16.08.22, 13:35

Alior Bank na TikToku promuje Konto dla Młodych

Tiktokerzy reklamują Alior Bank, fot.: materiały prasowe

Alior Bank ruszył z pierwszą kampanią na TikToku. W akcję zaangażowani zostali wysokozasięgowi influencerzy: Magda Bereda, Ula Woźniak i Mateusz Myla, którzy parodiując modę na testowanie wszystkiego, pokazują korzyści Konta dla Młodych.

Za koncepcję i realizację działań odpowiada agencja digitalowa Buzzgrow (Grupa PZL). Jest to pierwsza akcja Alior Banku na tym kanale z komunikacją skierowaną do odbiorcy z najmłodszej grupy użytkowników bankowości elektronicznej.

Celem kampanii jest dotarcie z ofertą Alior Banku do klienta poniżej 24. roku życia i zaprezentowanie rozwiązań, które nie tylko pozwalają zminimalizować wydatki, lecz także oferują mechanizm zwrotu części wydawanych pieniędzy. Tiktokerzy, parodiując testowanie kosmetyków, zbudowali wypełnione komentarzami historie przeprowadzające obserwatora od absurdu do realnego konkretu. „Kosmetyki bankowe” stają się sposobem na pokazanie niewidzialnego i rekwizytem, wokół którego można zbudować opowieść o produkcie finansowym.

Cel: dotrzeć do najmłodszej grupy klientów

Zależało nam na tym, aby zaprezentować ofertę Alior Banku najmłodszej grupie klientów, stąd decyzja o realizacji kampanii na TikToku” – mówi Magdalena Lewicka, dyrektor ds. marketingu w Alior Banku. „Konto dla Młodych oferuje korzyści, między innymi obniżające koszty zakupów internetowych czy znoszące koszty przewalutowania, co w naturalny sposób leży w kręgu zainteresowania młodych ludzi, którzy planują swoje samodzielne wakacje lub podejmują pierwsze, istotne decyzje zakupowe” – dodaje Lewicka.

Do kampanii zaprosiliśmy trzech twórców z zaangażowaną społecznością, pasją i umiejętnością puszczenia oka do odbiorcy” – mówi Michał Nadgrodkiewicz, dyrektor zarządzający PZL & Buzzgrow. „Punktem wyjścia dla idei naszej kampanii było nieszablonowe zobrazowanie benefitów Konta dla Młodych, a parodia narzędziem do pokazania mechanizmów oferty” – dodaje Nadgrodkiewicz.

W ramach kampanii powstały wideoposty publikowane na kanałach własnych twórców, wspierane działaniami reklamowymi na TikToku.

Komentarze

Powiązane

24.04.24, 18:00
| reklama & PR » informacje
Tchibo Eduscho Family zmienia opakowanie
Marka kawowa Tchibo Family przechodzi zmianę, łącząc siły z rodziną Eduscho. Marka wprowadza nowe opakowanie i podwójny logotyp. Receptura pozostaje bez zmian.
24.04.24, 15:30
| reklama & PR » informacje
Finuu w przetargu wybiera agencję Dziadek do orzechów
Agencja Dziadek do orzechów wygrała przetarg na obsługę reklamową w 2024 r. marki Finuu z portfolio Bunge Polska.
24.04.24, 10:30
| reklama & PR » informacje
Adria Art klientem More Bananas
W listopadzie 2023 r. krakowska agencja marketingowa More Bananas rozpoczęła współpracę z firmą Adria Art, Do zadań agencji należało opracowanie spójnej strategii marketingowej zgodnej z misją i celami marki.
24.04.24, 08:30
| reklama & PR » informacje
Kozel promuje nowy wariant piwa Kozel Bílý Lehký
Debiut nowego wariantu piwa Kozel Bílý Lehký wspiera szeroko zakrojona kampania, której jednym z głównych elementów komunikacji jest spot telewizyjny, emitowany od 22 kwietnia br.
24.04.24, 06:30
| reklama & PR » informacje
Marka KELLYS klientem WowMedia&Metrics. Duża kampania słowackiej marki
Do grona klientów domu mediowego #GeneracjiAI, WowMedia&Metrics, dołączyła słowacka marka KELLYS. Agencja odpowiada za kompleksową obsługę działań w obszarze komunikacji oraz planowania i zakupu mediów.
23.04.24, 20:11
| reklama & PR » informacje
Co by było, gdyby nagle skończyła się kawa? Lavazza z kampanią z okazji Dnia Ziemi
Lavazza stara się odpowiedzieć na pytanie, co byśmy zrobili, gdyby na świecie zabrakło kawy. W kampanii wyprodukowanej we współpracy z Freeda Platform, marka przekonuje o potrzebie zrównoważonego rolnictwa.
23.04.24, 17:24
| reklama & PR » informacje
Lech przedłuża umowę z agencją Cut The Mustard. To już siódmy rok współpracy
Marka Lech przedłuża umowę i kontynuuje współpracę z agencją kreatywną Cut The Mustard. To już siódmy rok współpracy agencji z Kompanią Piwowarską. Działania Cut The Mustard mają koncentrować się wokół niedawno wprowadzonej platformy komunikacyjnej marki.
23.04.24, 15:30
| reklama & PR » informacje
Jakub Józef Orliński twarzą kampanii marki PRM.com
Agencja Saatchi & Saatchi odpowiada za strategię oraz koncept kreatywny nowej kampanii pod nazwą „PRIME CHOICE” dla marki PRM.com. Jej twarzą został kontratenor i b-boy Jakub Józef Orliński.
23.04.24, 09:58
| reklama & PR » ludzie
Wojciech Bablok przechodzi z Deloitte do Walk
Wojciech Bablok dołączył do zespołu ESG Grupy Walk i objął stanowisko Sustainability Marketing Director. Bablok będzie odpowiedzialny, m.in. za rozszerzenie oferty doradztwa ESG, w tym szkolenia z zakresu zrównoważonego marketingu.
23.04.24, 08:30
| reklama & PR » informacje
KINESSO zwycięża w przetargu Lincoln Electric
Firma Lincoln Electric działająca w zakresie projektowania, rozwoju i wytwarzania produktów do spawania, cięcia, lutowania i zautomatyzowanych rozwiązań dla przemysłu, wybrała w przetargu na obsługę digital ofertę agencji KINESSO.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy