty

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli

Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli | mazowieckie

Przejdź do oferty
Konkursy
do 01.01.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 30.12.22

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 29.12.22

Do zdobycia jeden egzemplarz książki. 

Polecamy
Konferencje

29.11.2022 r., online.

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.