12.08.22, 20:19

Mimo zeszłorocznych zapowiedzi Prezes Polskiego Radia, koncertu w Jastarni nie będzie

Zapowiedź zeszłorocznego koncertu w Jastarni, fot.: materiały prasowe

Agnieszka Kamińska, Prezes Polskiego Radia rok temu zapowiadała, że koncert "Wakacyjne Hity Wszech Czasów" w Jastarni będzie imprezą cykliczną. Tak się jednak nie stanie - tegorocznego koncertu nie będzie – dowiedział się portalmedialny.pl. 

Rok temu, Telewizja Polska wraz z Programem Trzecim Polskiego Radia i Miastem Jastarnia zorganizowali koncert na plaży „Wakacyjne hity wszech czasów”. Transmisja wydarzenia odbyła się w TVP3, TVP2 i Trójce. Wydarzenie zapowiadane było jako cykliczne wydarzenie.

Koncert jednak nie wpisze się na stałe do kalendarza imprez – dowiedział się portalmedialny.pl. „Koncert się nie odbędzie” – poinformowała portalmedialny.pl Marta Balicka z Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Jastarni. Miasto nie odpowiedziało na pytanie dotyczące przyczyn braku wydarzenia. Również Polskie Radio w tej sprawie milczy – nie odpowiedziało na naszą kilkukrotną korespondencję. Na nasze pytania bez odpowiedzi pozostawiła również Telewizja Polska.

A miało być tak pięknie…

„Nie pamiętam, kiedy ostatnio tyle śpiewałam. Podobali mi się wszyscy: Sylwia Grzeszczak, Arash, z Urszulą śpiewałam "Konika na biegunach", krzyczałam całymi płucami”– mówiła Polskiemu Radiu po zeszłorocznym koncercie Agnieszka Kamińska. „Jestem szczęśliwa, daliśmy czadu” – dodała Prezes PR. Podkreśliła równocześnie, że było to pierwsze wyjście Trójki do ludzi po długim czasie pandemii. Na antenie PR Kamińska zapewniła, że "Wakacyjne Hity Wszech Czasów" staną się imprezą cykliczną. „Trójka w Jastarni – to będzie tradycja” – zapowiadała rok temu Agnieszka Kamińska.

W zeszłym roku koncert odbył się 7 sierpnia. Według naszych informacji, decyzja o organizacji koncertu zapadła bardzo późno. Wydarzenie nie zostało nawet ujęte w kalendarzu imprez Jastarni przed sezonem. Oficjalna informacja o wydarzeniu pojawiła się niespełna na kilka dni przed koncertem. Efektowna scena stanęła na plaży. Według naszych informacji, główny ciężar finansowy organizacji koncertu wzięła na siebie Telewizja Polska.

Królowali artyści nie kojarzeni z Trójką

Na scenie wystąpili głównie artyści nie kojarzeni z anteną Programu Trzeciego Polskiego Radia: Sylwia Grzeszczak, Ewelina Lisowska, Felicjan Andrzejczak, Czerwone Gitary, Damian Ukeje, Łzy, Piersi oraz grupy Feel, Loka oraz szwedzki wokalista irańskiego pochodzenia, Arash, a także Urszula, Sebastian Riedel, Big Day. Za choreografię w wykonaniu tancerzy odpowiadał Agustin Egurrol, a koncert poprowadzili Marzena Kawa (z ramienia TVP) i Karol Gnat (z ramienia PR3). Przed koncertem Trójka nadawała z plaży audycję Łukasza Ciechańskiego „Departament rytmu”.

Koncert bez efektu „WOW”

Przedsiębiorcy z Jastarni z którymi rozmawialiśmy w ubiegłym roku, wskazywali, że wydarzenie nie przełożyło się nawet na zwiększenie obrotów w weekend w którym koncert się odbył. Wskazywali, że komunikacja koncertu odbyła się zdecydowanie za późno. Sam koncert – mimo efektownej sceny i profesjonalnej realizacji TVP – nie przyciągnął tłumów nawet na plażę.

Zamiast Trójki – Radio Gdańsk

W tym roku Polskie Radio nie organizuje plenerowych koncertów. Po raz pierwszy zrezygnowano z tradycyjnych wydarzeń „Lata z radiem” i ograniczyła się do skromnych pikników. Także Trójka ograniczyła swoje działania wakacyjne do emisji programów z mobilnego studia, głównie przy wydarzeniach festiwalowych.

W tegoroczne lato zamiast Trójki, do Parku Miejskiego w Jastarni zawitało „Lato z Radiem Gdańsk”. Tradycyjnie sporo o Jastarni w medialnych przekazach poświęca się kultowemu Kinu Żeglarz. Właścicielki kina niedawno gościły na antenie Radia 357 w ramach programu „Miejscownik”. Do Jastarni nie przybyło w tym roku także Chillizet, które w ubiegłe lato uruchomiło "Stację chillout" na tarasie widokowym w Jastarni.

Komentarze

Powiązane

12.06.24, 06:30
| radio » ludzie
Wielki powrót do Polskiego Radia. Janusz Deblessem w Studiu Reportażu i Dokumentu PR
Janusz Deblessem rozpoczął pracę w Studiu Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Po trzech latach dziennikarz wraca do Polskiego Radia.
11.06.24, 14:32
| radio » informacje
Nowe podcasty od Czwórki w ofercie Polskiego Radia
Podcasty „Jamrozek wrażliwie” Kuby Jamrozka, „Nie ma lekko” Kamila Jasieńskiego , „Rejon ruchu” Piotra Galusa debiutują w ofercie platformy podcasty.polskieradio.pl.
11.06.24, 10:13
| radio » badania rynku
Radio Zet z dużym skokiem słuchalności. RMF FM liderem
Radio Zet osiągnęło największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 marca 2024 r. do 31 maja 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
10.06.24, 13:12
| radio » informacje
RMF FM wysyła na Euro 2024 siedmioosobową ekipę
Do obsługi tegorocznych Mistrzostw Europy w Piłce Nożne RMF FM wysyła do Niemiec wóz transmisyjny oraz aż siedmioosobową ekipę: pięciu dziennikarzy i dwóch producentów-realizatorów.
10.06.24, 07:30
| radio » ludzie
Piotr Jaśkowiak gospodarzem sobotnich poranków w TOK FM
Piotr Jaśkowiak został nowym prowadzącym sobotnich "Poranków Radia TOK FM". Na antenie będzie można go usłyszeć między 7:00 a 9:00.
10.06.24, 06:30
| radio » ludzie
Marcin Grzebielucha redaktorem wydania Wiadomości Radia Zet
Marcin Grzebielucha dołączył do zespołu Działu Informacji Radia ZET.
07.06.24, 17:09
| radio » informacje
Rusza Podcast Roku 2024. Zgłoszenia do końca czerwca
Największy w Polsce konkurs podcastowy, noszący imię redaktora Janusza Majki, startuje z IV edycją. Najlepsze podcasty wybierze kilkudziesięcioosobowe Jury oraz słuchacze w głosowaniu internetowym. Zgłoszenia trwają do końca czerwca 2024 r.
06.06.24, 21:45
| radio » informacje
Wysyłamy telegramy tam gdzie gongi i tam–tamy. Piegowaty koncert Polskiego Radia
Pod hasłem „Wysyłamy telegramy tam gdzie gongi i tam–tamy” odbędzie się kolejny koncert, na który zapraszają Katarzyna Stoparczyk, Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Michała Klauzy i Polskie Radio Dzieciom.
06.06.24, 17:30
| radio » informacje
Radiobal Romana Rogowieckiego w Radiu dla Ciebie
W ofercie Radia dla Ciebie (Warszawa) debiutuje nowa audycja Romana Rogowieckiego „Radiobal”. Program będzie emitowany w piątki od 20.05 do 22.00.
06.06.24, 13:45
| radio » informacje
Czwórka feat. Młode Głowy. Specjalna audycja o zdrowiu psychicznym
7 czerwca br. Czwórka zaplanowała specjalną audycję poświęconą zdrowiu psychicznemu młodych ludzi, nadawaną prosto z ogólnopolskiej konferencji „Młode Głowy. Otwarcie o Zdrowiu Psychicznym”, którą program objął patronatem medialnym. Relacje z wydarzenia oraz rozmowy na ważne tematy pojawią się od godz. 9.00 na antenie Czwórki.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 13.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.